Şimdi Ara

Bir Yılda Kaç Km Normal? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
0
Favori
29.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arabayı aldığım Ekim 2004'den Ocak 2011'e kadar 61 bin km. yol yaptım. Ve Ocak 2011'den Ocak 2013'e kadar iki yıl içinde 74 bin km. yol yaptım. Yani şu an 135 bin km. de olup ilk 7 yılda 61 bin km, son iki yılda 74 bin km. yol. Bir aydır kullanmıyorum zaten, ruhsat sahibi (annem) el koydu arabaya bazı sebeplerden dolayı.
  • parasını son damlasına kadar hak ettirmek lazım, aracı alınca. değeri düşmesin diye araca binmemek pek mantıklı değil. boş yere mi vergi, kasko, sigorta, bakım parası ödüyorum?
    10 bin altının da araca ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. satsalar araç fiyatları düşer bir ihtiyaç sahibi alır.
  • En ideali 10-15 bin arası.
  • 2011 başından beri 3 araçta sırf kendim yaptığım km

VW Golf 65.000km
    C230T 64.000km
    E63 AMG 46.000km (3-4 ay kışın bunu kullanmıyorum)

Toplam 175.000km yapmışım
  • valla benim yılda temiz 30binim var,zaten 90bine gelince veya 3 sene sonra garanti bitince satıcam ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

2.5 yıldır aracımı kullanıyorum 53.000 km de . Dizel olmasının bu kadar kullanmamda etkisi büyük .

Şuanda 61.000 de 4 ayda 8.000 km yapmışım .
  • Ogrenci oldugumdan bos vakit cok. Gunde 16km okula git gel, 4km de okul cikisi cayyolu yakin oraya.
    Hafta sonlari ayda 2hafta tatile giderim. Genelde 250-300km. Git gel 500km diyelim
    Tatile gitmedigim hafya sonlarida disardayim

1yil olmadi ama 15bin km yaptim. Babamin araclada 2-3bin km yapmisimdir.

Yakit 12-13lt yakiyor ama tatillere ve okula giderken ogrenci aldigimdam, 5-6lt yakiyor gibi geliyor bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yasam tarzi degiskenlik gosterir
    Ben para verdigim hic biseye acımam ama deger veririm oyle horda kullanmam
    Nereye gıdersem gideyim araba ile gıdıyorum artık istanbulda yasiyorum alıskanlık oldu
    2011 model benznli aracim 55binde
    Bir ayda temiz 1000 lira veriyorum benzine

• Arabayı binmek için almıyormuyuz? O zaman km hesabı ne için? İhtiyacınız varsa binecek, km hesabı da yapmayacaksınız.

• Hayvan gibi kullanılmamış bir araç periyodik bakımları aksatılmadıysa yorulmaz.
    Hele uzun yolda yıpranma az olur.
    İkinci el araç alırken şehiriçinde kullanılmış araçtan kaçınırım. Zaten araba belli ediyor kendini nerede nasıl kullanıldığını.
  • ortalama 20bin km normaldir bence
  • 10bin ideal
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.