Şimdi Ara

Biraz Nostaljik Ekran Kartı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler emektar ekran kartım 5770 bugün sonunda pes etti. Sizden yeni bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Sistemim zaten eski en yakın zamanda yenilemek istiyorum ama o zamana kadar beni idare edecek, en az 5770 ayarında,eski işlemcime uyumlu (Zaten bu işlemciyle ekran kartı arasındaki darboğaz olayından anlamadığım için sizden yardım istiyorum.) bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Biraz bakındım, internette sıfır 5770 bulamadım yoksa yeni bi tane alıp yoluma devam edecektim.

Sistem: AMD Athlon 64 x2 5200+ 2.70GHz, PSU: 450 watt, Anakart: Foxconn A690GM2MA

Not: Daha önce de ekran kartım bozulmuştu ama bu seferki gibi olmamıştı. Önceki ekran kartımda önce görüntüler bozulmuş daha sonra pc mavi ekran vermişti. Sonra da ekran kartından görüntü alamamıştım. Ama bu sefer oyun oynarken birkaç kez ekran karardı ve pc dondu, resetleyince düzeldi, son siyah ekrandan sonra reset de fayda etmedi ve ekran kartından bi daha görüntü alamadım. Pc'yi onboard olarak başlattığımda da aşağıdaki hatayı alıyorum;

"AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımı için uygun..." bundan sonraki yazının yarısı silik okunmuyor. Driverları kaldırıp tekrar kurdum ama sonuç değişmedi. Bağdaştırıcı sekmesinde, catalyst center'da, raptr'da ekran kartına dair hiçbir şey yazmıyor. Bunlar ekran kartının temelli nalları diktiğini gösterir değil mi?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Hd6670
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolyDemiJohn

Beyler emektar ekran kartım 5770 bugün sonunda pes etti. Sizden yeni bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Sistemim zaten eski en yakın zamanda yenilemek istiyorum ama o zamana kadar beni idare edecek, en az 5770 ayarında,eski işlemcime uyumlu (Zaten bu işlemciyle ekran kartı arasındaki darboğaz olayından anlamadığım için sizden yardım istiyorum.) bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Biraz bakındım, internette sıfır 5770 bulamadım yoksa yeni bi tane alıp yoluma devam edecektim.

Sistem: AMD Athlon 64 x2 5200+ 2.70GHz, PSU: 450 watt, Anakart: Foxconn A690GM2MA

Not: Daha önce de ekran kartım bozulmuştu ama bu seferki gibi olmamıştı. Önceki ekran kartımda önce görüntüler bozulmuş daha sonra pc mavi ekran vermişti. Sonra da ekran kartından görüntü alamamıştım. Ama bu sefer oyun oynarken birkaç kez ekran karardı ve pc dondu, resetleyince düzeldi, son siyah ekrandan sonra reset de fayda etmedi ve ekran kartından bi daha görüntü alamadım. Pc'yi onboard olarak başlattığımda da aşağıdaki hatayı alıyorum;

"AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımı için uygun..." bundan sonraki yazının yarısı silik okunmuyor. Driverları kaldırıp tekrar kurdum ama sonuç değişmedi. Bağdaştırıcı sekmesinde, catalyst center'da, raptr'da ekran kartına dair hiçbir şey yazmıyor. Bunlar ekran kartının temelli nalları diktiğini gösterir değil mi?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bende o islemcinin 4200+ olanı vardı HD5670 ile Battlefield 3 1440x900 de medium high arası acıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• idarelik alacaksan yazmislar 5670 6670 bunlar isini gorur 100 lira alti fiyatla.5770 islemcine biraz fazla gelmis ama kullanmissin.sifir ariyorum alir gecerim dersen amd 240 uygun olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r7-240-gddr3-2gb-128bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim.

6670 baktım ama sadece gittigidiyor'da bir satıcıda bulabildim (onda da stokta var mı yok mu belli değil).Sıfır almak istiyorum, gerçi ikinci el de bulamadım zaten. İdarelik dedim ama 300-350 arası bütçem var. Mesela R7 260x için ne dersiniz? Çok mu fazla gelir? Öyle en son çıkan oyunları oynamıyorum zaten ama hiç oyun oynamıyor da değilim. Özellikle eskiden kalma güzel oyunları oynarım hala bu yüzden biraz performanslı giriş seviyesinin biraz üzerinde bir şey arıyorum. Eskiden bu amd'nin sitesinde de sistem gereksinimleri yazardı yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi hiçbir şey yazmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HolyDemiJohn -- 17 Ocak 2015; 16:15:29 >
  • 260x 4 cekirdekli intel 8300 gibi islemcilere bile overclock yaptiriyor cok guclu gelir faydasini goremezsin kartin.ikinci el bolumu var forumda baktin mi?sifir alacagim diyorsan dedigim gibi 240 uygun olur fazlasi israf olur.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_265/tt.htm
  • Teşekkürler ben o zaman 240 bakayım. İkinci el bölümüne şöyle bi yüzeysel bakmıştım ama orayı da biraz incelerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.