Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.734
Cevap
270
Favori
264.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ziraate yazdım bize ulaşın bölümünden, mail ile dönüş yapılsın dememe rağmen şubeden aradılar üzerini kapattılar. Yazılı dönüş için tekrar tekrar yazdım ama dönüş yapmıyor banka...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tbb nin 90 günlük süresi doldu üzerine 20 günlük tebliğ süresi var denildi o sürede doldu herhangi bir cevap verilmedi ne yapmam gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hira2017 -- 26 Mart 2020; 21:59:12 >
  • Hira2017 H kullanıcısına yanıt
    Tbb karar açıkladı mı?

• erdsavas kullanıcısına yanıt
    Banka 30 gün içinde cevap vermesi gerek. Eğer vermezse 30. günde TBB ye başvurun. Başvuruda bankadan olumsuz cevap aldınız mı diye seçenek var onu hayır seçin.

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birde arkadaşlar Hayat sigortasını taksitli alan arkadaşlar dikkat etsin. İlk Yıl taksitini tbb kararıyla geri alıyorsunuz sonra Kredinin 2. yılı geldiğinde banka tekrar poliçe yapıyor.
    18.04.2019 tarihinde kredi çektim. Hayat sigortasının ilk yıl taksiti 195TL idi. Bankadan bugün mesaj geldi aynen şu şekilde,
    Sn. x, Konut kredinize iliskin hayat sigortaniz 16.04.2020 tarihinde yenilenecektir. Iyi gunler dileriz.
    Dikkat edin. Sanki biz ilk yıl taksitine itiraz etmişiz gibi davranıyorlar.

Tbb cevap vermedi aradım 90 lük süre bitti 20 gün tebliğ süresi var dedi 20 gün gecince tekrar aradım yorgunluk var dedi bekleyin dedi. Sonuçta kanuni Bi süre var bu süre zarfında cevap vermeleri gerekiyor diye düsünüyorum.

• Bunlar da çabuk boyun eğdi demek bankalara benim de 7 Şubat başvurudan ses seda yok, emsal karar muhabbeti geçmiyor demek ki aynı konu halbuki kopyala yapıştır imzala gönder yapsalar günlük başvurular ertesi gün sonuçlanır zaten

• Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

Sizce mantıklı mı? Hangilerini geei alabilirim?

• İyi günler , türkiye bankalar birliğine yaptığım başvuru 30 gün geçmesine rağmen sonuçlanmadı.
    Bu durumu ile daha önce karşılaşan oldu mu ?
    Bankalar birliği yolu ile hayat sigortası iptali gerçekleştiren arkadaşlar ortalama sonuçlanma süresi ne idi?
  • tembelreis T kullanıcısına yanıt
    Benimde bir ayı geçti bekliyorum.

• Vakıfbank'tan aldığım kredi için 550 lira sağlık sigortası,735 lirada halden anlayan paket ücreti aldılar. E-devlet'ten iade başvurusunu yaptım.1 hafta önce lehime sonuçlandı. 15 gün içinde geri ödeme yapılacağı kararda belirtilmiş. Banka bugün sigorta parasını ödedi ama halden anlayan paket ücretini ödemedi. Telefon bankacılığı ile ulaşamıyorum,mailede donus yapmadilar. Vakifbank ile aynı süreci yaşıyan oldu mu? Sürecide başvuracak olanlar icin bilgi olarak özet geçiyorum.

1 Kasım Kredi alımı
    5 Kasim bankaya masraflari iade etmesi icin yazili basvuru
    10 Kasim bankadan olumsuz cevap
    11 Kasim e-devlet'te bireysel musteri hakem hey. basvuru
    28 Mart lehime sonuclanan karar
    02 Nisan saglik sigortasinin iadesi

Düzeltme:735 TL halden anlayan paket ücretinide ödediler.
    Bütün masraflarımı almış oldum. 🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi willerdem -- 2 Nisan 2020; 19:21:10 >
  • 12.aydaki basvurum için hala heyete sunulacak diyor cimere yazdım bakalım onlar ne diyecek

• Arkadaşlar merhaba. Kasım 2019'da Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi çekmiştim. Bu ay toplam borcu ödeyip erken kapattım krediyi. 217 TL. Hayat sigortası prim iadesi haricinde iade olmadı. Sizce iade edilmesi gereken başka bir meblağ var mı ?Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

• Advocate54 A kullanıcısına yanıt
    Üstteki iki sigorta poliçesini iptal ettirin. Şubeye gidin iadesini isteyin. Sonuçta kullanılmıyor artık.

• Konu sahibine çok teşekkür ediyorum. Vakıfbank'tan tarafıma kesilen 500 tl masrafın (hayat sigortası ve primi) bugün iadesini yaptı banka.

E-devlete yaklaşık 1.5 ay önce başvurdum, bugün sonuçlanıp banka parayı hesabıma yatırmış.

Keşke hocam senin bu konun, konut kredisi çektiğim zaman olsayd. Banka bir ton gereksiz masraf kesmişti, söke söke alırdım şimdi
    Cevap için teşekkür ederim.

• Ayhan hocam sizin yönlendirmeniz sayenizde çok uzun süren TBB başvuru sürecim lehime sonuçlandı. Vakıfbank'dan 2018 Temmuz ayında kullandığım konut kredisi için başvuru yapmıştım. Tam umudumu yitirmişken 2019 11'inci ayda yaptığım başvuru 27.03.2020 tarihinde olumlu olarak sonuçlandı. 5200 Tl nin tarafıma iadesine karar verildi.

Ancak Vakıfbank hiçbir şeklide 1 TL bile iade yapmadı. Telefonla kendilerine ulaşamadım. Bize Yazın kısmından TBB karar tarih sayısı belirterek paranın iadesini talep ettim. Buradan da olumlu ya da olumsuz cevap vermediler.

Sizce bu aşamada ne yapmalıyım.
  • justicce kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun gözünüz aydın. Güzel para gelmiş. Hele ki şu zamanda ilaç gibi gelecektir. Keşke bu şeylerle uğraşmasak. En başta bankalar insanları zorlamasa. Bi düşünün binlerce milyonlarda kişi kredi çekiyor çoğu paralar bankalara kalıyor. Şimdi sizin yapmanız gereken Kararın bankaya tebliğinden itibaren 15 gün beklemek. Kararın Size tebliğ edildiği gün bankayada tebliğ ediliyor. Bana banka 13. Günde yatırdı. 15 gün daha sabredin. Sağlıklı günler.

• Dark Brotherhood kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın..

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.