Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kırmızı göbek hoşuma gitti. Bir sporcu arkadaşımda göbekleri rulmanlı yapmıştı yalnız o tamamını çevirmişti. O da sizin gibi bisikletin rahatladığını söyledi. Bir bütçe oluşturup ben de geçmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Kırmızı göbek hoşuma gitti. Bir sporcu arkadaşımda göbekleri rulmanlı yapmıştı yalnız o tamamını çevirmişti. O da sizin gibi bisikletin rahatladığını söyledi. Bir bütçe oluşturup ben de geçmeyi düşünüyorum.

Bugün arka lastiği de değiştirdim. Geldiğim yol biraz yokuştu ondan mı bilmiyorum ama pek memnum kalmadım. 35 lira verdim ama kalite olarak çok iyi duruyor. Her zaman gittiğim bisikletçiye gittim bana lastik lazım dedim hiç sormadan bunu taktı. Orjinal lastiği çöpe attım direk. İmkanım olsa önü de değiştirirdim. Yarın 80 km'lik tur yapacağım o zaman iyice anlarız nasıl olduğunu. Bunlar da lastik ve jantın mükemmel uyumluluğunun kanıtı fotoğraflar :

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

Kırmızı göbek hoşuma gitti. Bir sporcu arkadaşımda göbekleri rulmanlı yapmıştı yalnız o tamamını çevirmişti. O da sizin gibi bisikletin rahatladığını söyledi. Bir bütçe oluşturup ben de geçmeyi düşünüyorum.

Bugün arka lastiği de değiştirdim. Geldiğim yol biraz yokuştu ondan mı bilmiyorum ama pek memnum kalmadım. 35 lira verdim ama kalite olarak çok iyi duruyor. Her zaman gittiğim bisikletçiye gittim bana lastik lazım dedim hiç sormadan bunu taktı. Orjinal lastiği çöpe attım direk. İmkanım olsa önü de değiştirirdim. Yarın 80 km'lik tur yapacağım o zaman iyice anlarız nasıl olduğunu. Bunlar da lastik ve jantın mükemmel uyumluluğunun kanıtı fotoğraflar :

Güzel duruyor. En az 50 psı hava basmalasın buna daha çok verim alırsın.

• quote:

Önde de olsa değme keyfime.
  • quote:

quote:

Önde de olsa değme keyfime.

Islak zeminde dikkat et sürerken. Düz lastiklerin genel sorunudur ıslak zeminde yol tutuşları düşer.
  • Herkese merhaba. Ben bisiklet olayına yeni başlıcam kız arkdaşımla birlitehttp://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/salcano-ng650-29-hd-bisiklet-91905226
    linkte bulunan bisikleti almayı düşünüyoruz. Tercih edermisiniz izmirde otruyoruz .Birde bu bisikletin maşası kilitlimi ?
  • Bunun yerine Sedona Borla alman daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bunun yerine Sedona Borla alman daha mantıklı.

Ama ben şehir içinde kullancam genellikle o yüzden 28" yada 29" jant istiyorum sedona borla 26" sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetfettah

quote:

Ama ben şehir içinde kullancam genellikle o yüzden 28" yada 29" jant istiyorum sedona borla 26" sanırım

Iş sende bitiyor dostum. 26 jantlar daha kıvrak ve kalkışları daha hızlıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ama şehir içlerinde uzun mesafelerde daha yorucu oluyorlamış :) kulaktan dolma bilgi ile söylüyorum :) Birde kron xc 250 md diye bir bisiklet var o nasıl sizce ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ama şehir içlerinde uzun mesafelerde daha yorucu oluyorlamış :) kulaktan dolma bilgi ile söylüyorum :) Birde kron xc 250 md diye bir bisiklet var o nasıl sizce ?

Sana önerdiğim bisiklet daha iyidir. NG650 alınca sana 200 lira ek masraf çıkaracaktır. Kron XC 250 mekanik disk frenlidir, frenler en sorunlu modeldir. 800 lira gibi bir fiyata Sedona Borla bulabilirsin, hatta daha ucuza da bulabilirsin. Gözün kapalı alabilirsin o bisikleti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sana önerdiğim bisiklet daha iyidir. NG650 alınca sana 200 lira ek masraf çıkaracaktır. Kron XC 250 mekanik disk frenlidir, frenler en sorunlu modeldir. 800 lira gibi bir fiyata Sedona Borla bulabilirsin, hatta daha ucuza da bulabilirsin. Gözün kapalı alabilirsin o bisikleti.

Yardımların için teşekkür ederim Sedona Borla araştırayım bir fiyat durumunu KRON 250 XC MD nakitte 600 tl buldum ama sorun olucaksa direk Sedona Borla almak daha mantıklı

• Sportive 221

City Sport 50

Şunlara bir göz at derim.
  • quote:

Sportive 221

City Sport 50

Benimde aklımda gecen carraro ama daha yeni başlayacağım için pahalı bir şey almak istemiyorum

• quote:

quote:

Sportive 221

City Sport 50

Benimde aklımda gecen carraro ama daha yeni başlayacağım için pahalı bir şey almak istemiyorum

Bunları peşin fiyatına 650 TL'ye alabilirsin. Şehir içinde kullanacaksan şehir/tur bisikletlerine bakmalısın. MTB ile asfaltta bisiklet sürmek seni yorar.

• quote:

quote:

quote:

Sportive 221

City Sport 50

Bunları peşin fiyatına 650 TL'ye alabilirsin. Şehir içinde kullanacaksan şehir/tur bisikletlerine bakmalısın. MTB ile asfaltta bisiklet sürmek seni yorar.

Yarın fiyatlarını araştırıyım bir,CARRARO big 929 nasıl acaba ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sportive 221

City Sport 50

Yarın fiyatlarını araştırıyım bir,CARRARO big 929 nasıl acaba ?

Alınabilir bir bisiklet.

• @Noktape
    bugün yaklaşık 80km sürecek bir tura çıktım ama ne yazıkki 64.km de arka jantın 4 teli koptu ve dolmuşla dönmek zorunda kaldım :(

telleri kaliteli tel ile değiştirecem ancak bir sorunum daha var.
    Rampalarda çok yoruyor ki bugün yaklaşık 64km nin 45 km si rampaydı ve 2 tanesi %6 lık dik ve uzun rampaydı. Diğer arkadaşlar çok daha rahat çıktılar bisikletleri değişince onlarda zorlandılar. Onlaın bisikletlere bakınca en büyük rublenin benimkinden çok daha büyük olduğunu gördük. Senden ricam bana bizim bisikletlerle uyumlu ruble tavsiyesi, varsa linkini yazmandır.

Karya bisiklet turuna katılıyormusunuz? 25-29 Ekimde karyadayım..
    İyi Geceler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

@Noktape
    bugün yaklaşık 80km sürecek bir tura çıktım ama ne yazıkki 64.km de arka jantın 4 teli koptu ve dolmuşla dönmek zorunda kaldım :(

telleri kaliteli tel ile değiştirecem ancak bir sorunum daha var.
    Rampalarda çok yoruyor ki bugün yaklaşık 64km nin 45 km si rampaydı ve 2 tanesi %6 lık dik ve uzun rampaydı. Diğer arkadaşlar çok daha rahat çıktılar bisikletleri değişince onlarda zorlandılar. Onlaın bisikletlere bakınca en büyük rublenin benimkinden çok daha büyük olduğunu gördük. Senden ricam bana bizim bisikletlerle uyumlu ruble tavsiyesi, varsa linkini yazmandır.

Karya bisiklet turuna katılıyormusunuz? 25-29 Ekimde karyadayım..
    İyi Geceler..

2013 model NG650'lerde çok sıkıntı var forumdan takip ettiğim kadarıyla. Evet diğer bisikletlerin rubleleriyle karşılaştırınca NG650 nin 1. vitesi diğerlerinin 3.vitesi gibi duruyor. Akıcılık göbeklere bağlı rulmanlı göbekler daha akıcı ilerleyebiliyor ama eski sistem göbeklerde sanki arkadan birisi tutuyormuş hissi veriyor yokuşlarda.
    Ruble tavsiyesi olarak Shimano Megarange tavsiye ederim. Çoğu bisikletçide vardır. 7'li sistemini alıp takabilirsin. Hem de yokuşlarda daha rahat edersin.

Sana da iyi geceler.

• Merhaba arkadaşlar, en güncel tartışma bu başlık altında olduğu için burada sormaya karar verdim. Bisiklet olayına yeni girmeye karar verdim, o yüzden ikinci el (300-400 TL) bir bisiklet ile başlamak istiyorum. Şu an iki seçenek bulabildim. Biri Salcano NG 650 MD - 350 TL diğeri Kron XC 250 V Fren - 300 TL. İki satıcıda ürünlerin çok az kullanıldığını ve hiçbir kusuru olmadığını söylüyorlar. Bide Salcano'yu Ankarada elden görerek alabilecekken, Kron'u kargosunu karşılayarak yollayacaklar. Sizce model bazında hangisini seçmeliyim, yada tavsiye edebileceğiniz başka herhangi bir alternatif var mıdır? Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim, iyi bayramlar.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.