Şimdi Ara

BİRDEN ÇOK BİLGİSAYARI 1 YAZICIYA BAĞLAMAK?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
34.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir adet çok fonksiyonlu yazıcı aldık ve bu yazıcının 1 adet usb girişi bulunuyor. 2 adet bilgisayarımız var ve biz bu bilgisayarları tek yazıcıda kullanmak istiyoruz. Bu işi nasıl yapabiliriz. *

*Arkadaşlar forumda aradım ama istediğim sonucu bulamadım buradan yönetime çağrım arama motorlarını daha verimli hale getirirlerse çok daha iyi olur. Ayrıca konuyu yazıcılar bölümüne açamadım çünkü öyle bir imleç yok dirkt bu bölüme açtı yazıcılar bölümüne taşınırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey@zıt -- 4 Ocak 2008; 10:00:09 >

• yazıcıyı 1 bilgisayara kurduktan sonra ayarlarından paylaşıma açacaksın daha sonra çalışma grubundaki diğer bilgisayarlardan denetim masasına girip yeni yazıcı ekle sihirbazını çalıştır oradan ağdaki yazıcı olarak seçip devam et yani local printer değil kendisi ağdaki yazıcıları arar ve bulur sonra o yazıcıyı ekleyip kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antidote -- 4 Ocak 2008; 10:03:53 >
  • anladığım kadarıyla bilgisayarların ağ bağlantısı olduktan sonra bu işlem yapılabilir olayı kavradım ama yeni bir sorun var bu bilgisayarlar birbirine bağlı değiller. 2 çözüm olabilir
    1 bilgisayar direkt olarak yazıcıya bağlanabilir (olurmu bilmiyorum)
    2 bilgisayarları birbirine ethernet ile bağlamak (anladığım kadarıyla)
    bağlantı konusunda yardım ederseniz çok sevinirim.
  • kablosuz ağ kullanıyorsanız veya aynı modemden internete çıkıyorsanız bilgisayarları aynı çalışma grubuna üye yapın bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler oradan bilgisayar adı kısmındadır çalışma grubu. 2 bilgisayarda aynı çalışma grubuna üye ise yukarıda anlattığım şekilde yazıcıyı paylaştırabilirsiniz önemli olan bilgisayarların aynı modemden internete çıkıyor olmalı gerisi çok basit
    1- printer ı 1 bilgisayara kurun
    2- 2 bilgisayarda aynı çalışma grubunda olsun
    2- 2. bilgisayarda yazıcı ekle ayarlarından network printer olarak seçip aratın ve kaydedin o kadar...
  • kablosuz modem bar bir bilgisayar ethernet ile baplı birisi kablosuz bağlı aynı sistemi uygulayabilirmiyim?
  • tabiki olur sonuçte aynı modem...
  • tamam bunu yapacağım yardımların için çok teşekürler yanlız kafama takılan şu. her kablosuz bilgisayar benim bu ağımın içine benden habersiz girebilirmi. modemde şifre var.
    quote:

Orjinalden alıntı: antidote

tabiki olur sonuçte aynı modem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SoNTurQ

tamam bunu yapacağım yardımların için çok teşekürler yanlız kafama takılan şu. her kablosuz bilgisayar benim bu ağımın içine benden habersiz girebilirmi. modemde şifre var.
    quote:

Orjinalden alıntı: antidote

tabiki olur sonuçte aynı modem...

şifre vermediyseniz girebilir ve paylaşılan belgelerinizi görebilir, paylaşılan bir şey yoksa internetinizi kullanbilir. Yazıcı konusuna ek olarak şunu söylemek istiyorum ; paylaştırmak için aynı ağa üye olmak zorunda değilsiniz, farklı ağlarda bulunabilirsiniz, önemli olan aynı ağ geçidi içerisinde yer almak

• şayet modeminde şifre varsa sadece şifreyi bilen girebilir ağına başkası giremez...
  • arkadaşlar yardıölarınızdan dolayı çok teşekürler şifre var ozaman çim rahat. ağı kurdum yanlız yazıcı diğer bilgisayarda görünmüyor onu halletmeye çalışıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: www.klavyemouse.com

şayet modeminde şifre varsa sadece şifreyi bilen girebilir ağına başkası giremez...

• yazıcının kurulu olduğu bilgisayardan yazıcıya sağ tıklayarak paylaşım ver.
    sonra diğer bilgisayar geç [yazıcıyı laptopta kurulu olarak örnek vereceğim]
    başlat / çalıştır
    \\laptop

entera bastığında paylaşılan yazıcıyı göreceksin, sağ tıklayıp bağlan demen yeterli
  • Benim kablolu bilgisayara(win10) yazıcı baglı değil diğer bilgisayarda bağlı yazıcı(linux mint)
    kablosuz kablolu bilgisayardaki yazıcıya nasıl bagllanabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.