Şimdi Ara

Bir kutu kola ile neler yapabilirsiniz :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi siz zaten daha önceden biliyordunuz,

ya da bilmeyen bazı dostlarımız içinse bunlar zaten birer saçmalık.

Eğer burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi 900.000.-TL. 'dır (Yani bir kutu kola yeterli).

COCA COLA, PEPSİ COLA TURKA, KRİSTAL COLA SEVENLERE...

TUVALET TEMİZLEMEK İÇİN: Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz.

Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz.

Koladaki sitrik asit Hela taşındaki lekeleri yok edecektir.

KROM TAMPONLARDAKİ PAS LEKELERİNİYOK ETMEK İÇİN:

Tamponu colaya batırılmış marlboro folyosuyla iyice ovunuz.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN:

Bir kutu kolayı kutup başlarına dökün ve çapak yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CİVATAYI SÖKMEK İÇİN:

Colaya batırılmış bir bezi birkaç dakika paslı cıvataya uygulayınız.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN:

Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve

her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.

COCA COLA + PEPSİ + COLA TURKA + KRİSTAL KOLA ARABALARIN ÖN CAMINDAKİ LEKELERİ YOK EDER.

AYRICA BİZ BU MADDEYİ İÇERİZ !!!BİLGİLERİNİZE...

1-) Coca-cola, pepsi, cola turka, kristal cola'nın ortalama pH değeri 3-4.

Bu değer dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.

2-) Pepsi , coca-cola, cola turka, kristal cola'yı içmeden önce bir düşünün.

3-) Dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyorsunuz.

İki yıl önce Delhi üniversitesinde "kim daha fazla cola içecek" diye bir yarışma yapıldı.

Sekiz litre cola içen kazandı ve herkesin gözü önünde öldü.

Neden? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.
    Birisi kırılmış dişini bir şişe pepsinin içine koydu ve diş 10 günde eridi!!!

Dişler ve kemikler ölümden sonra en fazla dayanabilen organlarımızdırlar.

Bir şişe kola içerek midenize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün.

Yazıda kolanın insan sağlığına karşı zararlarına değinilmiştir.

• kola zararlı derlerdi de kimse sebebini ayrıntılı açıklayamazdı
    senin açıklamalar oldukça ayrıntılı geldi bana
    eskiden çok içerdim şu kolayı
    midem gastrit oldu olalı fazla içmiyorum arada sırada
    o zaman bundan sonra "cola turka" yı iyicene azaltıp "içim ayran" içerim
    yapacak başka şey kalmıyor walla
  • Ben de kola bağımlısıyım denilebilir ama sigara-esrar gibi şeyler yerine hr zmn kolayı yeğlerim..
  • birinci; zaten güzel olan şeyler ya şişmanlatıyordur yada aşırı zararlıdır..
    ikincisi; yemekten sonra içilen bir kutu kolanın verdiği haz gibisi yokki, diğer zamanlar hep su içerim zaten..
    üçüncüsü; insanın canı yanana kadar bildiği alışkanlıklarından vazgeçmez, yani içmeye dewam [dry]
  • Çok çok az kola içen birisi olarak (yaklaşık ayda 3-4 kutu içerim) burada yazılanların pek çoğunun çürütüldüğünü belirtmek isterim. Daha önce başka forumlarda da tartışıldı. Kimya mühendisi arkadaşlar bir kısmını çürüttüler.

Özellikle belirtmek isterim ki şu kola yarışmasında ölme olayı tamamen bir şehir efsanesidir. Bu elemanın üniversitesi, içtiği kola miktarı hep değişir. Aynı hikayenin sigara versiyonu da kulaktan kulağa dolaşmaktadır. Defalarca dinledim. Ayrıca öyle bir yarışmada mola vermeksizin mümkün olan en kısa zamanda 8 - 10 litre su içseniz de ölüm riskiniz vardır. Su zehirlenmesi tabirini duyan arkadaşlar mutlaka vardır.

Yine akü kutup başlarındaki çapağı temizlemek için kola dökmenize gerek yok, ben o işi her zaman sıcak su ile yapıyorum. Üzerine sıcak suyu dökün yokolsun. Demek ki sıcak su da içilmemesi gereken birşeymiş.

Ayrıca şunuda bilin ki midenizdeki asit değeri koladakinden daha yüksektir. Yani kola içerek midenize zarar vermeniz imkansız. Midenin kendi asit oranı koladan daha güçlü.

Bütün bunlar kola'nın zararsız olduğu anlamına gelmiyor tabiki. Özellikle dişler üzerinde inanılmaz olusuz etkileri var. Sonuçta içinde asit barındırıyor.

• benim üç dişimi eritti su namusuz kola.
  • benim param olmadigi icin kola alamiyorum , bol bol cesme suyu iciyorum...
    bizim buralarda sular gume dagindan geliyor..marketlerdeki sulardan icemiyorum

beni koyumun yagmurlarinda yiksasinlar,.,

corleone vize haftasi ne zamandi , ben kacirdim gene heralde....
    su 2. vize final baslangic tarihlerini verir misinz bana
  • vize tarihlerinide forum sayfasından istiyorsun yaa ben sana daha ne diyim artık [wand][bore]
  • tamam tamam anladık bundan sonra cola içmiceez!
  • bir olay ve tavsiye
    asla kola gazli içecek yada asitsiz normal paket meyvasularını bir anda dikmeyin
    3 yıl önce uludağ üniversitesinde tıp fakultesinde bir arkadaşımızın rahatsızlığı nedeniyle 5 gün refakatçıydık yan odada acılar içinde yatan ve sürekli takım elbiseli (man in black)ziyaret ettiği bir hasta vardı biz oradan ayrıldıktan 2 gün sonra öldü(kağıt işlerine gittiğimizde oğluyla konuştuk)
    hasta< olan bayan eve aldığı kristal marka koladan 1 bardak koyuyor ve yazın verdiği bunalmayla tek solukta içiyor ancak daha kola ağzındayken dişetlerinde bir yanma hissediyor kusmaya çalışıyor ama başaramıyor olay gayet basit şişeleme ve ambalajlama otomatik işlevlerdir asit valfinin küçük bir tutukluğu sonucu içtiği şişedeki karbonik asit oranı %60 larda sonuç olarak tüm sindirim sistemi osafagus ve dildahil tüm ağız içi yapı ileri derecede kimyasaklyanık
    ve sonuç bir hafta süren acıı dolu bir ölüm
    mib lerde şirket temsilcileri hastane masrafları ve bayağı yüklü bir suspayı için başından bir an olsun ayrılmadılar
    bir anıda benden
    bursa 3el marketten aldığım asya marka meyva suyu paketten (1lt) ağzıma dikmemle tükürmem bir oldu
    dilimde yanma vardı dilimi ve ağzımı baya bir çalkaladım ertesi gün fakulte labda meyvasuyunun titre sini yaptık içinden yüksek oranda sodyum sitrik asik çıktı (ancak gıda yönmetmeliği üst sınırında)firmaya bildirdik gayet basit ve sakin karşıladılar daha öncede bu şikayeti aldıklarını ve benzer mamullerin piyasadan çekildiğini sorunun asit içeriğinde değil katılan anti malzeme ömrünün raf ömründe kısa olusu olduğunu ve bu içerikte malzeme artık üretmediklerini belirttiler
    bu arada perra pak ambalajların sıvıu geçlirgenliği vardır örneğin aldığınız kutusüt market kosullarında çamaşırsuyu veya deterjan akıntısına maruz kalmışsa paket içine bu malzemelerden sızma olmuş ola bilir (ondan ambalaja full dikkat)
    saygılar

• bir olay ve tavsiye
    asla kola gazli içecek yada asitsiz normal paket meyvasularını bir anda dikmeyin
    3 yıl önce uludağ üniversitesinde tıp fakultesinde bir arkadaşımızın rahatsızlığı nedeniyle 5 gün refakatçıydık yan odada acılar içinde yatan ve sürekli takım elbiseli (man in black)ziyaret ettiği bir hasta vardı biz oradan ayrıldıktan 2 gün sonra öldü(kağıt işlerine gittiğimizde oğluyla konuştuk)
    hasta< olan bayan eve aldığı kristal marka koladan 1 bardak koyuyor ve yazın verdiği bunalmayla tek solukta içiyor ancak daha kola ağzındayken dişetlerinde bir yanma hissediyor kusmaya çalışıyor ama başaramıyor olay gayet basit şişeleme ve ambalajlama otomatik işlevlerdir asit valfinin küçük bir tutukluğu sonucu içtiği şişedeki karbonik asit oranı %60 larda sonuç olarak tüm sindirim sistemi osafagus ve dildahil tüm ağız içi yapı ileri derecede kimyasaklyanık
    mib lerde şirket temsilcileri hastane masrafları ve bayağı yüklü bir suspayı için başından bir an olsun ayrılmadılar
    bir anıda benden
    bursa 3el marketten aldığım asya marka meyva suyu paketten (1lt) ağzıma dikmemle tükürmem bir oldu
    dilimde yanma vardı dilimi ve ağzımı baya bir çalkaladım ertesi gün fakulte labda meyvasuyunun titre sini yaptık içinden yüksek oranda sodyum sitrik asik çıktı (ancak gıda yönmetmeliği üst sınırında)firmaya bildirdik gayet basit ve sakin karşıladılar daha öncede bu şikayeti aldıklarını ve benzer mamullerin piyasadan çekildiğini sorunun asit içeriğinde değil katılan anti malzeme ömrünün raf ömründe kısa olusu olduğunu ve bu içerikte malzeme artık üretmediklerini belirttiler
    bu arada perra pak ambalajların sıvıu geçlirgenliği vardır örneğin aldığınız kutusüt market kosullarında çamaşırsuyu veya deterjan akıntısına maruz kalmışsa paket içine bu malzemelerden sızma olmuş ola bilir (ondan ambalaja full dikkat)
    saygılar

• En iyisi gazoz abi..Çamlıca nın Schweppes'in neyi eksik abi..[drknrd]
  • en iyisi SU içmek yaa.. saf ve berrak ve sıcak günlerde buz gibi..

yaşasın SU içmeeek [drknrd]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Acharad</i>
    <br />En iyisi gazoz abi..Çamlıca nın Schweppes'in neyi eksik abi..[drknrd]
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

tamamen katılıyorum[drknrd]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by thedevilslieutenant</i>
    <br />bir olay ve tavsiye
    bir anıda benden
    saygılar
    bi de inanmıcaksınız ama bu olay "Şişe su"larda bile oluyor. hatta daha geçenlerde oldu bu olay.
    adam restorana gidiyo, bi şişe su istiyo, pet şişede açılmamış su geliyo, adam içiyo, suyun tadının bi garip olduğunu söylüyo, artık asitten mi neden bilmiyorum, hasatneye kaldırılıyo, 11. günün sonunda ölüyor. yani napsak artık? sudan da mı korkucaz? bu arada su da pınar mı neymiş, öyle dandik bi marka da deil yani.

• bune bea? neyi severek tüketsek veya içsek zararlı çıkıyor...örneğin;sigara ve alkol şimdi bide kola çıktı...
  • zararı flu değil gayet net olan birtakım ürünleri bas bas "zararlı" diye yerden yere vuranları daha zararlı buluyorum..
  • Bira Olm Bira HER DERDE DEVA[ngt]

[drknrd]
  • arkadaşlar konuyu dagıtmayalım lütfen ..

kendi yorumum bu kolada ne kadar fazla işe yarıyormus bendesadece içilir diye biliyordum [drknrd][krl]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by X-s-@-r-i-o</i>
    <br />arkadaşlar konuyu dagıtmayalım lütfen ..

kendi yorumum bu kolada ne kadar fazla işe yarıyormus bendesadece içilir diye biliyordum [drknrd][krl]

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.