DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
^^Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi^^
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
77
Cevap
2
Favori
55.672
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   27 Şubat 2009 18:46:11 Konu Sahibi
   Bluetooth’un yararları:   Yakın zamanda bir Bluetooth kulaklık aldım! Kullanması çok kolay ve benim gibi cep telefonunu vucudunun bi eklentisi gibi gören insanlar için ciddi bir kolaylık sağladığını yaşayarak öğrendim.

   Artık uzun telefon görüşmelerinde sürekli telefonu bir kulağımdan diğer kulağıma almak zorunda kalmıyorum, kollarım yorulmuyor ve en sevdiğim bölümüde çalışırken artık işi bırakıp telefonla görüşmek zorunda kalmıyor olmam . Kısacası kulaklığı takınca ellerim bana kalıyor.

   Diğer avantajı ise bir çağrı geldiğinde telefona koşmak zorunda kalmamam ve ya illa işimi yarıda kesip telefonu cebimden çıkarmama gerek kalmıyor olması, tek yapmam gereken kulaklığın üstündeki düğmeye hafifce bastırmam! Ayrıca görüşmem bittikten sonra illa telefonu cebime veya herhangi bir yere bırakmamda gerekmiyor, üstelik son aradığım numarayıda hiç telefonu cebimden çıkarmadan sadece aynı düğmeye tıklayarak arayabilirim! ( tembel insanlar için birebir yani ! ).

   Bluetooth’un Zararları:


   Yukarda çok reklam yaptım şimdide gelelim Buetooth un zararlarına! Eminim hepiniz şuanda bu cihazın yaydığı radyo frakansının zararlarından veya radyasyonundan bahsediceğimi düşünmüşsünüzdür! Ama malesef ( daha doğrusu çok şükürki ) yanıldınız!

   Cihazı aldığımdan beri önüme gelen herkes bu cihazın çok tehlikeli olduğunu kullanmamam gerektiğini ve bana zarar vereceğini anlatıp durdular... ama aralarından hiçbiri bu sözleri belli bir araştırmaya veya bilimsel bir kanıta göre sölemiyordu, tabiki hepsi benim sağlığımı düşünerek sölüyordu bu lafları ama bazen yanlış yönlendirmeler insan için daha zararlı olabilir!!!

   Bluetoothun benim açımdan tek zararı, karşıdan gelen insanların görüşme yapan kişinin kulağındaki cihazı göremedikleri taktirde o insanın kendi kendine konuşan, ruhsal ve sinirsel problemleri olan biri olarak görmeleridir!! , başkada zararı olduğunu düşünmüyorum...

   Bluetooth neden Zararlı değil?

   Şimdi gelelim yazımızın en önemli bölümüne, Bluetooth’un yaygınlaşması ile birlikte bu tarz sorular çok sorulmaya başlandı, bende insanları bilgilendirmek amacı ile nacizane bilgimi paylaşmak istedim sizlerle.

   Bluethoot teknolojisinin zararlı olarak bilinmesinin tek nedeni cep telefonları gibi dalgalar ve radyasyon yaydığı bilindiğindendir! Ancak bilimsel araştırmalar sonucunda cep telefonlarının yaydığı radyasyonu ile Bluetooth’un yaydığı radyasyonunun kıyaslanamayacak kadar farklı şiddetlerde olduğunu görmekteyiz.

   Kablosuz telefonlar ve bu tür kablosuz cihazların çoğu 1 ila 2.4 GHz frekansını kullanıyorlar. Bu radyo dalgalarının zararını anlamak ve bir standart getirmek için AB konseyi tarafından tavsiye edilen, radyo frekansı (RF) enerjisine maruz kalma limitleri belirlenmiştir.

   Bilindiği gibi cep telefonları radyo frekansı “alıcısı” ve “vericisi”dirler, ve bu radyo frekansları enerji taşıdıklarından insan vucudundaki hücre yapısında değişikliğe sebep olabiliyorlar, kanser dediğimiz hastalıkta zaten bu hücre değişmelerinin sonucunda gelişen bir olaydır.

   AB konseyi tarafından belirlenen bu limitler sözkonusu enerji seviyesini aşmayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu limitler, ayrıntılı yönetmeliklerin bir parçasıdır ve genel nüfus için izin verilen radyo frekansı enerjisi seviyelerini belirler. Bu yönetmelikler, bağımsız bilimsel çalışmaların periyodik ve detaylı değerlendirilmesi sonucunda geliştirilmiştir. Bu limitler, yaş ve sağlık durumundan bağımsız olarak tüm insanların güvenliğini garantiye almak üzere önemli bir güvenlik marjı içerir.

   Cep telefonları için maruz kalma standartları “Özgül Emilme Oranı” olarak bilinen SAR (Specific Absorption Rate) oranı ile hesaplanır ve belirtilir. AB Konseyi tarafından tavsiye edilen SAR limiti 2.0W/Kg''dır.

   Toplum tarafından kullanılan cep telefonları için SAR limiti, 10 gram vücut dokusu üzerinden ortalama 2 watt/kilogram (W/Kg)'dır. Bu limit, toplum için ek koruma sağlamak ve ölçümlerdeki farklılıkları hesaba katmak için, önemli bir güvenlik marjı içerir. SAR değerleri, ulusal bildirim gerekliliklerine ve şebeke bandına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örnek olarak Amerikan birleşik devletlerinde ve Kanada’da bu değer 1.6W/Kg olarak belirlenmiştir, yani amerikada bu konuya daha hassas bakıyorlar.

   SAR (Specific Absorption Rate) testleri, cep telefonlarının tüm test edilen frekans bantlarında izin verilen en yüksek güç seviyesini yaydığı standart çalışma koşullarında yürütülmüştür. SAR, izin verilen en yüksek güç seviyesinde belirlenmekle birlikte, telefonun çalışma sırasındaki gerçek SAR seviyesi, maksimum değerin çok altında olabilir. Bunun nedeni, telefonun, sadece şebekeye ulaşmak için gerekli olan gücü kullanması için, farklı güç seviyelerinde çalışmak üzere tasarlanmış olmasıdır. Genelde, bir baz istasyonuna yakınlaştıkça, telefonun güç çıkışı düşer. Yeni bir telefon modelinin, satışa sunulmadan önce, Avrupa R&TTE Yönetmeliğe uygun olduğu gösterilmelidir. Bu yönetmelik, ana gerekliliklerinden biri olarak, kullanıcının ve diğer kişilerin sağlığının ve güvenliğinin korunmasını içerir.

   Cep telefonlarının SAR değerleri 0.25 ( Blackberry ) ile 1 W/Kg arasında değişmekte ve bu değer bile limit olarak belirlenen 2 W/Kg değerinin çok altında yer alıyor ve Bluetooth’larda bu değer kısa mesafe ( 10 Metre ) Bluetooth’lar için 0.001 ila 0.01 W/Kg, uzun mesafe ( 100 Metre ) olanlar için ise 0.05 W/Kg dır, dolayısıyla cep telefonlarının yaydığı radyasyon enerjisi ile kıyaslanabilecek durumda değil ve en az 100 kat daha zararsızdır. ( Bu çalışmalar Belfast’deki “William G. Scanlon of Queen's University” tarafından yapılmış ve onaylanmıştır ).

   Bunu daha basit anlatmak gerekirse, Bluetooth kulaklığın bir cep telefonunun verdiği zararı verebilmesi için bizim aynı anda 100 adet Bluetooth kulaklığı bişekilde üzerümizde bulundurmamız gerekir, işte ozaman Bir (1) cep telefonunun yaydığı radyasyon kadar etkili olabilirler!!!


   Yani eğer sizler bu radyo dalgalarının yaydığı radyasyon konusunda endişe ediyorsanız bile artık şunu biliyorsunuzki ne olursa olsun bir Cep telefonunun yaydığı radyasyon kulaklıktan en az 100 kat ( bazen 1000 kat ) daha fazladır! Ve bence sağlık açısından cep telefonu kullanmaktansa Bluetooth kullanmak vucudumuz için çok daha ( 100 kat ) az zararlı !!!

   Bluetooth’un yaydığı radyasyonu bile almamak için kablolu kulaklık kullanılabilir, ama genede Bluetooth kullanılarak Cep telefonundan on (10) Metre uzaklaşabilirken, Kablolu kulaklık ile bu mesafe ancak bir (1) Metredir! Yani Cep telefonunun yaydığı 1W/Kg ‘lık dalgalara genede maruz kalıyorsunuz ama 10 Metrede bu radyasyon etrafa yayıldığından ve mesafenin etkisi ile enerji kaybına uğradığından çok çok daha az zarar verecektir.


   Bu yazının sonunda Sağlığına önem veren ve cep telefonu kullanmak zorunda olan insanlara Bluetooth kulaklık veya en azından Kablolu kulaklık kullanmalarını öneririm, unutmayalımki sağlık herşeyden önce gelir…

   Not: Bu yazı Alıntıdır(http://www.tiptr.com/medicine/turkce/6776-bluetooth-kulaklik-kullanmak-zararlimidir-yararlimidir/)

   Arkadaş buna göre Bluetooth Kulaklık tavsiyelerinizi bekliyorum kullanan arkadaşlar özellikle belirtirlerse sevinirim fiyat aralığı 70TL-150TL arası olabilir.
   Şimdiden ilğilenen arkadaşlara teşekkür ederim.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warcraftx -- 27 Şubat 2009; 18:44:20 >   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Yarbay
   3139 Mesaj
   28 Şubat 2009 00:26:39
   SAMSUNG WEP420 BLUETOOTH KULAKLIK -hepsiburada da 100tl civarında. Bang&Olufsen teknolojisi kullanılmıştı sanırım.
   |
   |
  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   01 Mart 2009 00:04:19 Konu Sahibi
   Bang&Olufsen teknolojisi bu nedemek acaba? Naslı bi teknolaji
   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Yarbay
   3139 Mesaj
   01 Mart 2009 00:24:10
   linki tıkla ve incele
   http://www.bang-olufsen.com/
   |
   |
  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   01 Mart 2009 23:34:28 Konu Sahibi
   Link için teşekkürler ama bi şey anlamadım:(
   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Teğmen
   188 Mesaj
   01 Mart 2009 23:35:00
   Tahmini bütçen ne kadar ?
   |
   |
   _____________________________

   It's only after we've lost everything we're free to do anything.
  • Yarbay
   3139 Mesaj
   01 Mart 2009 23:44:00
   eksisozlukten alıntı yapayım sana

   bang &olufsen tasarım konusunda aşmış, tadından yenmeyecek * çılgın elektronik aletler üreten danimarka merkezli firma. bana kalırsa adının bose'yle aynı cümle içinde söylenmesi bile yanlıştır. beocenter 2 ve beosound 9000 müzik sistemleri tek kelimeyle üstündür. özel bir isim veya kod adı verme ihtiyacı duymadan sadece "earphones" adıyla sunulan earbud tipi kulaklık tasarımı ayrıca fantastiktir.

   bence bir zincir mağazaya git ve tüm kulaklıklara dene derim. Çogu 100tl civarında , kulağına uygun olanı alırsın.
   |
   |
  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   02 Mart 2009 01:40:28 Konu Sahibi
   Bütçe 70-150 TL arasında olabilir benim aklımdan geçen bir ikitane var ama haklarında pek bilgi sahibi değilim. Benim için küçük olsun ses ve microfon kalitesi iyi olsun yeter.
   Mesala bu kafama takıldı hoş bi şeye benziyor ama hakkında fazla bilgi sahibi değilim.
   http://www.hepsiburada.com/sennheiser-flx70-bluetooth-kulaklik-/productDetails.aspx?categoryid=16218&productid=telcakssenflx70
   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   04 Mart 2009 19:33:56 Konu Sahibi
   up!!!
   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   07 Mart 2009 00:36:51 Konu Sahibi
   SENNHEISER FLX70 BLUETOOTH KULAKLIK
   Bu ürünü bu gün aldım artık tel konuşması fena değil gibi ama benim telin BT müzik dinleme olayı yokmuş o kötü oldu.
   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Teğmen
   137 Mesaj
   11 Mart 2009 01:27:30
   genelde araç içerisinde kullanılacak max 150 liraya kadar önerebileceğiniz bluetooth kulaklık var mı?
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   11 Mart 2009 11:58:32 Konu Sahibi
   SENNHEISER FLX70 BLUETOOTH KULAKLIK bunu almayı düşünürsen 2 kez düşün arkadaş hatta imkanınn varsa büyük magazalara git dene öyle al iyice inceledikten sonra için rahat ede ede alırsın.
   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Teğmen
   177 Mesaj
   13 Mart 2009 14:41:40
   http://www.vatanbilgisayar.com/ProductDetails.aspx?I_ID=34453

   Benim de bu kulaklık ilgimi çekti ama x800 ile kullanmayı düşünüyorum... fiyat da uygun gibi geldi...
   Bilen ya da kullananlar bir yorum yapabilir mi acaba...?
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   137 Mesaj
   13 Mart 2009 19:21:27
   quote:

   Orjinalden alıntı: orhanshen

   http://www.vatanbilgisayar.com/ProductDetails.aspx?I_ID=34453

   Benim de bu kulaklık ilgimi çekti ama x800 ile kullanmayı düşünüyorum... fiyat da uygun gibi geldi...
   Bilen ya da kullananlar bir yorum yapabilir mi acaba...?

   arkadaşım dün bu kulaklığı aldık vatan bilgisayardan. world karta taksitle 80 liraya geldi. oldukça memnunuz.
   |
   |
   _____________________________

  • Onbaşı
   37 Mesaj
   15 Mart 2009 01:29:53
   arkadaşlar jabra bt2010 kulaklık aldım.güzel hafifi bir kulaklık ama kancası çok sert ve kulağı acıtıyor.hepsi burada da plantronics diye bir marka var önerirmisiniz.kulağı acıtmayan kulaklık arıyorum
   |
   |
   _____________________________

   gone but never forgotten...
  • Yüzbaşı
   411 Mesaj
   15 Mart 2009 20:53:44
   ben plantronics 510 kullandım.gerçi şu anm piyasada pek yok ama çok iyi kulaklıktı. Plantronics ve jabra bu konuda uzman. benim tavsiyem jabra 2020 yada 5020 modeli. 2020 modelini darty den 89 tl ye aldım. piyasada 100 tl civarında.
   |
   |
   _____________________________

   SUBARU IMPREZA 1.5 AWD Asus M5A97 R 2.0 / FX 6300 3.5 GHZ / KINGSTONE 8 GB 1600 MHZ / AMD HD 7850 1 GB 256 BİT
  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   17 Mart 2009 22:17:56 Konu Sahibi
   Arkadaşlar Bluetooth kulaklık kullananlar buraya modelleri ile birlik yazsınlar memnun olup olmadklarını belirtsinler alacak arkaşalara yardımcı olalım.
   Ben mesala SENNHEISER FLX70 BLUETOOTH KULAKLIK bu kulaklıgı aldım ama fazla memnun kalamdım okadar para verdim o paraya iki tane normal kulaklık alırdım ama umduğum gibi çıkmadıforumda araştırmama rağmen pek fazla hakkında bilgi bulamadım rastgele almış gibi oldum diğer arkaşların böyle sorunlar yaşamaması için buraya yazarsak kullanmış olduğumuz kulaklıkları güzel olur diye düşünüyorum.
   |
   |
   _____________________________

   Şikayetvar.com 'a teşekkür ediyorum
  • Er
   6 Mesaj
   21 Mart 2009 21:16:47
   Değerli üstadlar.

   Bu gün teknosadan ben de Jabra2015 model kulaklık aldım.Benim telefonum HTC TytnII kulaklığı buldu ve çok rahat çalıştı.Kulaklığı ise eşim için aldım.Bebek bekliyoruz. Telefondan uzaklaşmasını istiyorum.Onun kullandığı telefon Nokia 6230 modeli, bu telefonda kulaklık gözükmüyor. LG dokunmatik kayar kapaklı bir telefonda da aradım gözükmüyor. Çözüm ne önerir siniz?

   İyi Akşamlar.
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   742 Mesaj
   21 Mart 2009 22:29:34
   bende bugun bimeks'ten cardo s800 modelini aldim ilk ciktigi zaman 100 tl idi simdi 55 tl ye dusmus hem kucuk hem ses kalitesi iyi >>http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1106&uid=38058   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkydansky -- 21 Mart 2009; 22:24:48 >
   |
   |
   _____________________________

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,555
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.