Şimdi Ara

Bisiklet tavsiyesi yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler. Boy 1.80 , kilo 80. Şehir içinde, çoğunlukla ev okul arası kullanabileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Ev okul arası yaklaşık 5 km. ve yolun neredeyse tamamı yokuş. Ana yol düz asfalt ama ara yolların çoğu tahmin edersiniz ki yamalı, çukurlu. Özellikle yokuş çıkarken çok zorlanmayacağım bir bisiklet olmalı. İhtiyaçlarıma göre 1.000 tl'den aşağı bisiklet bulamadım. Malum öğrenciyim, öyle maddi olarak çok zorlamasın istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aradığın sorunun cevabı kilitlenebilir maşalı bir şehir/tur bisikleti. Carraro, Merida, Whistle ve Ghost markalarına bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Aradığın sorunun cevabı kilitlenebilir maşalı bir şehir/tur bisikleti. Carraro, Merida, Whistle ve Ghost markalarına bakabilirsin.

Peki hocam jant, vites ölçüleri; pedal uzunluğu ve diğer özellikler önemli midir? Sonuçta dediğim gibi okuldan dönüş yolunda uzun bir yokuş var. Tahminim 20 30 dereceye kadar eğimli bir yokuş. Bu eğimli yolu rahat çıkmam için önemli midir bu faktörler?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurTrlmz

quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Aradığın sorunun cevabı kilitlenebilir maşalı bir şehir/tur bisikleti. Carraro, Merida, Whistle ve Ghost markalarına bakabilirsin.

Peki hocam jant, vites ölçüleri; pedal uzunluğu ve diğer özellikler önemli midir? Sonuçta dediğim gibi okuldan dönüş yolunda uzun bir yokuş var. Tahminim 20 30 dereceye kadar eğimli bir yokuş. Bu eğimli yolu rahat çıkmam için önemli midir bu faktörler?

Carraro Sportive 224 veya 225 bakabilirsin. Boyuna gore L boy kadro uygun olur.

• Şimdi bisiklet alıcaksın ama ne alayım karar veremiyorsun? Üzülme hemen hemen herkes bu durumu yaşar. Şimdi sana yol yarış bisikleti al desem, çukurlu yollar var diyorsun : bisiklet hasar alabilir.

Şimdi sana MTB al desem bu sefer yokuş çıkacakmışsın ve asfalt yol, bu sefer çok yorulursun.

Victor'un dediği gibi kilitlenebilir maşalı bir tur bisikleti alırsan işini fazlasıyla görür. çukurlu yerlerde süspansiyonu açarsın, düz asfalt yolda kilitlersin. Böylece hem sen, hem bisikletin rahat eder.
  • Yorumlarınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz modelleri araştırdım. En azından bisikletler hakkında biraz fikir edindim ve kafamda bir profil belirledim. Yalnız bunlarda alt limit nedir? Yani ihtiyaçlarım doğrultusunda en uygun hangi modeli alabilirim? Dediğim gibi öğrenciyim, fazla bir gelirim yok. Örneğin "bisiklet için en az 1000 tl ayırmalısın" ya da "bu modeller şimdilik lüks gelebilir şu şu modellere bak" gibi bir yorum yapabilir misiniz?

• OnurTrlmz kullanıcısına yanıt
    bütçeyi birazcık daha arttırarak, carraro sportive 224 veya 225 alabilirsin. kilitlenebilir maşa sayesinde düz yollarda rahat edeceksin. iyi pedallar!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.