Şimdi Ara

Birkaç Sorum Var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, oyunumu piyasaya sürmeme kısa zaman kaldı diyebilirim. Yılbaşında bitirmeyi planlıyorum ama bir kaç sorum olacak:

1. Arkaplan müziklerinin her biri yaklaşık 40 mb, 11 tane arkaplan müziği var oyunda, oyundaki diğer objelerle beraber boyut 500 mb felan oluyor, oyunun boyutunu düşürmek ve müzikleri sıkıştırmak mümkün mü?

2. Arkaplan müzikleri için freesounds org ve free loops sitelerini kullanıyorum, bedava ses siteleri biliyorum ama ticari amaçla kullanacağımdan sormak istedim, herhangi bir telif cezasıyla karşılaşırmıyım

3. Oyunu reklamlı mı yapmalıyım yoksa 1 tl gibi cüzi bir ücretle mi satışa sunmalıyım. Yoksa reklamlı reklamsız iki ayrı sürüm mü çıkarmalıyım

4. HumbleBundle game maker için ne zaman bir daha kampanya yapar. Malum android için 400$ istiyo. Öncekini malesef kaçırdım

5. Oyunda bazı sesler çalınca arkaplan müziği kesiliyor. Bu durum neden kaynaklanır. Mesela güçlendirme kazandığımızda arkaplan sesi kesiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1) ----
    2) Bedava ise hayır
    3) Bence ikisi de.
    4) ----
    5) Bunun tek mantıklı açıklaması kod gibi geliyor. Unity ile mi oyun?
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    Game maker kullanıyorum, şimdi oyun bedava ama reklamlardan para kazanıcam oyun bedava olsa bile bir şekilde gelir elde edicem yine de telif yermiyim. 3.soruya bence ikisi de demişsiniz ama oyunun bir de ücretli sürümünü yaparsam telif yemezmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sensei İtachi

Game maker kullanıyorum, şimdi oyun bedava ama reklamlardan para kazanıcam oyun bedava olsa bile bir şekilde gelir elde edicem yine de telif yermiyim. 3.soruya bence ikisi de demişsiniz ama oyunun bir de ücretli sürümünü yaparsam telif yemezmiyim

Müziklerin lisans türlerine göre değişir. Mesela CC0 ise sorunsuzca kullanabilirsin. Bazı lisans türünde ise materyaleri ücretsiz kullanabilmen için oyunun içine Credits kısmı ekleyip materyallerin sahiplerinin isimlerini orada bildirmen gerekiyor. Aldığın müziklerin license copyright bilgilerini okursan neler yapabileceğini anlarsın. CC0 yazıyorsa credits'e falan gerek kalmadan sorunsuz kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ht1baron -- 11 Kasım 2017; 17:7:3 >
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    Lisans türünü nereden öğrenebiliriz peki

Edit: Tamam buldum bilgilendirme için saolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 11 Kasım 2017; 17:6:9 >
  • Sorularıma yeterli cevabı alamadım up

• Dostum sorularının cevabını En mantiklı olanları vermeye çalısirim. discord gelirsen daha detayli yardimcı olabilirim dostum.

https://discord.gg/KMZ2xkh

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.