Şimdi Ara

Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU] (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.941
Cevap
493
Favori
935.947
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Incelem yapan veya bakan oldu mu bilmiyorum ama Haylou T19 aldım, elime geçti bugün.

Kablosuz ve Type C şarj, Kızılötesi sensöre, pop-up açılır uygulamaya ve dokunmatiğe sahip. Bunun yanında silikonlu bir model.

Ilk gün deneyimlerimden bahsedeyim, daha önceden kablosuz olarak Mi Airdots ve kablolu Sony kulaklığa sahiptim. Airdots kadar çiğ bir ses vermiyor daha dengeli veriyor, özellikle de basslar bir tık daha ön planda gibi ama uygulaması içinde 7-8 farklı müzik moduna sahip. Ses izolasyonu başarılı.

Konuşma performansı ise beklediğimin çok üstünde. 1.30 saat telefonla konuştum, karşımdaki insanlar ne dediğini gayet iyi anlayabildi, gayet net sesi. Airdots ile kendi sesim hariç her şey duyurabiliyordu.

Kızılötesi performansı da iyi takınca çalıyor çıkarınca duruyor ama sensör yan kısımda olduğu için yan koyunca müzik devam edebiliyor. Eksi yönü olarak diyebileceğim, bazen kulaktan çıkarırken dokunmatik algılayıp önceki veya sonraki şarkıya geçebiliyor. Ama uygulaması üzerinden dokunmatikler ayarlanabiliyor kapatılmıyor.

Bunun haricine eksi yönleri kulaklığın kutusu biraz irice, uygulaması stabil değil, bazen saçmalayabiliyor -mesela ilk bağlandığım zaman bağlayamadım- kontroller biraz saçmalamaya meyilli.

Fiyat olarak Aliexpress'te 30$ civarı, Tr'de ise Hepsiburada'da 299, n11'de 289 lira, ben 235 liraya mal ettim. Fiyatına göre başarılı, özellikle de konuşma performansı iyi gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Incelem yapan veya bakan oldu mu bilmiyorum ama Haylou T19 aldım, elime geçti bugün.

Kablosuz ve Type C şarj, Kızılötesi sensöre, pop-up açılır uygulamaya ve dokunmatiğe sahip. Bunun yanında silikonlu bir model.

Ilk gün deneyimlerimden bahsedeyim, daha önceden kablosuz olarak Mi Airdots ve kablolu Sony kulaklığa sahiptim. Airdots kadar çiğ bir ses vermiyor daha dengeli veriyor, özellikle de basslar bir tık daha ön planda gibi ama uygulaması içinde 7-8 farklı müzik moduna sahip. Ses izolasyonu başarılı.

Konuşma performansı ise beklediğimin çok üstünde. 1.30 saat telefonla konuştum, karşımdaki insanlar ne dediğini gayet iyi anlayabildi, gayet net sesi. Airdots ile kendi sesim hariç her şey duyurabiliyordu.

Kızılötesi performansı da iyi takınca çalıyor çıkarınca duruyor ama sensör yan kısımda olduğu için yan koyunca müzik devam edebiliyor. Eksi yönü olarak diyebileceğim, bazen kulaktan çıkarırken dokunmatik algılayıp önceki veya sonraki şarkıya geçebiliyor. Ama uygulaması üzerinden dokunmatikler ayarlanabiliyor kapatılmıyor.

Bunun haricine eksi yönleri kulaklığın kutusu biraz irice, uygulaması stabil değil, bazen saçmalayabiliyor -mesela ilk bağlandığım zaman bağlayamadım- kontroller biraz saçmalamaya meyilli.

Fiyat olarak Aliexpress'te 30$ civarı, Tr'de ise Hepsiburada'da 299, n11'de 289 lira, ben 235 liraya mal ettim. Fiyatına göre başarılı, özellikle de konuşma performansı iyi gibi.
    İnceleme için çok teşekkür ederim. Aldığınız gün takip ettim çok iyi bir fiyata aldınız. Güle güle kullanının. Ben de yabancı siteler olsun, YouTube kanalları incelemeleri olsun çevirmeye çalışıyorum yorumlarını. Hatta bir Türk forumda bu yoruma rastladım bugün size de aktarayım. Galiba sensörleri çok hassasmis hemen sapıtabiliyormus kafayı saga sola sallasanız bile, katılıyor musunuz? Yorum şu şekildeydi alıntılıyorum:
    Kulaklık kağıt üstünde harika duruyor, almak için heveslenmiştim, ama izlediğim incelemeler, aliexpressde kulaklığı alanların yorumları beni hayal kırıklığına uğrattı. Kulaklığın 2 eksisi var: 1)Kulaklıkları kutuya koyduğunuzda ve kapağı kapattığınızda bile bazen telefonla bağlantıyı kesmiyor. 2) Kontroller tam anlamıyla sapıtıyor. Tekini kulağınızdan çıkardığınızda müzik duruyor, ama yeniden taktığınızda kendi başına sıradaki şarkıya geçiyor. Sesi artırmak, sıradaki şarkıya geçmek amacıyla çift tıklasanız bile her seferinde 3 tıklama algılayıp asistanı açıyor. Kulaklığa dokunmadan kafanıza vurduğunuzda, kafanızı sağa-sola salladığınızda sıradaki şarkıya geçebiliyor. Tam anlamıyla bir rezalet((((

Uygulama desteği olan, APTX destekli, silikonlu uzun formlu doğru dürüst bir kulaklık yok piyasada, bunu anlıyoruz(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• airdots s 118 olmuş amazonda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *EKSeLaNS* kullanıcısına yanıt
    1. Madde için yorum yapamıyorum şimdilik, o kadar tecrübe etmedim henüz. Diğer dediklerinizi ben de görmüştüm aslında ve ben de ondan korkuyordum açıkçası daha önce de hiç dokunmatik kulaklık kullanmadığım için. Hassaslar ama beklediğim kadar hassas değiller. Özellikle kulaklığı çıkarıp takarken tam kulağın içinden çıkarıp takınca yapıyor bazen ama ben genelde ucundan tutuyordum zaten. Çıkarıp takarken ucundan tutup çıkarıp takıyorum, takarken parmak dokunmatik alana değiyorsa geçiş yapıyor genelde.

Telefonumda, S8 Plus, sesli asistan var ama kapalı konumda olduğu icin sesli asistan geçmiyor. Kafaya vurmayla geçebiliyor bazen ama canınızı acıtacak şekilde vurmanız gerekiyor, ufak bir dokunma veya fiske ile geçmiyor. Sağa sola sallarken hiç geçmedi hatta bir kez daha denedim, olmadı

Enes Özen diye bir kanal var, takip ederseniz bu tarz kulaklıkların incelemesini yapıyor, cumartesi T19 ile ilgili bir inceleme yayınlayacakmış. Ben biraz bile bile lades girdim fakat 1 günlük deneyimlerim iyi bir izlenim bıraktı, uzun vadede ne olur bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

1. Madde için yorum yapamıyorum şimdilik, o kadar tecrübe etmedim henüz. Diğer dediklerinizi ben de görmüştüm aslında ve ben de ondan korkuyordum açıkçası daha önce de hiç dokunmatik kulaklık kullanmadığım için. Hassaslar ama beklediğim kadar hassas değiller. Özellikle kulaklığı çıkarıp takarken tam kulağın içinden çıkarıp takınca yapıyor bazen ama ben genelde ucundan tutuyordum zaten. Çıkarıp takarken ucundan tutup çıkarıp takıyorum, takarken parmak dokunmatik alana değiyorsa geçiş yapıyor genelde.

Telefonumda, S8 Plus, sesli asistan var ama kapalı konumda olduğu icin sesli asistan geçmiyor. Kafaya vurmayla geçebiliyor bazen ama canınızı acıtacak şekilde vurmanız gerekiyor, ufak bir dokunma veya fiske ile geçmiyor. Sağa sola sallarken hiç geçmedi hatta bir kez daha denedim, olmadı

Enes Özen diye bir kanal var, takip ederseniz bu tarz kulaklıkların incelemesini yapıyor, cumartesi T19 ile ilgili bir inceleme yayınlayacakmış. Ben biraz bile bile lades girdim fakat 1 günlük deneyimlerim iyi bir izlenim bıraktı, uzun vadede ne olur bilmiyorum.
    Siz tam bir fiyat/performans canavarına sahip oldunuz merak etmeyin. N11 kuponum benim de vardı sizinkinin miktarında fakat tosla indirimimi kullanmıştım daha önce. Kullanmamış olsaydım ben de alacaktım. Bir ara neredeyse apple'ın airlodslarını alıyordum fakat o da androidle pek uyum sağlayamıyormus. Androidde sesini otomatikmen kısıyormus müzik dinlerken falan. Ben de telefon olarak mi 9t Pro var. Bekliyorum bakalım. Airdots var, spigen legato var, jabranin ilk çıkan modelinden var vs. fakat hepsinin eksik yönleri var kendine göre.. Notlarımın arasına aldım gelecek olan YouTube yayınını izleyeceğim.

• 2017
    Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU] yılında aldığım anker kulaklık. Ses konusunda çok başarısızdı, iade ettim Amazon dan sennheiser hd 518 (kablolu) almıştım

• Arkadaşlar uzun kullanım için airpods tarzı olanlar mı yoksa kafabantli olanlar mı daha rahat olur

• Qcy t5 ve gt1 plus arasında kaldım sizce
    Hangisi ben t5 e daha yakınım şu anda

• Arkadaşlar yakın zamanda taotronics soundliberty 53 kulaklık aldım özellikle burdaki olumlu yorumları refarans alarak sipariş ettim.
    Müzik dinlerken çok iyi kulakta durması iyi kopma yapmıyor.
    Ama şöyle Bir sıkıntım var tlfnda konuşurken karşı tarafa dışarının sesi net gidiyor benim sesim çok kısık anlaşılmaz bir şekilde gidiyor sanki çok uzaktan konuşuyormuşum gibi.
    Sizde bir ayarı felan var mı yoksa iade edim mi
    Kuponla felan 200 liraya almıştım ama konuşma modu çok zayıf

• Kapalı ortamda cafede tlfn konuşması yaptim karşı taraf ne dediğimi bir kelime bile anlamadı sürekli ses geliyor dedin iade etsem mi bu fiyat aralığında konuşması da düzgün olan ürün bulabilirmiyim onu bilmiyorum

• Apple Airpods kalitesinde daha uygun fiyatli iPhone icin hangi kulakliklari onerirsiniz ?

• lg hbs tarzı kulaklık arıyorum. 200 250 tl maximum. yarın alacağım.

var mı önerisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

Siz tam bir fiyat/performans canavarına sahip oldunuz merak etmeyin. N11 kuponum benim de vardı sizinkinin miktarında fakat tosla indirimimi kullanmıştım daha önce. Kullanmamış olsaydım ben de alacaktım. Bir ara neredeyse apple'ın airlodslarını alıyordum fakat o da androidle pek uyum sağlayamıyormus. Androidde sesini otomatikmen kısıyormus müzik dinlerken falan. Ben de telefon olarak mi 9t Pro var. Bekliyorum bakalım. Airdots var, spigen legato var, jabranin ilk çıkan modelinden var vs. fakat hepsinin eksik yönleri var kendine göre.. Notlarımın arasına aldım gelecek olan YouTube yayınını izleyeceğim.

Alıntıları Göster
    Daha önce birkaç kez Airpods klonlarından kullanmıştım genelde ama hem sesi dışarı çok vermesi hem de ses izolasyonuna sahip olmaması nedeniyle o tip kulaklıklara mesafeliydim. Airdots tarzı direkt kulağın içine giren kulaklıklarla da konuşmak rezalet. Ben de bir ara onlara meyletmiştim, hatta Bime gelen Jabra 65T'leri de ciddi ciddi düşünmüştüm, hatta en son Airdots 2 Pro araştırıyordum ki T19'a denk geldim onu aldım.

Onun haricinde fiziksel bir dur/başlat düğmesinin eksikliğini hissettim. Telefon uzaktayken müziği durdurmanın tek yolu kulaklığı çıkarmak, hele elin kolun dolu iken sıkıntı oluyor. Tek yapılacak şey dokunmatiğe durdur başlat olarak atamak. Metroda ve dışarıda denedim bugün, gayet memnun kaldım. Bir de biraz iri duruyor Airpodslara göre.

• Merhabalar,
    Arkadaşlar MediaMarkt'ta 300 TL değerinde hediye kuponum var ve süresi az kaldı

Şu iki kulaklık nasıldır sizce
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_jbl-tune-205bt-kulaki%C3%A7i-kulakl%C4%B1k-mavi-1181292.html
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_baseus-ngb11-licolor-magnet-m%C4%B1knat%C4%B1sl%C4%B1-spor-bluetooth-kulak-i%C3%A7i-kulakl%C4%B1k-siyah-1208557.html

Bluetooth bir kulaklık almak istiyorum.Yüksek sesli kaliteli F/P bi kulaklık önerisi olan var mı acaba?
    Huawei Mate 10 PRO ile kullanacağım.MediaMarkt'tan almam lazım bu arada.

Teşekkür ederim.

• Siparişini geçen günlerde verdiğim Skullcandy Indy Evo model kulaklığım bugün elime geçti. Bu kulaklık adına kısaca bir yorum yapmam gerekirse ses kalitesi ve veri aktarım metodu özellikleri açısından piyasadaki üst seviye kulaklıkların bile çoğunda olmayan iyi özelliklerin(Su/ter/toz geçirmezlik, uzun batarya ömrü, Tile uygulamasından GPS vasıtasıyla kayıp kulaklık takibi, hızlı şarj, ambient mode, her iki kulaklık için de geçerli mono mode) bir bütün haline getirildiği bir kulaklık. Kısacası ses kalitesinin orta düzeyde olduğu, sahip olduğu özellikleri kompakt denebilecek bir tasarımla birleştirmiş Skullcandy.

Ses kalitesi olarak bassları fazlasıyla hissedilir bir şekilde vuruyor, mid ve tizleri ise bir tık gölgede kalıyor. Sony Extrabass serisi kafa bantlı kulaklıkları denemiş arkadaşların aşina olduğunu düşündüğüm tarzda bir ses tarzı var. Gecikme konusunda da Bluetooth 5.0 Samsung S9 Exynos telefonum üzerinden yaptığım denemede gecikme varla yok arası bir düzeyde diyebilirim ya da hiç gecikme yok da plasebo etkisiyle gecikme olmadığı halde gecikme varmış gibi sezmiş olabilirim.

Mikrofonu da arkadaşımın dediğine göre orta düzeyde, günü rahatlıkla kurtaracağı söylenebilir.

Tasarımına da kısaca değineyim, kutudan çıkan fazladan destek plastiği ve kulak içi silikonuyla kullandığımda en sert şekilde bile sallar isem sallayayım kulaklarımdan hiçbir şekilde düşmedi. Kulaklıkla ilgili bir sorusu olacak arkadaşlar iletişime geçebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 3 Eylül 2020; 22:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

JBL T220 430 TL idi 2-3 gündür hocam. 450 TL' den fazlasını hak eden kulaklıklar olduğunu pek düşünmüyorum açıkçası. Jabra 65T çok daha iyi bir alternatif olacaktır bütçeyi düşürmeden iyisi olsun istiyorsanız.
    Beyaz rengini 360 liiraya HB'den aldım. İnşallah doğru tercihtir JBL Tune T220 TWS bluetooth kulaklık.

• salas09 kullanıcısına yanıt
    Umarım sahte olma durumu yoktur hocam, 330 TL anormal düzeyde uygun bir fiyat. Satıcı Hepsiburada değil ise sorun olabilir.

• Yapma ya bu modelin sahtesi olur mu? Iphone airpodsa
    ipone diye satans var da Jbl bilemedim. Ben de zaten birden fiyat düşmesinden şaşırmadım değil HB de 4-5 dükkanda bu fiyatta. Bu ürünü HB kendi satmıyor zaten. https://www.hepsiburada.com/jbl-tune-t220-tws-bluetooth-kulaklik-beyaz-p-HBV00000P435V?magaza=TECHCELL 380 olmuş.

• salas09 kullanıcısına yanıt
    Hocam JBL' in earbudslarında sahte ürün durumu nasıl bilmiyorum ama söylediğiniz fiyst gerçekten absürt bir fiyat. Orjinal ise dahi servise gidip gelmiş yenilenmiş bir ürün olabilir tabii bilemiyorum.

• Birden 5-6 mağaza bu fiyata olunca sen gibi düşünemedim. Arçelik sitesinde webe özel 499 liraya inmiş. Piyasaya bi yerden düştü sanırım. :) Beyaz ve siyah uygun fiyata zaten. Pembe hala 600 kusur.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.