Şimdi Ara

Blockchain Balonu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
1.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsettiğiniz her sorun için oluşturulan kripto para projeleri mevcut. Gözgezdirilmesi gereken proje olarak Elrond u inceleyebilirsiniz hatta Etherium 2.0 bile kripto için bir devrimdir. Kripto ve Blokchain her gün gelişmekte. Gelecekte hayatımızda önemli rol alacağı aşikar çünkü devasa para transferleri çoğu kripto üzerinden yapılıyor. Kim banka ile uğraşırki
  • controller_ kullanıcısına yanıt

Neden yasaklanmıyor? ilk mesajımda düşüncemi yazdım, kara para ve illegal örgütlere para transferi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 24 Şubat 2021; 21:28:23 >
  • DHcoin

güzel oldu he 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4D62BFE91

Blockchani hayata geçirmek için herhangi bir uygulamya entegre etmen gerek salt blockchain hiçbir işe yaramaz entegre ettiğin uygulama (kripto para, noter vs.) ne olursa olsun herzaman %51 açığı ve statik adreslere mecbur olacak bu yüzden blockchain bir hayaldir ekmeği yendikten sonra kenara atılacaktır.

Diyelimki noter uygulaması yaptık adamın teki çoğunluğu buldu kapının önüne çektiğin arabanı (kendi arabanı) çaldığın için kendini hapiste bulabilirsin. Kendi evine kira ödemediğin için sokakta kalabilirsin.

%51 açığını iyi incele. Evet yaklaşık 2 milyar dolar harcar yaparsın, sonra birkaç yüz dolarlık double spend oluşur. Sonrasında zincirden atılırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

%51 açığını iyi incele. Evet yaklaşık 2 milyar dolar harcar yaparsın, sonra birkaç yüz dolarlık double spend oluşur. Sonrasında zincirden atılırsın.

Alıntıları Göster

%80 lik düşüşle madencilerin %80 i boşa çıkar, bu %80 in yarısı birlik olursa ağı komple ele geçirebilir.

• quote:

%80 lik düşüşle madencilerin %80 i boşa çıkar, bu %80 in yarısı birlik olursa ağı komple ele geçirebilir.

Alıntıları Göster

Kafandan senaryolar. Konutunda başkanı yakalarsak, ülkeyi ele geçiririz diyenlerle aynı kafa. Ne düşüyormuş %80? %51 attack ne gerçekten biliyor musun? Zinciri öyle ele geçiremezsin.

Şu dediğini İngilizce'ye çevirip Twitter'a atsam, bütün Dünya seninle dalga geçer biliyor musun? %51 attack yapınca zinciri ele geçireceksin, kimseye vermeyeceksin mi sanıyorsun sen bunu?

Dur gerçekten İngilizce'ye çevireyim şunu.

• myfranco kullanıcısına yanıt

İşlem gücünün çoğunluğu bende olursa ne oluyormuş at bakalım ben de merak ettim  linki de at bi zahmet.

• quote:

İşlem gücünün çoğunluğu bende olursa ne oluyormuş at bakalım ben de merak ettim  linki de at bi zahmet.

İşlem gücünün çoğunluğunu bir ele geçir. Ondan sonra %51 attack yap. Sen o boş zincirde devam edersin. Bütün diğer borsalar ve minerlar zinciri forklar ve o zincirde devam ederler. Bu senin saçma düşüncen gerçek olursanın devamı. Ha normalde %51 attack yaparsın. Birkaç bin dolarlık zarar verirsin. Sonra o atağı yapan cihazlar sistemden bir güzel banlanır. Üzerine birkaç milyar dolar harcayıp BTC'ye birkaç zor gün geçirtirsin. Daha güçlenmiş olarak devam eder yola.

Yapmayın arkadaşım yapmayın. Bilmeden çıkmayın yola. %51atakta şirketi ele geçireceğinizi sanmayın. O öyle bir şey değil.

Alıntı

metni:
    İşlem gücünün çoğunluğunu bir ele geçir. Ondan sonra %51 attack yap.

BTC fiyatı %80 düşerse madencilerin %80 i boşa çıkar zararına kazacak değil ya? işte bu kişiler birleşirse onların insafına kalırsın.

Alıntı

metni:
    Bütün diğer borsalar ve minerlar zinciri forklar ve o zincirde devam ederler.%51atakta şirketi ele geçireceğinizi sanmayın. O öyle bir şey değil.

Bu sistem merkezi mi merkezsiz mi? önce ona karar verin. Bu dediğin merkezli sistemlerde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 25 Şubat 2021; 0:11:41 >
  • quote:

Alıntı

metni:
    İşlem gücünün çoğunluğunu bir ele geçir. Ondan sonra %51 attack yap.

BTC fiyatı %80 düşerse madencilerin %80 i boşa çıkar zararına kazacak değil ya? işte bu kişiler birleşirse onların insafına kalırsın.

Alıntı

metni:
    Bütün diğer borsalar ve minerlar zinciri forklar ve o zincirde devam ederler.%51atakta şirketi ele geçireceğinizi sanmayın. O öyle bir şey değil.

Bu sistem merkezi mi merkezsiz mi? önce ona karar verin. Bu dediğin merkezli sistemlerde olur.

BTC fiyatı %80 düşebilir ve kazıyanlar kazımaya devam ederler birkaç ay. Sandığın gibi ekran kartı!! taksitle alıp kazıyanlar değil.

Sistem merkezsiz. Sen sisteme saldırıda bulunursan, sistemi koruyacak kişiler birleşir ve seni bertaraf ederler. Bunun adı merkezi olmaz. Burada merkezi olan sensin. Tek bir kod satırı ve 2dkya bakar. O kadar %51 atak yapabilirsin. Teorik olarak Dünya'ya göktaşı çarpıp yok olma tehlikemiz var. Bu olacak manasına da gelmiyor.

Başka soru?

Önce cevap ver sonra başka sorulara geçeriz. Kazıyanlar zararına kazar diyorsun? boş tencerenin yıkamayacağı iktidar yoktur  

Hala anlamıyorsun, söz hakkı zaten bende kim kimi bertaraf ediyor?

• quote:

Önce cevap ver sonra başka sorulara geçeriz. Kazıyanlar zararına kazar diyorsun? boş tencerenin yıkamayacağı iktidar yoktur  

Hala anlamıyorsun, söz hakkı zaten bende kim kimi bertaraf ediyor?

Kazıyanlar ömür boyu zararına kazımaz. Minerlar her ay belli oranda satarlar. Onlar da volatilite olduğunu biliyorlar. Şimdi 50K üzeri satıyor adam bir kısmını. Oradan ettiği karla düşüşte subvanse eder. BTC düştüğü zaman aylarca orada durmaz. Hareket vardır hep. Akümüle olduğu zaman da bellidir. Adam 2 ay sabreder, parasını kazanır. Senin kafa %80 düşecek ve orada duracak mantığında. Durdurtmazlar işte. Oto kontrol gibi düşünebilirsin.

Sen şimdi kafanda beni köşeye sıkıştırabileceğini düşünüyorsun ama 4 senedir bu işin içindeyim ben. Sıkıştıramazsın. Senin sorduğun soruları biz de sorduk kendi kendimize zamanında. Kontağı kapamak gibi bir durum yok yani.

Söz hakkı sende değil. Sen öyle olduğunu sanıyorsun. 2dk söz hakkı sende olur. Harcarsın 2 milyar dolar. Birkaç bin dolarlık zarar verirsin. Tabi bunun etkisiyle sağlam bir düşüş yaratırsın. Sonra 1 ayda toplanır. Sağlam düşüş derken %90 düşüreceğini düşünme sakın. Hayalperest olma.

En kötüsü forklarlar zinciri. Zamanında ETH'de olduğu gibi. Forkladılar ve bazı minerlar ana zincirde kalmak istedi. ETC ortaya çıktı. Hali ortada. ETH 2., ETC diplerde. Bir boka yaradığı yok.

Başka soru?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myfranco -- 25 Şubat 2021; 1:53:38 >

Alıntı

metni:
    BTC düştüğü zaman aylarca orada durmaz.

Hala cevap yazmıyorsun başka soru diyorsun. Köşeye sıkışmazsın çünkü blockchain tanrın wayt peypır kutsal kitabın satoşi nokomamati peygamberin olmuş  

Önce şunları kabul edin;

1: ISP ler kripto paraları istediği anda engeller (VPN le aşarız falan sanmayın bütün ISP ler bu kararı alırsa olay biter)

2: Kontrolü olmayan ne olursa olsun devlet kavramıyla çelişir (Devletsiz toplumlarda uygulayabilirsin ama toplam enerji tüketiminin %25 ini tüketecek bir saçmalığı kullanacaklarını sanmıyorum).

3: Beş dakida BTC nin kopyası oluşturulablir. IP/DNS adreslerini değiştir ismini de BTC2 yap bitti. Hatta limiti 15 milyon yap daha değerli olur belki  BTC nin verdiği her şeyi vermeye hazır. Ha talep görmez diyorsan burada ürün BTC değil insanlardır, yani bir çeşit Din.

3: Kripto paralar asla geleceğin parası olmayacak (patlar patlamaz orasını bilmem, bildiğim şey balinalar için vaz geçilmez bir kaynak, tabi bir de kara para olayları var).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 25 Şubat 2021; 1:34:34 >

• Madem bitcoin'in balon olduğundan ve fiyatının düşeceğinden bu kadar eminseniz, neden short pozisyon açıp paranıza para katmıyor sunuz?

Eğer bunu yapmıyorsanız demek ki kendi söylediğinize kendinizde inanmıyorsunuz demektir  

• Btc %80-85 düşebilir daha önce de olduğu gibi.O zaman zayıf eller çıkar güçlüler kalır.Dünyanın her yerinde elektrik ve soğutma maliyeti aynı değil.Yapılan bir yatırım sürekli kar getirmek zorunda da değil.Kar etmeyen kapatır.Miner azaldığı için de Btc algoritması otomatik olarak zorluğu 10 dk da 1 blok bulunacak şekilde ayarlar.Madencilerin kazdığı btc miktarı artar kar/zarar bir şekilde dengelenir.700 bin dolara 1 saatlik %51 atak yapma mevzusuna 3 yaşındaki çocuk kahkaha atarak güler.700 bin dolar şu anki fiyatıyla 15 btc bile değil.Borsalarda saniyede 2-3 m $ lık işlemler havada uçuşuyor.Son 4 saat içinde 62 m $değerinde 1.28 k Btc liq edilmiş ama kafaları yokmuş ki %51 atağına kalkışmamışlar.Kara para olayı dolarda da var altında da var.Fiyatı iner çıkar balondur orası ayrı mevzu.Ama bu paralar hayatımızda artık var bunu kabul etmek şart.Bitcoinden büyük balon varsa o da karşılıksız basılan karşılığı olmayan dolar.En azından btc enflasyon meselesini güzel bir şekilde çözmüş.Dolaşımdaki miktar sürekli azalıyor.

• quote:

Alıntı

metni:
    BTC düştüğü zaman aylarca orada durmaz.

Hala cevap yazmıyorsun başka soru diyorsun. Köşeye sıkışmazsın çünkü blockchain tanrın wayt peypır kutsal kitabın satoşi nokomamati peygamberin olmuş  

Önce şunları kabul edin;

1: ISP ler kripto paraları istediği anda engeller (VPN le aşarız falan sanmayın bütün ISP ler bu kararı alırsa olay biter)

2: Kontrolü olmayan ne olursa olsun devlet kavramıyla çelişir (Devletsiz toplumlarda uygulayabilirsin ama toplam enerji tüketiminin %25 ini tüketecek bir saçmalığı kullanacaklarını sanmıyorum).

3: Beş dakida BTC nin kopyası oluşturulablir. IP/DNS adreslerini değiştir ismini de BTC2 yap bitti. Hatta limiti 15 milyon yap daha değerli olur belki  BTC nin verdiği her şeyi vermeye hazır. Ha talep görmez diyorsan burada ürün BTC değil insanlardır, yani bir çeşit Din.

3: Kripto paralar asla geleceğin parası olmayacak (patlar patlamaz orasını bilmem, bildiğim şey balinalar için vaz geçilmez bir kaynak, tabi bir de kara para olayları var).

1. Engellemez. Böyle bir hasta kafaya sahip değil ülkeler. Kafanızda bir hayal kurmuşsunuz, kripto paraları yasaklayacaklar diye, bitmiyor bu hastalıklı düşünceniz. Paypal kripto para satıyor. Alooo? Paypal kripto para satıyor. Bankalar kripto deski açıyorlar. Amerika'da hedge fundlar kriptoya geçiyor. Aloooo? Gerçekten alo.
    2. Kontrolü var. Ben kimlik bilgilerimi vermeden bankama para çekemiyorum.
    3. Hayal kurmaya devam et ancak eğer istersen, BTCyi forklar, deterministBTC çıkartabilirsin. Alan olursa işe yarar. Denemeye başla.
    4. Orasını bilmiyorum. İnsanlar geleceğin ne getireceğini bilseydi, kimse 1-10-100-1000$larda BTC satmazdı değil mi?

Yaşın kaç bilmiyorum ama bana oldukça genç bir arkadaş izlenimi veriyorsun. Okumaya, araştırmaya devam. Komplo teorilerine pek girme. Adamı yer bitirir. En sonunda mahallenin delisi olursun.

Bütün sorularına cevap verdim senin ama sen uçuyorsun devamlı. Bunu da gençliğine veriyorum. Kanın hızlı akıyor ancak merak ediyorsan dinsizim. Kripto da dinim değil. 1 senedir aç kalmadıysam ve istediğimi alabiliyorsam, kripto yatırımım sayesinde aldım. BTC çok güzel bir teknoloji ama Allah değil.

çok iyi bir kitap değil ama Bitcoin standardı okumakla başlayabilirsin. Piyasada bir sürü Blockchain ve Bitcoin kitapları var. Özellikle İngilizcen varsa, pdf ve epub olarak inanılmaz kaynak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myfranco -- 25 Şubat 2021; 3:47:44 >

• blockchain takip edilmiyor zaten. Bugün kurumlar birini takip ederken adamın bitcoin cüzdanını değil, borsa cüzdanını takip ediyor.

ayrıca blockchain engellenemez. mesela bitcoin core indirdiğin zaman direkt tüm bitcoin evrenini indiriyorsun aslında. hacklenme yapılamıyor çünkü diğer cüzdanlarda ki verileride gerektiği zamanda değiştirmen gerekir, kısacası hacklenmesi teorik olarak mümkün olsa da pratikte imkansız.

• @myfranco Blockchain konusunu bayağı bir biliyor. Konu sahibinin bilgisi ile karşılaştırıldığında cok daha ötede. Merak ettim myfranco 'nun başka konularına baktım Konu Dışı ve Siyaset bölümünde oldukça mantıklı konular açmış yorumlar yapmış. Fakat, 12 gün ban almış! Tipik bir DH Forum klasiği...

Not: İşten güçten Blockchain konusuyla pek ilgilenemedim. Sebeplerden birisi altın ve gümüş yatırımı yapıyor olmam. Blockchain ve kripto para konusunda pek yorumum yoktur. Konuyu sadece takip ediyorum.

2. Not: myfranco bu gönderiyi görüyorsa P2P iletişim platformu
    https://forum.donanimhaber.com/p2p-tabanli-guvenli-iletisim-platformu-tox--138319076

anlattığım konuma bak orada da konuyu az bilen biri varsayımlar ve önemsiz olasılıklar ile konuyu cok iyi biliyormuş gibi yapmaya çalışırken göreceksin.
    Başka bir konu altında, Zer0_0 rumuzlu Tox için "Google satın alır, güvenliği kalmaz" seklinde yorum yaptı ben kıraathanedeki göbekli dayılardan biri sandım 2 yıllık programcılıktan mezun oldum dedi. Kıraathanedeki göbekli dayıdan daha kötü durumda, cunku göbekli dayı bilmediği konuda kendinden o kadar emin konuşmaz. Bahsettiğin bilmeden konuşan tip sorunu cok yaygın ve medya öyle tiplere cok fazla avans veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 25 Şubat 2021; 23:38:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Alıntı

metni:
    Madem bitcoin'in balon olduğundan ve fiyatının düşeceğinden bu kadar eminseniz, neden short pozisyon açıp paranıza para katmıyor sunuz?Eğer bunu yapmıyorsanız demek ki kendi söylediğinize kendinizde inanmıyorsunuz demektir

Btc çıkacak düşecek dediğimi hatırlamıyorum? düşer yada çıkar ilgilendiğim kısım bu değil, bu konuyu birilerine yatırım tavsiyesi vermek için açmadım, beni ilgilendiren bu projenin güvenliği, kullanılabilirliği ve yasaklanabilirliği, ki görünüşe göre hepsinden eksi alıyor.

Kriptolardaki fiyat değişiklikleri tamamen manipülatif ve spekülatiftir çünkü ürettiği hiçbir şey yok. Hisse senetleri firmaları temsil eder, firmaların yaptığı atılımlara ve hamlelere göre fiyatları artar/düşer, arkasında üretim vardır.

Alıntı

metni:
    Btc %80-85 düşebilir daha önce de olduğu gibi.O zaman zayıf eller çıkar güçlüler kalır.Dünyanın her yerinde elektrik ve soğutma maliyeti aynı değil.Yapılan bir yatırım sürekli kar getirmek zorunda da değil.Kar etmeyen kapatır.Miner azaldığı için de Btc algoritması otomatik olarak zorluğu 10 dk da 1 blok bulunacak şekilde ayarlar.Madencilerin kazdığı btc miktarı artar kar/zarar bir şekilde dengelenir.700 bin dolara 1 saatlik %51 atak yapma mevzusuna 3 yaşındaki çocuk kahkaha atarak güler.700 bin dolar şu anki fiyatıyla 15 btc bile değil.Borsalarda saniyede 2-3 m $ lık işlemler havada uçuşuyor.Son 4 saat içinde 62 m $değerinde 1.28 k Btc liq edilmiş ama kafaları yokmuş ki %51 atağına kalkışmamışlar.Kara para olayı dolarda da var altında da var.Fiyatı iner çıkar balondur orası ayrı mevzu.Ama bu paralar hayatımızda artık var bunu kabul etmek şart.Bitcoinden büyük balon varsa o da karşılıksız basılan karşılığı olmayan dolar.En azından btc enflasyon meselesini güzel bir şekilde çözmüş.Dolaşımdaki miktar sürekli azalıyor.

İşlem gücü arttıkça %51 saldırısı yapmak daha da zorlaşıyor, çizdiğim senaryoda btc fiyatında %80 lik bir düşüş olursa cihazların %80 i boşa çıkar, uzun süre kendini toparlayamazsa bir zamanlar güvenlik için çalışan boşa çıkmış makineler tam tersine çalışabilir, bu cihazların sadece %30u başarılı olabilir. Banka üzerinden yaptığın her şeyin kaydı yapılıdığı için illegal işler yapmak basit değil. Mevcut para sistemini savunmuyorum hataları elbette vardır ama blok zinciri ve kriptolar bir hayalden ibaret.

@controller_ @asertyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 26 Şubat 2021; 1:33:45 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.