Şimdi Ara

BİYOLOJİ KALİTİM SORUSU 3 VE 6 DİYENLER BAKSİN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gencler ben su sekilde acikladim sinavdada ayni islemi yaptim. Herkes 3 ve 6 yapmis ben 3ve6yi eledim tek bi sik kaldi onu isaretledim.. Neyini yapmis yapmisim bir bilen bana anlatabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dişide krosing over olacak yani
    Kücük a büyük R li X olusup ve erkekten de Y gelip sadece hemofili erkekte oluşabilir. Bu mantıkla gittim.

3-5 yaptim diye hatırlıyorum fakat emin degilim.

• 2-4 yaptım eminim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaptığının aynısını yaptım ama şıklarda yoktu, bu yüzden X büyük A küçük r X büyük R küçük a aldım dişiyi böyle olunca dişide k.over olmadan 3ve6 oluşamıyordu
  • edilmiş bişiyin davası olmaz.(edilmiş nedemek anladınız) cevap 3-6. diğerlerine geçmiş olsn.
  • Biri guzelce aciklarsa cok iyi olacak.

• kanka diğer bireylere bakıyordun. Erkek xy kadın xx ya. erkekte ki x iki çekiniğide taşıyor. Sonra çocuklara bakıyorsun( diğer çocuklara) iki genide ayrı ayrı taşıyan var yani kadındaki genlerin biri hemofili diğeri diğer hastalığı çekinik taşıyor. Bu da demekki çocuklarda sağlıklı olma ve 2 hastalığı da bulundurma şansı yok.
  • sadece ben mi 1-3 yaptim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani asagidaki numaralandirilmamis cocuklara bakiyoruz demissin ya onlarda K.over olup olmadigini bilmiyoruz ki . Sen direk onlari saglikli birey olarak kabul etmissin.

• lan 4 kere çözmeye çalıştım sonunda böyle sislerin arasında deniz fenerini görür gibi 3 ve 6 görünüp kayboldu işaretledim.
  • Cevap 2-4 bence

ÖSYM akşam açıklayacak mı soruları bilen var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ret Kid

Gencler ben su sekilde acikladim sinavdada ayni islemi yaptim. Herkes 3 ve 6 yapmis ben 3ve6yi eledim tek bi sik kaldi onu isaretledim.. Neyini yapmis yapmisim bir bilen bana anlatabilir mi ?

Niye 3 ve 6 söyleyeyim. Şıklara bakınca sadece hemofili olan erkek çocuk vardı bir de sadece renk körü olan erkek çocuk. Bu ikisinin birbirinden farkı yok. İkisinin birden bulunduğu bir seçenek yoktu, o zaman bunlar elenmeli. Aynısı kız çocuklar için de geçerliydi. Yine ikisinin de olduğu şık yoktu, yine eliyordun kalanlar ikisinin de bulunduğu bireyle hiçbirinin bulunmadığı sağlık birey. Yani 3 ve 6.

• Upp.. İptal edilmiş miydi bu soru.. Efsane soruydu yalnız
  • Aynen beyler bu iptal mi olmuştu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JequeL

Aynen beyler bu iptal mi olmuştu ?

Olmamıştı dostum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.