Şimdi Ara

Biri Şunu ateşlesin ---> Lenovo z 580

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum .
    Sorum şu :
    Yaklaşık bir sene önce bir lenovo z580 aldım vatandan.
    i5 işlemci 3210m
    8gb ram
    gt630
    1tb zart zurt ...
    İlk aldığım zamanlar canavar gibiydi ve her haltı oynuyordu.
    Bir gün saçma bir şekilde takılmaya başladı filan bir formatla çözdüm işi .
    Neyse kısa kesiyim ondan sonra internetten crysis 3 yükledim ve 1280x600 çözünürlük low da 30 fps civarında oyunu oynamaya başladım ve problem sıkıntıda yoktu.
    Sonra tekrar virüs girince bir format attım .(tabi daha sonra multi oynayabilmek için crysis 3 cd si aldım .)
    Cd yi kurdum oyun aynı ayarlarda rezalet halde .
    Driver filan herşey güncel oyun b** gibi
    he dedim yaşlanmıştır filan leptop yazıktır günahtır .
    (2003 model monitör çözünürlüğü gibi ) 1024x768 de de 20 fps oynayıp 12-13 lere düşülürmü ?
    bu leptop 1 sene filan oldu alalı ne yapmalıyım ?
    A. Sizin çözümünüz
    B. Döküntüyü vatana geri götür bi el atsınlar
    C.Lenovo yu ara ne ayak diye sor
    Z. Çöpe at emekliğe ayrılmış döküntü

• Hocam sorun ne bilemiyorum ama z580 bendede var dün bi 45dk watch_dogs oynadım herhangi bir sorun çıkmadı bu arada bende 180gb ıntel ssd var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes122

Hocam sorun ne bilemiyorum ama z580 bendede var dün bi 45dk watch_dogs oynadım herhangi bir sorun çıkmadı bu arada bende 180gb ıntel ssd var

Usta ssd yokta sorun su ben eskiden oynadigim oyunu oynayamiyorum cozunurlugu dibe sok yinede 15 fps nie

• E sıkı bi Recovery.Aa yıda kapat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

E sıkı bi Recovery.Aa yıda kapat.

Usta aa ne ve recovery yapipta crysis kurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: Freelogics

quote:

Ayarlardan 'ANTİ ALAİSİNG' seçeneğini kapat.Yani köşe yumuşatmayı.Birde anizotrop filtrelemeyi 2x e çek yada kapat.AA en çok ekran kartını yoran ayarlardan biridir.

• quote:

quote:

quote:

Ayarlardan 'ANTİ ALAİSİNG' seçeneğini kapat.Yani köşe yumuşatmayı.Birde anizotrop filtrelemeyi 2x e çek yada kapat.AA en çok ekran kartını yoran ayarlardan biridir.

Usta kesin denemisimdir sorun pc ile ilgili ne yapmaliyim sence vatana geri goturup danissam biri gitmisde garantiden anakart degismis

• quote:

quote:

quote:

quote:

Usta kesin denemisimdir sorun pc ile ilgili ne yapmaliyim sence vatana geri goturup danissam biri gitmisde garantiden anakart degismis

Sorunun pc den olduğuna eminsen götür

• Ama merak ettiğim şey şu nie yavaşladı bi fikrin varmı ilk gün daha hızlıydı

• quote:

Ama merak ettiğim şey şu nie yavaşladı bi fikrin varmı ilk gün daha hızlıydı

Hocam eminim kontrol etmişsinizdir ama yine de sorayim oyun nvidia grafik kartında çalışıyor dimi dahili gpu da değil?

• quote:

Orijinalden alıntı: enes122

quote:

Ama merak ettiğim şey şu nie yavaşladı bi fikrin varmı ilk gün daha hızlıydı

Hocam eminim kontrol etmişsinizdir ama yine de sorayim oyun nvidia grafik kartında çalışıyor dimi dahili gpu da değil?

Tabikide yüksek performanslı nvidia işlemciye tıklayarak açıyorum drüver da performans için ayarlandı

• Kimse yokmu

• Hata... almayın optimus nvidia ekran kartlı bilgisayarları bas bas bağırıyoruz bozuluyorlar olmuyor işte... alıyorsun kullanıyorsun 1 sene sonra o g630 u kullanamiyosun intel hd graphics ile oyun oynuyorsun garantiye yolluyosun sorun yok diyolar... bağırıyoruz çift ekran kartı olacaksa bile amd ekran kartlı makineleri tercih edin yada sadece harici kart olan laptopları alın bunlar sorunlu 310m ile başladı bu saçmalık devam ediyo... yazılımsal bir sorun bu kardeşim malesef oyun esnasında nvidia kartın devreye girmiyor ve ben ne yaptıysam durumu düzeltemedim saatlarimi harcadım fakat malesef etkin olmuyor bi kere güzelce bilgisayar bakımı yapıp format atıp tüm driverları sırasıyla kurduğumda sorun düzelmişti ama malesef yalnızca bikaç aylığına sonra geri bozuluyor geçici olarak böyle çözümler bulabilirsin ama ben olsam satar tek ekran kartlı laptoplara yönelirim çünkü yüksek performanslı bile seçsen malesef ona geçiş yapmıyor... bide windows 8 kurmayı dene bakalım ne olacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Hata... almayın optimus nvidia ekran kartlı bilgisayarları bas bas bağırıyoruz bozuluyorlar olmuyor işte... alıyorsun kullanıyorsun 1 sene sonra o g630 u kullanamiyosun intel hd graphics ile oyun oynuyorsun garantiye yolluyosun sorun yok diyolar... bağırıyoruz çift ekran kartı olacaksa bile amd ekran kartlı makineleri tercih edin yada sadece harici kart olan laptopları alın bunlar sorunlu 310m ile başladı bu saçmalık devam ediyo... yazılımsal bir sorun bu kardeşim malesef oyun esnasında nvidia kartın devreye girmiyor ve ben ne yaptıysam durumu düzeltemedim saatlarimi harcadım fakat malesef etkin olmuyor bi kere güzelce bilgisayar bakımı yapıp format atıp tüm driverları sırasıyla kurduğumda sorun düzelmişti ama malesef yalnızca bikaç aylığına sonra geri bozuluyor geçici olarak böyle çözümler bulabilirsin ama ben olsam satar tek ekran kartlı laptoplara yönelirim çünkü yüksek performanslı bile seçsen malesef ona geçiş yapmıyor... bide windows 8 kurmayı dene bakalım ne olacak...

Windows 8 kurupta recovery i harcayamam acaba eski driver kurmayı denesem bişey farkeder mi

• quote:

quote:

Hata... almayın optimus nvidia ekran kartlı bilgisayarları bas bas bağırıyoruz bozuluyorlar olmuyor işte... alıyorsun kullanıyorsun 1 sene sonra o g630 u kullanamiyosun intel hd graphics ile oyun oynuyorsun garantiye yolluyosun sorun yok diyolar... bağırıyoruz çift ekran kartı olacaksa bile amd ekran kartlı makineleri tercih edin yada sadece harici kart olan laptopları alın bunlar sorunlu 310m ile başladı bu saçmalık devam ediyo... yazılımsal bir sorun bu kardeşim malesef oyun esnasında nvidia kartın devreye girmiyor ve ben ne yaptıysam durumu düzeltemedim saatlarimi harcadım fakat malesef etkin olmuyor bi kere güzelce bilgisayar bakımı yapıp format atıp tüm driverları sırasıyla kurduğumda sorun düzelmişti ama malesef yalnızca bikaç aylığına sonra geri bozuluyor geçici olarak böyle çözümler bulabilirsin ama ben olsam satar tek ekran kartlı laptoplara yönelirim çünkü yüksek performanslı bile seçsen malesef ona geçiş yapmıyor... bide windows 8 kurmayı dene bakalım ne olacak...

Windows 8 kurupta recovery i harcayamam acaba eski driver kurmayı denesem bişey farkeder mi

hiçbişey fark etmez denedim çünkü :|

• Bu sorun hangi kartlarda var tam olarak

• quote:

Bu sorun hangi kartlarda var tam olarak

Hepsinde var nvidia olan ve hem intel hd graphics hemde nvidia ikilisini kullanan her laptopta bu sorun var 1 kere sattım lanet ettim ve daha satmadım önermedimde... sattığım kişiyede özür niyetine laptopu iade alıp yenisini hediye ettim... yalnizca nvidia ekran kartı olmak zorunda amd ekran kartlarında bu sorun yaşanmıyo ama o geçiş sağlanıyo bozulsa bile driverı silip kurunca hemen düzeliyo ama yinede tek ekran kartlı pclere yönelmek gerek :)
  • quote:

quote:

Hepsinde var nvidia olan ve hem intel hd graphics hemde nvidia ikilisini kullanan her laptopta bu sorun var 1 kere sattım lanet ettim ve daha satmadım önermedimde... sattığım kişiyede özür niyetine laptopu iade alıp yenisini hediye ettim... yalnizca nvidia ekran kartı olmak zorunda amd ekran kartlarında bu sorun yaşanmıyo ama o geçiş sağlanıyo bozulsa bile driverı silip kurunca hemen düzeliyo ama yinede tek ekran kartlı pclere yönelmek gerek :)

Tek ekran kartlı bi laptop varmı birde şunları gosterim ayrıyetten

Gt630 görüyor ve eskiden oynadığım grafik ayarlarını şimdi oynayamamam ile birlikteki rezalet fps e bakın
     Biri Şunu ateşlesin ---> Lenovo z 580 Biri Şunu ateşlesin ---> Lenovo z 580

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freelogics -- 5 Haziran 2014; 21:10:04 >

• quote:

quote:

quote:

Tek ekran kartlı bi laptop varmı birde şunları gosterim ayrıyetten

Gt630 görüyor ve eskiden oynadığım grafik ayarlarını şimdi oynayamamam ile birlikteki rezalet fps e bakın

Oda ayrı bir sorun yazıyor cidden ama gpuz den girip gpu load kismina bakiyorsun nvidia 0 intel 100 durumunda...bi sıcaklıklarını kontrol etsene belki bi sıkıntı vardır işlemcide vs...

• Sıcaklık değerlerini zaten her zaman kontrol ederim ve max 95 e çıkardı o zamanda en kötü 20 fos olurdu şimdi 100 çıksada 80 de olsa 20 fps 25 - 15...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.