Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.734
Cevap
271
Favori
265.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gözünüz Aydın. Ziraat için bende başvuracağım. Nelerin iadesini aldınız yazabilir misiniz? Bunların içinde eksper ücreti var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aallii06 -- 12 Nisan 2020; 14:41:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aallii06 A kullanıcısına yanıt
    dosya. eksprertiz ve kredinin kendi sigortası. dask harici olanlar........ (ferdi sigorta. halden anlayan paket v. s. )

• Bende bankaya 8 nisanda yazdım ama hala bir cevap yok. Bu süre uzarsa 15 gün geçmiş olacak. Sıkıntı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiyet -- 14 Nisan 2020; 11:42:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba başvurumun üzerinden 3 ay geçti fakat hala heyet tarafından görüşülüyor yazısı var . 90 gün doldu ne yapmam gerek ?

• Selam Arkadaşlar,

Garanti Bankası'ndan çektiğim kredi için Edevlet hazine bakanlığı üzerinden başvurmuştum. Banka ret yazısı yazmıştı fakat başka firmadan yaptırabileceğimi belirtmişti.

Bunun üzerine Aegon'dan sigorta yaptırıp kredi çektiğim şubeye web üzerinden ulaşmaya çalıştım ulaşamadım.

Garanti web sitesi iletişim bölümünden ilgili şubenin beni aramasını rica ettim. 2 gün sonra şubeden aradılar mail adresine eski poliçenin iptali dilekçemi ve yeni poliçemi mail olarak gönderdim.Ertesi gün 30 gün geçmiş olmasına rağmen tüm sigorta bedeli hesabıma iade edildi.

Süreç bu şekilde.Sağlıklı günler.
  • Tam 2 ay önce vakifbanktan cektigim kredinin hayat sigortasi icin konu sahihi arkadaşım dediklerini aynen yaptım. iptal talebim bugün olumlu sonuçlandı. Eksiksiz bir şekilde iade oldu. Haber veren arkadaşa tskkrlr.
    Ayrıca aegon dan yeni bir sigorta yaptirmak istiyorum. 2 ay gecti yapılabilir mi, yapılırsa aegon dan yapılan poliçeleri bankaya vermek gerekli mi. Bilgisi olan yardimci olursa sevinirim

• sadi_33 S kullanıcısına yanıt
    Siz vakıfbank iletişim bölümünden yazdınız mı? Yazdıysanız kaç günde cevap geldi size?

• quote:

Orijinalden alıntı: asiyet

İyi günler. Dün vakıf banktan konut kredisi çektim 0.93 ten. Konut kredisinin şartları diyip bir sürü masraf kesintisi yapıldı. Ben bunları iade için başvursam 0.93 oranı iptal olur mu? Sitede o kredi oranından faydalanmak için o paketler yazıyor.
    Aynı soru bendede var cevap verebilecek var mı bende 148 bin tl çektim dün.
  • asiyet A kullanıcısına yanıt
    2 günde cvp geldi. Bende bu yazıyıbankalar birligi hakem heyetine gönderdim. 2 ayın sonunda para yattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: pasorcaprazi

Merhaba başvurumun üzerinden 3 ay geçti fakat hala heyet tarafından görüşülüyor yazısı var . 90 gün doldu ne yapmam gerek ?
    90 günlük süre sizin başvuru tarihiniz ile başlamıyor. Siz evraklarınızı TBB ye sunup, konu hakem heyeti tarafından kabul görüldüğü zaman başlıyor. Bir kaç gün daha sabredin.
    Ben 8 nisanda yazdım hala cevap gelmedi. Ne kadar beklemem lazım acaba?

Şimdiye kadar gelmesi lazımdı, tekrar yazın isterseniz

Tekrar yazayım ama 15 günlük cayma hakkım bitmiş oldu. Direk bankalar birliğine mi yazsam olur mu acaba?

Bankalar birliğine bankanızdan gelen cvp i ekliyorsunuz. Siz tekrardam yazın bence

Yazdım tekrar bakalım ne zaman cevap gelecek.

• ayhan bey konu için teşekkürler. bu konudan görüp yazılanları uyguladım. vakifbanktan 0.99 oran ile konut kredisi çektim. yıllık azalan 400 Tl olan hayat sigortasını ve diger tum kesintileri bankalar birliği kararıyla iptal ettim ve geri aldım.bu hayat sigortasını başka yerden yaptırmak zorundamıyım banka bana hayat sigortasını zorunlu tutabilirmi bilgilendirebilirmisiniz teşekkürler

• kullanılan kredide sigorta yapıldı mı nasıl görebilirim?
    ben kredi alalı 3-4 sene olmuştur.
    kredi detayinda sigorta bilgisi göremiyorum.
    kredi başlarkenki hesap hareketlerine mi bakmak gerekir?

• neo1036 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Sigortaya gerek yok. Güle güle harcayın paranızı.

• neo1036 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Eksper ücretini de aldınız mı?

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.