Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.808
Cevap
37
Favori
795.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferhatugur

quote:

Orijinalden alıntı: Magical Zero

blackberry'nin diger telefonlardan farkı ne?e72 almayı dusunuyordum model olarak hosuma gıttı ama bb'lerde aynen bu tip.müzik,video,oyun amaclı almayı planlıyorum o zaman bb iyi bir tercih mi olur yoksa bb'de müzik ve video cok iyi degil daha cok internet(youtube facebook twitter) amaclı mı dersiniz?ayrıca bb'ler neden bu kadar populer?

eğer multimedia ağırlıklı kullanım istiyosan e72 daha iyi bi seçim olur bence...hem bb de youtube,facebook,live messenger gibi uygulamaları kullanmak için BIS aboneliği istiyor (gerçi olmadan da oluyor ) video olarak iki cihazın da ekranı ufak bnce,ne kadar zevkli olur izlemek bilinmez...müzik konusunu hiç denemedim bişey diyemem...birçok kişi hava olsun diye alıyor BB

bayiye de sordum adam dediki bb yi internet amaclı (face twit youtubute) e72 ise video ve müzik amaclı alcaksan tercih et dedi.müzik ve videoda e72 daha iyi dedi.model olarak zaten aynılar ve benım netle pek ısım olmaz(twit ve facebook zaten yok ve bakmam o sıtelere)o yuzden bb 'yi eledim gibi.e72 den iyisi varsa ona bakıyorum ama dokunmatık olmayan telefon da bulmak zor.

• Arkadaslar yanlislikla BlackBerry Maps'I sildim. Tekrar yuklemek icin link istedim gonderdiler, telefondan o adresi actim, BlackBerry Maps Installer tarzi bisi yukluyor ama o ne ise yariyor anlamadim. Anlayacaginiz yukleyemiyorum. Keske AppWorld'de bulunsaydi BlackBerry Maps.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Arkadaşlar şu telefonun fotoğraf çekerken ki çıkardığı sesi kapatabiliyor muyuz ?

hayır telefon sessizde de olsa foto sesi kapatılmıyor.. ama bazı uygulamalar var sanırım kapatmak için, yani 3.taraf uygulaması gerekiyor.. ararsanız bulabilirsiniz internette.. blakcberry camera mute falan yazarsanız çıkar sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Şimdi .jad dosyalı bir program indirdim fakat ben bunu neresine atıcam telefonun ?

ya onu tam bilmiyorum ben, ama telefonunuz ile nete girebiliyorsanız o indirdiğiniz dosyayı direk telefona indirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 10 Temmuz 2011; 0:40:14 >
  • Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
    Kendim yaklaşık 7 aydır 9700 kullanıyorum.. Herşeyinden çok memnun oldugum için kız arkadaşıma da 9780 aldım. Yalnız bu telefonun Os 6 oldugu için midir bilemiyorum şarjı 1 gün bile gitmiyor. sabah 10:00 da çıkarttıktan sonra şarjdan saat 12:00 gibi %85 e düşüyor .. Sorunun bataryada oldugunu düşünerek önce benim 9700 bataryası ile değiştirdik (ki benimki minimuım 2 gün gidiyor) daha sonra da yeni batarya aldık ancak hiçbir fark yok.

Bu pil ömrü 9780lerde gerçekten böyle düşük mü yoksa bizim telefonda bi sorun mu var :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
    Kendim yaklaşık 7 aydır 9700 kullanıyorum.. Herşeyinden çok memnun oldugum için kız arkadaşıma da 9780 aldım. Yalnız bu telefonun Os 6 oldugu için midir bilemiyorum şarjı 1 gün bile gitmiyor. sabah 10:00 da çıkarttıktan sonra şarjdan saat 12:00 gibi %85 e düşüyor .. Sorunun bataryada oldugunu düşünerek önce benim 9700 bataryası ile değiştirdik (ki benimki minimuım 2 gün gidiyor) daha sonra da yeni batarya aldık ancak hiçbir fark yok.

Bu pil ömrü 9780lerde gerçekten böyle düşük mü yoksa bizim telefonda bi sorun mu var :(

muhtemelen 3g açık.. 3g yi kapatıp 2g yapın o zaman 3 gün gider..
  • 3G'yi kapatmak telefondan yayilan radyasyonu da azaltiyor degil mi?
  • arkadaşlar bi sorum olcak, bb 9780 kullanıyorum alalı daha 4ay falan oluyor, şöyle bi problemim var müzik dinlerken telefon dışarı ses vermiyor, arayan olduğunda da sesi çıkmıyor ama kulaklıkla müzik dinlerken bi problem yok. hoparlöründe mi sorun var acaba ya servise göndermeden yapabileceğim bişi var mı acaba die sormak istedim, şimdi gödercem servise 1 ay gelmicek falan eğer basit bi problemse servisle uğraşmak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Bataryanın tam performansa ulaşması yaklaşık 8-10 doldur boşalttan sonra oluyor, zamanla süre tatmin edici düzeye ulaşacaktır ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: m_oz

arkadaşlar bi sorum olcak, bb 9780 kullanıyorum alalı daha 4ay falan oluyor, şöyle bi problemim var müzik dinlerken telefon dışarı ses vermiyor, arayan olduğunda da sesi çıkmıyor ama kulaklıkla müzik dinlerken bi problem yok. hoparlöründe mi sorun var acaba ya servise göndermeden yapabileceğim bişi var mı acaba die sormak istedim, şimdi gödercem servise 1 ay gelmicek falan eğer basit bi problemse servisle uğraşmak istemiyorum

ilk aldığınızdan beri böyle mi peki?? eğer öyle ise hoparlörde bi problem olabilir ve servise götürmek gerekir.. eğer sonradan olduysa ve bu problem olduktan sonra hiç pili çıkarıp takmadıysanız çıkarıp takın belki düzelir... benim telefonda da hoparlörden bazen ses boğuk çıkıyor, telefonu tekrar başlatınca düzeliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

Orijinalden alıntı: m_oz

arkadaşlar bi sorum olcak, bb 9780 kullanıyorum alalı daha 4ay falan oluyor, şöyle bi problemim var müzik dinlerken telefon dışarı ses vermiyor, arayan olduğunda da sesi çıkmıyor ama kulaklıkla müzik dinlerken bi problem yok. hoparlöründe mi sorun var acaba ya servise göndermeden yapabileceğim bişi var mı acaba die sormak istedim, şimdi gödercem servise 1 ay gelmicek falan eğer basit bi problemse servisle uğraşmak istemiyorum

ilk aldığınızdan beri böyle mi peki?? eğer öyle ise hoparlörde bi problem olabilir ve servise götürmek gerekir.. eğer sonradan olduysa ve bu problem olduktan sonra hiç pili çıkarıp takmadıysanız çıkarıp takın belki düzelir... benim telefonda da hoparlörden bazen ses boğuk çıkıyor, telefonu tekrar başlatınca düzeliyor

yok hayır ilk aldığımda böyle bir problem yoktu, dün gece şarkı dinliyim dedim 1parça dinledim 2.parça da bozuk çalmaya başladı sonra birden ses kesildi, parça ilerliyo ama dışarı ses vermiyo, arayan olduğunda da telefondan ses çıkmıyor. dediğinini denedim bataryayı çıkartıp taktım birkaç sefer hatta hiçbir değişiklik olmadı malesef :(( bu arada bişi daha sorucam ekranı yanlışlıkla çizdim geçenlerde teknik servisi arayıp sorduğumda bana çıkardıkları fiyat 260tl oldu bi çizik için çok değil mi ya komple kasa mı değişiyo

• merhabalar.. birkaç aydır bb torch 9800 kullanıyorum.. bis üyeliğim yok.. ama açtırmak istiyorum. hattım faturasız.. faturalı hata geçip bis e üye olmak istiyorum. hangi operatör daha uygun olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azzil

merhabalar.. birkaç aydır bb torch 9800 kullanıyorum.. bis üyeliğim yok.. ama açtırmak istiyorum. hattım faturasız.. faturalı hata geçip bis e üye olmak istiyorum. hangi operatör daha uygun olur?

turkcell 1gb bis 16,9tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

Orijinalden alıntı: azzil

merhabalar.. birkaç aydır bb torch 9800 kullanıyorum.. bis üyeliğim yok.. ama açtırmak istiyorum. hattım faturasız.. faturalı hata geçip bis e üye olmak istiyorum. hangi operatör daha uygun olur?

turkcell 1gb bis 16,9tl

Yeni kampanya yaptılar bis için.Süper fiyat.
  • http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/ceptelefonlari/blackberry-curve-9300.aspx
    http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/ceptelefonlari/blackberry-curve-8520.aspx

BB konusunda baya bilgisizim baştan söyleyeyimŞimdi linkteki cihazlardan hangisini önerirsiniz ilk olarak.Ayrıca şu BIS olayını bir türlü anlayamadımGördüğüm kadarıyla 2 modelde de Wi-Fi mevcut.Ben bununla nete filan giremiyor muyum BIS olmadan.Vodafone'nun da kampanyası var sanırım ama ona bakmadım, onu da dikkate alabilirim uygunsa.Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• B 9780'in tek problemi sanırım kılıf tercihinizin olmaması. Seidio'nun kılıfını kullanıyordum gittikçe kötüleşti beyaz renk telefon sahibi olduğum içinde korkuyorum metal yerleri soyulacak diye sağlam bir kılıf önerirmisiniz ?
  • Telefondan mailime nasıl bakarım? bi türlü çözemedim Menüde bir tane mektup tarzında bi klasör var ya orda mail adresimin ismi çıkıyor ama tıkladğımda bişi açılmıyor.Bbm açık
  • Merhaba Arkadaşlar,

Dün telefonumda durup dururken sinyal yok yazısı çıktı. Otomatik açma/kapama ayarları etkin olmadığı halde "17 temmuz 2011 saat 11:00da açılacaktır." yazısı vardı. Kapatıp açtığımda Başlatma Başarısız hatası aldım ve sinyal seviyesinin gösterildiği yerde SOS yazıyor. Sadece telefonumun pilini çıkartıp taktığımda sorun düzeliyor.

Bu konuda herhangi bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svdkcbkr -- 17 Temmuz 2011; 19:46:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: svdkcbkr

arkadaşlar merhaba,

bi kaç gun once 9300 aldım ve bi sorunum var. Dün akşam tlfn kendine kapandı ve ekranda "17 temmuz 2011 tarihinde saat 11.00de açılacaktır." gibi bir yazı çıktı. pili çıkarıp takınca düzeldi ama bugün yine aynısı oldu. bu kezde "23temmuz 2011de saat 23.00da açılacak" yazdı yine pili çıkarıp taktm öyle düzeldi. otomatik açma/kapama ayarlarıyla oynamadım etkin değil. nasıl düzelteceğimi bulamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Otomatik açıp kapama açıktır. Ayarlardan bir bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartographer -- 17 Temmuz 2011; 19:19:08 >
  • Hayır baktım ama otomatik açıp kapama etkin değil
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.