Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.734
Cevap
271
Favori
265.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yine iptal etmek isterseniz ederseniz. Yanlız bu sefer banka kesinti yaparak verir tutarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lider06 kullanıcısına yanıt
    Bankaya yazılı dilekçede verebilirsiniz. Ama en iyisi bankanın bize ulaşın kısmından bankaya konuda tarif edildiği gibi iptal talebinde bulunup cevabı e posta kanalı ile isteyin. Gelen cevap olumsuz olacak büyük ihtimalle. O cevap ile de Türkiye Bankalar Birliği hakem heyetine başvuruda bulunursunuz. Banka senin hakkın diyerek hemen vermiyor parayı maalesef.

• strident S kullanıcısına yanıt
    Bu konuda en iyi yöntemi paylaşmış arkadaş zaten bende onun sayesinde buldum. En iyisi banka ile direk muhattab olmak değil iptal talebini bankaya uygulama üzerinden bildirmek gelen cevap ile Türkiye Bankalar Birliği hakem heyetine başvuru yapmak. Eğer tutarı kesintisiz verecekse banka başka yerden sigorta yaptırın iptal edin.

• Musti4209 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgilendirme için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • enpara icin hayat sigortasi iptali icin basvuruda bulundum , bankadan 3 saat içinde geri donus oldu edevletten talep olusturdum.Süreçin devamini yazarim enpara kullananlar icin

• Vakıfbanktan çektiğim kredinin sigorta iadesini 2 ayın sonunda aldım. Ancak halden anlayan paketi hala iptal etmediler, iade edilmedi. Daha önce iptal edip halden anlayan paket için iade alan var mı?

• Adaletli Türk kullanıcısına yanıt
    Ben konut kredisi için 27 ocakta bankaya başvurmuştum. 28inde olumsuz cevap verdi banka. 28 ocakta heyete başvurdum. 21 şubatta gündeme alındı. 12 martta Vakıfbank heyetin sonucunu beklemeden halden anlayan paketin ücretini iade etti. Ama konut sigortasını etmedi. Onun sonucunu bekliyorum.

• erenious E kullanıcısına yanıt
    Benimde heyet sonucunu beklemeden sigortayı iptal etti halden anlayan paket kaldı belirli bi standart yok heralde

• 04.05.2020 müracaat ettim hala cevap vermedi Vakıfbank bekliyorum

• Vakıfbanka 14 Nisan da başvurdum, dün yanıt geldi.
    Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

• Az önce TBB Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulundum, başvuru esnasında ilk mesajınızda bulunan yönlendirmeleriniz çok faydalı oldu, teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba okuduğum kadarıyla iptal ve iade de bir sorun yok ancak merak ettiğim bankaların iddia ettiği gibi bu sigortalar iptal edildikten sonda kredi faiz oranında bir artış oldu mu? 23 mayıs 2019 da ziraattan kullandım krediyi ve ekim ayında 0,99 dan yapılandırdım. Dask ta sıkıntı yok onu yeniledim, hayat sigortasında sıkıntım yok devam etsin ancak banka ferdi kaza sigortası ile özel konut sigortası da yapmıştı. Ferdi ve özel konutu yenilemeyi düşünmüyorum. Bir sıkıntı olur mu faiz oranlarında? Teşekkürler.
  • Bir tek ben mi bu kadar bekliyorum acaba onu merak ettim. 02.01.2020 tarihinde e-devletten başvuru yaptım neredeyse 4,5 ay oldu hala sonuçlanmadı.
  • Vakıfbank'tan 6 ay önce çekilen kredide tanımlanan halden anlayan paketinin iadesini alabilir miyiz? Ayrıca hayat sigortasının olup olmamasının avantajları nelerdir? İptal etmemiz vefat gibi durumlarda sıkıntı olur mu?
  • gorkemm4 G kullanıcısına yanıt
    Halden anlayan paket için başvuru yaptım kapatmıştım krediyi banka olumsuz cevap verdi bende tbb hakem heyetine başvurdum sonuçlanmadı daha. Hayat sigortası siz vefat ederseniz sizin ailenize borç bırakmamanız için yapılıyor. Hayat sigortasını iptal ettirme hakkınız var herkes bunun için çabalıyor yanlız bu hayat sigortası keserken bankaların çok yüksek tutardan kesmesi ile oluşan bir durum. 32.000 TL için banka benden 669 TL sigorta keserken aegon sigorta 220 TL ye yapıyor aynı işi. Millette artık uyandı bunun için çabalıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Halden anlayan paket için de başvurunuzu önce bankaya yapın olumsuz cevap ile tbb hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz.

• street_wolf41 S kullanıcısına yanıt
    Bu korona virüsü çıkınca işler daha da karıştı. Bende bekliyorum 1 ay oldu daha.

• 04.05.2020 Vakıfbank başvurdum 22.05.2020 olumsuz cevap verdiler 23.05.2020 bankalar birliğine müracaat ettim gelişmeleri yazarım

Konuyu açan ve bize ön ayak olan arkadaşa şükranlarımı sunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: street_wolf41

Bir tek ben mi bu kadar bekliyorum acaba onu merak ettim. 02.01.2020 tarihinde e-devletten başvuru yaptım neredeyse 4,5 ay oldu hala sonuçlanmadı.
    Değilsiniz, Ocak ayında başvuru alındı, heyete sunulmak üzere bekletiliyor hala, sanırım olumsuz bir cevap alacağım öyle hissediyorum.
  • sahinksk kullanıcısına yanıt
    Ne için başvuru yapmıştınız acaba

• Ben Ziraatten istediğimde aynen bunları söylediler şubeden arayıp kredi oranınız değişir siz bu poliçeleri kabul ettiğiniz için bu orandan faydalandınız diye. Yazılı cevap talep ettim. Bir kredimin Poliçelerini hemen yatırdılar diğerini yatırmadılar tam 5 ay sonra heyet lehime karar verdi diğer kredimin de tüm talep ettiğim poliçelerini geri aldım. Oranda değişme olmadı hala aynı orandan ödüyorum kredimi

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.