Şimdi Ara

Bmw 2.18i Coupe alınır mı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba,arkadaşlar Bmw 2.18i coupe M paket fule yakın donanımda 129.500 tl fiyatı var benim aklımda şu soru var bmw bu arabada 136 ps gücünde bir motor kullanıyor keyif verir mi şuan mb c230 192 ps lik versiyonunu kullanıyorum spor ve coupe olsun istediğim için son 1 2 aydır onlara bakıyoruz 136 ps lik motora Chip yapılınca 200 ps in üstüne çıkıyormuş bunlar doğru mudur bide bu araba alınır mı kullanan arkadaşlar varsa önerilerini yazarmısınız

Teşekkürler

• Guncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eon1907

Guncel
    Aman arkadaşlar ben 2 coupe biticek 1 sedan gelicek diye biliyorum, yanlış biliyor olabilirim, teyit etmekte fayda var.
  • Araştırmak lazım
  • Alınırda satılırmı bilmiyorum...

Yani çok kafanıza yatar ve bu araç benim her işimi görür tam istediğim araç diyorsanız tabikide alın. Ama ilerde sağlam değer kaybını hatta değer kaybından ziyade uzun satma süresini gözünüze alın.

Ama bence güzel bir araç, motorunda çok zevksiz olacağını düşünmüyorum. Keyfinize kalmış, m paket ile birlikte çok güzel duran bir araç bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfmariachi

Alınırda satılırmı bilmiyorum...

Yani çok kafanıza yatar ve bu araç benim her işimi görür tam istediğim araç diyorsanız tabikide alın. Ama ilerde sağlam değer kaybını hatta değer kaybından ziyade uzun satma süresini gözünüze alın.

Ama bence güzel bir araç, motorunda çok zevksiz olacağını düşünmüyorum. Keyfinize kalmış, m paket ile birlikte çok güzel duran bir araç bence.
    Abi peki ileride 420i coupe gelir mi eğer gelicekse onu beklerim ama gelmiyecekse 4.28i bütçem yetmez dizelde istemiyorum çok arada kaldım
  • 4.20i derken 1.6 motoru kastediyorsunuz sanırım. Gelmez, 4.18i geldi artık 4.20i gelmez çünkü Bmw o motordan çıkmak istiyor. Ama yıl sonundaki makyaj ile 1.5 motoru elden geçirip koyarlarmı bilmiyorum. Çünkü 5 seriside yenileniyor ve o araca 1.5 motor gelicekse ne güçte gelicek belli değil. İkisinede güçlendirilmiş 1.5 motor gelebilir. 2.18i yerine 4.18i tercih edebilrsiniz tabi bütçeniz varsa...
  • 4.18 de alabilirim bütçeyi biraz geçebilir ama alabilirim peki benim şuan ki aracımı aratır mi mercedes c230 192 ps bana memnun etmez gibi geliyor ama bilmoyorum4
  • Performans olarak aşırı bir fark hissetmezsiniz fakat diğer tüm özelliklerde çok yukarı çıkmış olursunuz. Bence 4.18i sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Sportline veya M paket ile çok iyi bir araç almış olursunuz.
  • quote:

Performans olarak aşırı bir fark hissetmezsiniz fakat diğer tüm özelliklerde çok yukarı çıkmış olursunuz. Bence 4.18i sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Sportline veya M paket ile çok iyi bir araç almış olursunuz.
    192 ps ile 136 ps arasında hiç bir fark yok mu peki 60 ps e yakın fark var sanki bana memnun olmam gibi geliyor en iyisi test sürüşüne çıkmak aldıktan sonra arabayı chip işlemi uygulayrak 200 ps e yakın sonuçlar oluyormuş bu doğrumudur
  • quote:

192 ps ile 136 ps arasında hiç bir fark yok mu peki 60 ps e yakın fark var sanki bana memnun olmam gibi geliyor en iyisi test sürüşüne çıkmak aldıktan sonra arabayı chip işlemi uygulayrak 200 ps e yakın sonuçlar oluyormuş bu doğrumudur

Alıntıları Göster
    1.5 motor turbolu diğer limitteki düşük cc motorlar gibi ağırlık artışına çok duyarlı,
    2.18 coupeda ortalama giderken, ağır olan cabrioda gidişi rezaletleşiyor.
    4.18 tatmin etmez, 2.18 iyi kötü gider yine

• quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

1.5 motor turbolu diğer limitteki düşük cc motorlar gibi ağırlık artışına çok duyarlı,
    2.18 coupeda ortalama giderken, ağır olan cabrioda gidişi rezaletleşiyor.
    4.18 tatmin etmez, 2.18 iyi kötü gider yine

Yorumunuz için teşekkürler 136 ps bana az geldi açıkcası 150k gibi fiyatına göre çok kararsız kaldım
  • 2'yi çoğunlukla tek kişi olarak sürecekseniz yetebilir, yine de test aracı varsa test edin, youtubeda testleri var.

4 ise golfler, seatlar 150 bg iken, ufak kasalardaki dizeller 130 bg iken komik duruma düşer yolda, aracı sırf dışa karşı görüntü görmüyorsanız uzak durun, ama şehir içi için alt devirleri canlı bir motor, ben sırf sehir içinde sürerim derseniz çok rahatsız hissettirmeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

2'yi çoğunlukla tek kişi olarak sürecekseniz yetebilir, yine de test aracı varsa test edin, youtubeda testleri var.

4 ise golfler, seatlar 150 bg iken, ufak kasalardaki dizeller 130 bg iken komik duruma düşer yolda, aracı sırf dışa karşı görüntü görmüyorsanız uzak durun, ama şehir içi için alt devirleri canlı bir motor, ben sırf sehir içinde sürerim derseniz çok rahatsız hissettirmeyebilir.

2 ve 4 serisi tasarım olarak hoşuma gidiyor ama performans konusunda korkuyorum kendi aracımda 8 saniye de 100 km ye ulaşıyor pedal box ve eksoz sistemi var yolda 240 260 rahat görüyor bayada tatmin ediyor beni şehir içindede genellikle gazlayarak kullanıyorum sanırım 2 ve 4 serisini yeni motorlar gelene kadar bekliycem
  • 2.18i 0-100 8.9 sn galiba. 4.18i ise 9.5 civarı olması lazım tam emin değilim. Ben kendim için konuşayım, kalite ve rahatlık bakımından bu kadar etmen değişicekken 1 sn hız farkını çok aramam. Ama tabi kullanıcak olan sizsiniz. Umarım beğenip güle güle kullanacağınız bir araç alırsınız.
  • quote:

2.18i 0-100 8.9 sn galiba. 4.18i ise 9.5 civarı olması lazım tam emin değilim. Ben kendim için konuşayım, kalite ve rahatlık bakımından bu kadar etmen değişicekken 1 sn hız farkını çok aramam. Ama tabi kullanıcak olan sizsiniz. Umarım beğenip güle güle kullanacağınız bir araç alırsınız.

Yorumlarınız için teşekkür ederim en yakın zamanda test e çıkacam teşekkürler
  • quote:

2.18i 0-100 8.9 sn galiba. 4.18i ise 9.5 civarı olması lazım tam emin değilim. Ben kendim için konuşayım, kalite ve rahatlık bakımından bu kadar etmen değişicekken 1 sn hız farkını çok aramam. Ama tabi kullanıcak olan sizsiniz. Umarım beğenip güle güle kullanacağınız bir araç alırsınız.

fabrika verisi değil de forumları araştırmak lazım 4.18 i n 10 sn altında 100 e çıkacacağını sanmıyorum pek 11 gibi değerler okudum sağda solda
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

fabrika verisi değil de forumları araştırmak lazım 4.18 i n 10 sn altında 100 e çıkacacağını sanmıyorum pek 11 gibi değerler okudum sağda solda

Banada öyle geliyor ama şuan e36 m3 lere bakıyorum ama temiz çok yok bakalım nolucak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Banada öyle geliyor ama şuan e36 m3 lere bakıyorum ama temiz çok yok bakalım nolucak

Alıntıları Göster
    Kullanıp , deneyimi olan varsa paylaşsa çok güzel olucak.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcansel

Kullanıp , deneyimi olan varsa paylaşsa çok güzel olucak.

Alıntıları Göster
    4.18 geçen gün test sürüşü yaptım. Gitmiyor çekmiyor diyemem, yani öyle bir sıkıntısı yok ama koltuğa yapıştırmıyor. İbreye baktığınızda yavaş hareketlendiğini görüyorsunuz. Sonuç olarak performans beklentisi yoksa, C segment 1.4tsi kadar gitse yeter derseniz alınır. Yok hızlı olsun derseniz alınmaz.w
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.