Şimdi Ara

Bluetooth Vericide Düzeltilemeyen Parazit Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. TV'nin optik çıkışından yararlanarak kablosuz kulaklıkla film-dizi izleme ve PS4'te oyun oynama maksadı ile fotoğrafta görülen, markasız bir çin malı bluetooth verici ile Sennheiser Momentum 3 kafa üstü kulaklık aldım. TV modelim LG 60ph670S. TV'mde sadece optik ses çıkışı var. Bu transmitter'a optikten bağladığımda seste acayip parazit olurken, yine fotoğraflarda görülen ara aparatla, TV'den gelen optik çıkışı ara aparata bağlayarak, aparata gelen optik sesi, RCA çıkışından alıp, transmitter'a AUX girişinden verdiğimde ise parazit oldukça azalıyor ancak tamamen kaybolmuyor. Bazense optik çıkıştaki sürekliliği olan, yüksek sesli parazite dönüşyor ve izleme keyfini gerçekten rezil ediyor. Bu vericiyi alırken araştırdığım hem yabancı hem yerli sitelerde ses aktarımında berraklık olduğu belirtilmiş, cızırtı yaşayan olmamış. Ayrıca kulaklığın EQ ayarlarında bassı yükselttiğimde parazit daha da artıyor. Daha tuhaf olanı ise PS4'e USB'den bağlı olan fanı açık bırakırsam parazit yine artıyor. Bluetooth vericiyi hem prizde hem dahili pilinde denememe rağmen parazitlenmede bir fark göremedim. Kabloları da değiştirdim, elimde birkaç tane daha optik ve RCA kabloları var, hepsini denedim. Kulaklığı başka medya cihazlarına takıp denediğimde en ufak bir cızırtı ile karşılaşmadım. TV'mde soundbar kullanıyorum ve de kablosuz veya optik bağlantıda her hangi bir parazit kesinlikle gelmiyor. TV'min bağlı olduğu prizler akım korumalı, UPS'li. Bu kablosuz sistem bana oldukça pahalıya mal olduğu için iade süreleri bitmeden iade etmeyi düşünüyorum eğer parazit sorununu çözemezsem ancak şu karantina muhabettinden ötürü iyi bir kablosuz kulaklık sistemine ihtiyacım da var. Kafayı sıyırmak üzereyim bu konuda yardımcı olabilirseniz çokBluetooth Vericide Düzeltilemeyen Parazit Sorunu çok makbule geçecek.Bluetooth Vericide Düzeltilemeyen Parazit SorunuBluetooth Vericide Düzeltilemeyen Parazit SorunuBluetooth Vericide Düzeltilemeyen Parazit Sorunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.