Şimdi Ara

Biri cok ısınıyo biri yavas yazıyo biri pahalı, 240 gb ssd ne alınır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • eşek al müdür. 5 yıl garantısı (sanırım 3 de olabılır) varmıs zaten.

350gb lık hdd al 1 adette 80 tl ye.

çok gerekli dosyan varsa ona atarsın.

ince hesap gaming gecelerınde baya ucuza verıyorlar.

• 10 yıllık, atom işlemcili hp sisteme kurdum jamesdonkey 240 gb öncesinde 1 yıl kadarda ben kullandım. 2 GB ramli sistem windows 10'da şimdi uçuyor. 3 yıl birebir değişim garantili satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Dün detaylı yazamamışım. Şöyle biraz daha detaylandırayim hocam:

İlk olarak 2015 yılında 120 GB olarak aldığım Sandisk Ultra II hala kullanıyorum. Bugüne kadar okuma/yazma değerleri olarak stabilitesini korudu. Bilgisayarda yaptığım işlemler, genelde oyun oynamak ve sizin dediğiniz gibi sıradan dosya transfer vs. işlemleri. Daha sonra laptop için 2016 yılında yine aynı model 120 gb tekrardan satın aldım, onda da hiçbir sıkıntı yaratmadı. O zaman piyasada çok model yoktu, ssdler genel olarak pahalıydı Samsunglar ekstra pahalıydı ve SanDisk F/P ürün kategorisine giriyordu.(2016 yılında 120gb'ını 225 liraya almışım.) F/P olduğu için tercih ettim hiçte yanıltmadı,yarı yolda bırakmadı beni. Ondan gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim, 2-3 arkadaşa daha aldırmıştım tavsiye ile onlarda da bir sıkıntı yok. Şu an yeni modelleri ile daha ileriye gitmiştir,onlara bakma fırsatım olmadı. Başarılı diyebilirim, işinize rahatlıkla görür.

tamamdır hocam, amazonda 240 gb 250 liraydı dün eğer kaldıysa bugün ondan sipariş geçeceğim bi tane  

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

eşek al müdür. 5 yıl garantısı (sanırım 3 de olabılır) varmıs zaten.

350gb lık hdd al 1 adette 80 tl ye.

çok gerekli dosyan varsa ona atarsın.

ince hesap gaming gecelerınde baya ucuza verıyorlar.

hocam sandisk 240 lık amazonda 250 olmuş da onu almayı düşünüyorum, ileride laptop için de alacağım belki o zmn eşek alabilirim sandiske bi bakayım nasıl olcak

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahcey

10 yıllık, atom işlemcili hp sisteme kurdum jamesdonkey 240 gb öncesinde 1 yıl kadarda ben kullandım. 2 GB ramli sistem windows 10'da şimdi uçuyor. 3 yıl birebir değişim garantili satılıyor.

ssd ölüyü diriltiyo diyolar hocam doğrudur  

• sandisk alabilirsin hocam 2016 dan beri kullanıyorum.aldıgımdan beri sistemi ve oyun kurulumu yaptım cok memnunum.hala aynı hızları korumayı basarıyor.

• SHADOW kullanıcısına yanıt

güzel fiyat iş görür.

eşekte yanılmıyorsam 220 cıvarı ıdı.

• Sandisk ssd plus. 120liğini kullaniyorum diger sistemde. W10 kurulu. 1bucuk yildir tikir tikir calisiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam tekrardan merhabalar, Önceki yorumumda anlatığım gibi Crucial Bx500 480 gb ssd çektiğim ciddi hız kesem sorunları yüzünden (yazma okuma hızı 5-10 gb yazarken 1 mb düşüyor ve windows belli bir süre kitleniyor) yeni ssd arayışına geçtim. Bende senin gibi f/p diye bilceğimiz ürünleri ararken araştırmalarım sonucunda, samsung dışındaki çoğu ssdilerde ciddi kronik sorunlar olduğnu gördüm. Bunlardan en ciddileri ömür problemi ve hız problemleriydi. Meraktan bir oturdum ve ilk başta kendi ssdimi test ediyim dedim. HD Sentinel yazılımı kurdum ve 5 ayda ssd %97 düşmüş. Bunu görünce ssd arayışımı iyice hızlandırmaya karar verdim. Çoğu arkadaşıma farklı markalardan ssdler önermiştim ve şuan o önerdiğim ssdilere söver duruma gelmiştim ve başta dediğim gibi galiba samsung dışında iyi ssd yoktu gibi geliyordu taki, çoğu arkadaşıma HD Sentinel kurdurup sağlık durumuna baktırasıya kadar. İlk önce samsungtan başlıyım, çok övülen samsung evo 860 2 senelik kullanımda %95 düşmüş. Eeee fena bir rakam demesenizde zamanında en çok sövülen ve inatla aldığım khingston ssdnow v300 120gb(yanlış yazmış olabilirim) 2015 alınıp laptopta kullanılan ve durmadan okuma yazma bombardımanına tutulan windows server 2012 işletim sistemi + iss hizmetleri açık halde kullanılmasına rağmen ssd %97 sağlık oranı sergiledi. Hız konusunda test yapmadım ama, bilgisayarın açılış hızı vb değerlendirdiğimde gözle gördüğüm kadar işletim sistemi 2015 beri formatlanmamasına rağmen aynı hızda açılıyor. Bir yandan diğer sövülen marka ise Sandisk SSD Plus 240 gb ise sağlının çabuk azalmasıydı. Arkadaşım 2 aydır kullanıyor ve testlerde hala yüzde'%100'de. Ve benim dert çektiğim crucial bx500 aksine 2 arkadaşım daha aldı ve şuan onlarda hiç sorun yok. Özetle, ssd bu devirde maalesef şans işi arkadaşlar. İstediğiniz kadar en iyisini alın (tamam samsung hata ihtimali en düşük ssd ona lafım yok) işiniz gene şansa kalıyor. Bende bu kriterleri göz önünde bulundurup, İncehesaptan 240 gb en ucuza bulduğum 254 tlye, james donkey jd240 le 240 gb ssdyi aldım. Bakalım elime ulaşınca sonuçları görücem. Alanların çoğu bir sorunda birebir değişimden dolayı çok memnun kaldıklarını söylediği için şansımı eşek abimize verdim. Bu kadar uzunca bir yazı yazdım umarım ssd almayı düşünen arkadaşlara yararı olmuştur. İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

Hocam tekrardan merhabalar, Önceki yorumumda anlatığım gibi Crucial Bx500 480 gb ssd çektiğim ciddi hız kesem sorunları yüzünden (yazma okuma hızı 5-10 gb yazarken 1 mb düşüyor ve windows belli bir süre kitleniyor) yeni ssd arayışına geçtim. Bende senin gibi f/p diye bilceğimiz ürünleri ararken araştırmalarım sonucunda, samsung dışındaki çoğu ssdilerde ciddi kronik sorunlar olduğnu gördüm. Bunlardan en ciddileri ömür problemi ve hız problemleriydi. Meraktan bir oturdum ve ilk başta kendi ssdimi test ediyim dedim. HD Sentinel yazılımı kurdum ve 5 ayda ssd %97 düşmüş. Bunu görünce ssd arayışımı iyice hızlandırmaya karar verdim. Çoğu arkadaşıma farklı markalardan ssdler önermiştim ve şuan o önerdiğim ssdilere söver duruma gelmiştim ve başta dediğim gibi galiba samsung dışında iyi ssd yoktu gibi geliyordu taki, çoğu arkadaşıma HD Sentinel kurdurup sağlık durumuna baktırasıya kadar. İlk önce samsungtan başlıyım, çok övülen samsung evo 860 2 senelik kullanımda %95 düşmüş. Eeee fena bir rakam demesenizde zamanında en çok sövülen ve inatla aldığım khingston ssdnow v300 120gb(yanlış yazmış olabilirim) 2015 alınıp laptopta kullanılan ve durmadan okuma yazma bombardımanına tutulan windows server 2012 işletim sistemi + iss hizmetleri açık halde kullanılmasına rağmen ssd %97 sağlık oranı sergiledi. Hız konusunda test yapmadım ama, bilgisayarın açılış hızı vb değerlendirdiğimde gözle gördüğüm kadar işletim sistemi 2015 beri formatlanmamasına rağmen aynı hızda açılıyor. Bir yandan diğer sövülen marka ise Sandisk SSD Plus 240 gb ise sağlının çabuk azalmasıydı. Arkadaşım 2 aydır kullanıyor ve testlerde hala yüzde'%100'de. Ve benim dert çektiğim crucial bx500 aksine 2 arkadaşım daha aldı ve şuan onlarda hiç sorun yok. Özetle, ssd bu devirde maalesef şans işi arkadaşlar. İstediğiniz kadar en iyisini alın (tamam samsung hata ihtimali en düşük ssd ona lafım yok) işiniz gene şansa kalıyor. Bende bu kriterleri göz önünde bulundurup, İncehesaptan 240 gb en ucuza bulduğum 254 tlye, james donkey jd240 le 240 gb ssdyi aldım. Bakalım elime ulaşınca sonuçları görücem. Alanların çoğu bir sorunda birebir değişimden dolayı çok memnun kaldıklarını söylediği için şansımı eşek abimize verdim. Bu kadar uzunca bir yazı yazdım umarım ssd almayı düşünen arkadaşlara yararı olmuştur. İyi forumlar...

hocam ben de bugün amazondan 240 gb sandisk aldım 264 tl ye

dün gece bakarken 250 liraydı bugün 15 lira artmış, daha da artmadan alayım dedim

ben de kullandıkça buraya yazarım ancak hemen geri dönüş yapamayacağım kullanım konusunda, daha toplayacagım pc için bir psu, kasa ve monitöre ihtiyacım var  

• bx500 alma alırma 3-5 mb dosya yazıyor çöp ben aldım pişmanım samsung dan aşşa kasımpaşa bu saatten sonra

• Dostum, alabiliyorsan kingston al.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.