Şimdi Ara

bitirmedik sektör bırakmadılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet şimdide yatırım araçlarına el attılar. örneğin 2016'da artık hisse senedi alış satışından elde ettiğiniz gelirin %35'ini vergi olarak vereceksiniz. millet parasıyla yatırımda yapamayacak. zenginlere böyle vergi yok. kim 3-5 kuruşunu biriktirmeye değerlendirmeye kalkıyor onun tepesine biniyorlar. yakında kefen parasına vergi koyacaklar.

haberin kaynağı:
    http://www.bigpara.com/haberler/piyasa-haberleri/dikkat-yatirim-araclarina-yilbasinda-vergi-gelebilir_ID1427088/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuzittinbey -- 13 Ekim 2015; 0:35:16 >

• bu yatırım aracı denilen sanal araçlar milleti mafediyor

krizler hep bunlardan çıkıyor

vergi alınması doğru karar bence
  • vay arkadaş ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şaka gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

bu yatırım aracı denilen sanal araçlar milleti mafediyor

yazına cevap verirdim ama ekonomiden, şirketlerden, petrolden, dövizden, borsadan, varanttan, metallerden, enerjiden vb... bahsetmek zorunda kalacağım ve senin yazacaklarımı anlayacak düzeyde olduğunu zannetmediğim için zahmete girmiyorum. ama sakın bu şekilde dışarda konuşma kendine güldürürsün.
  • Şirkete ortak olmanın nesine %35 vergi vereyim?
    Troller bilgisi olmayan konularda savunmak için mesaj atmasınlar komik oluyor.
  • quote:

Tabi tabi vergiyi de bu yüzden alıyorlardı zaten. Hatta sigaradan da bu yüzden çok yüksek vergi alıyorlar yersen. Ama tabi kaçak sigara gerçeğinin farkına varamamış olacaklar ki vergiyi arttırdıkça kaçakçılığı katlıyorlar. Devlet senin sağlığını çok düşündüğü için ve atmosferi çok kirletmeyesin diye akaryakıta da eşşek yüküyle vergi gömüyor ki gaz pedalına daha fazla basamayasın diye. Hatta bu çevreye zararlı aracı kullanma diye de öyle bir vergi gömüyor ki aracı 3 katı fiyatıyla alıyorsun. Gerçi benzini de aynı katta alıyorsun. Devlet yine senin sağlığını o kadar çok düşünüyor ki üniversite öğrencisiysen 25 yaşına, öğrenci filan değilsen 18 yaşına girdiğinde işin yoksa GSS soygunu-şey amaaan sigortası kapsamına giriyorsun. GSS öyle bir şey ki işsiz adama kendi geliri üzerinden hesaplanmaya çalışılıyor, ama geliri olmadığı için ailesinin gelirine bakılıyor nedense. Ona göre sana borç yazıyorlar. Bu borcun varken oldu da hastalandın hastanenin kapısından döndürüyorlar öde de gel diye. Devlet eşşek yüküyle sürekli olarak vergi yelpazesini arttırdığı halde bu vergilerden SGK giderlerini karşılayamıyor ne hikmetse, üstelik über süper bir ekonomimiz var bir de. Bi de bu zorunlu hani sana kimse sormuyo istiyor musun diye. Sadece borcu sokup ödemedikçe de faizini döşeyip bırakıyorlar. Çok düşüncelidir bizim devletimiz. Dolar tavan yapmasaydı yerli(!) üreticiyi(!) korumak(!) için ek vergi düşündü ithal elektronik cihazlar için. Yani yerli üreticiye vergi indirimi yapacağına gidecekti diğer elektronik ürünlere ek vergi koyacaktı. Ama nedense devlet yerli üreticiyi koruyayım derken yerli tüketiciyi unuttu. Tabi şimdi anladım. Devlet yine yerli tüketicinin aslında sağlığını düşündü. Tabi, çok fazla ekrana bakacaklardı, çok radyasyon alacaklardı; ek vergi gelince daha az radyasyon alacak ve sağlıklı nesil olacaktık. Yoksa başka ne olabilirdi ki! Vatandaşı daha nasıl soyabiliriz, nasıl söğüşleyebiliriz diye düşünecek değiller ya! Nasıl kulpları beğendiniz mi, güzel miydi? Zaten aksini iddia eden de en adi paralelcidir, dış mihraktır; din, millet, devlet ve halk düşmanıdır; değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 13 Ekim 2015; 3:19:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: abuzittinbey

quote:

yazına cevap verirdim ama ekonomiden, şirketlerden, petrolden, dövizden, borsadan, varanttan, metallerden, enerjiden vb... bahsetmek zorunda kalacağım ve senin yazacaklarımı anlayacak düzeyde olduğunu zannetmediğim için zahmete girmiyorum. ama sakın bu şekilde dışarda konuşma kendine güldürürsün.

Arkadaş en eski trollerden ya. Nick değiştirmiş. Aklınca anonim zannediyor kendisini.

Fazla gitmeyin üstüne.

• quote:

:D :D :) XD beynim yandı kardeş sabah sabah iyi güldüm.
    Bu ülke gündemi bölümüne ciddi anlamda IQ sınırlaması getirilmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hain medyanın hain haberlerine prim vermekten bıkmadınız bir türlü, zamanından bakan açıklama yaptı öyle birşey olmayacak diye.
  • quote:

Vergi alınmalı ama bu verginin karşılığını alamıyoruz. Bizden az vergi alan avrupa ülkelerinde hem yaşam standarti yuksek hemde alım gücü fazla.En basitinden 3000euro alan bir avrupalı turkiyeyi tavaf edebilir 1 aylık maaş ile ama 3000lira alan biri gidecek uçak bileti alamıyor.Yalan mı?

• quote:

Sen tam aktroll çıktın yav her yorumun altında varsın senin oyununu oynayan bir daha ne olsun

• Kağıttan anlamma ama zarar edenlerin de zararının %35 ini karşılayacak mı dövlet
  • quote:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuna yazacaktım ama kapanmış.

Birincisi orada ölenlerin,yaralanların arasında o kadar çok masum insan vardi ki bu sayı toplam sayının yarısına çok rahat eşittir.

Ayrıca şehitten kasıt orada ölenlerin bir şehitliğinin yapılması yani sonuçta başkentin göbeğinde bu kadar insan yaşamını yitiriyor ve sizin devlet olarak hiç olmazsa onların hatırasına sahip çıkmanız bekleniyor 100 vatandaşınız ölmüş bunun üstü güvenlik açığı yok bizim suçumuz yok demeyle yırtılacak bir iş değil.Hesabının verilmesi lazım ölenlerin kim olduğu önemli değil Türk vatandaşları hayatlarını kaybetti ve devlet şaka gibi açıklamalarda bulunuyor,adalet bakanı istifa edecekmisiniz lafına pis bir sırıtışta bulunuyor şaka gibi ama gerçek ! kimse olayı üstlenmiyor kimse hatamız var demiyor bu MİT afedersin ne mok yiyor ?Hakan Fidan,Adalet Bakanı,İçişleri Bakanı,Başbakan neden hala görevinde ? Bu devlet ne yapıyor ? Orada patlama anında hiç polis bulunmaması tesadüf mü orada arama noktası bulunmaması mümkün mü ? Küçücük mitinglerde bile arama noktası ve güvenlik önemi alınır ama böyle kitlesel büyük miting ve günler önce izni alınmış bir mitingte hiçbir önlem yok ben amcamla oradaydım 150 metre ilerimizde patlama gercekleşti bir allahın kulu da siz kimsiniz diye sormadan miting alanına girdik.Bu planlanmış bir olaydı zaten suruç gibi buda mit'in işi.İmkanı yok böyle birşeyden haberdar olmamaları bomba marketten alınan birşey değil hele böyle güçlü bombalar istihbaratın haberi kesin vardı orada polisin bulunmaması ve arama yapılmaması tesadüf değil.Bu kan saraya bulaşmış kandır o saraydaki vicdan yoksunu nasıl uyuyor aklım almıyor.

400 vekil vermediniz alın başınıza bunlar geldi diyerek açık açık halka meydan okuyor 7 hazirandan sonra 400 vatandaşımız başkanlık uğruna çıkarlar uğruna öldürüldüler bunun sorunlusu devlet değil de kim ? akparti değil de kim ? Devlet benim can mal güvenliğimi sağlayamıyorsa o devletin ne işi var orda ? Bu olaylar neden 7 hazirandan sonra başladı arttı hiç düşündün mü ?

Sen şimdi bırak Kemal Kılıçdaroğlunu bende chpliyim ama beğenmediğim saçmaladığı yerler oluyor katılıyorum ama sırf bunun için böyle bir acımız varken ülkede güvenlik kalmamışken,ülke ortadoğuya dönmüş iken ne yapalım gidip akpartiye mi verelim ?

Biraz empati biraz akıl bizim mecburen bu durumdan çıkabilmemiz için en azından bir 4 yıl CHP yi denememiz gerektiğini söylüyor görünüyor artık görünen köy klavuz istemez insanların canıyla alay ediliyor önemsenmiyor şehitler haber bile olmuyor artık sitem eden şehit ailelerini bile bitiriyorlar lanet olsun böyle hükümete.

Eğer bu kadar şeyden bu kadar olaydan sonra biraz vicdanın biraz vatansevgin biraz aklın varsa akpartiye vermezsin sadece bunu söylüyorum.Türkiye böyle şeyleri hak etmiyor biz ortadoğu ülkesi olmak istemiyoruz!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.