Şimdi Ara

Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
6
Favori
17.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rockrider 340
    Salcano NG650

Rockriderin omur boyu garantisi var ama vites sistemi kotu deniyor

Salcanonun ise servisi kotu ama vites sistemi ef41

Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön arka ışık konusunda yardıma ihtiyacım var toplam 100tl yi geçmeyecek bir şeyler önerebilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROBBER IN THE MOSQUE

Bisikletim agirliginin çok olmasi kullanilan maddenin yoğunlugunun çok olmasi demek degilmdir hocam. Kalite bakimindan bir yorumunuz var mi agirlik disinda örneğin bianchilerde kullanilan demir paslanmiyo vs vs gibisinden

söylediğin şey kağıt üstünde doğru ama pratikte malesef çelik bisikletler çok ağır ve hantal oluyorlar onun dışında bianchi bisiklet iskelet olarak çelik materyal olduğundan sağlam oluyorlar ama dediğim gibi fazla ağır + ağır bisiklet sağlam demek değilidir mesela karbon bisikletler alüminyuma nazaran esneme katsayısı daha yüksek olduğu için daha sağlamdır + çok daha hafiftir

• quote:

Orijinalden alıntı: Conii22

İki bisiklet arasinda kaldim

Rockrider 340
    Salcano NG650

Rockriderin omur boyu garantisi var ama vites sistemi kotu deniyor

Salcanonun ise servisi kotu ama vites sistemi ef41

Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim :)

ikisinin arasında ben olsam salcano seçerdim ben salcano kullandım şu anda specialized kullanıyorum abartmadan sölüyorum 2 sinide kullanırken aynı derecede güven veriyor benim için ben salcano kadronun arabayla üstünden geçtim anca yamuldu kadro üstüne gidip kaynak yaptırdım eskisinden bile sağlam oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: KapıcıHamza

Ön arka ışık konusunda yardıma ihtiyacım var toplam 100tl yi geçmeyecek bir şeyler önerebilir misiniz?

batarya lı mı yoksa pilli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

Ön arka ışık konusunda yardıma ihtiyacım var toplam 100tl yi geçmeyecek bir şeyler önerebilir misiniz?

Fark etmez hocam iyi aydınlatsın gece kolay fark edileyim yeter.

Bataryalı olsa daha iyi olur ama pil masrafı olmaz ve her sürüşümde şarjı fullerim kafam fahat olur acaba bitecek mi korkusu olmaz aklımda.

• Merhabalar arkadaşlar bisiklet almayı düşünüyorum şuan bi bisikletim var bisan ama pek hosuma gitmiyor en azından yarı profosyonel bı bısıklet almak istiyorum şuanki bütcem 500 TL gibi Samsun'da ikamet etmekteyim yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Bataryalı olsa daha iyi olur ama pil masrafı olmaz ve her sürüşümde şarjı fullerim kafam fahat olur acaba bitecek mi korkusu olmaz aklımda.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-yeni-5000lumen-2x-cree-xm-l2-led.bisiklet-on-far-250563290/detay

ben bundan kullanıyorum abartmadan söliyim arabalardan tepki alıyorum kapat şunu gözümü alıyo die ben kapatırsamda sen bana dikkat etmezsin diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tunjay1

Merhabalar arkadaşlar bisiklet almayı düşünüyorum şuan bi bisikletim var bisan ama pek hosuma gitmiyor en azından yarı profosyonel bı bısıklet almak istiyorum şuanki bütcem 500 TL gibi Samsun'da ikamet etmekteyim yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

ng 650-kron xc 150 gibi modellere bak başlangıç için özellikle bisan dan sonra iyi gelir ama uzun vadeli olmaz kışın binmeye yada sürekli bineceğin bir hobi mi olacak bisiklet yoksa ayağımı yerden kessin güzel bişiler olsun arada bineyim diyeceğin bir şey mi ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-yeni-5000lumen-2x-cree-xm-l2-led.bisiklet-on-far-250563290/detay

ben bundan kullanıyorum abartmadan söliyim arabalardan tepki alıyorum kapat şunu gözümü alıyo die ben kapatırsamda sen bana dikkat etmezsin diyorum

Biliyorum hocam bunu akljmda da vardı bu ama lumeni çok fazla şarjı çabuk biter diye vazgeçmiştim. Şarjı falan basıldır iyi midir. Bir de bunun pili her halde kadroya sabitleniyor. Büyük ve rahatsız edici mi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tunjay1

Merhabalar arkadaşlar bisiklet almayı düşünüyorum şuan bi bisikletim var bisan ama pek hosuma gitmiyor en azından yarı profosyonel bı bısıklet almak istiyorum şuanki bütcem 500 TL gibi Samsun'da ikamet etmekteyim yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

ng 650-kron xc 150 gibi modellere bak başlangıç için özellikle bisan dan sonra iyi gelir ama uzun vadeli olmaz kışın binmeye yada sürekli bineceğin bir hobi mi olacak bisiklet yoksa ayağımı yerden kessin güzel bişiler olsun arada bineyim diyeceğin bir şey mi ?

hobi olarak hocam arada stres atmak için falan güzel bişey olsun istiyorum açıkcası şuan bi bisikletim var ama onu pek kullanasım gelmıyor çizildi falan boyası kalktı baya kalın demirli falan :) ağır birazda

• KapıcıHamza kullanıcısına yanıt
    ben kullandığımda günde 1-2 saat kullanıyordum 2-3 gün gidiyordu zaten üstünde göstergesi var benimkinin kendini ona göre ayarlıyorsun bu arada çakar modu çok fena söliyim
  • tunjay1 T kullanıcısına yanıt
    dediğim bisikletler işini görür açık konuşmak gerekirse 0 alıcaksan bisikleti 500-600 altına bişiler alma gram zevk vermez 1-2 ay sonra şimdiki bisikletine ne hissediyorsan onu hissedersin
  • quote:

ben kullandığımda günde 1-2 saat kullanıyordum 2-3 gün gidiyordu zaten üstünde göstergesi var benimkinin kendini ona göre ayarlıyorsun bu arada çakar modu çok fena söliyim

Anladım hocam çok sağolun.
    Peki bu ürünü aliexpressden falan alsam nasıl olur. Buldum bir tane ama senin önerdiğinin aynısı mı değil mi bilemedim.

http://m.aliexpress.com/item/1460754133.html

• quote:

quote:

Peki bu ürünü aliexpressden falan alsam nasıl olur. Buldum bir tane ama senin önerdiğinin aynısı mı değil mi bilemedim.

bende ordan bakmıştım ama yorumlarda gördüm ülkelere batarya girişi yasakmış galiba tam emin değililm (patlama ihtimalinden dolayı) o yüzden çoğu satıcı bataryasız satıyor ona dikkat etmeni tavsiye ediyorum hocam

• quote:

quote:

quote:

bende ordan bakmıştım ama yorumlarda gördüm ülkelere batarya girişi yasakmış galiba tam emin değililm (patlama ihtimalinden dolayı) o yüzden çoğu satıcı bataryasız satıyor ona dikkat etmeni tavsiye ediyorum hocam

Hadi ya Türkiyeden de neredeyse iki katı fiyatına almak istemiyorum başka önerebileceğiniz bi ürün var mı acaba ?

• Arkadaşlar bisikletten anlamayan vede bisikleti seven biri olarak yardımınıza ihtiyacım var. Uzun zamandır bu yeni model salcano kron carraro tipi dağ bisikletlerine özeniyodum şimdi bi tane almak istiyorum bütçe 400 lira ikinci el alacağım mecburen sıfırlarına para yetmez. Bitane buldum salcano ng750 27.5 jant sizce nasıldır boyumda 1.80 bisiklet boyuma uyarmı Onuda bilmiyorum internetten alacağım için deneme şansım yok tamamen kumar oynamak aslında bu yaptığım ama ne dersiniz bu bisiklet için ?

• quote:

Orijinalden alıntı: highbury1913

Arkadaşlar bisikletten anlamayan vede bisikleti seven biri olarak yardımınıza ihtiyacım var. Uzun zamandır bu yeni model salcano kron carraro tipi dağ bisikletlerine özeniyodum şimdi bi tane almak istiyorum bütçe 400 lira ikinci el alacağım mecburen sıfırlarına para yetmez. Bitane buldum salcano ng750 27.5 jant sizce nasıldır boyumda 1.80 bisiklet boyuma uyarmı Onuda bilmiyorum internetten alacağım için deneme şansım yok tamamen kumar oynamak aslında bu yaptığım ama ne dersiniz bu bisiklet için ?

jant çapının boyla alakası yok senin 18kadro alman lazım mtb için
  • Şimdiki Bisikletlere çok uzağım hocam çok geride kaldık yaş 27 ama sanırsın 50 ye gelmişim herşey hızla değişmiş gibi😀 Bende bitane var eşekten bozma bişey çift amortisör o mu beni taşıyo ben mi onu taşıyom anlamadım gitti . zaten mahalle arasından mobilya-beyaz eşya satan biryerden alınma düşün artık bisiklet bilgisini. Bu bisikletin kadro boyunu bilmiyorum ama diğer özellikleri şöyle bisiklette resimdeki 450 diyor satıcı 6 aylık. Değermi değmezmi bilmiyorum salcano ng750 27.5"md

• yardım bittimi acaba ona gör bişi soracam..
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.