Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1412. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.617
Cevap
309
Favori
2.869.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14101411141214131414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnız 100bin liralık bmw ye binen zengin olmuyor benim gözümde... Şuanda iyi kötü bir işi olan herkes alabilir benim gözümde bankalar leblebi gibi kredi veriyor :) Zengin dediğin mercedes s serine biner bmw 7 serisine biner benim gözümde

Yani burada 1 serisi alan insanların çoğu kredi ödüyor bir yerden tasarruf etmeye çalışıyor. OOO Bmw 1 e biniyor zenginsin ne yakıt parası konuşuyorsun vs vs demeye gerek yok bence...

Babam benzinli araca biniyor Honda crv ayda 1200 min benzin parası ödüyor yıllık vergisi ne kadar bilmiyorum şuan aşağı yukarı aynı kmler yaparız ben max 400tl yakıt alıyorum yıllık 1000tl vergi veriyorum vs... Bence 800tl ayda tasarruf etmek güzel birşey herkes haliyle 100tl bile tasarruf etse seviniyor... Benzinli araçta kişinin kendi tercihidir kullanır bizden ayda 100 200 tl fazla yakar umrunda olmaz ona da söylecek birşey yok sonuçta. Bmw 1 e binipte zengin edebiyatı yapmaya gerek yok çünkü bu araca binenlerin %99u zengin değildir

• Cidden milletce okudugumuzu anlama problemimiz var galiba, f20e binen zengindir demedim, ben zenginim diye hava atmadim aksine f20ye biniyorsin diye cok havalanma altindaki arabaya porsche muamelesi yapma dedim, malini bu kadar yuceltme dedim, cebindeki para kadar araba almak lazim cok borcun harcin altina girince sonra altinizdaki araci cok buyutuyorsunuz en kucuk bir kazada vs kotu deneyimler yasaniyor dedim. 115hpnin bmwye yakismadigini soyledim ,ve sirf maliniz cok degerli ve araciniz elestirildi diye saldirdiniz, haddini asan kisilere de anladigi dilden konustum bu kadar , i20 bakan adamlar burada gelip araclarimiz hakkinda ahkam kesmesini elestirdim ayrica. Tekrar diyorum 115hp bmw olmaz ,zoruna gidiyorsa bu yorum benim sorunum degil, terbiye sinirlarini asanlara da anladigi dilden konusacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Katiliyorum. Ben bu arabayi alirken bmw nin en kucuk ve en ekonomik benzinli motorlarindan birini aldigimin farkindaydim. Alirken ki amacim arkadan itis, teknolojisi ve surus dinamikleriydi. Beni mutlu edecek bir arac oldugunu dusunerek aldim, iyi ki de aldim. Fakat bir trafige ciktiginizda veya yabanci bir arabaci arkadas ortamina girdiginizde; bmw nin en dusuk motoruna bile yaptiklari muammele sanki bir ferrari. Altinda 200 bg cupra var, belli iste senin beygirin benden yuksek. Ama gel gelelim adamin beklentisi bmw nin kendi aracini gecmesini beklemesi. Matematik ortada 130 nerde 200 nerde. Ondan sonra elestiriler basliyor 110 u bu araca mi verdin vs. İyi de benim arabayi alma amacim bu degil. Ben compact sinifta yol tutusu surus dinamigi saglam olan, bi viraji saglam dondum mu yuzumu gulumseten bir araba isterim. Eger beygirin fazlaysa gel su viraji ayni hizda bir donelim bakalim ilk kim kopucak? :)Fakat bu insanlar artik beni de tribe sokmaya basladi. Acaba diyorum chip mip mi taksam. Ama sonra aklima geliyor ki beygir istesem giderdim 135i alirdim.
    Sonuca gelirsek insanlarin kendi malini f/p olarak en iyisimis ve en az yakiyormus gibi gostermesi bir hastalik diye dusunuyorum. Arabayi aldigimdan beri bi bitmedi bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARC118i -- 24 Ağustos 2016; 13:10:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Cidden milletce okudugumuzu anlama problemimiz var galiba, f20e binen zengindir demedim, ben zenginim diye hava atmadim aksine f20ye biniyorsin diye cok havalanma altindaki arabaya porsche muamelesi yapma dedim, malini bu kadar yuceltme dedim, cebindeki para kadar araba almak lazim cok borcun harcin altina girince sonra altinizdaki araci cok buyutuyorsunuz en kucuk bir kazada vs kotu deneyimler yasaniyor dedim. 115hpnin bmwye yakismadigini soyledim ,ve sirf maliniz cok degerli ve araciniz elestirildi diye saldirdiniz, haddini asan kisilere de anladigi dilden konustum bu kadar , i20 bakan adamlar burada gelip araclarimiz hakkinda ahkam kesmesini elestirdim ayrica. Tekrar diyorum 115hp bmw olmaz ,zoruna gidiyorsa bu yorum benim sorunum degil, terbiye sinirlarini asanlara da anladigi dilden konusacagim.

Hocam sonuçta bizde avrupada amerikada yaşamıyoruz ne bileyim amerikada 1lt benzin 0,65cent bizde 1,55 aradaki fark çok... Bizde bu fiyatlara benzin alsak herhalde yakıt konusunu açmazdık forumlarda... Ben sana birşey demiyorum diğer arkadaşa da birşey demiyorum ikinizde haklısınız söylediğiniz sözlerde ama ülkemizin şartlarıda ortada

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Arkadaslar kisisel olarak sorun yasadigimiz kisilerle olan mevzulardan dolayi forumun diger takipcilerinide ister istemez etkiliyorsunuz,deildigim gibi kisiselde olsa bu paylasimlar;

116d kullananlari fakir 118i kullananlari zengin gormek,

Dizel kullananlarinda benzinli kullaniciyi enayi gibi gormesi,

Bu araci basmadan ekonomik kullananlarin kiyas yapmaksizin yaptigi paylasimlarin bile kucuk hesapci gorulmesi,

Gibi bircok etkide bulunuyor bizlere,

Tartismaya girmeye niyetim yok, aracim 116ed 116hp 0-100 10.5sn tuketim odakli surdugum zamanlarda paylasimlarda bulunuyorum, performansli surmeyide seven biriyim dizel 115hp diye performansli surulmez demeyin hor gormeyin clio megane gibi araclari layik gormeyin alt tarafi 2sn daha yavas ve yaklasik %50dizelden daha maliyetli 118i ortami yumusatalim kirmayalim birbirimizi hepimizin aski 3 harf degilmi? :)

Sana katılıyorum dostum. Aldıktan sonrada tabikide insanlar yakıtını düşünücek, öyle olmasa ed denilen mevzu olmazdı BMW'de. Lakin, genele konuşmak hırçınlaşmak , dizelcilere haksızlık olarak düşünüyorum. Doğruya doğru adam bize clioyu layik görmüş, ha orada ona dedim falan demesin, GENELE konuşmuş çünkü yukarda.

• Aracın teknik verileri içerisinde 5.9lt şehir içi diye bir ibare var ise ve bu övünülerek bahsediliyor ise ben kesinlikle o değeri kovalarım, uğraşırım. Çok tartıştığınız 3-4 litre benzin fazla tüketildi diye ayda 2-3 bin fazla ödemiyor kimse. Kimsenin yakıt yüzünden arabasına binmekten vazgeçeceğini sanmıyorum. Bu kadar üstüne düşülecek bir durum değil bence.
    Benim görüşüm sorarsanız; yılda 10 bin km zor gören birisi olarak benzinli hep ilk tercihim, 10 lt üzerinde yakmadğı taktirde de pek sorunum değil. Ayrıca rakiplerine göre belki iç hacmi küçük ve kalitesi düşük olabilir, fakat baka bir durum sürüş keyfi ayrı bir güzel olabilir. Her yönden alıcısı olabilecek bir araç.
    Örneğin ben A serisi istiyorum fakat 1 serisinin fiyatları daha uygun ve daha avantajlı. Benzer kalitedeki bir araca 20-30 bin fazla vermek istemiyorum.

• uurse U kullanıcısına yanıt
    Ben de ayni seyi soyluyorum maalesef ulkemizde en kotu motorlara binmek zorunda birakiliyoruz bu gercegi kabullenmemiz lazim kuzguna yavrusu sahin gorunur anliyorum ama gercekler soylendiginde de bu kadar elestirilmesi anlamsiz; keza kendi aracimin motorunu da elestirdim f20den zevk almak icin 1.20d 125i vs binmek lazim ki zaten adamlar bu motorlari biniyor. Diger markalarda da durum ayni mesela mazda 3 cok begeniyordum ama 1.5 atmosferik motorla getirdiler araci ,gecen is icin macaristan ve cek cumhuriyetindeydim dikkat ettim yollarda bir suru mazda 3 vardi ve hepsi 2.0 motor dogu avrupa bile keyfini suruyor biz sacma motorlara binip , kafayi yakitla bozup mevcut durumu da kabulleniyoruz sonrada aracim su kadar yakti diye kendimizi avutuyoruz.
    @Hexstyle Dizel binenlere birsey dedigimiz yok isteyen istedigine biner sadece bu kadar yakitla kafayi bozmussan clio bin rahatla diye kinaye yaptik ayrica bindigin aracin motoru dunya capinda bmw icin komik bir motor bunu kabullen dedik.ayrica ruyanda gordugun benzinli dizelin 2 katini yakiyor durumu gercek hayatta yok dedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 24 Ağustos 2016; 14:04:50 >

• quote:

Ben de ayni seyi soyluyorum maalesef ulkemizde en kotu motorlara binmek zorunda birakiliyoruz bu gercegi kabullenmemiz lazim kuzguna yavrusu sahin gorunur anliyorum ama gercekler soylendiginde de bu kadar elestirilmesi anlamsiz; keza kendi aracimin motorunu da elestirdim f20den zevk almak icin 1.20d 125i vs binmek lazim ki zaten adamlar bu motorlari biniyor. Diger markalarda da durum ayni mesela mazda 3 cok begeniyordum ama 1.5 atmosferik motorla getirdiler araci ,gecen is icin macaristan ve cek cumhuriyetindeydim dikkat ettim yollarda bir suru mazda 3 vardi ve hepsi 2.0 motor dogu avrupa bile keyfini suruyor biz sacma motorlara binip , kafayi yakitla bozup mevcut durumu da kabulleniyoruz sonrada aracim su kadar yakti diye kendimizi avutuyoruz.
    @Hexstyle Dizel binenlere birsey dedigimiz yok isteyen istedigine biner sadece bu kadar yakitla kafayi bozmussan clio bin rahatla diye kinaye yaptik ayrica bindigin aracin motoru dunya capinda bmw icin komik bir motor bunu kabullen dedik.ayrica ruyanda gordugun benzinli dizelin 2 katini yakiyor durumu gercek hayatta yok dedik.

Aaa yok dizel binenlere çok şey söylemişsin forumu hep takip ederim, baştan sona kadar okudum yazılanları. Kaldi ki ben 2 katı yakar tarzında bir şey söylemedim ama sen yakıt tasaruffu yapmaya kalkan insanlara saldırmaya başlamışsın bir kaç kişi dışında kimsenin bir şey dediği yok senin bu genellemeci konuşmalarına. Bu ülkede yaşıyorsak sürüş keyfi, limit performansı, konfor gibi özelliklerin dışında tabikide yakıt sarfiyatı konusunuda uzunca sayfalar tartışıcak bu forumda. Kaldi ki senin ne haddine benim hangi arabaya bineceğim?!

• Forumun amacı tek düze bir paylaşım olmamalı, insanlar paylaşılanlar içinde ilgisini çekenleri yorumlayabilir.

@dream of ice, hocam benim de ilgimi çekmedi yakıt olayı ama rahatsız da etmedi. Okudum geçtim. İlgisini çeken arkadaşlar oldu. Onlara da müsaade etmek lazım. Yanlış anlaşılmasın size haklı veya haksız diye bir yorum yapmıyorum. İnternetin çok limitli olduğu bir yerden kullanıyorum (39mb=26usd). En az 2-3 sayfa sen öyle dedin, ben böyle dedim muhabbeti oldu. Hem benzinli kullanıyorum 2 kat fazla yakıyorum hem de internet faturası ödüyorum.

• hexstyle H kullanıcısına yanıt
    Istersen at arabasi bin banane sana onu bin sunu bin diyen mi oldu bindigin arabayi elestirdim bu kadar zoruna gidiyorsa foruma girme okuma, sen rahatsiz oluyorsun diye araclar hakkinda yorum da mi yapmayacagiz sen kimsin , ne konusacagimizi sana mi soracagiz asil senin ne haddine? Bu forum eskiden boyle degildi cidden kalite cok dusmus nereden turediniz anlamiyorum ama tadini tuzunu kacirdiniz forumun.

• f20 aracina 35mm'lik spor yay taktirma deneyimi yasayan oldu mu? konfordan cok feragat ediliyor mu ve yol tutusunda degisme varmi ? dis gorunusten 35mm cok saf ve orjinal bir guzellik sagliyor
  • quote:

Istersen at arabasi bin banane sana onu bin sunu bin diyen mi oldu bindigin arabayi elestirdim bu kadar zoruna gidiyorsa foruma girme okuma, sen rahatsiz oluyorsun diye araclar hakkinda yorum da mi yapmayacagiz sen kimsin , ne konusacagimizi sana mi soracagiz asil senin ne haddine? Bu forum eskiden boyle degildi cidden kalite cok dusmus nereden turediniz anlamiyorum ama tadini tuzunu kacirdiniz forumun.

Sananeyse yorum yapma clio megane diye, burda hiç konuşmamış yazmamış gibi yorum yapma, önceki yazdıklarını dön bir daha oku. Bu kadar insan neden tepki gösterdi bir düşün. Hadi iyi forumlar.

• Adam kalkmis alanen yok bmw alan yakit hesabi yapmaz yok siz bmw nin b sine ancak biniyorsunuz gibi sacma sapan seyler yaziyor cevap verincede sen beni tehditmi ediyorsun diyor
    seni ne tehdit edicem ben eline 20 lira versek bakkala gondersek para ustunu bakkalda birakirsin sen seni dikkate bile almam normalde ben dua et cevap verdik senin gibi asagilamadik

• Birilerini asagilayacak en son insanimdir , bu forumda uzun zamandir da elimden geldigince insanlara yardim etmeye calisirim ama ukala insanlarin ,saygisiz mesajlarini gorunce onlarin seviyesinden konusmak gibi kotu bir huyum vardir, gercekleri duymak bazilarinin zoruna gidiyorsa benim problemim degil. Iyi forumlar

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Yazıp yazıp ortamı geren sizsiniz, kaç kişiye saldırdınız, esas sizin zorunuza gidiyorsa siz okumayın foruma girmeyin, babanızın çiftliğimi var burda sizmi karar vericeksiniz, kalite düşmüş ama sizin sayenizde diğer arkadaşlarin yazdıklarında sorun görmüyorum, yapılacak yorumlarin konusunu belirlicek kadar ileri gidiyorsunuz, halada anlamiyorsun, suçu başkalarında arıyorsun.

• Arkadaşlar 1 serisi sedanın ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda bir bilgisı olan ya da borusana soran var mı ? Internette 2017 'de çıkacağı söyleniyor.
  • Sedan mı? Umarım hiç çıkmaz. BMW nin sonu olur.
    Sedan değil de bunun 120'si gelmeli. Ben parasına razıyım ama adamlar getirmiyor.
    Borusanla görüştüm 120 d 190 beygir istiyorum dedim. Kadın 320'den pahalıya gelir ,olmaz dedi.
    Demek ki vergi kadar BMW' nin fiyat politikasında da sıkıntı var. Adamlar motor çekmiyorsa fiyatı düşük tutup 2000 motorun vergisini dengeliyor. Motor alt vergi diliminde yeterli ise, kar marjı yüksek tutuluyor ve büyük motorlar getirilmiyor.
    Mevcut 116 d sadece 116 beygir. Ful donanımda 196 000 lira fiyat çıkıyor. Nerdeyse beygiri 2000 lira. Çok ayıp BMW.
    Teknik olarak ta komik, piyasanın en süper şanzimanı 116 beygir motoru idare ediyor. Üstelik 3 silindir. Bari şanzımanı da dandik bi şey koy ,fiyatı ucuzlat.
    Sedan arabadan nefret ettiğimden şimdilik 116 ile idare edfiyorum. Gücü 140 beygir yaptırdım. Herkesi tokatlıyorum. Ama gene de 120 ,190 beygir bu işin divasdı. 0-100 sadece 5 saniye. Yakıt hiç yok. Ama Türkiye'de araba da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayko33 -- 25 Ağustos 2016; 0:42:57 >

• mayko33 M kullanıcısına yanıt
    Hangi islemle yukselttiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mayko33

Sedan mı? Umarım hiç çıkmaz. BMW nin sonu olur.
    Sedan değil de bunun 120'si gelmeli. Ben parasına razıyım ama adamlar getirmiyor.
    Borusanla görüştüm 120 d 190 beygir istiyorum dedim. Kadın 320'den pahalıya gelir ,olmaz dedi.
    Demek ki vergi kadar BMW' nin fiyat politikasında da sıkıntı var. Adamlar motor çekmiyorsa fiyatı düşük tutup 2000 motorun vergisini dengeliyor. Motor alt vergi diliminde yeterli ise, kar marjı yüksek tutuluyor ve büyük motorlar getirilmiyor.
    Mevcut 116 d sadece 116 beygir. Ful donanımda 196 000 lira fiyat çıkıyor. Nerdeyse beygiri 2000 lira. Çok ayıp BMW.
    Teknik olarak ta komik, piyasanın en süper şanzimanı 116 beygir motoru idare ediyor. Üstelik 3 silindir. Bari şanzımanı da dandik bi şey koy ,fiyatı ucuzlat.
    Sedan arabadan nefret ettiğimden şimdilik 116 ile idare edfiyorum. Gücü 140 beygir yaptırdım. Herkesi tokatlıyorum. Ama gene de 120 ,190 beygir bu işin divasdı. 0-100 sadece 5 saniye. Yakıt hiç yok. Ama Türkiye'de araba da yok.

Vergi problemi yuzunden yuksek hacimli motorların BMW tarafından Turkiye'ye satıs politikası geregi getirilmedigi dogrudur.Almanya'da her turden motor hacmi bulunuyor sanırsam ancak yeni trend dusuk hacimden yuksek guc almak degil mi zaten?

• quote:

Orijinalden alıntı: mayko33

Sedan mı? Umarım hiç çıkmaz. BMW nin sonu olur.

Ben şu olaya inanılmaz gıcık olurum. Borusan satış görevlisine BMW'nin hangi ürününü istediğinizi AÇIK BİR ŞEKİLDE beyan etmişsiniz. Ukala kadın da kalkıp "320'den pahalıya gelir, olmaz o iş" demiş. Arkadaşım ben sana yorumunu sormadım ki? Ben istediğim ürünü getirebiliyor musunuz, getiriyorsanız fiyatı ne kadar bilgisini istiyorum, bu kadar basit. Siz benim isteklerime, sorularıma cevap vermek için orada çalışan bir insansınız, aldığınız maaşınızın sebebi bu, bana akıl vermek için değil. Doğru değil mi?

Öte yandan, ben de 120d modelini çok beğeniyorum.www.bmw.co.uk sitesine girerseniz (BMW İngiltere) BMW'nin ürettiği BÜTÜN modeller orda var. Hepsinin satışı İngiltere'de yapılıyor. Neden yapılıyor? Çünkü "İNGİLTERE". Bizim gibi 5. dünya ülkesi değil ki adamlar. Sistemleri, düzenleri, herşeyleri oturmuş. Neyse, orada 120d xDrive modeli var. Keşke alabilsem diye hayıflanırım hep. Hem 190 HP, hem de 116d gibi yakıt değerleri var. (teknik tabloda) Keşke şu satış görevlisi kadın ukalalık yapmasaydı da en azından ülkemize 120d getirebilseydik fiyatı ne olurdu öğrenmiş olurduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V4LKyR -- 25 Ağustos 2016; 11:46:17 >

• 
Sayfa: önceki 14101411141214131414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.