Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.734
Cevap
271
Favori
265.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisi olan beni aydınlatabilir mi acaba?
    29 ocakta tüketici hakem heyetine sigorta iadesi için başvurdum. Yaklaşık 4 ay oldu hala savunması iştendi görünüyor ekranda? Sizce süreci hızlandırmanın ya da ordaki başvuruyu iptal edip bireysel hakem heyetine başvuramaz miyim.
    Daha önce başvurdum bireysel hakem heyetine thh ye başvurduğum için dosyayı reddetti. Ne yapsam acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiestakolik F kullanıcısına yanıt
    Maalesef tüketici hakem heyeti 6 ay sürüyor. İptal etseniz dahi bireysel hh 3 ay sürüyor. Yani pek bir mantığı yok.

• Arkadaşlar hayat sigortası ve halden anlayan paketin iadesi için 27/04/2020 tarihinde bize yazın kısmından iadesini talep ettim ancak banka henüz cevap vermedi
    E devlet ten bbdk ya başvuru için geç kalabilirim endişesi başladı. Başvurunun süresi var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gemres kullanıcısına yanıt
    banka size cevap verecek o olumsuz cevap ile e devletten türkiye bankalar birliğine başvurun. ben halden anlayan paket ve ferdi kaza sigortası aldım

• Dün bireysel hakem heyetinden arandım. Ziraat ten 2 ayrı kredi için iade talep etmiştim paketler aynı bu arada. Kredinin birini paket tutarlarını iade ettiler ancak diğeri edilmemişti. Arayan kurum, banka diğer krediyle alakalı talepte bulunmadığımı dair bilgi vermiş hakem heyetine Halbuki ben talepte bulunmuştum süreç nasıl işleyecek göreceğiz

• gemres kullanıcısına yanıt
    Vakıfbank bana da 10 gündür cevap vermedi. Büyük ihtimalle de vermeyecek gibi duruyor. Bankadan cevap gelmedi olarak hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum ben.
  • yldrmm1 Y kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, bende albarakadan konut kredisi çektim resimdeki masrafları kestiler, bunlardan tesis ücretleri artık yasal onlari talep edemiyorum değil mi ? birtek aldıkları paket ücreti için mi itiraz edebilirim. Ayrıca hayat sigortası için de iade isteyip başka bir firmadan yaptırmam mümkün mü ?

• atesoku kullanıcısına yanıt
    Vakıf bank bu aralar geç cevap veriyor. Bana cevap vermesi 20 günü buldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiyet -- 11 Mayıs 2020; 0:47:1 >
  • Konuyu açan katkı sağlayan herkesden allah razı olsun teşekkürler.ilk sayfada Ayhan beyin yaptığı herşeyi aynen uyguladım.23 martta kredi çekmiştim. 25 martta vakıfbanka yazdım.Ama tam tamına 43 gün sonra 8 mayısda dönüş yaptı.Ve bende bugün bankalar birliğine e devletten başvurdum gelen cevapla ayhan beyin yaptığı gibi.Sky limitten kullanmıştım halden anlayan paket 315 tl ve sigorta 1123 tl için başvurduk.Süreçle ilgili sonuçlanana kadar yazacağım.Teşekkürler.
  • Zaten başvuru tarihiniz cayma süresi içinde masrafları tamamı ile iade alırsınız diye düşünüyorum. Ama vakıfbank çok geç cevap vermiş.

• Arkadaşlar 10.gun de cayma hakkımı kullanarak parayı ödedim ancak bende 10 günlük faiz kestiler. 50.000 TL ye karşılık 290 lira. Bu normal mi?

• Vakıfbank’a 13 nisanda başvurdum. Bugün bu cevap geldi. Perşembe günü 30 günlük yasal süre doluyor. Bu cevapla tüketici heyetine başvurabilir miyim?

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

• Başvuru değerlendiriliyor diyor banka olumlu veya olumsuz cevap verilmemiş bu cevap ile başvuru yapmayın olumsuz cevap gelmesini bekleyin yada cevap süresinin dolmasını bekleyin.

• 7 Ay süren mücadeleyi sonunda kazandım hakem heyeti beni haklı bulup Halkbank'ın haksız yere aldığı Halden anlayan paket adı altında kestiği 252 TL'lik ücretin iadesi kararı çıktı darısı diğer tüm arkadaşların süreç biraz geç oldu ama sonunda oldu..
  • Musti4209 M kullanıcısına yanıt
    Hocam neden olumsuz sonuç ile başvurulmasını bekliyoruz, cayma hakkı benim bildiğim kadarı ile 15 gün. Bu süre içinde başvurulmaz ise kesinti yapabilirler. Bana da vakıfbank cevap vermedi ben banka yazılı dönüş yapmadı olarak başvuracağım.
  • Vakıfbank artık olumsuz dönüş yapmıyor anladığım kadarıyla. 30 gün geçmiş hala başvurunuz inceleniyor diye yanıtlamışlar.
    Bankaya başvuru yaptıktan sonra banka cevabı 1 ay sonra da gelse sizin cayma süreniz bu sürede geçmiş de olsa asıl önemli olan bankaya başvuru tarihiniz cayma süresi içindeyse tamamını değilse kesintilerle birlikte alırsınız.

Banka cevap süresini tam olarak öğrendikten sonra eğer ki süre dolmuşsa başvuru yapabilirsiniz. Burda önemli olan 15 gün içinde heryete başvurmak değil. Burda cayma süresi içinde bankaya başvurmak. Cayma süresi içerisinde bankaya başvuru yapılmışsa sigortadan kesinti yapamazlar. Süreç illa ki uzun olduğu için cayma süresi içerisinde başvuru yapsanız bile tbb hakem heyetinden sonuç gelene kadar bekliyeceksiniz.

• Musti4209 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, benim için çok aydınlatıcı oldu.
  • "Başvurunuza ilişkin bankadan talep edilen yanıt Birliğimize ulaşmıştır. Heyet tarafından görüşülmek üzere değerlendirme devam etmektedir."

Vakıfbank, hayat sigortası primini iade etmiş fakat paket ücreti iadesi yatmamış.
    Acaba onu heyet hala incelemedi mi yoksa aynı anda yatması mı gerekirdi
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.