Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (2174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.642
Cevap
307
Favori
2.873.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21722173217421752176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yetkili servise gidip anahtarınızı okutmanız lazım. Hepsinde geri çağırma yok. Fabrika belirlemiş hangi şasi no'ya ait araçlarda hata olduğunu ve onları geri çağırmış. Tabi yetkili serviste herhangi bir kaydı olmayan araçlara iletişim bilgisi olmayınca ulaşılamıyor.

• International kullanıcısına yanıt
    Hocam dün babamın 216d aracını servise götürdük. Servis danışmanı önce aracın EGR değişimini kapsayan yıl aralığında olduğunu, parçaların kontrol edilmesini müteakip Almanyadan parça siparişi verileceğini, parçalar geldiğinde servise tekrar çağırılacağını ve değişim olacağını söyledi. Ancak iki saatlik kontrolden sonra herhangi bir parçada problem tespit edilmediğini, değişime de gerek olmadığını söyledi.
    Aracın durumu kontrol edilip karar veriliyor yani servise götürmeniz gerekiyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • lieut_gkhn kullanıcısına yanıt
    Benimkini de kontrol ettiler, sıkıntı yoktu ama yine de değişim kapsamında olduğunu söylediler ve değiştirdiler. Aracın şase nosunu kapsayan bir işlem varsa uygulanması gerekiyor diye biliyorum. Yoksa termal vakaya dönüşüyor Bmw açısından sıkıntılı bir imaj oluşturuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum ben henüz dün yaşadığım olayı anlattım hocam. Zaten babam aşırı sakin kullanıyor aracı, öyle sıkıştırma falan hiç yapmaz.

• Bende çorlu borusan ı aradım.Baktılar sistemden plaka verdim. Kapsamda olmadığını söylediler  BMW 1 SERİSİ F20 

• lieut_gkhn kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Servis bana dedi ki biz bunu söküp kamerayla inceliyoruz eğer EGR içerisine antifiriz sızıntısı varsa, o zaman aracı kullanmamanızı öneriyoruz, ya bizim servisimizde beklesin ya da aracı kullanmadan bekleyin. Eğer sızıntı yoksa dikkatli şekilde kullanmanızı, çok sıkıştırmadan mümkünse uzun yola çıkmadan kullanmanızı söylüyoruz.
    Yani aracın sökülerek kontrol edilmesinin değişimde hiçbir rolü olmadığını, kontrolün sadece aracı kullanma ya da dikkatli kullan demek için yapıldığını, araç kapsamdaysa sorun olmasa bile değişim yapıldığını anlattılar.
    Belki de artan maliyetler ve şirket politikası gereği sorun olmayan araçların EGR’sini değiştirmekten vazgeçmiş olabilirler, bilemiyorum.

• Az önce samsunu aradım bu sefer.Bayan şasi noyu istedi.kontrol etti.Sizinki o kapsamda değil dedi.Ben kontrol edilmesi gerekiyormu dedim. Dediki arızalı bir parça değil, sadece o kapsamda olanları söküp yerine daha iyisi takılıyor denildi.  BMW 1 SERİSİ F20 

• Egr ve diğer tüm geri çağırmaları kontrol etmek için aşağıdaki siteyi kullanabilirsiniz.
    https://bmw-recall-tool.netlify.app/

Egr için recall type olarak no-recall yazıyor. Yani geri çağırmadan ziyade kontrol. Henüz servislere bu bilgi gelmeden 2022 Aralıkta, yukarıdaki adresten kontrol ederek gittim servise ve kontrol sonrası egr siparişi verildi 2-3 ay kadar sonra da değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 23 Aralık 2023; 2:38:37 >
  • Do It Yourself D kullanıcısına yanıt

Ne yapmalıyım ?

BMW 1 SERİSİ F20
    1 adet güvenlik ile ilgili 1 adet de kontrol çağırması varmış. Müşteri bilgilendirilmiş ve işlem bitmiş görünmekte. Eğer yanlış olduğunu düşünüyor iseniz servise başvurun. Çözüm alamazsanız Bmw Türkiyeye başvurun son çağra Bmw Almanya ya mail atın. Ama orada closed yazıyorsa büyük ihtimal işlem yapılmıştır.

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt

Aracı yeni aldım. O zaman benden önceki sahibi halletmiştir.

• Uzun yolda bu araç çok az yakıyor.Opel astra j kasa 1.3 dizel motordan daha az yakıyor gibi geldi, nazar değmesin  BMW 1 SERİSİ F20 

• Anahtarlık üstündeki bmw logosu soyuldu. Yenisini nereden bulupta yapıştırabiliriz? Orjinale yakın olması önemli ve düşmemesi

Anahtarın boş kabı sanayilerde oto anahtarcılarda bulunuyor. İster sadece logoyu ister komple dış kasasını değiştirtebilirsiniz. Ürün kalitesine bakıp karar verebilirsiniz.

https://m.n11.com/urun/bmw-icin-3-adet-arac-anahtar-logo-amblemi-cap-11-mmdir-22843280

• Aracı stop ettikten sonra genleşme kabı kapağından ses geldiğini fark ettim, bu neden olabilir veya normal mi bu konuda bilgisi olanlara danışmak istedim. (Dizel B37 motor) Sesin videosunu ekledim

https://www.youtube.com/shorts/tQcX4AL0hO0?si=a9hoPwanyHsjlI4O

Sesin, genleşme kabından geldiğini nasıl keşfettiniz bilmiyorum ama 😀 evet bu aracın pek çok noktasından, stoptan sonra, farklı sesler geliyor gerçekten,ben de bunu merak edip sormuş ve “normaldir” yanıtını almıştım servisten.,

• Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Şöyle söyleyeyim herhangi bir ek uğraş veya cihaz gerekmeksizin insan kulağı ile rahatça fark edilebiliyor :) Bu bana normal bir durum gibi gelmiyor, sizin servise danıştığınız konu da tam olarak bu noktadan gelen ses miydi?
    Aracın farklı yerlerinden soğuma esnasında çıtırtılar gelebilir bu normaldir fakat videosunu eklediğim ses kapaktan bir hava kaçırma sesine benziyor.

BMW'de stop ettikten sonra 5 dakika kadar daha soğutma işlemi devam ediyor. Yağ soğutucu diğer markalardaki gibi stop eder etmez durmuyor.

• Bir süre askıya aldım videoyu :-))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 9 Ocak 2024; 16:59:45 >
  • 
Sayfa: önceki 21722173217421752176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.