Şimdi Ara

Bisikletle yapabildiğiniz hız kaç km/saat? (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.068
Cevap
14
Favori
176.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım Granfondo Kapadokya 201 yarışında görmüştüm. İlk iki kilometrelik hafif tırmanışı hızlı bir şekilde yapmayı planlarken hakem hafif tırmanış bitene kadar bekletince 150 kişilik kalabalık direk bayır aşağı akmaya başladı. Bayır aşağı virajın birini inerken saate bakınca 72 KM/s ile kalabalığın aktığını gördüm. Daha üst hızlar tabii ki mümkündü, lakin kalabalık içinde güvenli değildi. Kendimi biraz arkaya alınca da pelatonu kaçırdım. Nitekim birkaç kilometre sonra da 75KM/s ile giden bir abimiz dik bir bayırda virajı alamayınca yoldan çıkıp hayatını kaybetmişti.

O yüzden hız her şey değildir, bunu aklınızda bulundurun.

100 KM hız da mümkündür tabii ki. Kastamonu yarışında bu hızı gören arkadaşlar oldu. Ama dediğim gibi, geri dönüşü yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: uurtasgin

39km/h yapmışım düz yolda

Hangi uygulama bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• düz yolda arkadan hafif rüzgar eserken 32 km/s. Bisiklet dahon mariner d8
  • Salcano nova ile düz yolda %1 eğimliydi normal düz yol de gitsin 90 kmh y3 çıktım hava rüzgarlıydı o yüzden dağ bisikletindw sprint yatmıştım resmen sonra bi araba çarptı bana sadece pedal çatladı 20 tl masrafla kurtuldum başka bi sıkıntı olmadi ama hız kullanıcıya hava şartlarına lastiğe nem e giyilen kıyafete kiloya boya ağırlığa kadansa dişli ölcüsüne gore değişir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Düzde 55km/h
    Yokuş aşağı 75km/h karşıma henüz eğimi yüksek ve düz ve iniş çıkmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salcano ng350 ile yokuş aşağı 65 e kadar bastım. Yokuş virajlı olmasa dahada basardım heralde 😀

• Düz yolda 40 kmyi gördüm lakin vitesi değiştirince zincir atıp bisikleti kitleyince, daha kolay kolay girişmem diye düşünüyorum =)

• Bir hafta önce mosso wildfire hyd 27,5 ile 72 km hız yaptım az eğimli yolda ve 72 ye vardığımda arka göbek mili dağıldı ve mil üç parçaya ayrıldı kırıldığı anda bisiklet yere yaklaştı ve arka lastik kilitlendi tecrübeli biri olmasam asfalttan kazırlardı beni

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Düz yolda 202 km ye çıkmış adamhttps://www.youtube.com/watch?v=hos4UeTkoJs
  • 27 km/s. Fethiye şehir içi bisiklet yolu ve AVM'ye giden boş ara cadde. Aynı. Rüzgar yok. Google Navigasyon ölçümü. Bianchi Aspid SFX eski ama sürüşünü sevdiğim çelik karbon alaşımlı bisiklet. Belki 5 km/s hız daha maksimum yapılırdı caddede ancak fren tutmayacağını hissediyorsunuz, bisiklet titriyor 27 km/s hızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moontaxi -- 12 Temmuz 2022; 2:44:18 >
  • Hafif eğimli yolda Bianchi m713 touring ile 61km hıza çıkmıştım.

• Elektrikli bisiklet ile tam kapanma zamanında bayır aşağı 103km hız yapmıştım.

İki hafta öncede yol bisikleti ile düz yolda kapanarak 60'ları gördüm

• Nboray N kullanıcısına yanıt
    Hocam bisikletini nasılsın elektrikli yaptınız anlatirmisiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pilli bisiklet diye bir marka var. google'da aratırsan ulaşabilirsin. onlardan arka teker kiti aldım. montajınıda onlar yaptı. Biraz pahalı ancak kesinlikle değiyor

• rampa aşağı 98 km yapmıştım. bisikletin o gün ayrılıp gideceğini düşündüm çünkü çok sallıyordu acayip. önüme viraj geldi ve yolun kenarı mıcır dediğimiz taşlık doluydu. iki frene de asıldım ama hızı kesemedim ve mıcırlara dalıp yere düştüm. allahtan korumam vardı birde hidrolik frenin gücü adına zarar görmeyecek hıza düşmeyi başardım ama frenlerden çıkan yoğun duman hala aklımdadır. o günden sonra balata disk değişimi yapmıştım.

• yavaşlamamamın sebebi ise 2 daha yapıp düz 100'e tamamlamak istememdi. ibrede 100'ü görmek istedim ama viraj yüzünden göremedim. 27 vitesti bu arada bisiklet. artık boşa dönüyomuş hissi oluşmaya başladı.

• Kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz çok hafif yokuş aşağı bir yolda max 46 gördüm.

Bisikletim dağ bisikletiydi. İki amortisörlü, lastikleri arazi için tasarlanmış kalın lastiklerdendi. Bunla en fazla bu hıza ulaşılabiliyor. Daha fazlası için pedal boş dönüyordu. 21 vitesti bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 14 Eylül 2022; 21:10:10 >
  • Düz yolda 46 kmh gördüm sanırım en fazla. Yokuş aşağı 65 kmh. Telefonun hız ölçeri ile ölçmüştüm.

Yokuş aşağı çok keyifli oluyor.

Ek: bu arada Sedona batmış mı ne olmuş... Web sayfası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayıcı -- 16 Eylül 2022; 21:21:52 >
  • katlanır 7 vites bisiklette düzde maks 20 civarı

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.