Şimdi Ara

Black Desert Online (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.381
Cevap
28
Favori
140.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Oyunda 1-2 itemi penli olanlar var onun haricinde dediğin gibi p2w yapan birisi olsa full pen set dizerdi. Pen denenen item boss itemiyse arkadaş 12 defa denemeye kostüm çektiyse iyi zarar etmiş . 500 civarı cron ister 12 defa denemeye 40 kostüm istese 40x80 lira 3200 tl çöpe gitmiştir. Ben oyuna dediğin gibi para basanı hiç görmedim bassada en fazla pen yapıyor boss armoru penlese 5 dp ekliyor 5 dp den ne olacak yahu :). Günde 100m kasanlar olduğunu düşünürsek 2 kostüm pazardan çektiğinde 80mlik kostümden yaklaşık 300mlik cron taşı çıkıyor. Adam 3500 lira vererek 12 gün önüne geçmiş bazı nolife oynayanların. Ben bu oyuna bu yüzden ağır p2w var demiyorum. P2w den değil nolife oynayandan korkacan. İnternet kafe ödülleri için hergün intrrnet kafeye gidenden korkacan.

Tet basıktan sonra chapras taşıyla 1 ap dp ekletip bırakacaksın benim full tetli arkadaşım node warda 110 kill aldım diyor. Tet set yaparsan kesemeyeceğin adam yok benim gibi 2 gündür oyuna girmeyen adamda bile tet var. P2w den bu oyunda korkmaya gerek yok ama knightta korkuyorduk :)

150 litre ağırlık aldım 7 tane petim var ben aldım oyun verdi pazardan çektim derken 4 tanesini kullanabilsemde 7 tane petim oldu :). Değerli paketim bitince almayacam ve oyunu hiç para vermeden oynayacam. Hiçbir şeye para vermedende item yapılıyor tet dande var sırada :)
    hocam görmediysen pek aktif degilsin. dün oldu 12 defa pen denedi. tüm chat yankılandı. aynı adam geçen haftada bi kaç defa pen denemişti

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Oyunda 1-2 itemi penli olanlar var onun haricinde dediğin gibi p2w yapan birisi olsa full pen set dizerdi. Pen denenen item boss itemiyse arkadaş 12 defa denemeye kostüm çektiyse iyi zarar etmiş . 500 civarı cron ister 12 defa denemeye 40 kostüm istese 40x80 lira 3200 tl çöpe gitmiştir. Ben oyuna dediğin gibi para basanı hiç görmedim bassada en fazla pen yapıyor boss armoru penlese 5 dp ekliyor 5 dp den ne olacak yahu :). Günde 100m kasanlar olduğunu düşünürsek 2 kostüm pazardan çektiğinde 80mlik kostümden yaklaşık 300mlik cron taşı çıkıyor. Adam 3500 lira vererek 12 gün önüne geçmiş bazı nolife oynayanların. Ben bu oyuna bu yüzden ağır p2w var demiyorum. P2w den değil nolife oynayandan korkacan. İnternet kafe ödülleri için hergün intrrnet kafeye gidenden korkacan.

Tet basıktan sonra chapras taşıyla 1 ap dp ekletip bırakacaksın benim full tetli arkadaşım node warda 110 kill aldım diyor. Tet set yaparsan kesemeyeceğin adam yok benim gibi 2 gündür oyuna girmeyen adamda bile tet var. P2w den bu oyunda korkmaya gerek yok ama knightta korkuyorduk :)

150 litre ağırlık aldım 7 tane petim var ben aldım oyun verdi pazardan çektim derken 4 tanesini kullanabilsemde 7 tane petim oldu :). Değerli paketim bitince almayacam ve oyunu hiç para vermeden oynayacam. Hiçbir şeye para vermedende item yapılıyor tet dande var sırada :)
    hocam oyunun databasei sende galiba , kimde ne kadar pen var hep biliyorsun Sen dediğin gibi gidip o penli adamları bikaçkez wsde kesip video çekte millet bi görsün nasıl yapıldığını Normal şartlarda senin emekle yaptığın hesabının altında sürünecek adamlar parayı basıp seni geçiyor sen hala ne diyosun yok düşürürsen kesersin falan geçin efenim bu işleri :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xxsavasxx2

Mystic combo sınıf evet doğru haklısınız fakat combolarımın hepsini attığımda adam ölmüyor kaçıyor. Önceden böyle bi sorun yoktu. Adam 2 tane skile basıyor ben ölüyorum. Ben adama 10 tane skill combo yapayım adam ölmesin. Oyuna başlarken zaten sınıfı kendime uygun olarak değerlendiriyorum. Ama oyun sonradan nasıl bozabiliyor. Hasar veren sınıfı oyunun yöneticilerini kararı üzerine tank sınıfı yapsınlar. Varmı böyle bişi lol mu oynuyoruz burda karakterler nerf yiyor. Sınıf açmaktan bıktım usandım. Madem nerf yapıyorsun tüm sınıfları dengele şuan ninja'nın oyunda çok saçma bi pvp hasarı var. Bildiğin 1 tane skill ile nerdeyse tek atıcak. Zaten hareketli sınıf ne diye bu hasar veriyorsun. İnşallah tüm sınıfları biran önce dengelerler şuan oyundan hiç zevk alamaıyorum. Kendi statümdeki sınıfları öldüremiyorum. Anca potsuz wslerde iş yapıyorum. Potlu wslerde ciddi anlamda hasarda geri kalıyorum.

Alıntıları Göster
    Adamların amacı zaten tam olarak sana bütün sınıfları kastırmak kardeşim,çıkarlar bunu gerektiriyor.Sen ister istemez her karakterine belli harcamalar yapacaksınki koreli kardeşlerimiz paraya para demesin.

• Hudut34 kullanıcısına yanıt
    P2w diye ağlayıp oyunu oynamamak yerine açıyorum keyfine oynuyorum. Dediğim gibi 530 gs biri 550 gs birini kesebiliyor oyun bir süre sonra tutanın düşürenin yendiği bir hal alıyor. O yüzden ciddi oynuyorsanda biri pen yapmış yapmamış çok önemli değil. Eninde sonunda sende pen yapacan veya elbette birileri pen basacak ama onlarıda rahatça kesersin emek veriyorsan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaslar ne zaman bdo gırsem pc resetlenıyo bı cozum bılen bırı varmı ama sadece bu olay bdo da oluyo bugd olsun arma olsun bf olsun bole bır sıkıntı yok butun ayarları en dusuge cektım optımızasyon moda aldım dıer karakterlerı kapattım oyunu camur bı gorutuye donusturdum ama yıne de pc resetlenıyo ısınma problemı yok normal ayarlarda oynadım da ıslemcı 40 50 arası ana kart 40 45 ekran kartı max 65 gordu
  • Elimde 50 liralık paketin kodu var, daha ucuza vereceğim almak isteyen olursa özelden yazsın.
  • p2w diyorum kesinlikle p2w ama oynuyorum bu oynamayacagım anlamına gelmiyor
  • Warriorla grind yaparken başım dönüyor çok yoruyor beni wizard grind char açtım bugün umarım daha rahat grind yaparım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş ne p2w muhabbetiymiş her mesajda aynı terane. Ben böyle premium içerikler olmayan mmorpg duymadım ve görmedim. Türkiyede bu kadar p2w diye çamur atılmasının sebebi diğer oyunlar gibi işin paraya dökülmesinin zor olmasından başka bir şey değil bence. Oyunda inci ile satılan şeylerin hepsi pazara konuluyor hatta bugün striker için yaklaşık 80 TL lik cehennem alevi skinini teklif atıp pazardan 50 m e çektim. Adamlar istese hiç incideki itemleri pazara koydurmaz bunlar görsel şeyler parasını veren alır derdi. Ayrıca ben pvp de bir artısını görmedim inci itemlerinin. P2w dediğinde inci marketteki bir itemi para ile alıp senin önüne geçmeni sağlaması gerekirdi ama binlerce lira da döksen boss item düşüremediysen knight veya başka bir mmo daki gibi itemini satmıyorsun başkasına. Bu iteme de kendin artı basmak zorundasın ayrıca istediğin kadar para dök şansın yoksa pen basayım derken triye döner uğraşır durursun. Bunun masrafını gerçek parayla çıkarayım desen astarı yüzünü geçer ve tr de o kadar para bayılacak mal sayısı da çok azdır. O yüzden ben açıkçası pvp de bir p2w lik durum görmüyorum. Oyunun grafikleri skilleri lifeskill ve ticaret olayları slotunu vermemek için vs atmak zorundakalma ddurumlarını vs çok sevdim. Herkes sevdiği oyunu oynasın Wow herkese göre mükemmel bir oyun olabilir mesela ama beni hiç çekmedi kendine yıllarca çocuksu grafikleri ve combatindan dolayi

• quote:

Orijinalden alıntı: Hann-

Warriorla grind yaparken başım dönüyor çok yoruyor beni wizard grind char açtım bugün umarım daha rahat grind yaparım
    Bu sorun sadece bende oluyor sanmıştım. Bende büyücü ile farm yaparken aynı sorunu yaşadım. 2 saat aralıksız farm yapınca oyunun abartı ışıklı grafikleri nedeniyle ve çok hızlı hareket etmesi sebebiyle o slot dan o slota atlarken insanın başı dönüyor ve miğdesi bulanmaya başlıyor. Ben 15 dk kendime gelemiyordum. O nedenle BDO'da adam gibi farm yapamadım. normalde diğer oynadığım oyunlarda sıkıntısız saatlerce slotlarda farm yaparken BDO'da max 2 saat sonra bende baş dönmesi yapıyor. Neyse zaten oyunu berbat pvp si ve dungeon sistemi olmayışı sebebiyle bıraktım. WOW'a devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

Arkadaş ne p2w muhabbetiymiş her mesajda aynı terane. Ben böyle premium içerikler olmayan mmorpg duymadım ve görmedim. Türkiyede bu kadar p2w diye çamur atılmasının sebebi diğer oyunlar gibi işin paraya dökülmesinin zor olmasından başka bir şey değil bence. Oyunda inci ile satılan şeylerin hepsi pazara konuluyor hatta bugün striker için yaklaşık 80 TL lik cehennem alevi skinini teklif atıp pazardan 50 m e çektim. Adamlar istese hiç incideki itemleri pazara koydurmaz bunlar görsel şeyler parasını veren alır derdi. Ayrıca ben pvp de bir artısını görmedim inci itemlerinin. P2w dediğinde inci marketteki bir itemi para ile alıp senin önüne geçmeni sağlaması gerekirdi ama binlerce lira da döksen boss item düşüremediysen knight veya başka bir mmo daki gibi itemini satmıyorsun başkasına. Bu iteme de kendin artı basmak zorundasın ayrıca istediğin kadar para dök şansın yoksa pen basayım derken triye döner uğraşır durursun. Bunun masrafını gerçek parayla çıkarayım desen astarı yüzünü geçer ve tr de o kadar para bayılacak mal sayısı da çok azdır. O yüzden ben açıkçası pvp de bir p2w lik durum görmüyorum. Oyunun grafikleri skilleri lifeskill ve ticaret olayları slotunu vermemek için vs atmak zorundakalma ddurumlarını vs çok sevdim. Herkes sevdiği oyunu oynasın Wow herkese göre mükemmel bir oyun olabilir mesela ama beni hiç çekmedi kendine yıllarca çocuksu grafikleri ve combatindan dolayi
    WoW'un grafikleri çocuksu değilde çok fazla old school. Animasyonlar eski. Yeni nesil oyunlarla karşılaştırılamaz. Nede olsa aradan 14 yıl geçmiş. Ama 100 levelden sonra wow evrimleşiyor. mapler grafikler bir nebze iyi oluyor. Ama ilk mapler gerçekten çok kötü :)) Ancak wow'un + yönleride çok fazla. WOW bir mmorpg de ne arıyorsan hepsini barındırıyor. Gözün oyunun arayüzüne ve grafiklerine alışsın yeterki. O dakikadan sonra başka bir mmorpg arayacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

Arkadaş ne p2w muhabbetiymiş her mesajda aynı terane. Ben böyle premium içerikler olmayan mmorpg duymadım ve görmedim. Türkiyede bu kadar p2w diye çamur atılmasının sebebi diğer oyunlar gibi işin paraya dökülmesinin zor olmasından başka bir şey değil bence. Oyunda inci ile satılan şeylerin hepsi pazara konuluyor hatta bugün striker için yaklaşık 80 TL lik cehennem alevi skinini teklif atıp pazardan 50 m e çektim. Adamlar istese hiç incideki itemleri pazara koydurmaz bunlar görsel şeyler parasını veren alır derdi. Ayrıca ben pvp de bir artısını görmedim inci itemlerinin. P2w dediğinde inci marketteki bir itemi para ile alıp senin önüne geçmeni sağlaması gerekirdi ama binlerce lira da döksen boss item düşüremediysen knight veya başka bir mmo daki gibi itemini satmıyorsun başkasına. Bu iteme de kendin artı basmak zorundasın ayrıca istediğin kadar para dök şansın yoksa pen basayım derken triye döner uğraşır durursun. Bunun masrafını gerçek parayla çıkarayım desen astarı yüzünü geçer ve tr de o kadar para bayılacak mal sayısı da çok azdır. O yüzden ben açıkçası pvp de bir p2w lik durum görmüyorum. Oyunun grafikleri skilleri lifeskill ve ticaret olayları slotunu vermemek için vs atmak zorundakalma ddurumlarını vs çok sevdim. Herkes sevdiği oyunu oynasın Wow herkese göre mükemmel bir oyun olabilir mesela ama beni hiç çekmedi kendine yıllarca çocuksu grafikleri ve combatindan dolayi
    Başka oyunlarla karşılaştırmana gerek yok çünkü bdo serverleri arasında eu serveri bile diğerlerinden çok daha az p2w bir server,helede menadan çok daha iyi durumda.Ayrıca premium paket olmayan birçok oyun var örneğin guildwars2 , wowda da yok ama aylık ücretli olduğu için hadi onu sayma.Hemde sen biraz yanlış anlamışsın sorun sadece premium paketlerin olması değil iyi oku bence yazılanları.

• Tamam premium paketler dışında da pvp de sana artı sağlayacak bir item göremedim ben. Sadece silahlara + basmassürecini hızlandıracak şeyler var zanaatkar gibi. Zanaatkarın verdiği 4 dayanıklık da çok gözüme gözükmüyor açıkçası pila fe de yeterince hafıza parçası alabiliyorum 5x de

• quote:

Orijinalden alıntı: Hann-

Warriorla grind yaparken başım dönüyor çok yoruyor beni wizard grind char açtım bugün umarım daha rahat grind yaparım
    Settings > Display > Camera Graphics kısmından blur, titreşim gibi efektleri kaldırabilir veya azaltabilirsiniz. Ben direk tüm kamera efektlerini 0'a aldım. Hem FPS yükseltiyor hem böyle sorunları ortadan kaldırıyor.

Edit: Özellikle FOV'u 65'ten aşağıda oynamak aşırı baş döndürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methionine -- 8 Ağustos 2018; 21:8:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara57

Ya arkadaslar ne zaman bdo gırsem pc resetlenıyo bı cozum bılen bırı varmı ama sadece bu olay bdo da oluyo bugd olsun arma olsun bf olsun bole bır sıkıntı yok butun ayarları en dusuge cektım optımızasyon moda aldım dıer karakterlerı kapattım oyunu camur bı gorutuye donusturdum ama yıne de pc resetlenıyo ısınma problemı yok normal ayarlarda oynadım da ıslemcı 40 50 arası ana kart 40 45 ekran kartı max 65 gordu
    Bilgisayarının power supplyi arızalı yada ekran kartı için yetersiz geliyor olabilir..

Windowsu yeniden format atarak kurman gerekebilir..
  • VEGETTO kullanıcısına yanıt
    ole bı sıkıntı olsa pubg falan oynayamam heralde 1080p de pubg de 60fps ıle oynuyorum yanı bı ter bu oyunda bole bı sıkıntı var formatta atmadım gercı 1 sene olmusdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara57

ole bı sıkıntı olsa pubg falan oynayamam heralde 1080p de pubg de 60fps ıle oynuyorum yanı bı ter bu oyunda bole bı sıkıntı var formatta atmadım gercı 1 sene olmusdur
    Bende black desert, arma 3, bf1, pubg hepsini oynuyorum.Problem yaşamıyorum.Format atın yada donanımsal seçenekleri değerlendirin.. Harddiskinizin sağlık durumunu kontrol edin..Hd tune programını kurup, health kısmına bakın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 10 Ağustos 2018; 18:1:1 >
  • VEGETTO kullanıcısına yanıt
    ben donanımsal bısı oldugunu dusunmuyorum donanımsal olsa dıger oyunlardada sıkıntı olurdu aynı oyunları oynuyoruz senle fakat bu olay bı tek bdo da oluyo mesela boss kesıyorum bı ton ınsan bı ton efekt var boss da orda atma donma etme olmuyo ama balık tutuyom sote bı yerde cat pc reset yada oyunu yenı acıyorum ormanda bı yerdeyım map acıp yer ısaretlıcam yada noda enerjı verecem cat reset enterasan bı durum var ortada
  • adam gibi bilgisayarım olsada şu oyunu oynasam içim gidiyor gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Peony

adam gibi bilgisayarım olsada şu oyunu oynasam içim gidiyor gerçekten
    salla oynanacak oyun değil
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.