Şimdi Ara

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
55
Favori
159.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) Bmw 2 serisi Active Tourer (F45) Bmw 2 serisi Active Tourer (F45)

Bende SUV sınıfında birçok aracı test ettim.Yıllık yaklaşık 7000 km yaptığım için dizel hiç düşünmedim ama dizelin gücü benzinli bir araçtan fazla uzun süren araştırmadan sonra 218i kullanımı,gücü,konforu ve kasasını beğendiğim için aldım.
    araçların fabrika verilerini inceledim de zaten dizel hariç torku en düşük devirde veren araç 1250 rpm gaza dokunduğunuz an gücü hissetiriyor.diğer araçlarda 4000rpm civarında max torku veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuroludge -- 2 Aralık 2017; 15:32:48 >

• 218i Active Tourer'i test edemezsek de 118i'yi test ettim. 118i'yi beğendim, 218i ondan kötü olmasa gerek.

Satış temsilcisi Active Tourer'ların tamamen önden çekişli olmadığını, %48 ön, %52 arkadan çekişli olduğunu söyledi. Özellikle kışın bunun bir avantaj olduğunu dile getirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 53*MURAT kullanıcısına yanıt
    Active Tourer'ler önden çekişlidir. Türkiye'de bu aracın xDrive yani 4 çeker olanı da yok. Sanırım bir yanlış anlama olmuş o noktada. Bilginiz olsun.
  • Aklıma takılan bir şey var: Sport line donanımda standart olan 17" jant değil mi? Bazı sport line donanımlı araçlarda resimdeki 16" jant bulunuyor da.

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofdgn -- 3 Aralık 2017; 12:13:49 >
  • ofdgn O kullanıcısına yanıt
    Ben 2016'da alırken sport line'a 17" jant (HMJ yıldız kol) dahil imiş. Şimdi konfigürasyon değişti mi bilmiyorum ama.
  • SanalNot kullanıcısına yanıt
    Şu an bmw sitesindeki e-bültende sport line donanım kısmında şu şekilde bir ifade var: "17 inç, Yıldız kollu, stil 379 hafif alaşım jantlar, farklı jant seçenekleri mevcuttur"

Bahsedilen jant şu:

Acaba 2014 ve 2015 modellerde bu seçenek var mıydı? Ya da sport donanım alanların bazıları 16 inç mi tercih etti?

• quote:

Orijinalden alıntı: ofdgn

Selamlar,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-acillll-firsatt-ilk-kullanicidan-tramersiz-boyasiz-ciziksiz-full-499847917/detay

İlandaki araç için görüşlerinizi paylaşır mısınız? Donanım açısından panoramik cam tavan, hız kısıtlayıcı ve otomatik bagaj kapağı ekstra olarak varmış. Fiyat olarak sizce nasıl?

Kardeş ne yaptın? 107'ye verirse alınabilir demiştim, adam her gün fiyat düşüyor. 105'e verir bence. Arayıp konuştun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

quote:

Orijinalden alıntı: ofdgn

Selamlar,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-acillll-firsatt-ilk-kullanicidan-tramersiz-boyasiz-ciziksiz-full-499847917/detay

İlandaki araç için görüşlerinizi paylaşır mısınız? Donanım açısından panoramik cam tavan, hız kısıtlayıcı ve otomatik bagaj kapağı ekstra olarak varmış. Fiyat olarak sizce nasıl?

Kardeş ne yaptın? 107'ye verirse alınabilir demiştim, adam her gün fiyat düşüyor. 105'e verir bence. Arayıp konuştun mu?

Hocam o zaman konuştum, dediğiniz gibi 107 bin teklif ettim. 110 binden aşağı olmaz dedi, sonra 108 bin teklif ettim ısrarla en son 110 bin dedi. Dün 110 bine düştüğünü görünce bir daha aradım, cumaya kadar 108 binden daha iyi teklif gelmezse gelip aracı görürsünüz, isterseniz anlaşırız dedi. Yani o zaman 108 bin teklif ettiğim için şimdi 105 bin nasıl teklif ederim bilemiyorum

Hocam bu arada başka bir aracı arayıp sordum, malum sitede sport plus başlığındaki galerinden ilana verilen araç. İlandaki fiyat 125 bin, en son 114 bin olur dedi. Km'si daha düşük ve hız sabitleyicisi de var.

Son durum bu. Sizde bir gelişme var mı? Test sürüşü yapabildiniz mi?

Araç temizse 108 kötü bir fiyat değil.

Active Tourer bulup test edemedik maalesef. 10 SUV + 1 de BMW 118i test ettim. Active Tourer'i de bayiide inceledim.

118i tüm test ettiğim suvlardan daha çok hoşuma gitti.

Benim araç alma durumum 3 ay sonra netleşecek. Benimki bir ön araştırma. Aracı önceden tespit Edip nokta atışı yapmak istiyorum.

Galerinin o kadar fazla fiyat inmesini öğrendiğim iyi oldu. Fiyatları yüksek diye bazı araçlara hiç bakmıyordum. Hız sabitleyici herhalde 2-3 Bin liraya takılıyor. Km'sinin az olması da 4-5 Bin lira fark oluşturur. 114'e inen 110'a da iner kanımca. Eğer temizse 110-112 arası bir fiyat gayet mantıklı.

Allah gönlünüze uygun bir araç nasip eder inşallah.

Amin hocam cümlemize, teşekkür ederim

Merhaba,

3 yıldır 218i AT aracım var. Ankara şehiriçi yakıt tüketimim 7.6 litre civarında.
    Bu boyutlarda, turbo ve otomatik araç için ekonomik olduğunu düşünüyorum.
    Benzinli motorun keyfini de 1.6 dizel motorlar vermiyor.
    Hiç tereddüt etmeyin derim benzinli motor tercihinde.
    Selamlar
  • Benim de aracım 2016 model 216d. Su an 15 bin km de. En son hesaplamalarıma göre şehiriçi 100 km de 7,7 lt mazot yakıyor. Bana biraz fazla geldi. İlk bakımda hava filtresinin degismemesinin yakıt tüketiminin artmasında ana etken olduğunu düşünüyorum. Keske ek ücret verip değiştirtseydim diyorum bazen. Garanti kapsamında diye ses çıkarmamıştım, servis ne diyorsa onu yaptım. Ama bundan sonra her senelik bakımda değiştirmeyi düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgi görüş ve önerisi olan varsa duymak isterim. Keyifli sürüşler dilerim

• AED26 A kullanıcısına yanıt
    Forumun baş taraflarında bulabilirsiniz, servis bakımda değiştirmediği için ben kendim değiştirme yoluna gitmiştim. Değiştirmesi çok kolay. Mann filtrenin aynı kodlu ürünü vardı. Üzerinden çıkan filtrenin resmini de koymuştum foruma. BMW servisine sorarsanız BMW dışında silecek bile kullanırsanız çok tehlikeli:)
  • Hocam biliyorum, bilmez miyim, yazdıklarınızı takip ediyorum:) filtreleri nereden aldığınızı da söylemiştiniz. Dediğiniz yeri aramıştım ben de, oradaki personel aracın garantisi bitmediyse hiç o islere girmeyin, serviste yaptırın demişti:) yanı satıcı diyor bunu, düşünün :) ben de değiştirtmemistim. 6 bin km var ikinci bakıma. Aracın bir problemi de yok çok şükür. Acaba beklesem mi, yoksa filtreyi bir şekilde temin edip değiştirtsem mi bilemiyorum. Sizce ne yapayım?

• AED26 A kullanıcısına yanıt
    İkinci bakıma birşey kalmamış zaten. Fakat ikincide de değiştirmeyebiliyorlar. Siz ilave olarak yapmalarını isteyin bakımda. Gerçi filtre üreticisi çok daha yüksek kilometre yapabilir diyor aslında ama (90 bin kmm'den falan bahsediliyordu), temiz filtre takılınca araca sanki araç değil de ben nefes alıyormuşum gibi psikolojik rahatlama yaratıyor:)
    Öte yandan filtreden dolayı aracı garanti dışına çıkarmaları pek olası değil tabi. İmkansız da değil ama. Türkiye burası. Hiçbirşeye şaşırmam.
  • Selamlar, BMW 2 serilerinde sunulan bu dakota derilerin hepsi gerçek deri mi?

Dakota ise, gerçek deridir. Luxury seviyesinde sunuluyordu önceden, halen öyle mi bilmiyorum. Suni olan ise Sensatec olanı.
  • Merhaba aracına hız sabitleyici ve katlanır ayna taktıran oldu

Mu

• Son bir ayda sıfır arabalar gibi 2.el araçlar da değer kazandı. 2.el araçlardaki değer artışını sorguladığımda birçok araçta en az 2.000 ₺'lık değer artışı olduğunu gördüm.

Ama 218i yerinde sayıyor. Favorilerime eklediğim araçlar bir bir fiyat düşüyor. Bazılarının da ilan süresi doluyor ilanlarını yeniliyor veya pes edip aracını satmaktan vazgeçiyor.

Ama yine de ben bu aracı alırım. Belki ben de satarken zorlanırım ama bu kalitede bir aracı bu fiyata almak da bir avantaj.

Murat Bey selamlar,
    Biliyorsunuz uzun zamandır ben de bu araca bakıyordum; ama bahsettiğim olaydan sonra bir de ailenin genelinin düşüncesi sıfır araba olunca, geçen hafta 1.4 TSI dsg Octavia sport donanım aldık. Hani aklım halen bmw 2 active tourer de değil desem yalan olur. Kısmet artık, umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.