Şimdi Ara

Black and White 2 Tam Çözüm [Türkçe][Alıntı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
22.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oyuna başladığımız şehir evimiz yurdumuz.Ne güzel bir şehir değil mi ? Sinnoh'taki maceramızdan sonra içinde labarotuvarı olmayan yeni bir şehir daha.Bildiğiniz gibi Twinleaf kasabasındada yoktu.Her neyse anlatıma geçelim.Oyun başladığında annemiz eve giriyor.Bize bir takım bilgiler veriyor.Sonra evden çıkıp ilerliyoruz.Bizi rival'ımız ve kız kardeşi karşılıyor.Kardeş gidiyor ve bizde işimize bakıyoruz.Rival ile şehirdeki manzaralı tepeye çıkıyoruz.Orada bizi bekleyen biri var.Bu bizim çatlak Bianca.Ama son iki yılda değişmiş biraz daha aklı başında Bize bildiğiniz gibi başlangıç pokemonlarını sunacak.Burada rival pokemonunu almaya utanıyor.Bianca'dan da utanılır mı ? Her zamanki gibi ilk biz seçiyoruz.Sonra rivalda dayanamayıp alıyor pokemonunu.Orada rival ile ilk maçımızı yapıyoruz.Sonra rival gidiyor.Bianca'da bizi alıp poke center'a götürüyor.Orada bize temel şeyleri gösteriyor.Sanki biz bilmiyoruz ya.Her oyunda göstercen madem yes no diye cevap aç demi.Her oyunda aynı şeyi görmek zorunda mıyım ben ? Bilen var bilmeyen var arkadaş Pc'den çıkıyoruz.Pc diye kısalttım.Poke center.Annemiz ve rival'ın kız kardeşi bizi karşılıyor.Anne ayakkabı kız kardeş harita veriyor.Sanırım abisinede vermemizi istiyor.Yeni rival'da barry gibi uçuk biraz Sonra şehri terkedebiliriz.Bu şehir hakkında devam edeceğim.

Rota 19

Şehirden çıktığımızda rotamız 19 oluyor.Burada yine bizi Bianca karşılıyor.Hiç sevmediğim bir olay daha bize pokemon yakalamayı öğretiyor.Öğrendikten sonra rotayı takip edin.Eğitmenlerle savaşın pokemon yakalayın bir şeyler yapın işte Sangi kasabasına yaklaşırken dağın üstünde aşağıya Alder atlıyor.Bizi şöyle bir süzüyor.Acaba bu keratada iş var mı diye bakıyor işte.Sonra uzaklaşıyor.Sıradaki durak Sangi kasabası.

Sangi Town

Alder'ın yaşadığı yer.Sakin bir kasaba.Pek bişi yok.Ha bu arada kasabadaki,şehirlerdeki evleri tek tek anlatmayacağım.Önemli itemler hm'ler falan olursa öyle yazarım.Üşenmeyin tek tek dolaşın.Mutlak item veren olacaktır.Kasabanın çıkışına doğru ilerliyoruz.Orada Alder'ın evi var.Alder yolda bizi durdurup bize bir şeyler söylüyor.Daha sonra yola devam ediyoruz.

Rota 20

Sangi kasabasının çıkış noktası rota 20.Eğitmenleri yenin itemleri toplayın pokemon yakalayın yola devam edin.Virbank şehrine giden merdivenli yolun önünde bir dağcı eğitmen var.O oradan geçmenize izin vermiyor.Peki neden vermiyor.Çünkü daha ilk rozeti almadınız.Bu yüzden yukarı doğru çiftliğe gidiyoruz.Çiftliğin ismi Sangi Ranch.

Sangi Ranch

Sangi çitfliğine giriyoruz.İçerde rival karşımıza çıkacak.Onu tekrar yeniyoruz.Sonra çiftliğin sakinleri geliyor.Hardier kaybettiklerini söylüyorlar.Biz ve rival onu aramaya çıkıyoruz.Ararken eğitmenlerle savaşın.Orada riolu çıkıyor bir riolu yakalayın işinizi görür.Plazmanın Sage'si buz tip pokemonlar kullanıyor.Hardier çiftliğin sonunda bir ağacın arkasında.Yanındada bir plazma üyesi var.Onu bulun.Plazma üyesi size bir tm veriyor.Fustration tm'si.Sonra oradan uzaklaşıyor.Hardier'in sahipleri geliyor.İşte anlattırmayın mutlu son Çiftlikten ayrılın.Tekrar sangi kasabasına dönün.

Sangi Town 2

Kasabaya girdiğinizde Alder yine önünüzü kesecek.Bu sefer evine çağıracak.Orada iki eğitmenle savaşıcaz.Sonra Aspertia şehrine dönüyoruz.Şehre dönerken aynı dağ üzerinden Alder gene önünüze atlayacak.Adam deli Birşeyler söyleyip gidecek.Ah japoncam olaydı

Aspertia City 2

Burada bir gym var.Lideri Cheren.Lenora'nın Basic rozetini veriyor.Gym aynı zamanda eğitmen okulu.Okula giriyorsunuz.Arkaya açılan bir kapası var.O kapı gym salonu.Cheren'ı yenin ilk rozeti alın.Gym'den çıkınca Bianca size return tm'sini verecek.Sonra tekrar rota 20'ye gidiyoruz.Giderken Sangi kasabasında Bianca bizi tekrar durduruyor.Bir şey soruyor.No cevabını veresiye kadar bırakmıyor.Israrla yes dedim ama bu 5 dakika kadar beni bırakmadı bende no demek zorunda kaldım :/ Neyse yola devam edelim.Bizi yoldan geçirmeyen dağcının yanına gidiyoruz.Onu yenip yola devam ediyoruz.Aşağıda Cheren ve rival yanımıza geliyor.Cheren bize çift pokemon çıkan çimleri gösteriyor ve gidiyor.Eğitmenleri yenerek yola devam ediyoruz.Sıradaki şehir virbank şehri..

Virbank City

Pokewood'un olduğu şehir.Girişte Homika ve kaptan'ın konuştuğunu göreceksiniz.Şehrin aşağı tarafında Virbank complex var.Önce oraya gidin.Elekid,magby,magnemite burada çıkıyor.Elekid white'da magby black'te.Complex'in girişinde bir adam var.Onunla konuşun.Üç tane işçiden bahsedecek.O işçiler complexde sağda solda işte.Onların üçünü yenin.Çıkarken o adamla tekrar konuşun.Size rock smash tm'sini verecek.Sonra şehre dönün.Gym'e girin.Homika'yı yenin.Daha sonra şehrin yukarısındaki pokewood'a gidiyoruz.Orada önce film izliyoruz.Filmi izlerken sehircilerin uyuduğunu gözlemliyoruz.Buda pokewood'un hoşuna gitmiyor tabi.Bi filmde biz çekiyoruz.Sonra çektiğimiz filmi izliyoruz.İzledikten sonra bi takım diyologlar geçiyor.Sonra pokewood'dan ayrılabiliriz.Homika'nın salonunun önünden giden yolun sağa bakan kısmında liman var.Oraya doğru gidin.Homika rival ve plazma ekibi orada sizi bekliyor olacak.Gidin bi onları yenin.Daha sonra kaçacaklar.Rota 20'ye gidecekler.Bizde gidiyoruz.Giderken Homika bize cut hmsi verecek.Devan edin yola.Rota 20'de yukarıda bir yerde bir plazma üyesi olacak.Onu bulun ve yenin.Limana dönün.Orada Homika ve kaptanı göreceksiniz.Konuşup ayrılacaklar.Kaptan içeri girecek.Bizde giriyoruz.İçerde rival var.Kaptanla konuşup yolculuğa çıkıyoruz.Rota Castelia şehri..

Castelia City

Gemiden iniyoruz.Tabi rival yerinde duramıyor ve hemen koşuyor.Black tam çöüzümünde burayı detaylı anlatmıştım.Ama yine anlatayım.O çözümde 4 sokak girişi 5 liman girişi olduğundan bahsetmiştim.Şehir yine aynı.Hiç değişmemiş desem yalan olur.Çıkış tarafındaki ilk limanda bir geçit var.İsmi Relic Path.Bu geçit yer altından birkaç şehri birbirine bağlıyor.Ama Castelia’tarafındaki girişi direkt oraya çıkmıyor.Girişte kanalizasyon var.Ama oraya giremiyorsunuz önünde adam var.Sırayla anlatayım.Giriş kapısının tarafından ilk sokaktaki binaları ziyaret edin.İtemler eğitmenler falan filan var.Giriş kapısı ne diyenler olabilir.Giriş kapısından kastım Skyarrow köprüsünün şehre açılan girişi.O girişten köprüye çıkamıyoruz.Ligden sonra çıkabilicez.Girişin önünde hemen şehrin haritası bulunuyor.O haritanın yanından ilk sokak.Tüm sokakları anlatmayayım zaten eski oyunu oynayanlar bilirler.Tüm binaları dolaşın işte.3. sokakta ilerlerken yolda biri bizi durdurup flash tm’si verecek.4. sokak ise spor salonunun olduğu sokak.Girişte sağ tarafta.Hemen önünde bir bina var.Bu binada alt katta nickname koyan adam ve masajcı kız var.en üst katta ise Fennel ve kız kardeşi yaşıyor.Spor salonunun önündeki adamla konuşun.O sırada Iris gelecek ve bir şeyler söyleyip gidecek.Limanları kısaca geçeyim.Dördüncü sokağın karşısındaki limanda Liberty garden’a giden gemi var.İster gidin ister gitmeyin.Artık orada Victini yok.Bir liman bizi geldiğimiz şehre Virbank şehrine götürüyor.Diğer limanların pek bi önemi yok.Irisle konuştuktan sonra bahsettiğimiz kanalizasyonun bulunduğu ilk limana gidiyoruz.O limanda iris bizi tekrar karşılıyor.Onunla konuşurken rival geliyor.Rivalla birlikte içeri giriyoruz.İçeri girin.Merdivenden inin.Yukarı doğru düz gidin.Sola sapın.İlerde iki plazma üyesi görünecek.Onları yenin.Yendikten sonra Castelia lideri gelecek.O anda rival gidecek.Liderle konuşurken gözlüklü bir adam gelecek.Konuşup gidecek.Liderde gidicek.Gözlüklü adamın çıktığı yer Relic path’in Castelia şehri tarafı.Oraya girip itemleri toplayın eğitmenleri yenin.Kanalizasyonda da itemler ve eğitmenler var.Dolaşıp görün.Surf aldıktan sonra dolaşmak daha iyi olur.Bana göre öyle Kanalizasyondan çıkın.Gym’e gidin.Lideri yenin.Gym’in olduğu sokaktan yukarı doğru fıskiyenin olduğu yere gidin.Gözlüklü adam orada yine karşımıza çıkıcak.Konuşup gidecek.Yola devam edin.Sokaktaki evlere uğrayın.Yolun sonu rota 4’e çıkıcak.

Rota 4

Rota 4 Black 2 oynayanlara daha teknolojik görünürken White 2 oynayanlara eski çağ alanlarını anımsatacak.Bence white iki bölgesi daha güzel.Yol üstünde eğitmenler falan var.Onları bi yenin.Sonra ileride yolun kapalı olduğunu göreceğiz.Bunlar koca kayalara benziyor ama değil.Bir pokemon.İsmi Crustle.Orada bizi Archroma karşılayacak.Bu adam gözlüklü adam.Dost gibi görünüyor ama değil.Yakında göreceksiniz.Yada şimdi önemli değil.Plazmanın gizli patronu olur kendisi.Zaten bilenler var içinizde.Elinde bir kumanda var.Bu kumandanın çıkardığı ses tüm Crustle’leri kaçıracak.Sonra onunla savaşacaksınız.Yenin ve yola devam edin.Gezinin bulursunuz yolu.Anlatmayacağım çünkü dediğim gibi versiyon farklılıkları var.Ama ek bildi vereceğim.Black 2’de Çarşamba günleri Mandibuzz bulma şansınız var.Rota 4 de bir yerde görünüyor.Kumda dolaşmayın direkt görünüyor.White 2’de ise pazartesi günleri Braviary görünüyor.İkiside 25 level.Bence kaçırmayın Bildiğiniz gibi rotanın ilerisinde yol ayrımı var.Sol taraf Dessert Resort’e gidiyor sağ taraf Nimbasa şehrine.Dessert’i anlatmıcam.Gezin itemleri toplayın eğitmenleri yenin

Nimbasa City

Bu şehri seviyorum Elesa’dan ötürü Yeni imajına bayıldım.Her neyse.Şehre girin.İleri kısımda Battle Subway binasının önünde metro müdürleri ve oyunun karakterlerinden biri duruyor.Ben erkek olduğum için tabikide bana kız olanı görünecek.Onunla metro müdürlerine meydan okuyacağız ve yeneceğiz.Sonra vs recorder verip içeri girecek.Şehri dolaşın itemleri toplayın spor salonlarına girin müzikal’e girin işte yapın bir şeyler.Gym salonunun yeri aynı alanda.Ama aynı alanda farklı bir binada.Eski binanın sağ tarafında bir yerde.Önünde adam var zaten bizi içeri almayacak.Neden almayacak.Çünkü önce eski binaya girmemiz lazım.Girin bir iki eğitmen var onları yenin.En son eğitmen bize p.heal verecek.Uzun yazmadım felç geçiren ilaç işte Sonra salona girin.Elesayı yenin.Şehrin rota 5 çıkışına doğru gidin.Yani sol taraftaki çıkış.Çıkışın önünde plazma üyeleri ve rival var.Şunları bi tekmeleyelim diyip kovuyoruz.Sonra rival burada duygusal bir an yaşayacak.Sanırım ben geri dönüyorum falan filan dicek.Gidicek ama dayanamayıp dönecek merak etmeyin Hedef rota 5 !!

Rota 5

Nimbasanın Driftveil şehrine doğru giden yolu rota 5 yolu.Ne güzel yazdım dimi Bu rotanın girişinde Bianca bizi karşılıcak.Bizi Minccino ‘nun bulunduğu ağaçlık alana götürecek.O ağaçlık alana dikkatle bakın.İki ağacın arası birbirine yapışmış gibi.Diğer iki ağaçlara bakın.Araları boşluk gibi görünecek.Bunu neden söyledim.Çünkü tek ağaçlık alan orası değil.Bir kaç yerde daha var Yeri gelince yazıcam.Pokemonu yakalayın.Ben yakaladım ve gayet işime yaradı.Hyper voice saldırısını öğrendi mi geliştirin.43’de öğreniyo sanırsam.Ama ben atak olmasına dikkat ettim.Kullanmasını biliyorsanız iyi bir pokemon olabilir.Çünkü kabiliyeti harika.Skill link.Art arda vurulan saldırıları sonuna kadar vurmasını sağlıyor.Mesela en iyi saldırısı Tail slap.5 hit vuruyor.Gücü düşük diye beğenmeyebilirsiniz ama bir turda beş kere vurduğunu hesap edin bana hak vereceksiniz.Geliştirmek için Shiny Stone kullanacaksınız.Rota 5’i anlatmaya gerek yok.Eğitmenleri yenin itemleri toplayın.En son motorlu bir eğitmen var.Onu yenince köprüden geçebiliyorsunuz.

Rota 16

Rota 16 'yı bilerek sonradan yazdım.Burada eğitmenler ve itemler var.Yenin ve toplayın.Marvelous köprüsünden geçiş iznimiz yok.Lostlorn ormanına girin.Eğitmenleri yenin.İlerde bir adam var.O bizim meşhur Zoroark.Bize Snarl’tm’sini verdikten sonra kendini gösterecek.Ama uzaklaşacak yakalama olayı yok En yukarıda sağ tarfafta ağaçlık kısım var.Oraya dikkatle bakın.Hani Minccino ‘nun alanı vardı ya.Ağaçların arası yapışkan gibiydi.O şekilde iki ağaç var.Oraya tıklayın.İçeride Combee var.Bana erkek çıktı kız çıkıyomu bilmiyorum bakmadım.Çünkü yetiştirmicem Kabiliyeti Hustle.İsteyen yakalasın.

Driftveil City

Driftveil köprüsünden geçtikten sonraki şehir.Şehire girdiğinizde iki Plazma üyesi konuşuyor olacak.Biri N’in takımından diğeri Keşiş’in takımından.Kavga ediyor olacaklar.O anda Rival gelecek ve keşişin üyesine saldıracak.Plazma üyesi kaçacak rivalda onu takip edecek.Şehri dolaşın itemleri toplayın.Bildiğiniz gibi şehrin yukarı kısmında spor salonu var.Oraya ilk etapta giremiyorsunuz.Spor salonunun yanında sol tarafında büyük bir ev var.N’in evi.Solda hemen oraya çıkan merdivenler var.Eve gidin.Eski seven sage’lerden biri ile kapıda savaşacaksınız.Daha sonra içeri girip konuşun.Bize bir Zorua verecek.25 level.Kasmak isteyen kasabilir fena değil.Sonra spor salonuna girin.Salon biraz karmaşık ama her yöne gidin sonunda lideri bulursunuz eminim Rozeti aldıktan sonra Dünya şampiyonasının yapıldığı yere gidiyoruz.Burası şehrin altında.Eski Coldstorage’nin bulunduğu yer.Hm/tm silen adam falan burada.Gezinin bulursunuz.Standlardan birinde.Şampiyonanın yapıldığı alanda Relic Path’in diğer ucuna çıkan bir mağara var.Buraya girin itemleri toplayın eğitmenlerle savaşın.İçerde bir mağarada 35 level Volcarona var.Dilerseniz onuda yakalayın.Karmaşık değil.Arayın bulursunuz.Geçidin ileri taraflarında Castelia şehrine açılan relic geçidine inen tümsekler var.Oralardan atlamayın kendinizi Castelia geçidinde bulursunuz.Yani yukarı çıkamazsınız.Ama elinizde Fly hm’si var.Rival şehirde verecek.Geçitten Castelia şehrine çıkıp Driftveil’e uçabilirsiniz Geçidi dolandıktan sonra şampiyona binasına girin.Burada rival ve cheren ile şampiyonaya katılacaksınız.Şampiyonayı kazanın.Finalde plazmanın gizli patronu Archroma ile savaşacaksınız.Hani şu gözlüklü dingil var ya işte o Savaşı kazanın.Şampiyonanın aşağı tarafına gidin.Orada bir liman var.Bu limanda plazmanın görkemli gemisini göreceksiniz.Rival ve Cheren ile içeri giriyorsunuz.Ekip ile savaşıyorsunuz..Hepsini yendikten sonra ekibin sagesi geliyor.Biraz konuştuktan sonra Shadow Triad’ı çağırıyor.Bu üçlü bizi gemiden atıyor.Rival ve Cheren ile konuşuyoruz.Daha sonra şehirden ayrılabiliriz.

Rota 6

Şehrin çıkışı rota 6.Bu şehirdeŞehir’in içinde N’in evinin yanında bir mağara var.Orayı neden geçtin diyorsunuz içinizden eminim O mağaraya zaten giremiyoruz.Zamanı gelince orayıda yazacağım Rota 6’da ilerleyin.Bildiğiniz gibi burada sağ tarafta Mistralton mağarası var.Eskiden oraya gidip Cobalion yakalıyoduk.Ama o artık orada değil.Birde orya gitmek için surf hm’si lazım.Bu hm’yi bize Cheren veriyor.cheren rota 6’daki sezon analizi yapan profesörün labarotuvarında.Yukarı taraftaki bina.Oraya girip hm’yi alın.Binanın arkasında nehir var.Oraya gidip surf yapın.Nehri takip edin.Mistralton mağarasını göreceksiniz.Flash bilen bir pokemonunuz olsun.Mağarada Axew bulunuyor.Ejder severler için ideal poke.Mağarada itemler falan filan var.Toplayın.Bu arada mağaranın içinde bir mağara daha var.O mağarada Driftveil’deki mağara ile bağlantılı.En azından ben öle düşünüyorum Neyse daha oraya gelmedik ligten sonra Mağaradan çıkın rota 6’nın sonuna gidin.Bildiğiniz gibi sonunda Chargestone mağarası var.Bu mağarayı seviyorum Biraz karmaşık gibi ama değil.Dikkatli bakıp geçebilirsiniz.Zaten Black’white oynayanlar bilirler. Girişte ilerde bianca var.onunla konuşun gidecek.Hemen yukarı doğru ilerleyin.Yol kapalı olacak.Manyetik taşları büyük manyetik taşlara doğru itin.Yukarı doğru ilerlemeye devam edin.2 tane eğitmen var.Onları yenin.Merdivenden çıkıp sola doğru ilerleyin.Solda yolu kapatan iki manyetik taş daha var.İlkinin sağına geçin ve sola doğru itin.İkincisinin arkasına geçip öne doğru itin.Yola devam edin.Merdivenden inin.İlerleyin.Yol ayrımı var.sağa dönün.Aşağıya doğru ilerleyin.Köprü var.Köprüyü geçin.Köprüden geçerken biri size seslenecek.Bu Bianca.Deli işte mazur görün İlerleyin.İlerde bir eğitmen var.Onu yenin.Üçlü savaş yapacaksınız.Rotasyonda olabilir.Versiyona göre değişiyo işte Eğitmenin yanında bir merdiven var.Onun arkasında manyetik taşlar var.Taşları itin.İtemi alın.sonra merdivenden inin.Yolu takip edin.İlerde sapak var.Sapağın yanında iki adam var.Onlarla konuşun.Bi nugget birde büyük nugget verecekler.Düz gidin.İlerde merdiven var.Ordan yukarı çıkın.Yukarda eğitmen var.onu yenin itemleri toplayın.ama sakın aşağıya atlamayın.Sonra merdivenden tekrar aşağı inin.Sapağa dönün.Sapaktan yukarı doğru ilerleyin.Eğitmenleri yenin.İlerde yine manyetik taşlar var.Onları itin.Sağa ve sola ayrılan yollar var.yolun üstünde Bianca var.Sol tarafta eğitmenler ve itemler var.Sağ taraf çıkışa doğru gidiyor.Yukarı çıkıyorsunuz.Sağa düz ileleyin çıkış orada.İçerde eğitmenler ve itemler var.Onları alabilirsiniz.Mağaradan çıkardık işte dahada uğraştırmayın elim yoruldu Bu arada Magneton ‘ u olanlar bu pokemona burada seviye atlatın evrim geçirecek.Sadece bu mağarada.Birde Sinnoh’daki cronet dağında

Mistralton City

Chargestone mağarasından çıktıktan sonraki rotamız bildiğiniz gibi Mistralton şehri.Hemen pokemon merkezine uğrayın.Daha sonra yukarı doğru ilerleyin.Profesör Jun sizi karşılayacak.Bize Master Ball veriyor.Daha sonra Skyla geliyor.Profesör sağa gidiyor,Skyla sola doğru spor salonuna gidiyor.Önce profesör’ü takip edelim.Bildiğiniz gibi şehrin sağ tarafına giden yolun üzerinde Celestial Kulesi var.Profesör orada.Kuleye giden yolda sağa doğru bir sapak var.O yolda Twist dağına gidiyor.Ancak twist dağına giremiyorsunuz.Bunun nedeni elit dörtlüden dövüş eğitmeni sizi geçirmiyor.Yinede gidin yol üstünde eğitmenler var tecrübe kazanırsınız.Celestial kulesine girin.Girişte ilerde profesör var.Bize Lucky Egg verecek.Bu item exp oranını iki kat arttırıyor bunu biliyorsunuz.Profesörü görmeniz önemli görmeden ilerleyemezsiniz.Kulede eğitmenler var.Onlarlada savaşın.Daha sonra şehre geri dönün.Sola gidin spor salonu orada.Skyla’yı yenin.Şehirde pokemon merkezinin önündeki yapıların en büyüğüne girin.Bilet gişesi olan yer.Orada profesör ve skyla ile konuşun.Uçağa binip Yamaji kasabasına gideceksiniz.

Yamaji Town

Issız ve ürkütücü bir kasaba.Blue shard ‘a bu kasabadaki adamdan saldırı takası yapabilirsiniz.Hemen kasabadan çıkalım.Düz gidin.Yukarıya sapak var.Oraya sapmadan düz ilerleyin.En sonda bir tane köşk var.Baya ürkütücü bir köşk.İçeri girin.Bazı eşyalar bütün kapıların önünü kapatmış bir şekilde görünecek.Bu işin sırrı baist aslında.İçeride aşağıya inen karşılıklı iki merdiven var.Birinin önü daima kapalıyken birininki açık olacak.Oradan ininp diğerinden çıkacaksınız.İnip çıktıkça yukarıdaki kapıların önü açık olacak.En yukarıdaki orta kapıyı açana kadar inip çıkın.Kapılarda itemler ve eğitmenler var.Birde karşınıza hortlak gibi bi kız çıkıcak.Bence o Cresselia.Çünkü bize yol göstermeye çalışıyor.Olmayada bilir benim fikrim bu Orta kapıyı açın.Orada Lunar wing var.Bu bildiğiniz gibi Cresselia’dan düşen item.Daha sonra köşkü terk edin.Cresselia Marvelous köprüsünde karşımıza çıkacak.Oraya daha var acele etmeyin Sapağa geri dönün.Bir mağara girişi görücez.Rebirth dağı.Bu dağda Bianca ile gezicez.

Rebirth Mountain

Bu dağ versiyona göre değişiyor.Siyahta mağarada su var,beyazda ise magma var.Mağarada eğitmenler ve itemler var.Savaşın toplayın.Bianca ile geziyorsunuz.Çıkışı kolayca bulabilirsiniz.Çıkış Undella kasabası.Ayrıca ileride bu dağda Heatran yakalayabilicez.

Undella Town

Sakin bir sahil kasabası.İçinde geçit var.Marine Tube.Hemen champion cyntia’nın evinin yanında.Mavi bir yapı.Ancak oradan geçemiyoruz.Öncelikle yapmamız gerekenler var.İlk olarak denize açılın.Burası Undella bay.Eğitmenleri yenin.Sanırım Perşembe günleri hayalet us türü olan pokemon suyun yüzeyinde görülüyor.Undella Bay’a dalamıyoruz.Çünkü dive ‘hmsi şuan elimizde yok.Yukarı kısımda bir mağara var.Oraya şuan için giremicez.Undella bayda işimiz bitince dilerseniz rota 14’e gidin.Oraya şimdi anlatmıcam.Çünkü orada ilerleyemicez.Ligden sonra.Ancak yolda eğitmenler var.Savaşıp tecrübe kazanın.Rotamız 13.Pokemon merkezinin yanındaki geçit oraya çıkıyor.Geçitten geçerken rival bizi yakalayacak.Onunla savaştıktan sonra yola devam

Rota 13

Rota 13’ün varış noktası Giant Chasm ve Lacunosa kasabasıdır.Düz ve kolay bir yol.Eğitmenleri yenerek itemleri toplayarak ilerleyin.İleride yol ayrımı olacak.Merdivenden yukarı çıkarsanız Lacunosa kasabasına gidersiniz.Sağ taraftaki kumsal yolu ise koca bir kaya ile kapalı halde.Orası Giant chasm ‘e giden yol.Ama dediğim gibi kapalı.Lacunosa yoluna girin.Hemen merdivenden çıkınca sol taraftaki ağaçlara dikkatle bakın.Bizim yapışık ağaçlardan oradada var İçinde poke ball var ister girin ister girmeyin.Sonra yolumuza devam edelim.İlerde Cobalion’u göreceğiz.Onu yakalayın ve kasabaya girin.

Lacunosa Town

Kasaba girişinde profesör jun ve Bianca bizi karşılayıp bir eve götürecek.Yaşlı bir kadın bir şeyler anlatacak.Sanırım bu Kyurem in hikayesi.Bu hikayeyi bilmeyen yok sanırsam.Pokemon kültürü açısından aktaralım. Uzun bir süre önce Lacunosa şehir efsanesine göre,korkunç bir canavar içeren büyük bir göktaşı gökten geldi.Bu canavar geceleri soğuk rüzgarlar ile görünürmüş ve insanları ve pokemonları yemek için götürdüğü söylenirmiş.Şehrin sakinleri canavarı dışarıda tutmak için şehrin etrafına duvar örmüşler.Daha sonra sakinlerin gece dışarı çıkmasını yasaklayan kurallar konulmuştur.Artık kasaba sakinleri bu efsaneye inanmasalarda yinede gece dışarıya çıkamıyorlar.Evet hikayemizde bu.Oyuna dönelim.Şehrin çıkışına ilerleyin.Orada rival bizi bekliyor olacak.Yanına gideceğiz.Bir plazma üyesi ve sage gelecek.Onlarla karşılaşacağız.Oradan uzaklaşacaklar.Sıradaki rota 12.

Rota 12

Kocaman bir alan.Birkaç eğitmen var onları yenin itemleri toplayın geçite gidin.

Village Bridge

Huzurlu bir köy.Burada sağdo solda birkaç eğitmen bulunuyor.Onlarla savaşabilirsiniz.İtemleri toplayın.Geçitten düz devam ederseniz rota 11’e çıkacaksınız.

Rota 11

Düz bir rota.Eğitmenleri yenerek ilerleyin.Geçite yaklaştığınızda önünüze Virizion atlayacak.Hemen yakalayın.Sonra yola devam edin.

Opelucid City

Bu şehri seviyorumYine siyah versiyonda teknolojik bir şehirken beyaz versiyonda antik bir şehir.Girişte Iris bizi karşılıyor.Konuşup gidiyor.Eski pokemon ligi yolu kapalı.Sol taraftaki yol rota 9’a çıkıyor.Evleri bi dolanın.Sonra hemen salon liderine gidin.Yendikten sonra salondan çıkın.Arkanızdan Drayden’da çıkıcak.Evine gideceksiniz.Pokemon merkezine gidin.Orada kenarda Drayden’ı görürsünüz.Onu takip edin.Evine gidip konuşacaksınız.Konuşurken bir gürültü olacak.Dışarıya çıkın.Plazma ekibi uçan gemisiyle görünücek.Şehri buza kaplayacak.Drayden buzu kırması için ejderini kullanacak.Ama dragon tail buzu kıramayacak.Sonra plazma ekibi gelip bize göz dağı verip şehre dağılacak.Şimdi dağılan ekiple savaşmalıyız.İlk olarak bulunduğumuz yerden yani drayden ‘ın evinin önünden düz aşağıya inicez.Pokemon center’ın önünde drayden ve iki üye savaşıyor olacak.O onları halleder Biz hemen merkezin sağındaki üyeye saldıracağız.Sonra yukarı doğru düz devam edin.Koca bir buz kütlesine çarpıcaz.Oradan sola dönün.Merdivenden inin.Evin önünde bir kız üye var.Onada saldırın.Sonra sola doğru düz devam edin.Gym’in önüne çıkıcaz.Oradan aşağıya düz devam edin.aşağıda bir üye göreceksiniz.Onada saldırın.Sonra tekrar gym’in önüne gidin.Bu sefer sage görüncek.Onunla savaşın ve yenin.Drayden yanınıza gelecek.Kyurem’in boynuz itemini bize vericek.O sırada shadow triad görünecek.Boynuzu bizden çalacak ve kaçacaklar.Onları takip edicez.Boynuzu alan rota 11 geçitinin ön tarafında.Yani şehrin sağ tarafındaki çıkışında.Onu yeniyoruz.Sonra kaçıyor.Drayden geliyor.Cheren ve rival bizi arıyor.Konuşmadan sonra Cheren geliyor.Konuşuyoruz ve uzaklaşıyor.Dilerseniz önce şehrin sol çıkışına rota 9 a gidin eğitmenlerle savaşın.Rotanın sonundaki tubeline köprüsü kapalı.Ama büyük poke mart bildiğiniz gibi rota 9 da.Sonra undella kasabasına geri dönüp marine tube’ye giricez.Marine tube undella kasabasında girişte soldaki ilk evin yanındaki mavi yapı.Oraya gireceksiniz.Su altında güzel bir yol.Marine tube Seigaiha şehrine çıkıyor.

Seigaiha City

Marine tubeden çıkıp şehre giriniz.Hemen yukarıda salon var.Oraya boşa girmeyin lider içeride değil.Salonun hemen yanında rivl var.Onun yanından sağ tarafta yukarı doğru ilerleyin.Lider suyun içinden önünüze atlayacak.Şimdi salona girin.Lideri yenin ve çıkın.Salonun önünde rival sizi karşılayacak.Salon lideride gelecek.Konuşup uzaklaşacaklar.Şimdi salonun yanındaki yoldan tekrar ilerlicez.Gördüğünüz gibi suyun üstünde evler var.İlk evden sola merdivenden inin.Yukarı doğru gidin.Köprünün altından sola ilerleyin. İlk merdivenden çıkmayın.Biraz yukarı ilerleyin.Merdivenin olduğu köprünün altından sola geçin.O tarafta bir merdiven daha var.Ondan çıkın.Düz ilerleyin.Rota 22’ye çıkıcaz.Rota 22’de düz ilerleyin.İleride Terrakion görünecek.Yanına gittiğinizde Archroma gelecek.Konuşun.Bize Mom Acro Scene adında bi kumanda vericek.O kumanda bize lazım.Crustle kaçırmaya yarıyor Sonra terrakion’u yakalayın.Daha sonrada şehre geri dönün.22’de eğitmenler var.Onları sonra yenersiniz.22’nin sonunda ise Giant Chasm’e açılan mağara girişi var.Ama oraya giremiyoruz.Şehre geri dönün rota 21’e gidicez.Rota 21 pokemon merkezinin altındaki su yolu.Yani surf ile geçicez.Surf ile aşağı doğru düz devam edin.Geçerken eğitmenleri yenin.En aşağıda bir mağara girişi var.Seaside mağarası.Oraya giricez.

Seaside Cave

Bu mağaranın üç girişi var.Biri o undella buy’daki içine giremediğimiz mağara.Biri 21’den girdiğimiz mağara girişi.Diğeri çıkmak istediğimiz giriş.Şimdi o girişi bulucaz.Bu mağaraya gelmeden önce mutlaka rota 22’ye gidip Archroma’nın verdiği kumandayı alın.Çıkmak istediğimiz girişin önünü bir Crustle kapatmış durumda.Yani kumanda onu kovucak.Şimdi çıkışa gidelim.Önce düm düz aşağıya inin.Giderken eğitmenleri yenin.Karşınıza çıkan çıkış Undella buy çıkışı.Sonra geri dönün.Yukarı çıkın sağa dönün.Köprüden geçin.Yukarı düz gidin.Sola dönüp tümsekten aşağı atlayın.İki tümsek daha olacak.Önümüzdeki tümsekle deminki gittiğimiz mağara çıkışına gidiyoruz.Bunu zaten anlarsınız.Bu sefer sağdakinden atlayın.Merdivenden aşağı inin.Aşağı düz gidin.Su görünücek.Surf yapın.Sağa gidin.En sağdan yukarı düz ilerleyin.Solda aşağıya inin merdiven var.Oradan inin.Aşağıda eğitmenler ve itemler var.Toplayın savaşın.Yukarıya çıkan başka bir merdiven var.Oradan çıkın.Düz ilerleyin.Toxic tmsini alın.Ama tümsekten aşağıya doğru atlamayın.Tekrar merdivenden inin.Merdivenden indikten sonra tümsekten atlayın.Bu sefer sağdaki merdivenden yukarı çıkın.Zaten mağara girişini göreceksiniz.Önündeki kayaya benzer Crustle’yide.Ona tıklayın.Sizinle savaşacak.İster yakalayın ister öldürün size kalmış Mağaradan çıkın.Evet beyler,kadın ve bayanlar.Macera başlıyor Çıkınca plazmanın gemisini görücez.Ardından rival gelicek.Konuştuktan sonra gemiden salon lideri inecek.Sonra rival ile gemiye giricez.

Plazma Ship Part 1

Gemiden girişte plazma üyesi ile savaşıcaz.Sonra Rivalı takip edin.Yukarı doğru gidin.Yukardaki girişte rival ile iki plazma üyesini tekmelicez.Sonra kaçıcaklar.Ama yol kapalı.Gördüğünüz gibi elektrik akımları var.Bu sefer geminin aşağı tarafına doğru gidicez.Geminin aşağı tarafındaki kamara girişinde plazma üyesi var.Tam karşısında geminin iç kısmına inen merdiven var.Oradan iniyoruz.Şimdi burada versiyon ayrımı yapacağım ona göre dikkatle okuyon.

Black 2 Plazma Ship

Aşağıya indikten sonra tüm kamaraları teker teker dolanın.Geminin yukarı kısmındaki elektrikle kapalı olan yoldaki elektrik akımlarını bu kamaralardaki yeşil ışınlanma panellerine girerek oradaki kırmızı düğmelere basarak kapatıyorsunuz.Biraz ağır anlattım ama anladınız Şimdi yol açıldığına göre tekrar geminin yukarı kısmına gidebiliriz.Yol açık artık. Hemen ilerleyin.İçeride karşımıza sage çıkıcak.Bize ele geçirdiği Kyurem’i gösterecek.Sonra rival gelicek.Sage ile birlikte savaşıcaz.Yendikten sonra shadow tirad ı çağıracak ve bizi gemiden atacaklar.Sonra gemi havalanıp gidecek.Biz aşağıda bakınırken Cheren gelecek.Plazmanın rota 22’deki Giant Chasm’e gittiğini söyleyecek.Şimdiki rotamız tekrar 22.

White 2 Plazma Ship

Aşağıya indikten sonra kamaraları dolanın.Beyaz 2’de ışınlanma panelleri yok.Tüm kamaralardaki üyelerle savaşın.Onlardan biri size plazma card vericek.Bu kart o elektrik akımıyla kapatılan yolu açmak için kullanılacak.Ama iş burada bitmiyo.Akımın önündeki bilgisayar bize şifre sorucak.Şifreyi ise savaştığımız plazma üyelerinden alıcaz.Savaştıktan sonra dikkatle bakın.Diyologlarda parantez içinde harf veya rakam verecekler.Dört tane üye birer harf veya rakam vericek.Bana [2] , [2] , [(0)] , [2] şeklinde verdiler.Onlarla savaştıktan sonra size söylüyorlar.Genllikle söyledikleri şunlar ; 2202 veya 7707 veya 9909 veya Reshiram,Zekrom,Kyurem’in Japonca yazılışları.Şifreyi aldıktan sonra yukarıya elektrik akımı ile kapalı olan yola gidin.Bilgisayara tıklayın.Şifrenizi girin.Akım açılacak.Hemen ilerleyin.İçeride karşımıza sage çıkıcak.Bize ele geçirdiği Kyurem’i gösterecek.Sonra rival gelicek.Sage ile birlikte savaşıcaz.Yendikten sonra shadow tirad ı çağıracak ve bizi gemiden atacaklar.Sonra gemi havalanıp gidecek.Biz aşağıda bakınırken Cheren gelecek.Plazmanın rota 22’deki Giant Chasm’e gittiğini söyleyecek.Şimdiki rotamız tekrar 22.

Rota 22

Seigaiha şehrine uçun.Ordan önceden anlattığım gibi yukarı taraftan rota 22’ye gidin.Düz ilerleyin.Geçerken eğitmenleri yenebilirsiniz.İleride Giant Chasm’e açılan mağara girişi var.Oradan girin.

Giant Chasm

Mağaradan içeri girin.Aşağıya doğru inin.İki plazma üyesi göreceksiniz.Ardınızdan rival gelicek.Bir plazma üyesi daha gelicek.Konuşup gidecekler.Rivalde gidecek.Aşağıya inmeye devam edin.Strengt yapılıcak kaya göreceksiniz.Kayayı itin.Yolu takip edin.Aşağıda çıkış göreceksiniz.Oradan çıkıcaz.İsterseniz inmeden önce mağradaki itemleri toplayın.Mağaranın en sol tarafında bir çıkış daha var.Ama önünde plazma üyeleri olacak.Yani geçemezsiniz.O çıkış Victory road çıkışı Oyun bitiyo mu ne ? İtemleri topladıysanız maceraya devam edelim.Mağaradan çıktık.Bu arada o aşağıdaki çıkışın yukarı bakan kısmında yani karşısında da çıkış var.Ama yukarıda.O çıkışı siyah beyaz oynayanlar bilirler.Giant Chasm in eski çıkışı,veya girişi her neyse Çıktığımızda gördüğümüz sahne şu.En arkada rival.Onun önünde N’in plazma takımı ve sagesi.Onların önünde Ghethis’in takımı.Aralarında savaşıyorlar ama N’in takımı onlara göre az.Bu durumda bizim rival onlara kendini belli etmemiş.Yanına gittiğimizde bi nara atıyor tüm ekip korkarak arkaya dönüyor Sonra Ghethis ‘in takımına saldırıyoruz.N’in sagesi bizi destekliyor.Birer plazma üyesi tekmelicez.Sage bize max revive verecek.Ardından iki plazma üyesi daha gelicek.Sonra sage ‘’siz gidin evlatlarım , biz bu serserileri hallederiz diyecek ‘’.Bunun üzerine bizde Rivalımız takip edicez.Buzlu yolda plazmanın gemisine tekrar giricez.Hadi bakalım şuan bende giriyorum Eğer Shadow triad beni üçüncü kez gemiden atarsa fena olucak

Plazma Ship Part 2

Girdiğimizde rival’ı savaşırken görücez.O ‘’ Sen git emre ben bunları oyalarım diyecek.size başka bi isimle hitap eder artık Güzel senaryo yazıyorum değil mi ? Her neyse.Hani o geminin aşağı tarafında girişte bir plazma üyesi vardı ya.Bizde onun karşısındaki merdivenden aşağıya inmiştik.Artık o üye kapının önünde değil.Muhtemelen aşağıda sageyle çarpışıyo Hemen içeri girin.Kapıdan iki plazma üyesi bize hoş geldin diyecek.Hemen onları yenin.Karşıda yeşil ışınlanma paneli var.Girin.Plazma odasına giriş yapıcaz.Burada yine versiyon ayrımı yapacağım.

Plazma Ship Black 2 Part 2

Plzma odasına girdik.Bir üye girer girmez bizimle konuşacak.Sonra arkamıza baktığımızda gene elektrik akımlarıyla kapalı bir yol göreceğiz.Yanında bilgisayar görücez.O bilgisayara girmek için plazma kartına ihtiyacımız var.Aynı white 2 plazma ship part 1’deki anlattığım gibi.Odadaki tüm plazma üyelerini yeniyoruz.Biri plazma kart veriyor.Dört üyede bizi şifrenin bir harfini veya bir rakamını veriyor.Harf olursa Japonca olacak çünkü oyun Japonca.Bana black iki oynadığımda şifre Japonca zekrom çıkmıştı.Baya zor açtım.Dediğim gibi o dört üye parantez içinde şifrenin bir harfini veya rakamını size söylüyor.Savaştıktan sonra diyologlarda göreceksiniz.Parantez bu [2].Yişne dediğim gibi şifreler genellikle 2202 veya 7707 veya 9909 veya Reshiram,Zekrom,Kyurem’in Japonca yazılışları.Şifreyi aldıktan sonra akımın yanındaki bilgisayara şifreyi girin.Akım açılacaktır. Artık yoldan geçebiliriz.Girdiğimizde karşımızda bir kapsülün içinde Kyurem’i görücez.Hemen arkamızdan sage gelicek ve bize saldıracak.Hadi ona dersini verelim.Onu yendikten sonra sağa ve sola ayrım var.Solu bir plazma üyesi kapatıyor.Bu durumda sağa gidiyoruz.Sağ taraf Archroma’nın odası.Onunla kapışacağız.Onu yendikten sonra odadan çıkın ve sola gidin.Üye ile konuşun kapının önünden çekilecek.İçeri girin.Burası Ghethis’in odası.Bir şeyler söyleyip shadow triad’ı çağıracak.Sonra merdivenden aşağıya gidecek.Rival gelicek.Triad’dan biri onu engelleyecek.Triad’ı yenicez.Sonra diğer ikisi gelicek.Onlarıda yenicez.Daha sonra Ghethis’in indiği merdivenden inicez.Merdiven gemiden dışarı çıkmanızı sağlıyor.Yolu takip edin Kyurem’in mağarasına ulaşacaksınız.Mağaraya girin.Ghethis bizi bekliyor olucak.Biz geldikten sonra Kyurem’i çağırıcak.Kyurem’e saldır komutu verecek.Kyurem tam bize saldıracakken N’ Reshiram veya Zekrom ile gelerek saldırıyı engelleyecek.Biraz diyolog olduktan sonra Ghethis Kyurem’in boynuzunu Kyurem’e takacak.Kyurem boynuzun verdiği güç ile Reshiram veya Zekrom ( Bildiğiniz gibi bu iki pokemon versiyona göre çıkıyor ) ‘u yakalamaya çalışacak.Kuyruğundan çıkardığı ışınlarla pokemonu yakalayacak.Pokemon küre haline gelicek.Kyurem küreyi kendi kuyruğuna takacak ve form değiştirecek.Black ise Black Kyurem white ise white Kyurem.Sonra onunla savaşıcaz.Ama yakalayamıyoruz öldürmek zorundayız.Onu yenince pokemonlar tekrar ayrılıyor.Kyurem kaçıyor N’in efsanesi N’in yanına dönüyor.Sonra Ghethis ile savaşıyoruz.Yenildikten sonra N ile konuşuyor.Ona sırtını dönüyor.Sonra triad’dan biri gelip Ghethis i götürüyor.Daha sonra N bizimle konuşuyor ve ejderine binip uzaklaşıyor.Sonra rival geliyor.Onunla konuşuyoruz ve mağaradan çıkıyoruz.Dışarı baktığımızda geminin gitmiş olduğunu görüyoruz.Artık pokemon ligine gidebiliriz.Giant Chasm’de o bahsettiğim victory road çıkışına gidin.Orası rota 23

Plazma Ship White 2 Part 2

Bu seferde tam tersi olacak.Yine odaya girdik.Plazma üyesi bizimle konuştu.Akıma bakıyoruz önünde bilgisayar yok.Güzel şifre girmek zorunda değiliz Hemen odadaki üyelere saldırın.Odada sarı ışınlanma panelleri görücez.Oralara girin.İçerde dört tane ayrı odalarda kırmızı buton görcez.Onlara teker teker basın.Bu sayede akım açılacak.Artık yoldan geçebiliriz.Girdiğimizde karşımızda bir kapsülün içinde Kyurem’i görücez.Hemen arkamızdan sage gelicek ve bize saldıracak.Hadi ona dersini verelim.Onu yendikten sonra sağa ve sola ayrım var.Solu bir plazma üyesi kapatıyor.Bu durumda sağa gidiyoruz.Sağ taraf Archroma’nın odası.Onunla kapışacağız.Onu yendikten sonra odadan çıkın ve sola gidin.Üye ile konuşun kapının önünden çekilecek.İçeri girin.Burası Ghethis’in odası.Bir şeyler söyleyip shadow triad’ı çağıracak.Sonra merdivenden aşağıya gidecek.Rival gelicek.Triad’dan biri onu engelleyecek.Triad’ı yenicez.Sonra diğer ikisi gelicek.Onlarıda yenicez.Daha sonra Ghethis’in indiği merdivenden inicez.Merdiven gemiden dışarı çıkmanızı sağlıyor.Yolu takip edin Kyurem’in mağarasına ulaşacaksınız.Mağaraya girin.Ghethis bizi bekliyor olucak.Biz geldikten sonra Kyurem’i çağırıcak.Kyurem’e saldır komutu verecek.Kyurem tam bize saldıracakken N’ Reshiram veya Zekrom ile gelerek saldırıyı engelleyecek.Biraz diyolog olduktan sonra Ghethis Kyurem’in boynuzunu Kyurem’e takacak.Kyurem boynuzun verdiği güç ile Reshiram veya Zekrom ( Bildiğiniz gibi bu iki pokemon versiyona göre çıkıyor ) ‘u yakalamaya çalışacak.Kuyruğundan çıkardığı ışınlarla pokemonu yakalayacak.Pokemon küre haline gelicek.Kyurem küreyi kendi kuyruğuna takacak ve form değiştirecek.Black ise Black Kyurem white ise white Kyurem.Sonra onunla savaşıcaz.Ama yakalayamıyoruz öldürmek zorundayız.Onu yenince pokemonlar tekrar ayrılıyor.Kyurem kaçıyor N’in efsanesi N’in yanına dönüyor.Sonra Ghethis ile savaşıyoruz.Yenildikten sonra N ile konuşuyor.Ona sırtını dönüyor.Sonra triad’dan biri gelip Ghethis i götürüyor.Daha sonra N bizimle konuşuyor ve ejderine binip uzaklaşıyor.Sonra rival geliyor.Onunla konuşuyoruz ve mağaradan çıkıyoruz.Dışarı baktığımızda geminin gitmiş olduğunu görüyoruz.Artık pokemon ligine gidebiliriz.Giant Chasm’de o bahsettiğim victory road çıkışına gidin.Orası rota 23.

Rota 23

Giant Chasm’den çıkın.Giant Chasm’in içinde en soldaki mağara çıkışı rota 23’e çıkar.Çıktıktan sonra nehri takip edin.Yukarı doğru ilerleyin.Nehrin sonunda yukarı çıkan bir merdiven var.Oraya çıkın.Sol tarafa hiçbir yere sapmadan düz devam edin.İleride merdiven var.Oradan içeri girin.Victory road ‘a hoş geldiniz.

Victory Road BW 2

İçerde bizi N karşılayacak.waterfall hm’sini verip gidecek.Yoldan hiçbir yere sapmadan düz giderseniz lige varabilirsiniz.Eğer ben itemleri toplayacağım tüm eğitmenleri yeneceğim diyorsanız keşfe çıkınız Ben çıktım baya eğlenceli.Herkese ligde başarılar.

Ligden sonrasını daha oynamak nasip olmadı.Oynadıktan sonra onuda konuya ekleyeceğim.Herkese iyi forumlar dilerim.

Emeği geçenler

Captain America
    CopierBond

Alıntıdır.
    Asıl Konu :http://www.pokemonturkiye.com/forum/index.php?topic=14619.0
    Konu sahibi isterse konu silinecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-794C1993F -- 21 Temmuz 2012; 10:43:08 >

• Browser oyun mu indiriyor muyuz ? link verebilicekmisin bro
  • Ne ara yaptın lan daha geçen 1. rozeti alıcaktın
  • Ben yazmadım. Orda kimin yazdığı falan yazıyor.
  • bu oyunu nereden indirebiliriz
  • BW den açık ara daha iyi bir oyun yani başlıyorum ben
  • Black 2 oynuyorum ligden sonra alderi yenince torunu geliyor bisiler söyluyor gidiyor. Lig sonrasini da paylasir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oynadiktan sonra paylaşırım demissiniz ama yok baska yerde de bulamadım. Yardimci olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.