Şimdi Ara

Biyomedikal Mühendisliği Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
3
Favori
84.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blaze`

quote:

Orijinalden alıntı: zorakimüh

hort konu ama biyomedikal öğrencisi olarak yazıyım 4-5 milyarla işe başlanmıyor bunu bilinde gelin düşük puanlı iş garantili bir mühendislik şuan için bence tıpa ilginiz varsa ve iyi bir üniversitede mühendislik tutmuyorsa yazılabilir tam burslu puanı alsam yazmazdım açıkcası başka şeylere yönelirdim türkiyede henüz asıl işini yapmıyor pazarlama ve teknisyenlikle uğraşır genelde mezunları yurtdışına çıkabilirseniz tabiki o zaman çok çok çok iyi bir bölüm.

Hocam ben okuyacağım bu sene burayı. Yurtdışında master yapıp orda da kalsak 10 numara bir şey olur mu sizce?

o zaman olur tabi ama oda zor yani gerçekten uğraşman gerekcek maddi manevi nerde okuyorsun?dilini geliştir büyük ihtimal özelde çalışırsın o zaman önem kazanıyor dil baya.

• quote:

quote:

quote:

hort konu ama biyomedikal öğrencisi olarak yazıyım 4-5 milyarla işe başlanmıyor bunu bilinde gelin düşük puanlı iş garantili bir mühendislik şuan için bence tıpa ilginiz varsa ve iyi bir üniversitede mühendislik tutmuyorsa yazılabilir tam burslu puanı alsam yazmazdım açıkcası başka şeylere yönelirdim türkiyede henüz asıl işini yapmıyor pazarlama ve teknisyenlikle uğraşır genelde mezunları yurtdışına çıkabilirseniz tabiki o zaman çok çok çok iyi bir bölüm.

Hocam ben okuyacağım bu sene burayı. Yurtdışında master yapıp orda da kalsak 10 numara bir şey olur mu sizce?

o zaman olur tabi ama oda zor yani gerçekten uğraşman gerekcek maddi manevi nerde okuyorsun?dilini geliştir büyük ihtimal özelde çalışırsın o zaman önem kazanıyor dil baya.

Valla maddi kısımda sorun yok. Manevi olarak nasıl olucak anlamadım. Başkentte okuyorum. 12 senelik ted mezunuyum yazları zaten yurt dışına felan giderim dilde sorun yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla maddi kısımda sorun yok. Manevi olarak nasıl olucak anlamadım. Başkentte okuyorum. 12 senelik ted mezunuyum yazları zaten yurt dışına felan giderim dilde sorun yok.

manevi derken yurt dışında uzun yıllar kalmayı planlarsan diye dedim biraz zorlayıcı oluyorda bana göre.maddi olarakda yurt dışında okumak biraz tuzlu ama sen sorun yok demişsin eğer severek yazdıysan sıkıntı yapma bence iyi yerlere gelirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

manevi derken yurt dışında uzun yıllar kalmayı planlarsan diye dedim biraz zorlayıcı oluyorda bana göre.maddi olarakda yurt dışında okumak biraz tuzlu ama sen sorun yok demişsin eğer severek yazdıysan sıkıntı yapma bence iyi yerlere gelirsin.

Hocam severek yazdım aslında ismini sevdim yani daha ne yapar ne eder internette okuduğum bilgilerleyim sadece. Tabi insanlara yardım etmek tibbi ekipman tasarlamak felan eğlenceli şeylerdir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: vetaday

Bu meslekle uğraşanlar radyasyona mağruz kalıyor deniliyor bu doğru mu ?

Ameliyata giriyorsa alirnir genelde oropedi ve beyinsinir cerrahi ameliyatlarinda kullanilan protezi kontrol etmek ve nereye koymak gerektigini gorebilmek icin c kolu denilen skopi aleti ile rontgene benzer goruntuler alinir bu ameliyat esnasinda olur. Oda icerisinde doktor radyoloji teknikeri hemsire anestezici personel ve biyomedikal uzmanida radyasyon alir. Ama ameliyathanelerde kursun onlukler tam ekipman halinde herkez icin mevcuttur. Fakat bazi ameliyatlar oyle ince ayri tilar ister ki o kocaman agir zirh gibi onlukle bunlari yapamazsin ve onlugu cikarirsin iste o zaman alirsin radyasyonu direk:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SA millet bende bu sene mezun oldum üniye gitcemde mimarlık mı biyomedikal mi diye düşünüyorum biyomedikalle ilgili okuyan filan varsa bana pmden ulaşabilirmi geleceğimi şekillendirmeme yardım edin pls :D
  • msj atanlar olmus yeni gördüm kusura bakmayın

• uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

uzak durun

az yapılan mühendisliklerden bahsediyodun abi hep? devlet her hastaneye biyomedikal mühendisi/teknisyeni alıyor 3bin lira maaş sabit tam senin istediğin? daha fazlasını beklemek yanlış ama tam senin kafaya göre işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

quote:

uzak durun

az yapılan mühendisliklerden bahsediyodun abi hep? devlet her hastaneye biyomedikal mühendisi/teknisyeni alıyor 3bin lira maaş sabit tam senin istediğin? daha fazlasını beklemek yanlış ama tam senin kafaya göre işte

odtü bilkent gibi okullar kürsü açmadan bu bölüm türkiye'de oturmaz. Şu an için şişirme ama içi boş bir bölüm. Ayrıca zaten elektronik mühendisleri bu işi yapıyor, yeni bir şey gibi kakalamaya çalışıyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

quote:

uzak durun

odtü bilkent gibi okullar kürsü açmadan bu bölüm türkiye'de oturmaz. Şu an için şişirme ama içi boş bir bölüm. Ayrıca zaten elektronik mühendisleri bu işi yapıyor, yeni bir şey gibi kakalamaya çalışıyorlar.

evet EE bölümü yapıyor ama okullarda adam akıllı gösterilmiyor. Tanıdığım bir kaç 2 senelik biyomedikal bölümü mezunu kişiler var 2800+ az biraz döner sermaye alıyolar. 2 senelik mezun için baya iyi bir miktar 1200e çalışan mühendisleri düşününce

• lisede okuduğum biyomedikal alanını son sınıfta bıraktım.Nedeni ise iş imkanının nerdeyse olmaması.Bu mühendis içinde aynı tekniker içinde.Malesef şimdilik boş bir bölüm.
  • Kardesime yardim amacimla bolum arastirirken Biyomedikal muhendisligine rasladim. Buyuk bir ihtimal Tip'ta karar kilacak ama ben bu bolumu onerebilirim. Mezun olasiya kadar is hacmi daha da genisler zaten. Amerika'da yuksek paralar kazaniyormus bu meslektekiler.

• mimarlık mı biyomedikal mühendisliği mi :S:S
  • Paü biyomedikal düşünüyorum denizlide iş imkanı bulabilir miyim ve bayanlar için zor bir meslek oldugunu duydum önerileriniz neler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• Benimde aklimda biyomedikal muhendisligi var lutfen o bolumde okumus ve mezun olmus kisiler yorum yapsin onden fikir yurutenler bi zahmet bi yorum yapmasin milletin aklini celmeyin

• Yardım eden yok mu

• mehraba ben 11. sınıfa gidiyorum ve biyomedikal mühendisliğini düşünüyorum.Bölümü önerirmisiniz dersleri çok zormu.Düzce ve Karabük üniversitesi nasıl biryer bilgi verirmisiniz.
  • asylumx0 A kullanıcısına yanıt
    Üniversitenin sitesine girip ders programına göz atabilirsin.İlk sınıf nispeten kolay yinede solidworks,matlab,visual studio,C# gördük.Bunlar gözünü korkutmasın giriş seviyesinde öğreniyosun.Zaten diğer derslerde LYS konularından oluşuyo.Fizik,Matematik,kimya falan işte.Lise bitti artık çalışmak yok rahatım kafasında olmazsan sıkıntı olmaz.
    2,3,4. sınıflarda ne olur bilemiyorum.Mikroişlemci dersi bile var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.