Şimdi Ara

'' Bir tv kanalı kurmak için kime başvurmak gerekir??? ''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir tv kanalı kurmak istiyorum, format belli. Daha önce yapılmamış yapılması durumunda çok büyük ses getireceği kesin olan bir tv kanalı. Bir stüdyo daire, bir kameraman ve 3 çalışanın yeterli olduğu bir kanal... Dediğim gibi format belli. Yani konu hazır. Üniversitnin grafik tasarım bölümünü bu ay bitirdim. Ve ilgili yerlere başvurmak istiyorum fikrimi sunmak için. Neyin nasıl olduğunu bilen var mı içinizde acaba?
    Sakın aklınıza tvkanalı deyince öyle kocaman apartman kadar stödyoları olan özel kanallar gelmesin. Bir stüdyo daire, bir kameraman ve 3 çalışan gelsin. Yani masrafsız ama çok para kazandıracak bir altın madeni projesi bu...

İlk ne yapmam, nereye başvurmam gerekir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdfyobgsougt -- 11 Temmuz 2006; 22:03:58 >

• sanırsam RTÜK. Ankara bilkentte.Kolay gelsin
  • Teşekkürler...

ilk olarak mail mi atmamız gerekir?
    Yani masraflarıda onlar mı karşılayacak? ( Stüdyo daire, teknik altyapı falan )
    İlk iş bu mudur yani? RTÜK mü?
  • masrafları neden onlar karşılasın ki..
  • E kim karşılayacak? Onu soruyorum işte... Fikir iyi, bunu kimdeğerlendirebilir onu soruyorum...
  • Mesela bakın

http://www.ans.com.tr/ vehttp://www.galaxyteknik.com/ var bulduğum..

Birincisi yapım şirketi. Hem de 10 tane kanal açtılar. İkinciside doğan medya grubunun teknik altyapısını sağlıyor.
  • arkadaş tek kamera ile olmaz bu iş.en başta stüdyo yalıtım ister özel hadi onları yaptın mutlaka ışık olması lazım ki o ışıkların bir tanesi bile milyarlar.Geçelim reji ye resim seçme masası,en az 5 monitör,vtr cihazları,serverlar,kj cihazı,intercom,ses masası,kamera kontrol,ışık kontrol(dimmer),hibrit bunlarlarda bitse çanaklar,yayın cihazları ohooooooooo sen en az 300 milyarı bir kere gözünden çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martymcfly -- 11 Temmuz 2006; 22:35:41 >
  • Canlı yayın olacağını kim yazdı ki? Kasetten yayın yapacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bdfyobgsougt

Canlı yayın olacağını kim yazdı ki? Kasetten yayın yapacak.

arkadaşım vtr'den yani dediğin gibi kasetten bile olsa bunlar lazımdır
  • İşte benim sorduğum asıl soru bu masrafı fikir güzelse havada kapacak insanlar vardır muhtemelemn. Onlar kimlerdir? Tv yapımcıları mı? Tv apım stüdyoları mı? Yoksa direk atv- star- show tv ye mail mi atmam gerekir aklımda deli fikir var. Yaparsanız uçarız diye...
  • bence sen prodiksüyon şirketlerine mail atmayı dene bence en doğru seçim onlar olur
  • Produksiyon sirketleri hangileridir? Var mı bildiğin?

medyapım
    ans

hariç aklıma gelen olmadı. Bu ikisine mail attım...
  • Hocam sen sıkı bi sponsor bul en iyisi seni anca o paklar
  • en iyileri onlar mesela imaj'da var ama onlar genellikle dizi ağırlıklı çalışıyorlar galiba net'ten biraz araştırısan daha bulabilirsin
  • quote:

İşte benim sorduğum asıl soru bu masrafı fikir güzelse havada kapacak insanlar vardır muhtemelemn. Onlar kimlerdir? Tv yapımcıları mı? Tv apım stüdyoları mı? Yoksa direk atv- star- show tv ye mail mi atmam gerekir aklımda deli fikir var. Yaparsanız uçarız diye...

Tv yapımlarına göstermek gerekir.Doğrudan randevu alman çok zor aracı koyman lazım.Adamlara içerikle ilgili verilecek rapor hazırlamak lazım.Randevuya gittiğinizde üstünüzde şık bir takım olması lazım bi de öpey para harcamanız lazım.Projeyinin telifini alın bence hemen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JoKeYANKARA

quote:

İşte benim sorduğum asıl soru bu masrafı fikir güzelse havada kapacak insanlar vardır muhtemelemn. Onlar kimlerdir? Tv yapımcıları mı? Tv apım stüdyoları mı? Yoksa direk atv- star- show tv ye mail mi atmam gerekir aklımda deli fikir var. Yaparsanız uçarız diye...

Tv yapımlarına göstermek gerekir.Doğrudan randevu alman çok zor aracı koyman lazım.Adamlara içerikle ilgili verilecek rapor hazırlamak lazım.Randevuya gittiğinizde üstünüzde şık bir takım olması lazım bi de öpey para harcamanız lazım.Projeyinin telifini alın bence hemen.

Ya şimdi ben sadece konu hakkında konuşmak, olabilir durumunda gidip projem hakkında tanıtımımı yaparım. Önce sadece konu hakkında, olup olamayacağı hakkında yarım saatlik bir konuşma işte. Bunun için ne epeyce para harcaması lazım anlamadım ki!? Basit bir konuşma işte. Birşeyin tanıtımı falan değil. Zaten yalnızım şuanda. Fikri sadece ben biliyorum.
    Bu arada telif hakkı nasıl ve nerden alınır? Ve sponsor nasıl bulunur? Onun içinde aklımda ki kanal acılırsa sponsor lur musunuz? mailleri mi atmalıyım acaba?

• Para lazım derken telif için falan.Projeyi yapımcılar beğenirlerse sponsor kolay bulunur yapımcı şirket büyük ihtimalle yardımcı olur.Ama muhakkak patentini almak lazım.Bunun için Türk Patent Enstitüsüne başvurmak gerekir.
  • Kaç para gibidir bu telif hakkı olayı bir fikir için? Ya da internet adresi falan yok mu bu sitenin?
  • Dostum bence tvyi kktc de kur orada biraz daha ucuz herhalde ordan uyduya çıkarsın personelde lazım olursa ben varım bedava çalışırım sigortamı yatır yeter...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.