Şimdi Ara

BLESS ONLINE Steam 30 MAYIS 2018 - (Türkçe Rehber - inceleme) - (HAKKINDA HERŞEY)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
4
Favori
27.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Güncel: 20 MART 2018

Alaaddin ismim, 29 yaşındayım.Rusya serverında aktif olarak oynadım.(Moderatörlerden ricam konuyu sabitlemeleri, hatta mümkünse ayrı bir BlessOnline alt katagori açmaları)

Oyun hakkında bilmeniz gereken herşeyi uzatmadan ve sade olarak aktarmaya çalışacağım.

Oyun MAYIS 2018'de Steam üzerinde yayınlanacak.

Şuan için Japonyada açık betada ayrıca.Girmek isteyenler olursa diye aşağıda link bıraktım.
    Bless Online JAPONYA Serverına Nasıl Giriş Yapabilirim:
    http://www.blessonlinetr.com/viewtopic.php?f=2&t=296

İletişim ve Yardımlaşma Araçları:
    Discord: https://discord.gg/ePQffRW
    Facebook https://www.facebook.com/groups/Blessonlineturkiye/
    Forum: http://blessonlinetr.com/

Oyun Rusya serverlarında 25 mayısta kapandı.
    Kapanma Sebebi:
    Revizyon yapacaklarmış oyunda o yüzden oyunu kapandı.
    Bu serverdan çıkarken kayıt ettimiz video:

---------------------------------------------------------------------------------------
    Bu genel girişten sonra detaylara girelim.

QUEST ve EXP

3 Farklı quest sistemi var.
    -Ana Hikaye: Sinematikleri gayet hoş, hikayeside güzel.
    -Yan Questler
    -Oto questler: Herhangi bir mob kesince otomatik olarka açılır.(misal 1 wolf kestin, oto quest aktif olur, 8 wolf kesersen şu kadar exp gibi..)

Questleri basittir.Şunu topla, şunu kes, şunu kes içinden şunu çıkar gibi.klasik quest sistemi var.
    Mob kesilince ptde kaç kişi varsa exp yarıya bölünüyor.Kaldıki questlerle zaten lvl atlanıyor.Questleri arkadaşlarınıza yaparsanız çok daha seri lvl alırsınız.Bazı questlerideki moblar güçlü olabiliyor.
    -Ve yaklaşık 27 lvldan sonra karşı ırk ile birlikte(aynı haritada) quest yapıyorsunuz, pvp ile iç içesiniz.
    -Yaklaşık 4-5 günde max level olan 50'ye ulaşılabilir.

Grafik

-Grafikleri gayet güzel, hatta çok hoş.Archeage,blackdesert, BnS .... oynamış biri olarak, bunların kalitesinde.(Kişisel fikrim bir tık daha üstte)
    -Skillerde abartılı efekler yok, ki pek beğenmem öyle bir oyunu (bkz: Black desert),gerçekçi grafiğin yanında abartı yapılmadan konmuş hoş efekler var.(Archeage gibi)

Grafik görmeniz açısından, ufak hazırladğım video.(Bu videoda orta seviye ayarlarda oynuyordum)

Classlar - Faction

2 Taraf (Faction) var.Hieron ve Union
    Classlar:
    -Berserk
    -Ranger
    -Asas
    -Mage
    -Paladin
    -Guardian
    -Mystic

(Ek olarak warlock Classıda eklenecek ilerde)

Classlar dengeli, sıkıntısı yok.
    En önemli şey: CLASSları oynamak zordur....A clası b clasından üstün değildir.Hardcore oynayan(şu sıra oynamıyorum pek) ve pvp yapan biri olarak söylüyorum.

Berserk Vs Guardian (high item):

Dungeonlar

-Dungeonların mekanikleri gayet güzel.Hoş bir yapıya sahip.Zor, bunu belirteyim.
    -Partyler 5'er kişiden oluşuyor.Dungeon arama yerleri var, ama rusyada çok aktif kullanılmıyor.(oto party finder)
    -Genelde guild içi oyuncularla giriliyor.Sebebi ise random kişiler dungeon mekaniklerini bilmiyorsa sıkıntı yaşanabiliyor.
    -Ayrıca Solo girebileceiğinz bir dungeonda bulunmaktadır.Oda kolay değil sıra sıra bosslar respawn oluyor.

Dungeon videoları:
    43 Level Dungeon:

50 level DUngeon:

Mystic ile eklenen 50 level dungeon:

Solo:
    Video:

Guild

-3 kişi pt kurarak guild oluşturabilirsiniz.
    -Guildlerin levelları var.lvl atlatarak bazı bufflar elde edebiliyorsunuz.(exp %4, gelen gold miktarındaki artış, binek hızı vs gibi...)
    -100 oyuncu alınabiliyor guildlere
    -Guilde gelen Exp SADECE PVP yaparak artıyor.Pvp kısmında anlatacağım.
    -Guild point var 2 haftada bir bölgeler için 30dklık kapalı teklif oluyor.7 Bölge var,En yüksek teklifi veren bölgeyi Elde ediyor.
    -Castro point var, bu ise sadece bir bölgeye(Territory) sahipseniz artıyor, ve o bölgeye sahip olduğunuzda yaptığınız pvp ile.Bu castro pointlerle Oyunun En yüksek seti, itemi olan LEgandry itemler alınabiliyor.Sadece guild başkanı item alabiliyor ve istediğine verebilir, veya anlaşıp bir Puan sistemi vs oluşturabilir.

Binek sistemi

-Oyunda gördüğünüz tüm mobları yakalayabilirsiniz sanırım +900 çeşit mob var.
    -Bunları bazıları binek, bazıları Pet, Bazılarıda minion olarak alıyorsunuz.

-Gradeleri mevcut (Beyaz-yeşil,mavi, mor gibi).Grade atlatarak bineiğin hızını, Petinizin özelliğini(misal gold artışı) arttırabilirsiniz.
    -Level da atlatabilirsiniz, lvl atlatıncada özellikleri artıyor.(Yakaladğınız binekleri kullanıyorsunuz)
    -Grade atlatmak için aynı seviyede bir binek,pet,minion artık ne ise Harcıyorsunuz % ihtimal ile geçme şansı var.
    -Bir sınırlama yok, isteidğin kadar mob yakayabilirsiniz.
    -Ayrıca minion olarak kullanılan mobları görevlere gönderiyorsunuz, size "book point" kazandırıyor.

PVP

-Heh geldik, büyük ihitmal en çok merak ettiğiniz kısım budur diye tahmin ediyorum.
    -OYUN TAMAMEN PVP ÜZERİNE.Önce bir bunu belirteyim xD
    -3v3 , 100v100,Siege WAR ve Open World PVP mevcut.

-Haftalık bir rank sistemi var 8k Rank puanı kasan biri, son title olan prefect title elde etmiş oluyor.Her hafta kasılan bu puan yarılanıyor.(8k kastıysanız 4k düşüyor.)
    -Bu 8k puan ile item craftlayabiliyorsunuz.O yüzden 8k rank puanı kasılması önemli, Ayrıca guildide level kastırmış oluyorsunuz.
    -Ayrıca Prefect title aldıktan sonra merkez şehirde bir yere kayıt oluyorsunuz, ve O hafta Kasılan bu rank pointlerde ilk 50de olursanız Daha büyük ödüller geliyor.
    -Bu buftalık kasılan rank puanlarıyla oyun size craft malzemesi atıyor ve item craftlayabiliyorsunuz(Epic item).Mob veya boss keserek gelecek itemlerden daha iyi bir item.
    -Haftada yaklaşık bir item craftlayacak malzeme attığı için setin tamamlanması uzun sürebiliyor.Fakat buna değiyor.Oyundaki en iyi 2. set.Bunun üstünde yapılabilecek bir set daha var onuda anlatıcam.(Legandry Set)

3v3
    Bir sınırlama yok, party ile veya solo girebilirsiniz.Sıranız geldimi alıyor içeri.Oto party oluşturuyor solo iseniz.
    Buyrun video:

100v100
    Günde 4 defa bu aktiviteye katılabilirsiniz.40 dakaika süreniz var, 40 dkdan sonra base yıkamadıysanız, puanlara bakılıyor ve ona göre kanana Faction belli oluyor.(Çok güzel rank puanıda veriyor.)

Bakmak isteyenler:

Open World PvP
    -Bütün dünya haritası açık, herhangi bir haritada, bölgede pvp yapabilirsiniz.Genelde Dungeon önlerinde patlak veriyor xD çünkü giriş aynı yer.
    -Ve Oyunda ayrı bir bölge daha var, büyük kalabalıklar, guildler orda kapışıyor.Bölgede günlük questler var, Bosslar var haliyle ortam karışıyor xD bazen +300 oyuncuyu oralarda görebiliyorsunuz.Knight oynamış iseniz oradaki Colony Zone ile aynı (Cz) yalnız bossların drobunu herkes rolleyebiliyor (Hangi faction kestiyse).Boss kesmede questler içinde olduğu için sorun yok.

Dungeon önünde kapıştığımız bir video vardı onu ekliyorum.Editiylede biraz uğraşmıştım.
    Video:

Siege WAR ve Territory
    -2 Haftada bir gerçekleşiyor, 7 bölgeye sahip guildler arasında oluyor.Başkent hangi guildin elindeyse o defans kısmında oluyor.İsteğe göre Öteki guildler defansta veya Atak tarafında yer alabiliyor.Diploması gerekir xD (çünkü 6 guild vs 1 guild olsa yalan olur.)

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı Capital War videom.

World BOSS

-World bosslar günde 2 kez belli bir vakitte çıkıyor.Dungeon gibi düşünün, sadece o vakitte bir gate açılıyor ve sizde giriyorsunuz.Yalnız Kapasitesi 200 kişi, Yani 400 kişi varsa orda, 200 kişi tek alacaktır.
    -50 Dakika süresi var kesilmediyse yok oluyor.Katılan herkese Ödül veriyor.Ayrıca son vuruşu yapana ayrı bir drop daha atıyor.

Video:

---------------------------------------------------------------------------------
    Şuanlık aklıma gelenler bunlar, Çok sade ve basit anlatmaya çalıştım.Oyun içi argümanlar kullanmak istemedim.
    Her başlığın altında videolarla göstermeye, izah etmeye çalıştım.UMUYORUM yararlı olur.
    En azından okuyan biri için "Ha, evet oyun böyleymiş diyebilsin istedim"
    Atladğım yerler mutlaka olmuştur.Çokta uzatıp sıkmak istemedim.

Güncel tutmaya çalışacağım.Sizlerden gelen soru ve önerilerle daha anlaşılır yapmaya gayret ederim.
    Videolar bana aittir.Youtube kanalına gerek duydukça, hoşuma giden şeyler oldukça video yüklerim.

Kolay Gelsin Herkese.

------------------------------------------
    Mümkünse daha kolay okunabilmesi için düzenlenmeler yapacağım.Takipte kalın. (Youtube videolarını konu içine gömmeyi bilmiyorum o yüzden link verdim, bilen varsa yardımcı olsun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sultan Alaaddin -- 12 Mayıs 2018; 8:20:4 >

• Combat sistemi Tab-targeting mi yoksa Non-target mi?

Oyunda PK açma var mı, varsa cezası oluyor mu birini öldürünce?

Oyun arkadaşlarla oynamaya uygun mu? Bazı mmorpg'lere arkadaşımla başlayınca exp ikimize bölünerek geliyor, kasması zor oluyor, öyle bir sıkıntı var mı? Bide quest sistemi klasik demişsin, monoton bir yapıya mı sahip yani?
  • 2 saate eklicem onlarıda.Detaylandıracağım :)
  • eu gelince başlamayı planadığım 2 oyundan birisi bu diğeride moonlight blade online konun güzel olmuş buradan takip ederim :)
    dahada detaylandırmanı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

eu gelince başlamayı planadığım 2 oyundan birisi bu diğeride moonlight blade online konun güzel olmuş buradan takip ederim :)
    dahada detaylandırmanı bekliyorum

Arkadaşlar Bitirdim,Okuyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fadingship

Combat sistemi Tab-targeting mi yoksa Non-target mi?

Oyunda PK açma var mı, varsa cezası oluyor mu birini öldürünce?

Oyun arkadaşlarla oynamaya uygun mu? Bazı mmorpg'lere arkadaşımla başlayınca exp ikimize bölünerek geliyor, kasması zor oluyor, öyle bir sıkıntı var mı? Bide quest sistemi klasik demişsin, monoton bir yapıya mı sahip yani?

Ekledim onuda,Düzenleme yaptım.
  • oyun hakkında kötü yorum yapabiliyormuyuz

oyunu bende rusya serverında 2-3 gün deneme amaçlı oynadım. öncelikle optimizasyon sorunlu bir oyun. yani iyi sistem gerektiriyor. ( çok iyi sisteminiz varsa optimizasyon sorunsuz diyebilme ihtimaliniz mevcut )

bunun yanında combat sistemi hoşuma gitmedi oldukça tutuk bir combat sistemi var.

2 düşman taraf var fakat iki düşman taraftaki ırklar birebir aynı. yani sadece isimleri değişerek taraflara ayrılmışlar bu resmen yapımcının tembelliği bana göre. koca oyun yapıyosun, iki farklı harita kesimi yapıyosun düşman taraflar için, ama ırklar aynı. archage veya wow gibi düşman taraflar komple farklı ırk temaları üzerine kurulsaydı daha albenisi olurdu oyunun.

classlarda çok hoşuma gitmedi.

son olarak dünyası çok büyük bir oyun ve open world pvp rekabetli olurd diye düşünüyorum çünkü güvenli alan yokmuş, dungeon girişlerinde savaşmak zorundaymışsın vs vs o hoşuma gitti. tek hoşuma giden şeyler bunlardı. harita ve openworld pvp olayı. ben oyunun eu'ya geldiğinde kısa süre bir hype'lanacağını sonra kısa süre içerisinde öleceğini düşünüyorum. çünkü bence yetersiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

oyun hakkında kötü yorum yapabiliyormuyuz

oyunu bende rusya serverında 2-3 gün deneme amaçlı oynadım. öncelikle optimizasyon sorunlu bir oyun. yani iyi sistem gerektiriyor. ( çok iyi sisteminiz varsa optimizasyon sorunsuz diyebilme ihtimaliniz mevcut )

bunun yanında combat sistemi hoşuma gitmedi oldukça tutuk bir combat sistemi var.

2 düşman taraf var fakat iki düşman taraftaki ırklar birebir aynı. yani sadece isimleri değişerek taraflara ayrılmışlar bu resmen yapımcının tembelliği bana göre. koca oyun yapıyosun, iki farklı harita kesimi yapıyosun düşman taraflar için, ama ırklar aynı. archage veya wow gibi düşman taraflar komple farklı ırk temaları üzerine kurulsaydı daha albenisi olurdu oyunun.

classlarda çok hoşuma gitmedi.

son olarak dünyası çok büyük bir oyun ve open world pvp rekabetli olurd diye düşünüyorum çünkü güvenli alan yokmuş, dungeon girişlerinde savaşmak zorundaymışsın vs vs o hoşuma gitti. tek hoşuma giden şeyler bunlardı. harita ve openworld pvp olayı. ben oyunun eu'ya geldiğinde kısa süre bir hype'lanacağını sonra kısa süre içerisinde öleceğini düşünüyorum. çünkü bence yetersiz.

Elbette kötü yorumlarda olsun xD sonuçta amacım oyunu tanıtmaktı.İyi veya kötü.

Optimizasyon sorunun büyük ölçüde hallettiler.kaldıki bu sorun rusyada var, Korede yok.
    Combat sistemini Aeria Games değiştireceğini söyledi.O yüzden Rusyaya bakıp anlatmak istemedim.(kasti olarak es geçtim.)Ama bana kalırsa gayet güzel.(kişisel fikrim)

-Faction konusunda katılabilirim.yani biraz daha değiştirselerde fena olmazdı.Irk değilde taraf seçimi olmuş, Pek oturmamış.

Şunuda belirteyim.Rusyada içerikler hala çok çok eksik.

• Büyük bir merak içindeyim ko dan sonra bu iyi gelir gibi
  • rus serverında lag oluyor mu? birde ingilizce yapabiliyorsak denemeyi düşünüyorum açıkcası eu'ya gelmeden önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulquiorra Cifer

rus serverında lag oluyor mu? birde ingilizce yapabiliyorsak denemeyi düşünüyorum açıkcası eu'ya gelmeden önce.

Lag Yok.İngilizce Patch var.Patchi hazırlayan kişide bir türk arkadaş.
  • Bu oyundan beklentim yüksekti özellikle pvp konusunda. Ancak combat sistemi ve aeria nedeniyle çok düşürdüm. Çıkınca deneyeceğim yine de kesinlikle. Her türlü denemeye değer duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın. Gw2 oyuncusu olarak merakla beklemekteyim. Piyasada düzgün mmorpg kalmadı, gelsede açlığımızı yatıştırsak :)
  • 4 yıldır bekliyoruz valla.
  • rehber için teşekkürler yeni nesil oyunlar(tera,archage,blak desert,b&s)gibi oyunlar hiçbir zaman ilgimi çekmedi hep klasik tarza grafikleri düşük mmorpgleri sevdim ama bless çıkınca kesinlikle deneyeceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

4 yıldır bekliyoruz valla.

Rus serverinda deneyebilrisiniz.
  • Aeria sıkıntı bir firma oyun içi cash shop veya artık ne olarak geçiyorsa p2win olması olası ( bakın kesin konuşmuyorum ama firma belli )

Ayrıca bu Guild liderinin alıp item vermesi bilmiyorum yabancılarda nasıl olurda bizim türklerde liderin kankaları başta olmak üzere sobra varsa bayan arkadaşlar sonra emekçiler falan diye gider veya daha bunlar olmadan guild patlar

Şimdi hoşuma giden kısmı PvP en ön planda bu harika mmorpg oynama sebebim bu zaten tabi oyun içi dengesizlikler yoksa

Pet olayı yine çok iyi gördüğün hayvanı ehlileştir yanında savaşsın veya bin sırtına gez bu güzelmiş çok çeşitli olması ayrı güzel

Ru serverunda ingilizce yama var mı indirsek oynayabliyormuyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaneki Ken

Aeria sıkıntı bir firma oyun içi cash shop veya artık ne olarak geçiyorsa p2win olması olası ( bakın kesin konuşmuyorum ama firma belli )

Ayrıca bu Guild liderinin alıp item vermesi bilmiyorum yabancılarda nasıl olurda bizim türklerde liderin kankaları başta olmak üzere sobra varsa bayan arkadaşlar sonra emekçiler falan diye gider veya daha bunlar olmadan guild patlar

Şimdi hoşuma giden kısmı PvP en ön planda bu harika mmorpg oynama sebebim bu zaten tabi oyun içi dengesizlikler yoksa

Pet olayı yine çok iyi gördüğün hayvanı ehlileştir yanında savaşsın veya bin sırtına gez bu güzelmiş çok çeşitli olması ayrı güzel

Ru serverunda ingilizce yama var mı indirsek oynayabliyormuyuz ?

Geç cevap için özür dilerim, Türk guildleri için dediklerine katılıyorum.Malesef böyle bizde.Rus serverında var ing patch, hazırlayanda bir türk arkadaş.10+kişi takılıoruz arada.Face sayfasına güncel ing patch dosyasını atarım.

• İniyor oyun ak?ama becerebilirsem yamayıda kurar giri? yaparım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende oynamak istiyorum pm den yardım edermisiniz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.