Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkaya çamurluk takmanı öneririm,yağmurlu havada sırtına çamur sıçrar.Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: katalzor

quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

arkadaşlar istanbulda işe gidip gelirken peki ince teker yol bisikleti alsak nasıl olur rahat olurmu

Gideceğin yol asfalt yol ise kesinlikle tavsiye ederim. Yol bisikletinin hızlanması mtbye göre çok daha iyi ve yolu fazla tutmadığı için daha az yoruyor mtb alıp asfaltta sürmek hammalıktan başka bir şey değil. Sürekli şehir içinde bisiklet sürseydim kesinlikle yol bisikleti alırdım. Ama şehirler arası yolculuk yaptığım için mtbyi tercih ettim.

şehirlerarası için de iyi olmaz mı yol yarış bisikleti sonuç ta şehirler arası yollarda asfalt hep siz araziye çıkacağınız için mi mtb dediniz

Şehirler arası yolda yol bisikletini pek tavsiye etmem çünkü yolda nelerle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Yol bisikletleri bu konuda biraz sıkıntılı. İlle arazi olmasına gerek yok parke yolda giderken bile insanı rahatsız ediyor bileklerden itibaren komple kol ağrımaya başlıyor. Şehirler arası gezi gibi bi düşünceniz varsa ileriye doğru bence şehir bisikleti alın derim. Tavsiye olarakta Sedona 341, Merida crossway 40, Carraro sportive 225 bu 3 farklı bütçedeki bisikletleri öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: lakiros

Özel örüm jantlar mekanik disk sistemi ve boğaz kısmı vasat gerisi iyi bir bisiklet

Boğaz ve jantlardan yana bir sıkıntı çekmedim. Şuan 2bin kmyi geçtim. Dediğiniz gibi fren sistemi biraz sıkıntılı. Frenler yeteri kadar beni tatmin etmiyor. Az da olsa avid elixir 1 fren sistemli bir bisiklet kullandım ve ondan buna geçince bisikletim sanki zorlanarak duruyormuş hissi vermeye başladı bana. Yakın bir zamanda fren sistemini değiştirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar istanbulda işe gidip gelirken peki ince teker yol bisikleti alsak nasıl olur rahat olurmu

Gideceğin yol asfalt yol ise kesinlikle tavsiye ederim. Yol bisikletinin hızlanması mtbye göre çok daha iyi ve yolu fazla tutmadığı için daha az yoruyor mtb alıp asfaltta sürmek hammalıktan başka bir şey değil. Sürekli şehir içinde bisiklet sürseydim kesinlikle yol bisikleti alırdım. Ama şehirler arası yolculuk yaptığım için mtbyi tercih ettim.

şehirlerarası için de iyi olmaz mı yol yarış bisikleti sonuç ta şehirler arası yollarda asfalt hep siz araziye çıkacağınız için mi mtb dediniz

Şehirler arası yolda yol bisikletini pek tavsiye etmem çünkü yolda nelerle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Yol bisikletleri bu konuda biraz sıkıntılı. İlle arazi olmasına gerek yok parke yolda giderken bile insanı rahatsız ediyor bileklerden itibaren komple kol ağrımaya başlıyor. Şehirler arası gezi gibi bi düşünceniz varsa ileriye doğru bence şehir bisikleti alın derim. Tavsiye olarakta Sedona 341, Merida crossway 40, Carraro sportive 225 bu 3 farklı bütçedeki bisikletleri öneririm.

aydınlattığınız için teşekkür ederim

• quote:

quote:

Özel örüm jantlar mekanik disk sistemi ve boğaz kısmı vasat gerisi iyi bir bisiklet

Boğaz ve jantlardan yana bir sıkıntı çekmedim. Şuan 2bin kmyi geçtim. Dediğiniz gibi fren sistemi biraz sıkıntılı. Frenler yeteri kadar beni tatmin etmiyor. Az da olsa avid elixir 1 fren sistemli bir bisiklet kullandım ve ondan buna geçince bisikletim sanki zorlanarak duruyormuş hissi vermeye başladı bana. Yakın bir zamanda fren sistemini değiştirmeyi düşünüyorum.

Giriş seviyesinde bir disk frendense shimano deore v fren takımını öneririm
  • quote:

quote:

Bu bisikletin avid elixir fren sistemli versiyonunu tavsiye edermisiniz? Ben aslında şehir bisikleti bakıyordum ama açıklamalarınızdan sonra bu da olabilir diye düşündüm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrah_9700

Arkadaşlar bende bu bisikletin ng650 29hd modelini almayı düşünüyorum evimle işim arası yaklaşık 25 km hergün gidip gelebilirmiyim. 29 inç lastikler uzunyolda bana avantaj sağlarmı zaten yorarsa dişsiz lastiğe çeviririm. Aldıkdan sonra 27 yada 30 vitese çevirsem ne kadar gider. Benimde Boyum 1.65 olduğu için Bu Kadronun 16 inç Olanından bulabilirmiyim. Birde sitesinde özelliklerde salcano yazılı jel takviyeli sele diyor jel takviyeli olunca rahat olmuyormuda seleyi değiştirmesini önermişsiniz, ucuz ve rahat bir sele ne önerirsiniz

25 km yolu bu bisikletle rahat bir şekilde gidip gelebilirsiniz. Ben 29" e alıştıktan sonra 26" bisiklet süremez oldum. 29" lastikler uzun yolda daha avantajlıdır. Daha az pedal cevirerek daha çok yol alırsınız. en küçükleri 17" diye biliyorum ben ama araştırırsanız bulabilirsiz belki. Ben seleyi değiştirmedim jelli sele kılıfı aldım çok rahat geliyor. Fiyatı 20 tl.

Gelelim vites büyütme işine. 21 vitesten 27 vitese geçmek için öncelikle arka rubleyi ve arka arttırıcıyı değiştirmelisiniz. Sonrasında ise 27 vitese uyumlu bir zincir almalısınız. Ve arka arttırıcının özelliğini kullanabilmek için vites kollarını 7li sistemden 9lu sisteme geçirmelisiniz. Ruble 9lu olduğunda dişliler arası daha sık olduğunda incce zincir gerekmektedir. Zincir ince olunca belki ön arttırıcı ile sorun yaşayabilirsiniz onuda değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ama benim tavsiyem hiç bu kadar meşakatli bir işe girişmeyip sadece arka rubledeki dişli oranlarıyla oynayarak istediğiniz hıza kavuşabilirsiniz.

Bu ürünün ng 650 29 hd (Hidrolik disk olanından sipariş verdim Yakında gelicek) ön aynakol dişliniz 42 likmi yoksa 48 likmi geliyor birde arka 7li dişli tek parça halinde komple rublemi yoksa kaset dişlimi tek tek biliyormusunuz. Bu sene 29 inç çok revaçta olmaya başladı talep çok fazla. Ön amortisörün iyi yaylanmasıda benim için çok önemliydi hd modellerinde direksiyondan kitleme var diye biliyorum sizdede o şekildemi?

• quote:

Bu ürünün ng 650 29 hd (Hidrolik disk olanından sipariş verdim Yakında gelicek) ön aynakol dişliniz 42 likmi yoksa 48 likmi geliyor birde arka 7li dişli tek parça halinde komple rublemi yoksa kaset dişlimi tek tek biliyormusunuz. Bu sene 29 inç çok revaçta olmaya başladı talep çok fazla. Ön amortisörün iyi yaylanmasıda benim için çok önemliydi hd modellerinde direksiyondan kitleme var diye biliyorum sizdede o şekildemi?

nereden ne kadara aldınız acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aydınlattığınız için teşekkür ederim

Rica ederim.

• quote:

quote:

quote:

Giriş seviyesinde bir disk frendense shimano deore v fren takımını öneririm

Ne yazık ki kadro ve maşa v fren uyumlu değil. Sizin dediğiniz gibi yapacaktım yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

quote:

Bu bisikletin avid elixir fren sistemli versiyonunu tavsiye edermisiniz? Ben aslında şehir bisikleti bakıyordum ama açıklamalarınızdan sonra bu da olabilir diye düşündüm.

Fren sistemi avid olursa benim açımdan hiçbir sıkıntısı kalmaz. Şimdiki frenleri de iş görür ancak avid takılırsa daha emniyetli olur.

quote:

Dişli oranlarına hiç bakmadım. Ölçtüğüm zaman buraya eklerim. Rubleli değil bilyeli sistem var. Maşası kendi üstündeki mandaldan kilitleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aizanoi -- 3 Mayıs 2013; 2:35:55 >

• quote:

quote:

öncelikle hayırlı olsun noktape. bisikletten anlamadığım için size sormak istiyorum. 1.78 boyum var 95 kg yum.ng650 v26 bana göre uygunmudur.kadro boyu açısından? birde fiyat olarak 440 tl ye buldum uygunmudur? saygılar....

• quote:

Orijinalden alıntı: engeann

öncelikle hayırlı olsun noktape. bisikletten anlamadığım için size sormak istiyorum. 1.78 boyum var 95 kg yum.ng650 v26 bana göre uygunmudur.kadro boyu açısından? birde fiyat olarak 440 tl ye buldum uygunmudur? saygılar....

Sizinle aynı kiloda ve biraz uzun bir yakınım var o her gün üniversiteye gidip geliyor (yaklaşık 5 km). Vites geçişlerinde ufak tefek sıkıntılar yaşamıştı bsikletçide ayar yaptıktan sonra hiç bir sorun yaşamadı onun dışında. Yaklaşık 6 ay oldu hala tertemiz duruyor. O gayet rahat kullanıyor sizde de sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
    Fiyata gelirsek 440 TL iyi bir fiyat bu fiyattan alabilirsiniz.
  • @noktape
    Merhaba hemşerim, Salcano NG 650 29 MD bende aldım bugün birkaç bisikletçi maşanın kilitli olmadığını söylediler. Maşayı kilitlemenin ne avantajı olur?
    Birde kim bisikletimi incelediyse keşke hidrolik frenlisini alsaydın gibi yorumlar yaptılar.
    Ne dersin? Durum bu kadar vahimmi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

@noktape
    Merhaba hemşerim, Salcano NG 650 29 MD bende aldım bugün birkaç bisikletçi maşanın kilitli olmadığını söylediler. Maşayı kilitlemenin ne avantajı olur?
    Birde kim bisikletimi incelediyse keşke hidrolik frenlisini alsaydın gibi yorumlar yaptılar.

Merhaba. Öncelikle bisikletin hayırlı olsun. 2013 modellerde kilitsiz maşa kullanmışlar. Kilitli maşa yokuş çıkarken ve düz asfalt yollarda giderken avantajlı. Çoğu zaman kapalı geziyorum ben.
    Frenler belki tekerler 26" olsa yeterli olurdu ama 29"in momentinden dolayı bisikleti yüklediğim zaman (heybeye 10-17kg attığım zaman) biraz zorlanarak duruyor hissi veriyor ama sadece üstünde ben varken işimi görüyor. Tabiki hidrolik olsa daha iyi olurdu.

• Teşekkürler
  • Rica ederim.
  • Hayırlı olsun, bende bir bisikletçiden 2. el Salcano Nova D aldım. 230 tl ye. Bir kaç yenileme yaptım, BR-M475 disk fren kaliper takımı + 26*1.60 ince lastik aldım. İşimi görüyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

@noktape

Merhaba. Öncelikle bisikletin hayırlı olsun. 2013 modellerde kilitsiz maşa kullanmışlar. Kilitli maşa yokuş çıkarken ve düz asfalt yollarda giderken avantajlı. Çoğu zaman kapalı geziyorum ben.
    Frenler belki tekerler 26" olsa yeterli olurdu ama 29"in momentinden dolayı bisikleti yüklediğim zaman (heybeye 10-17kg attığım zaman) biraz zorlanarak duruyor hissi veriyor ama sadece üstünde ben varken işimi görüyor. Tabiki hidrolik olsa daha iyi olurdu.

Hemşerim Nasrettin hocaya sormuşlar nerelisin diye, Daha evlenmedim demiş.. Bende aslen Konyalı olup, sonradan Kayserili olmuş biriyim. Yaşım 48 kilom 115 :)) yakında uzun turlara başlıyorum, dün Balıkesir'de 20km kadar kullandım ve hala formdayım :)) bu 20 km boyunca gençlerle birlikte yol alabildim..:) Zayıflarsam bu bisiklet ile çok daha iyi yol alabileceğim En azından cesaretlendim..

Heybeli fotosun yükleyebilirmisin?

Linkteki ürünlerin siparişini verdim, umarım sorunsuz monte ederim.

1- portbagaj http://www.aliexpress.com/snapshot/233573283.html
    2-Heybehttp://www.aliexpress.com/snapshot/233526895.html
    3-Kelebek gidonhttp://www.aliexpress.com/snapshot/233526896.html
    4- Ledli ışık kaynaklarıhttp://www.aliexpress.com/snapshot/233573284.html

Rica etsem bu bisikletle uyumlu olan daha ince lastiklerin linklerini paylaşabilirmisiniz? Yada arama yaparken ne yazıp aratmalıyız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 18 Mayıs 2013; 22:02:04 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.