Şimdi Ara

Blackberry Classic (Q20) 4 günlük kullanım sonunda artıları eksileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
2.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar Blackberry Classic (Q20) kullanıyorum. Telefon Singapur'dan geldi. 4 gündür kullanıyorum, telefonla ilgili sorusu olan arkadaşlara dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım. İlk defa Blackberry kullandığım için alışmakta biraz zorlanıyorum.
    ARTILARI:
    --Tasarımı çok şık, telefon resmen ben buradayım diye bağırıyor. Karizmasıyla Nokia'nın 88 serilerini anımsatıyor.
    --İphone 4 gibi telefonun altında 2 adet ses çıkışı var ve çok yüksek seviyede ses veriyor.
    --Arayüzü kullanışlı herhangi bir kasma ya da uygulamalar açılırken bekleme felan olmuyor.
    --Işık ayarı ise beni en çok şaşırtan özelliği oldu. Parlaklığı sonuna kadar düşürmüş olmama rağmen ekran çok net ve canlı görünüyor, buda şarjınızın daha uzun gitmesini sağlıyor.
    --Klavyesi ise benim gibi dolma parmaklı biri için biçilmiş kaftan tuşlar yeterince büyük ve akıllı klavyesiyle mesajlaşmak keyifli
    --Telefonla konuşurken giden ve gelen ses seviyesi çok yüksek, konuşurken sadece birbirinizin sesini duyuyorsunuz ortam sesleri izole ediliyor.
    -Kulaklığı çok kaliteli
    --Fotoğraf kalitesine oranla video kalitesi çok daha yüksek

EKSİLERİ:
    --Dün gece 10.3.1 güncellemesini yaptım, yapmaz olaydım, yapmadan önce aktif kullanımda (Mobil veri, wifi sürekli açık, aktif olarak konuşma, sosyal medya uygulamaları sürekli açık) 1 günü çok rahat çıkaran telefon şimdi yüzde 50'ye kadar su gibi şarj yedi :S
    --Telefonun ağırlığı biraz fazla eğer ki konuşma 2 dakikayı geçerse elinizin ağırlık yüzünden ağrımaya başladığını fark ediyorsunuz.
    --Mobil ağı (internet paketi) kapatınca hat çekmemeye başlıyor (vardır muhtemelen bir ayarı ama henüz bulamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim)
    --Şarj kablosu tüm smartphonelerde olduğu gibi kronik olarak çok kısa, ayrıca kutudan çıkan orjinal şarj adaptörü normal prizlere uyumsuz aparat almanız gerekiyor.
    --Şarj etmek yada PC'ye bağlamak için kabloyu takmak çok zahmetli kablo yuvaya kolay kolay oturmuyor biraz zorlamak gerekiyor (GM Discovery gibi şarj soket sorunu çıkarmasa bari)
    --Videolar tahmin edildiği üzere tam ekran olmuyor üstte ve altta siyah bir boşluk kalıyor
    ---8 MPlik kamerası ışıkta çok net fotoğraflar çekiyor olmasına rağmen ışık azalınca sıçıyor foto muhabiri olarak beni tatmin etmedi
    --Selfie kamerasıda tırt

BBWORLD (MARKET UYGULAMALARI)
    Facebook, twitter, foursquare ve youtube yüklüydü, ben marketten sadece whatsapp indirdim. Bunlar dışında vine instagram snapchat felan kullanmıyorum o yüzden var mı diye bakmadım.

İlk defa Blackberry kullandığım için benimde birkaç sorum var BBciler yanıtlarsa sevinirim
    1-Mobil ağı (internet paketi) kapatınca hat çekmemeye başlıyor nedir bunun çaresi ayarı vs?
    2-Ses kaydı özelliğini bulamadım var mıdır varsa nerededir?
    3-Ekran kilidi ayarını da bulamadım?
    BBPİN: 2bf4c006

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orochiearth -- 1 Mart 2015; 21:25:54 >

• 1. Mobil ağ dediği GSM şebekesidir. İnternet paketinizi kullanmak istemediğinizde "veri servisleri"ni kapamanız gerek.
    2. Ayarlar/Güvenlik ve Gizlilik altında parola ve kilit ekranı ayarlarını yapabilirsiniz.

Güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternet paketini kapatmak için: Ayarlar-Ağlar ve Bağlantılar-Mobil Ağ-Veri Servisleri'ni kapatın. Mobil Ağ seçeneği açık kalacak.

Ses kaydı için: BlackBerry Remember uygulamasını açın (ana ekranda), sesli not seçtiğinizde kayıt ekranı gelecek.

Ekran kilidi için: Ayarlar-Güvenlik ve Gizlilik-Cihaz Parolası
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim. BBM üzerinden Mahmut ustayla konuştuk çok yardımcı oldu saolsun. Bu arada bir sorum daha var SS nasıl alıyoruz ?
  • orochiearth kullanıcısına yanıt
    Ses açma ve kapama tuşlarına aynı anda basarak ekran görüntüsü alınıyor
  • Bende yaklaşık 2 haftadır classic kullanıyorum. Genel anlamda memnunum. Snap programı sayesinde uygulama sıkıntısı yaşamıyorum.

*Alarm ses düzeyini bulamadım yükselerek çalıyor,geç duymama neden oluyor.

*Birde Akbank direkt uygulamasında harf girişi kabul etmiyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ip 4 te iki ses cikisi yok biri mikrofon digeri hoparlor,hd voice destekliyorsa cok iyi.

• bbQ10 u tercih ederim (ettim) Görüntü olarak daha şık gereksiz 3 tuş yok. O tuşlar ekstra olarak telefonun boyutunu büyütüyor. Sistem aynı zaten hiçbir fark yok. Benim için tek fark 128gb hafıza kartı olacaktı yeni güncellemeyle bende kullanabileceğim. q10 la q20 arasında kalanlar bence q10 u tercih etsin. Hem şık hem daha uygun.
  • Mobil veriyi kapattığınızda seçeneklerden 2g ye alın o zaman herhangi bir kesinti olmaz.

• Q20 de açılan internet sayfasını veya bi fotoğrafı parmaklarımızla küçültüp büyütebiliyomuyuz merak ettim.inceleme videolarında bunula ilgili herhangi bişeye rastlamadım.
    kullananlar cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanali

Q20 de açılan internet sayfasını veya bi fotoğrafı parmaklarımızla küçültüp büyütebiliyomuyuz merak ettim.inceleme videolarında bunula ilgili herhangi bişeye rastlamadım.

Tabiki yapabilirsiniz, Dokunmatik telefonların hepsinde var diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanali

Q20 de açılan internet sayfasını veya bi fotoğrafı parmaklarımızla küçültüp büyütebiliyomuyuz merak ettim.inceleme videolarında bunula ilgili herhangi bişeye rastlamadım.

Evet o özellik mevcut arkadaşlar
  • Ses kaydi dahili olarak yok bana da cok ilginc gelmisti, parrot adindaki ucretsiz uygulama sorununuzu cozecektir ben de q10 kullaniyorrum

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

Ses kaydi dahili olarak yok bana da cok ilginc gelmisti, parrot adindaki ucretsiz uygulama sorununuzu cozecektir ben de q10 kullaniyorrum

Dahili olarak gelen remember uygulamasında ses kayıt özelliği mevcut.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.