Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Bmw 2 serisi Active Tourer (F45)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.451
Cevap
42
Favori
66.819
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> Bmw 2 serisi Active Tourer (F45)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1473 Mesaj
      25 Kasım 2017 19:08:13
      Aracınız hayırlı olsun.

Beni de korkutan bu bakım masrafları. Balatalarının çabuk bitmesi, yetkili servisin aşırı pahalı olması.

Normal balata takılabiliyor mu? Yetkili servis dışı bakımlar sorun çıkartır mı?

Bu meseleleri halledip burada paylaşırsanız benim gibi 2.el bu aracı almayı düşünenlere bir fikir vermiş olursunuz.

Sakıncası yoksa önceki aracınız ile bunu kıyaslayabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      25 Kasım 2017 19:30:21
      Açıkcası ben de aracı yeni aldm o yüzden balatalar konusunda burdaki tecrübeli arkadaşlardan yardm istedim.Serviste yada dışarda yaptrmak konusunda kararszm.Araca gelecek olursam eski aracm honda civic ti.aile miz 4 kişiye çktu buyüzden bu tarz bi araba almak istedim.Performans konusunda kesnlikle kıyaslanamaz.Vites konusunda da daha pürüzsüz olduğunu düşünüyorm geçişlerin.Ancak gaza birden yüklendiğimde dönüşlerde yada rampalarda bi titreme tarzı hareket hissettim bi iki defa sanki patinaj gibi grldi bana.Bunun sebebi ne olabilir diye araştırıyorm.Lastiklerden olabileceğini düşünüyorum.Fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim.İyi akşamlar

• Çavuş
      75 Mesaj
      25 Kasım 2017 19:47:15
      Haklısınız hocam aslında ben de benzinli taraftarıyım; ancak gittiğimiz Borusan bayiinde ikinci el satış sorumlusu, sizin de söylediğiniz gibi ülkemizdeki mevcut dizel hayranlığı nedeniyle artık benzinli 2 serisi active tourer getirilmeyeceğini bu nedenle dizel tercihinin daha doğru olacağını söylemişti. Önerdiğiniz ilana bakıcam, teşekkür ederim.

|
      |

• Er
      9 Mesaj
      25 Kasım 2017 22:41:27
      Muadil balata ve disk fren performansını etkiler ve malzeme içeriği farklı olduğu için genellikle ses problemi oluşur. Dışarıda balata takıldığında ses problemi oluştuğunda garanti vermezler. Orjinal balata ve diskte ise emniyet sınırına kadar garanti verilir.

|
      |

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      26 Kasım 2017 11:00:14
      Patinaja düştüğünde göstergede ESP lambası yanıp yanıp söner patinaj süresince. Aracın patinaja düştüğü ve ESp'nin müdahale ettiğini gösterir. Eğer titremeyi hissettiğinizde yanıp sönmüyorsa bu başka bir titreme olabilir.
      Benzin mi dizel mi konusunda ise 0 km.fiyatlarda Borusan liste fiyatında benzinli dizel arasında 30 bin TL fark var. İkinci elde 2-3 yaşındaki araçlarda aynı farkı hatta fazlasını istiyor olmaları birşeylerin tamamen yanlış olduğunun göstergesi:)

• Binbaşı
      1473 Mesaj
      26 Kasım 2017 16:07:57
      Etrafta bu arabayı görmek zor. Bana yakın İzmit BMW bayiinde de test aracı yok. Şans eseri yol kenarında gördüm ve alıcı gözle bi inceledim. Çok hoşuma gitti. Allah nazardan saklasın. Sahibini bulabilseydim memnuniyet durumunu da soracaktım.

Dün 6 tane SUV test sürüşü yaptım ve parasının hakkını veren arabalar olmadığına karar verdim. Test sürüşü yaptığım araçlar;

1. Peugeot 3008

2. Nissan Qashqai

3. Skoda Kodiaq

4. Toyota CHR

5. Ford Kuga

6. Hyundai Tucson

3008 ve Qashqai hoşuma gitti. Ama haddinden pahalılar. Bu arabalara 150 Bin civarı para vermektense 2.el BMW 218i bana daha mantıklı geliyor.

Ah bir de test edebilsem. Alırken test sürüşü yaptırmayan satıcıdan almayız artık. Qashqai kadar sürüş zevki versin bana yeter.

Sahibinin affına sığınarak (plakayı kapatarak) gördüğüm aracı paylaşmak istiyorum;

• Er
      4 Mesaj
      26 Kasım 2017 16:43:23
      Başka bi titreme derken ne olabilir mesela? Lastiklerin ilgili olma ihtimali yokmu?

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      27 Kasım 2017 21:54:22
      Lastiklerle ilgili olabilir ama patinajda ESP mutlaka müdahale eder, ekranda yanıp sönen ışığı görürsünüz. Onun dışındaki titreme dengesiz aşınmış lastiklerde belirli hızlarda da olabiliyor. Ama zaten 35.000'de bir araçta lastik değişim zamanı ya gelmiştir ya çok yakındır. Yerinizde olsam lastikleri değiştirirdim ilk etapta.
      |
      |

• Çavuş
      75 Mesaj
      28 Kasım 2017 19:36:25
      Selamlar,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-acillll-firsatt-ilk-kullanicidan-tramersiz-boyasiz-ciziksiz-full-499847917/detay

İlandaki araç için görüşlerinizi paylaşır mısınız? Donanım açısından panoramik cam tavan, hız kısıtlayıcı ve otomatik bagaj kapağı ekstra olarak varmış. Fiyat olarak sizce nasıl?

• Binbaşı
      1473 Mesaj
      28 Kasım 2017 20:42:31
      Hız kısıtlayıcı hız sabitleyiciyle aynı şey değil zannedersem. Bir aydır 218i active tourerleri takip ediyorum, sadece 2 tane satıldı. Pazarlıkla 107'ye inerse ve araç temizse alınabilir.

• Binbaşı
      1473 Mesaj
      28 Kasım 2017 20:46:59
      Sahibindeki fotolara bakınca sadece sport line'in şoför koltuğunda ekstra düğmeler gördüm.

Bu düğmeler ileri-geri, yükseklik ve bel destek için mi?

Diğer paketlerde bel destek var mı?

Diğer paketlerde bu ayarlar elektrikli değil mi?

• Çavuş
      75 Mesaj
      28 Kasım 2017 21:10:21
      Teşekkür ederim hocam cevabınız için. Biz de bir aile aracı bakıyoruz. Sizi karoq forumunda da gördüm (Karoq'tan ümidi kestiniz herhalde).

Bu araçlarda direksiyonun sol tarafında bulunan "LIM" diye bir tuş var, hız kısıtlayıcı olan bu. Bu standart türkiye paketinde var mı? Sonradan takılan hız sabitleme mi? Koltuklarla ilgili yazdıklarınız konusunda bilgim yok hocam.

• Çavuş
      75 Mesaj
      28 Kasım 2017 21:20:23
      Cevabı buldum hocam, hız sabitleme olan araçlarda o lim tuşunun üstü ve altında tuşlar oluyor direksiyonda.

Bu aracın her iki ön koltuğunda yukarı-aşağı hareketi manuel diğer bel destek ayarı falan elektrikliymiş.
      |
      |

• Binbaşı
      1473 Mesaj
      28 Kasım 2017 21:21:45
      Evet Karoq'tan ümidi kestim. SUV'ları test ettim, beğenemedim. Şimdi de buna yoğunlaştım. Kısmet...

Direksiyondaki "Lim" hız sınırlandırıcı. Yani belirlediğin hızın üstüne çıkmanı engelleyici. Şu ana kadar hız sabitleyici olan bir ilana rastlamadım. Serviste takılabiliyor nasılsa. Olmazsa orda taktırılır.

• Çavuş
      75 Mesaj
      28 Kasım 2017 21:35:14
      Hayırlısı olsun hocam. Ben de bir buna bakıyorum bir cmax'e bakıyorum; karoqtan ümidi kestik biz de, zaten sıfır fiyatları aldı başını gitti ne yazık ki.
      |
      |

• Onbaşı
      25 Mesaj
      29 Kasım 2017 02:49:06
      merhaba kardeşim araç benim :) istediğin zaman görüşebiliriz

• Onbaşı
      25 Mesaj
      29 Kasım 2017 02:53:13
      merhaba koltuğun yanındaki düğme koltuğun sırt bölgesinin yan kısımlarını açıp kapatıyor
      |
      |

• Binbaşı
      1473 Mesaj
      29 Kasım 2017 07:00:15
      Merhaba. Gökte ararken yerde buldum. Çok teşekkürler, en kısa sürede arayacağım.

|
      |

• Çavuş
      75 Mesaj
      29 Kasım 2017 18:19:32
      quote:

Orijinalden alıntı: nuroludge

merhaba kardeşim araç benim :) istediğin zaman görüşebiliriz

İyi akşamlar, yukarıda paylaştığım ilandaki araç sizin mi? Yoksa başka bir araçtan mı bahsediyorsunuz?
      |
      |

• Çavuş
      75 Mesaj
      29 Kasım 2017 18:21:33
      Tamam şimdi anladım, Murat Bey'in fotosunu paylaştığı aracı diyorsunuz. Kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofdgn -- 29 Kasım 2017; 18:41:27 >

HızlıCevap

Reklamlar
chat.gen.tr
türksohbet.net
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.