Şimdi Ara

Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
490
Cevap
6
Favori
17.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30 liraya kadar önerebileceğin bir sele borusu var mı? Yazın bisikleti değiştirmeyi düşündüğümden fazla masraf yapmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre>ikv

Selam benim bir sorum olacaktı.

Bisikletimin lastiginde 65PSI yaziyor (max) benzin istasyonu ndaki arabalar için hava basan makineyi kullansam (basıncı orda 32 yaziyodur muhtemelen) sayıyı 65 e getirsem bassam havayı lastik patlarmı?
    Bisan SPX3050

Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :)

Hiçbir şey olmaz. Araziye, taşlık alana girecekseniz eğer havasını biraz indirirsiniz olur biter :)

Benimde bir sorum olacak. 1000-1200 tl civarı bir bütçem var. Bisiklet seçemiyorum. Fazla yüküm olmadan dolaşacak olsaydım direk 28" alacaktım fakat yazın Antalya ya da Yunanistan turu planlarımız var arkadaşımla, o yüzden 26" mı 28"mi arada kaldım. 28" alırsam Fuji absolute 2.3 alıp arka attırıcıyı Deore yapacağım. Lastikler schwalbe marathon alınacak. Jant telleri sıkıntı yaparmı diye düşünüyorum, araziden mümkün oldukça kaçmaya çalışacağım. 28"in keyfinimi süreyim yoksa 26"in güvenilirliğiyle mi yol alayım? Tur bittikten sonra şehir içi kullanılacağı için akıcı bir bisiklet arıyorum.

Bisiklet alındıktan sonra kelebek gidon, marathon lastik, deore attırıcı, arka bagaj vs. takılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkocan9971

quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

yokmu sıkıntısı olan arkadaşlar forumu kirletmeyin herkes soruyor neyi almalıyım diye şu başlığın altına yazarsanız en geç 1 gün içinde elimden geldiğince yardım ediyorum forumdan 3-4 tane kaadar arkadaşlara yardım ettim lütfen bu konu altından yazınız ...

Var var sikintisi olan. Konu acmistim da kimse cevap vermedi. Aynisini yapistirayim cok zamanim yok okula gidecegim :D

Merhabalar. Bugun carraro big 827 aldim.

Bisiklet sizce nasil? Ben bayagi begendim ve biraz da kullandim bugun. Son derece temiz ve keskin.

1000tl ye aldim. Fiyati iyi mi? Bir de mtb midir bu bisiklet?

Jantlari 27.5 inch. Yol lastigi almak istiyorum. Guzel modeller onerirseniz sevinirim. Hangi boyutlarda lastik bisikletime uyar?

Mtb degilse bile bunu hem arazi hem yol olarak kullanacagim. Yola yatkin olmasi icin neleri degistirebilirim?

ortalama bir bisiklet almışsın ama carraro markasını ben açıkçası tavsiye etmiyoum sebebi yukarda yazıyor ...
    ayrıca o bisiklete yol lastiği alma benim şahsi fikrim takılmasına takılır ama çok saçma durur madem yolda kullanıcaktın neden dağ bisikleti aldın ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre>ikv

Selam benim bir sorum olacaktı.

Bisikletimin lastiginde 65PSI yaziyor (max) benzin istasyonu ndaki arabalar için hava basan makineyi kullansam (basıncı orda 32 yaziyodur muhtemelen) sayıyı 65 e getirsem bassam havayı lastik patlarmı?
    Bisan SPX3050

sıkıntı olmaz... bisikletini yolda kullanıcaksan 5-55+5 arası kullanabilirsin ama araziye girceksen bunu biraz azaltırsan yol tutuşun artar

• quote:

Orijinalden alıntı: banasdde

30 liraya kadar önerebileceğin bir sele borusu var mı? Yazın bisikleti değiştirmeyi düşündüğümden fazla masraf yapmak istemiyorum.

xlc nin sele boruları olabilir yanlız alırken sele borularının kalınlığına dikkat etmenizi tavsiye ederim
  • edemirbas kullanıcısına yanıt
    o kadar masraf yapcağına trek in fx serisi tur bisikletleri var onlardan almanı tavsiye ederim donanımıda deorre olarak takma kafaya trek in tur bisikletlerinin genelinde acera donanım kullanılıyor
  • quote:

quote:

quote:

yokmu sıkıntısı olan arkadaşlar forumu kirletmeyin herkes soruyor neyi almalıyım diye şu başlığın altına yazarsanız en geç 1 gün içinde elimden geldiğince yardım ediyorum forumdan 3-4 tane kaadar arkadaşlara yardım ettim lütfen bu konu altından yazınız ...

Var var sikintisi olan. Konu acmistim da kimse cevap vermedi. Aynisini yapistirayim cok zamanim yok okula gidecegim :D

Merhabalar. Bugun carraro big 827 aldim.

Bisiklet sizce nasil? Ben bayagi begendim ve biraz da kullandim bugun. Son derece temiz ve keskin.

1000tl ye aldim. Fiyati iyi mi? Bir de mtb midir bu bisiklet?

Jantlari 27.5 inch. Yol lastigi almak istiyorum. Guzel modeller onerirseniz sevinirim. Hangi boyutlarda lastik bisikletime uyar?

Mtb degilse bile bunu hem arazi hem yol olarak kullanacagim. Yola yatkin olmasi icin neleri degistirebilirim?

ortalama bir bisiklet almışsın ama carraro markasını ben açıkçası tavsiye etmiyoum sebebi yukarda yazıyor ...
    ayrıca o bisiklete yol lastiği alma benim şahsi fikrim takılmasına takılır ama çok saçma durur madem yolda kullanıcaktın neden dağ bisikleti aldın ??

Hem arazi hem asfaltta kullanıyorum. Yola yönelik neleri değiştirebilirim bisikletim icin? Ortalama oldugunu biliyorum brnim icin mukemmel. Sadece biraz daha yola donelik yapmak icin neleri degistirebilirim onları ogrenmek istiyorum.

Bu arada bugun bir sure disarida kilitli biraktim bisikletimi. Simdi on tekeri çeviriyorum elimle. Arada bir tiss tiss diye ses geliyor. On diskte mi sorun var yoksa kaliper ve balatalarda mi? Bunu nasil anlayabilirim ve sorunumu nasil cozebilirim.

Bu arada yanitladiginiz icin de cok tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    Firmamiz eve 8.5km mesafeye tasindigindan bisikletle gitme fikri aklima yatmaya basladi. Cok kucukken kullandigim icin cok hatirlamiyorum ama genelde bianchi dag bisikleti kullanmistim. Lastikler baya tirtikli falandi.
    SImdi mesafe uzun oldugundan en cabuk sekilde gitmeyi hedefliyorum. Yagmurda camurda kullanmayacagim. asfaltta kullanilacak.

Egilme aerodinamik acisindan faydali, o yuzden karsi degilim. Lastiklerin de ince olmasi yine direnci dusureceginden daha iyi olacagini dusunuyorum. Bu kadar yoruma gore yaris bisikleti almam mi lazim?
    yoksa yaris bisikleti sadece yaris icin kullanilmali bu yuzden yol bisikleti denilen bisikletlerden mi denemeliyim?

Boyum 190cm, 100 kiloyum ama siz onu 95 gibi dusunun.

Edit: fiyat olarak 1000tl civarini dusunmustum ama belli bir fiyata hayatimi cok kolaylastiracak bir ozellik icin daha fazla para verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakten -- 1 Kasım 2014; 16:01:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: koraytok

Merhaba arkadaşım.İlgi ve alakan için şimdiden teşekkürler.Bianchi aspid sx kullanıcısı olarak sürekli olmasada ara sıra biniyorum.

Görüntü olarak krondan yana gibiyim ama salcanoda hd disk var.Bisanda markası dıışında kadro bi acaip parçalarıda daha kaliteli gibi.Bisanı kapatıp baska marka yazsak

KRON XC 150 VFREN 26 jant 500 lira 21 Vites

KRON XC 250 V FREN 26 jant 670 lira 21 Vites

Salcano NG 550 HD 27.5 Jant 670 lira 21 Vites

Bisan XTY-5400 HD 26 Jant 699 lira 24 Vites

Burada 500 liralık bisiklette benim işimi görür fakat Salcanoda 27.5 jant ve HD disk fren cezbediyor.Su renkte hosuma gitti.

Benim için bir yorumunuz olmayacak mı?

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşım.İlgi ve alakan için şimdiden teşekkürler.Bianchi aspid sx kullanıcısı olarak sürekli olmasada ara sıra biniyorum.

Görüntü olarak krondan yana gibiyim ama salcanoda hd disk var.Bisanda markası dıışında kadro bi acaip parçalarıda daha kaliteli gibi.Bisanı kapatıp baska marka yazsak

Burada 500 liralık bisiklette benim işimi görür fakat Salcanoda 27.5 jant ve HD disk fren cezbediyor.Su renkte hosuma gitti.

Hocam cok acemiyim bu konularda fakat size soyle anlatayim. Ben yaklasik bir 10 senedir cift amortisorlu bianchi bir bisiklet kullaniyordum. Carraro big 827 aldim ve hd fren gercekten kendini ispatladi. Bu aralar da yagmurda kullandim. Frenler gayet iyi. Dozajlamasi vs. Cok kolay. Hd fren oneririm. Baska da yorum yapamayacağım. Simdiden hayirli olsun.

Benim de bir sorum daha olacak. Bisikletime fener almam gerekiyor far amaciyla. Ucuz yollu cozumlerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

• quote:

quote:

quote:

Hocam cok acemiyim bu konularda fakat size soyle anlatayim. Ben yaklasik bir 10 senedir cift amortisorlu bianchi bir bisiklet kullaniyordum. Carraro big 827 aldim ve hd fren gercekten kendini ispatladi. Bu aralar da yagmurda kullandim. Frenler gayet iyi. Dozajlamasi vs. Cok kolay. Hd fren oneririm. Baska da yorum yapamayacağım. Simdiden hayirli olsun.

Benim de bir sorum daha olacak. Bisikletime fener almam gerekiyor far amaciyla. Ucuz yollu cozumlerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

Teşekkür ederim bende senin gibi düşünüyorum.Bilgisayar elektronik telefon konularında teknik olarak kıyas yapabilirim bilgim az çok var fakat bisiklete uzağım.Maşa,vites,kadro,malzeme,marka,v.s. bilgim olmadığı için kıyas yapamıyorum.Görsellik,hid. fren ve jant çapının 29 ya da 27.5 olamsı suan tercihimi etkileyenler.

Çoğu kişide kendi markasını övüyor.Kargaya yavru misali
    quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim bende senin gibi düşünüyorum.Bilgisayar elektronik telefon konularında teknik olarak kıyas yapabilirim bilgim az çok var fakat bisiklete uzağım.Maşa,vites,kadro,malzeme,marka,v.s. bilgim olmadığı için kıyas yapamıyorum.Görsellik,hid. fren ve jant çapının 29 ya da 27.5 olamsı suan tercihimi etkileyenler.

Çoğu kişide kendi markasını övüyor.Karga ve yavrusu misali

Bu konularda tarafsız olarak değerlendirme yapılırsa doğru sonuca varılabilir.Tabi etkin ele alınacak olan fiyat performanstır.

Peki arkadaşım bu bisikletin görünüşü rengi sence güzel mi?

• koraytok kullanıcısına yanıt
    Bir de soyle bir seyden bahsedeyim. Benim bisikletimin jantlari 27.5 inch ve bu yuzden lastiklerini degistiremiyorum. Cunku bu olculerde yol lastigi yok. O yuzden standarttan yurumek daha mantikli bence.

• performans lastiği takabilirsin onun dışında kelebek gidon takabilisin onun dışında ön disk içinde bi bisikletçiye gidip baktırın diskte yamukluk olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

Merhaba,
    Firmamiz eve 8.5km mesafeye tasindigindan bisikletle gitme fikri aklima yatmaya basladi. Cok kucukken kullandigim icin cok hatirlamiyorum ama genelde bianchi dag bisikleti kullanmistim. Lastikler baya tirtikli falandi.
    SImdi mesafe uzun oldugundan en cabuk sekilde gitmeyi hedefliyorum. Yagmurda camurda kullanmayacagim. asfaltta kullanilacak.

Egilme aerodinamik acisindan faydali, o yuzden karsi degilim. Lastiklerin de ince olmasi yine direnci dusureceginden daha iyi olacagini dusunuyorum. Bu kadar yoruma gore yaris bisikleti almam mi lazim?
    yoksa yaris bisikleti sadece yaris icin kullanilmali bu yuzden yol bisikleti denilen bisikletlerden mi denemeliyim?

Boyum 190cm, 100 kiloyum ama siz onu 95 gibi dusunun.

Edit: fiyat olarak 1000tl civarini dusunmustum ama belli bir fiyata hayatimi cok kolaylastiracak bir ozellik icin daha fazla para verebilirim.

yolda kullanıcaksanız hocam herkese tavsiye ettiğim gibi sizede trek fx serisi tur bisikletlerini tavsiye edebilirim fiyatları gerçekten tuzludur ama adam gibi kullandığınız sürece binlerce km yi sorunsuz devirebilirsiniz aynı dediğiniz şekilde tekerlekleri ince ve turlar için en ideal kelebek gidon kullanılıyor bu bisikletlerde ve ben şimdiye kadar bu bisikletlerden şikayet geldiğini görmedim duymadım etmedim ve şahsen kullandım özellikle denemek istedim herşeye hazır bi bisiklet bastığınız zaman gerçekten hızda yapabiliyorsunuz + olarak hem sizin ağırlığınızı taşır kadro boyu olarakta benim şahsi fikrim rahat etmek istiyorsanız 20" kadro almannız gerekiyor

• quote:

quote:

foruma girdiğimce mümkün oldukça bütün soruları cevaplamaya çalışıyorum onun dışında 27.5 jant ve hidrolik diskin olması güzel bişi ancak o bisikletin donanımı gerçekten düşük ben şahsi fikrim kron almayın hiç tavsiye etmiyorum o yüzden onlara bakmıyorum bile benim tercihim bisandan yani donanım olarka daha iyi parçalara sahip

• koraytok kullanıcısına yanıt
    ışık olarak size tavsiyem gerçekten paraya kıyın minumum 50 tl lik bir ışık alın + olarak arka tarafada kırmızı çakar almanızda fayda var onun dışıda 2nizinde mesajlarınız çok karışmış sorununuzu bana pm yada buraya bir daha yazarsanız daha sağlıklı cevap alabilirsiinz
  • kisin bisiklet nasil kullabilir? yani kiyafet olarak? montla binilir mi mesela? veya polar+hirka? sehir istanbul bu arada? ozel kiyafetler alma gibi bir sansim yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

kisin bisiklet nasil kullabilir? yani kiyafet olarak? montla binilir mi mesela? veya polar+hirka? sehir istanbul bu arada? ozel kiyafetler alma gibi bir sansim yok maalesef.

montla binilirde neticeden hareket ettiğini için hareketini çok kısıtlıcaktır .. sana tavsiyem madem alma şansınız yok içine atlet giy +uzun kollu t-shirt + bunun üstüne kısa kollu t-shirt+ hırka giyersen gerçekten sıcak oluyor ben kışlık içlik almadan böle yapıyordum cidden üşümüyosun giderken duruma göre 2 kat çorap giyebilirsin + yağmurlu günlerde yağmur ayarka eline mutlaka eldiven giy sağlam bişiler olsun + kafana balaklava al + bu balaklavanın üstüne buff takabilirsiniz bu dediklerimi yaparsan her türlü yeter

• zincirim yamuldt hangi zinciri almaliyim bisikletim salcano astro 30 24 vites kaset shimano hg-cs 31 arka aktarici altus m310

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, hemen araştırıyorum.

Satın alabileceğimiz mağaza öneriniz var mı? İstanbul'da ikamet ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.