Şimdi Ara

Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
29
Favori
21.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KarıncaBesleyenAdam kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler sağolun.
    Birçok oyunda çvrilmesi gereken dokular oluyor ama bu oyun kadar önemli ve göze batan cinsten dokular değiller, bu oyunda metin içeren dokular ön planda duruyor.
    Şahsen bu oyuna benzer bir oyun bulamadım. Senin bildiğin varsa yorumlara yaz bakayım.
    türkçe yamayla zaten menüleri, altyazıları yerelleştiriyorsun fazlasıyla yetiyor yani. türkçe dublaj işine giren olsa hepsinden iyi olurda maalesef başka bir zamana.
    Hatalı doku veya sorunlarla karşılaşırsanız yorumlara yazın bu arada
    Size İyi oyunlar diliyorum.
  • Yusuf GÖL kullanıcısına yanıt
    Dünya kadar Türkçe yama indirdim kurdum sadece bu oyunda böyle sorunla karşılaştım. Gerçi Türkçe yama çalışıyor steam atölyeden indirip kurdum sorunsuz çalıştı yama ama doku paketi çalışmadı neyse ben de böyle oynarım yapacak bişey yok yalnız oyun dosyalarından hiçbir şeyi silmeyin kesinlikle çalışmıyor.
  • alponsoo A kullanıcısına yanıt
    oyunu ilk kurulumuna getirmek için o dosyaları silin diyorum ve .cache dosyalarınıda bms\ arşivinde çakışma olmasın diye silin diyorum, silmediğimde ise oyun her iki arşivide kullanıyor hem benim arşivi hem kendi arşivini, benim arşivi kullanması için gameinfo dosyasına yol atıyorum ve ilk başta oyunu açarken benim arşivden açıyor ve o cacheleri silmezseniz onlarda aktif kalıyor. başka tr yama kullanabilirsiniz konuda belirttiğim gibi ama gameinfo dosyasını yedek alın, doku yamasının çalışmaması başke yerden aldıgınız yamanın gameinfo dosyasında yol ataması farklı adreste olmasındandır. tr metin yamasında hadi birçok sorun çıkabilir de sizin dediğiniz imkansız yani doku paketinin çalışmaması, içinde sadece resimler var yani.

hl2/ klasöründeki texture.cache ve bms/ klasöründeki textures.cache dosyaları silinmezse elbet çakışırlar ve sistem eski kayıtları oynatır.
    Yükleme talimatlarını tekrardan düzenleyeceğim açık bir şekilde bitince tekrardan bakarsınız.
    İyi oyunlar.

Kusura bakmayın hocam benim cahilliğimden kaynaklı yoksa oynayan oynuyor alışmışım otomatik kuruluma kaynak belirt her işi program yapsına şimdi manuel kurulum olunca böyle bocaladım. Ama deneme yanılma yaparak yapacağım İnşallah. Olmadı dosya doğrulamadan düzeltir tekrar denerim.
    Setup yapmaya çalıştım oldu da :D ama arkadaş trojan falan doldurmuş programa bende sildim, birçok setup programı aradım kimi demo kimi reklamlı kiminede gömmüşler her şeyi :D
    sizin tr yamayı aldıgınız adresi verin steamdan bakayım nerde hata hem arkadaş son 3 bölümü daha iyi çevirmişse ondan alayım ben taslak olarak çevirmiştim xen bölümlerini
    bu arada steamde dosya silmeye gerek kalmıyor dediğiniz dogru ama kırıkta olmuyor :D biraz düşüneyim her ikisinede yol bulucam.
    linki atın bekliyorum.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2016297976

Ben buradan yamayı yaptım. Şu an oyunun başındayım zen bölümleri var mı bilmiyorum. Şimdilik sorunsuz oynanıyor HEV suit kısmında oyun çöküyor hatasını da almadım bazıları alıyormuş.
    Sağlık olsun hocam düzgün setup programı yoksa ne yapalım sizin suçunuz değil virüslü program yapanların hatası. İlginiz için teşekkür ederim, kolay gelsin.
    Bu arkadaşın yamasını test etmiştim, hev suit ekranını ingilizcesiyle değiştirdim diye yazmış zaten çökmesin diye. ben font ekledim düzeldi orası.
    ve aynı kaynaktan yamayı edinmişiz zaten :D xen bölümlerini çevirmiş mi bakayım bir ve konuyu okuyup yamayı test edip haber ederim tekrar nerde hata var diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf GÖL -- 26 Mayıs 2020; 20:17:0 >
  • modu yapan arkadaşın dediklerini yaparsanız yamada sorun olmuyor. türkçe yama kadar önemli bir çalışma yapmış. tekrardan ellerine sağlık
  • Doganx33 D kullanıcısına yanıt
    Çok Teşekkürler, tr dublajıda olsa tekrar oynasak :D
    konuyu ve paketleri tekrar güncelleyeceğim, hata alan varsa biraz beklesin.
  • Öncelikle emeğinize sağlık. Türkçe yamayı sorunsuz kurdum yalnız fontlar çok kalitesiz ve ince bir şekilde gözüküyor. Türkçe karakterlerde o ince fontun içinde bambaşka bir font varmış gibi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)
  • Teşekkürler,

Siz orjinal fontu görmediginiz için öyle geliyor size :D yamanın içindeki 3 fontu değiştirdim altyazılar, hev suit ve jenerik bölümü. normalde altyazılar italic ve alte din font ailesini kullanıyor başlıklarıyla ve telekom mesajlarıyla birlikte, türkçe harflerin nasıl göründügünü siz düşünün :D
    isterseniz başka altyazı paketi kullanabilirsiniz konuda söylemiştim hatta bir arkadaş 3-4 yorum önce bi link atmıştı ordan orjinal fontlarla oynayabilirsiniz.
    Ek olarak sistem varsayılan çözünürlük ayarlayında oynayın, mevcut ney ise onu seçin çözünürlüğü düşürürseniz yazıalr otomatik ölçeklenir.

@yasinkaracivi Arkadaşımız bu konuyla zaman olursa ilgilenecekti. şuanlık bu şekilde devam edin ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf GÖL -- 28 Mayıs 2020; 0:32:24 >
  • çalışma için çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf GÖL

Teşekkürler,

Siz orjinal fontu görmediginiz için öyle geliyor size :D yamanın içindeki 3 fontu değiştirdim altyazılar, hev suit ve jenerik bölümü. normalde altyazılar italic ve alte din font ailesini kullanıyor başlıklarıyla ve telekom mesajlarıyla birlikte, türkçe harflerin nasıl göründügünü siz düşünün :D
    isterseniz başka altyazı paketi kullanabilirsiniz konuda söylemiştim hatta bir arkadaş 3-4 yorum önce bi link atmıştı ordan orjinal fontlarla oynayabilirsiniz.
    Ek olarak sistem varsayılan çözünürlük ayarlayında oynayın, mevcut ney ise onu seçin çözünürlüğü düşürürseniz yazıalr otomatik ölçeklenir.

@yasinkaracivi Arkadaşımız bu konuyla zaman olursa ilgilenecekti. şuanlık bu şekilde devam edin ;)
    Uzunca bir zamandır 2 adet Türkçe Yama projesi üzerinde çalıştığım için bu meseleye vakit ayıramamıştım. Şimdi yeterince müsaitim ve biraz bu konunun üzerine eğilip inşallah da sorunu çözebileceğimi düşünüyorum. Öncelikle bana bu sıkıntılı Türkçe karakterlerin hangi harfler olduğunu ve bu sorunlu görüntünün oyunun nerelerinde gözüktüğünü, ekran görüntüleriyle birlikte atabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinkaracivi -- 28 Mayıs 2020; 15:28:42 >

• Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]

Aslında Türkçe karakterlerden ziyade font tipi bana biraz anormal geldi. İşinize yarar mı bilmiyorum ancak demek istediklerim ekran görüntülerinde mevcut.
    Ayrıca oyunu oynarken font bu kadar net gözükmüyor nedense...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umur Maden -- 28 Mayıs 2020; 15:39:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Umur Maden

Aslında Türkçe karakterlerden ziyade font tipi bana biraz anormal geldi. İşinize yarar mı bilmiyorum ancak demek istediklerim ekran görüntülerinde mevcut.
    Ayrıca oyunu oynarken font bu kadar net gözükmüyor nedense...
    Şuanki ilerlememde altyazıların kötü gözükmesi sorununu çözdüm.
    Şimdi (ı,ş,ğ) harflerinin farklı bir fontta gözükmesi problemi üzerinde çalışıyorum.

Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]

Güncelleme:
    Bazı Türkçe karakterlerin orantısız gözükmesiyle ilgili sorunu da giderdiğimi düşünüyorum.
    Son karar sizin!

Buyrun: Ekran Görüntüleri

Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]Black Mesa [Türkçe Doku Modu]-[GÜNCEL]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinkaracivi -- 28 Mayıs 2020; 20:24:5 >

• yasinkaracivi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşım gayet güzel gözüküyor, bence böyle kalsın :)
    ben altyazıya raleway eklemiştim, italiği kapatıp light ince bir şeçim yapmıştım (ı,ş,ğ) harflerine uyum sağlasın diye, din pro, din bold fontlarıda ekledim zamanında
    ve bold ayarınıda ek olarak arttırmıştım lakin türkçe harfler arasında kalın olmuyordu yine, o yüzden hepsini incelttim :D
    oyunun kendi fontlarında türkçe karakterler mevcut, başka programlarda bu fontları kullanırken sıkıntı olmuyor ama oyunda uyuşmazlık oluyor anlamadım.
    Yasin arkadaşım yaptığın değişiklikleri bana yollarsan pakete ekleyeyim.
    yakında bir güncelleme daha paylaşacağım, eksik kalmış yerler vardı onları tamamladım.
    Bu arada jenerik fontunada el atabilirsin benimkini görmezden gel, orjinal dosyadan bak sana zahmet.
    Kolay gelsin.
  • 19yusuf05 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Arkadaşım iyi oyunlar, Biraz daha beklerseniz yeni güncelleme paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf GÖL -- 28 Mayıs 2020; 20:49:2 >
  • Bu arada oyunun belli bölgelerine Bayrağımızı astım arkadaşlar Nasıl olmuş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf GÖL -- 28 Mayıs 2020; 20:49:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf GÖL

Teşekkürler arkadaşım gayet güzel gözüküyor, bence böyle kalsın :)
    ben altyazıya raleway eklemiştim, italiği kapatıp light ince bir şeçim yapmıştım (ı,ş,ğ) harflerine uyum sağlasın diye, din pro, din bold fontlarıda ekledim zamanında
    ve bold ayarınıda ek olarak arttırmıştım lakin türkçe harfler arasında kalın olmuyordu yine, o yüzden hepsini incelttim :D
    oyunun kendi fontlarında türkçe karakterler mevcut, başka programlarda bu fontları kullanırken sıkıntı olmuyor ama oyunda uyuşmazlık oluyor anlamadım.
    Yasin arkadaşım yaptığın değişiklikleri bana yollarsan pakete ekleyeyim.
    yakında bir güncelleme daha paylaşacağım, eksik kalmış yerler vardı onları tamamladım.
    Bu arada jenerik fontunada el atabilirsin benimkini görmezden gel, orjinal dosyadan bak sana zahmet.
    Kolay gelsin.
    Altyazıların raleway fontunu kullandığını keşfetmem biraz zamanımı aldı. Daha sonrasında ise boyut uyuşmazlığını gidermek adına
    metin.vpk/resource/ adresinde "clientscheme.res" dosyasındaki satırları düzenledim.

Tüm bunlar için sadece 2 dosyayı düzenlemek yetti:
    🔸 raleway.ttf
    🔸 clientscheme.res

Bu iki dosyayı "metin.vpk" daki resource klasörüne import ederseniz sorun çözülecektir.

Buyrun, bu da Google Drive linki: Black Mesa Font Fix

Biraz deneme-yanılma yöntemiyle çalıştığım için satırları fazlaca kurcaladım. Eğer test sırasında bir sorun olursa irtibatlaşalım. Onun için de bir düzeltme yaparım.

Jenerik fontu işine de haftasonu bakayım inşallah. Yarın programım biraz yoğun.

İnşallah faydalı olabilmişimdir.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinkaracivi -- 28 Mayıs 2020; 22:29:15 >

• yasinkaracivi kullanıcısına yanıt
    Çok Teşekkürler,
    raleway kendi içinde mevcut zaten sadece custom ekledim bende satırlara.
    benimde değiştirdiğim yerler olduğu için sizin değişiklikleri benim dosyaya ekledim tek tek,
    italikleri tekrar iptal ettim, ilk giriş bölümünde ve telekom konuşmalarında harfler yine aynı kalıyor :D
    yaptıgın değişiklikleri birçok yere ekledim. jenerik bölümüne, suit ekranına ve hudlara ama pek fark olmadı.
    Bende deneme yanılmayla yapmaya çalışıyorum zaten :D onun için sıkıntı yok bulana kadar araştırırız.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.