Şimdi Ara

Bitcoin $2700 dolar oldu. Yeni; $2375 Dolar'a düştü. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

quote:

Orijinalden alıntı: S.Vettel

Ben kazanamiyorum kimse kazanmasin konusu

Çok zenginler,bu işe çok para yatıranlar için söyledim hocam. Bir insanın ömrünü kurtarabilmesi için 20 Milyon Dolar yeterliymiş bi haberde. Tüm ömrünü.

Benim bahsettiğim zenginler milyar dolarları olanlar. Yoksa milyar doların altında yatıran kazansın tabii ki. Hatta Türkler kazansın. Ülkeye döviz girsin kur düşsün istiyorum.

Bu milyar dolar paraları olan kendilerine yolcu uçağı bile alabilen zenginler daha da zengin olmasın artık. Spekülasyon ile oturduğu yerden kazanıyorlar. Ne istihdam sağlıyorlar, ne işçiye para kazandırıyorlar bu yöntemlerle. Ben sevmiyorum. Doğru bulmuyorum.

Hocam ömrünü garantiye alması için 20 milyon dolar olayını hangi kaynak hangi kriterlere göre belirlemiş acaba?

Türkiye'de daha çok lazım. Veya beklentisi düşük kişiye 1 milyon lira da yeter.

O paraya gayrimenkul alsanız aylık 200bin lira kira getirisi olur ki o paraya çok lüks bir hayat yaşarsınız daha ne olsun.

• erkurt02 kullanıcısına yanıt
    Satoshi'nin whitepaperını okumanı tavsiye ediyorum. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım. Söylediğin gerçekten çok komik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Maden vs. dayanağı olan piyasalara ne değer veriyor? Yine kullanıcılar, alıcılar. Sizin fikirleriniz önceki yüzyılda kalmış. Önceki arkadaşa da yazdım, mutlaka çevirisi olacak, Satoshi'nin whitepaper'ını lütfen okuyun.

Üstelik spekülasyon her piyasanın daimi gerçeğidir. Spekülasyon olmasa zaten piyasa olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Starin

Satoshi'nin whitepaperını okumanı tavsiye ediyorum. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım. Söylediğin gerçekten çok komik.

Tek bir şey bu paranın değeri nasıl belirleniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler altcoin olarak ne tavsiye edersiniz, nereden alabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Beyler altcoin olarak ne tavsiye edersiniz, nereden alabilirim?

Şu soruyu defalarca sordum sağda solda kimsenin bilgisi yok sanki. Neyse cevap alabilirsek bizde girelim şu coin işine

Bu paranın değerini, dünyadaki maddi değeri olan her şey gibi ona olan talep belirliyor.

• Ike kullanıcısına yanıt
    En yoğun altcoin borsası Poloniex.com. Coinmarketcap'den de mevcut coinlerin güncel fiyatını vs öğrenebilirsiniz. Daha fazlası için bitcointalk.org

• Bu işte para varsa evi arsayı satıp girmek lazım ama ''parayı bilgisayar korsanları çalıyor'' diye bir söylenti dolanıyor ortalıkta ne kadarı doğru bunun?
  • Hocam coinler internet erişimsiz belleklerde saklanabiliyordu bildiğim kadarıyla ama yinede siz bilirsiniz tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Hiç bir dayanağı ve piyasa endeksine bağlı olmayan bir sözde " para " birimi. Tamamen spekülatif ilerleyen bir piyasası var, boş bir umut bu söylediğin.

korkmaya devam edin bomba bomba gelecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starin

Bu paranın değerini, dünyadaki maddi değeri olan her şey gibi ona olan talep belirliyor.

Peki bu arz talep meselesini belirleyen kim. Bugün diyelim 1000 bitcoin aldım bunu kim hesaplıyor.

Sanırım bitcoinin dünyada bir değeri var heryerde aynı fiyata satılıyor o zaman bunu belirleyen birileride olmak zorundadır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Abicim temel ekonomi: Değeri alıcının vermek istediği maksimum değer ile satıcının satmayı uygun gördüğü minimum değer. Belirleyici tam olarak bu.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.