Şimdi Ara

Bir insan çocuğuna

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden Kültigin isimini koyar? Amacın ne? Soyadımız da değişik zaten. Bu yıl bir de üniversiteye başlıyacam bi dünya insan gelip anlamı ne, anlamadım bir daha söyle, Türk müsün gibi saçma salak sorular soracak.

Siz siz olun çocuğunuza isim koyarken o çocuğun ismini bir ömür boyu taşıyacağını unutmayın.

• Soyadın ne
  • Göktürk yazitlarinda var kültigin, hükümdar yarısı kendisi
    Türk müsün diye soran kültürsüzle direkt irtibatı kes
    Bu arada soyad neydi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ucuzcufiko -- 14 Eylül 2019; 17:52:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tiger tiger kültigin tiger
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 11 Ocak 2021; 23:18:42 >
  • Kardeşim kül Tiğin anıtı var bizim memleket de
    Moğolistan'dan getirdiğim relöve projeleriyle, mermerden yaptığımız anıt, kaplumbağa kaidesi üzerinde bulunuyor. Türk tarihinin anlatıldığı yazıtın üç cephesi Orhun Alfabesi ile arka tarafı da Antik Çince ile yazılmıştır. Üst kısımda birbirine sarılmış şekilde duran ejderhalar gökyüzünü temsil ediyor. Kaplumbağa, Türk mitolojisinde toprak anayı, uzun ömrü, bereketi temsil eder. Ayrıca, evini sırtında taşıması sebebiyle de Türk insanıyla özdeşleştirilir. Bu eserin; Türk Dili ve Türk Dünyası Daimi Kültür Başkenti olmamız sebebiyle Karaman da bulunması, sevindirici ve gurur verici bir olaydır." dedi.
    Belediye başkanı sağolasın ama okumak nasip olmadı anlayamıyoruz çünküü 😂
    Bir insan çocuğuna

• Baban gayet anlamlı bir isim koymuş, çok da güzel bir isim nedne şikayetçisin?
    Hem insanların sormasından daha güzel ne olabilir, ilgi gösterecekler sana
    Soranlara "gidin Türk tarihini öğrenin" diye kapak atarsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendisi 2.Göktürk devletinde cesur, başarılı ve yetenekli bir Türk komutandır, bununla gurur duy.Tıpkı Atilla ve Mete gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gurur duyman lazim

• Babana bunun onur kirici bir davranis oldugunu soyle.

• Guzel isim yalniz. Türkçe isimlere hep hayranlik duyarim

• Anlamını sormaları normal bence ama "Türk müsün" diye soran kültür yoksunlarıyla muhattap bile olma
  • Geçen dişçiye gitmiştim. Ankaradayım. Sen miydin?

Yanındaki teyze senin ismini görünce "töbe bismillah kültigin diye isim mi olur dedi" ben de o sırada baya güldüm. Baya komik söyledi.

• İlerde erkek çocuğum olursa ismini Metehan koymak istiyorum, Kültigin de güzel isim yaşın büyüdükçe değerini anlarsın utanman geçer.
    Arap ismi koymaktan iyidir.

• Kultiger

• Kanka benim ismim arapça bence güzel isim be keşke benimkini de öyle koysalardi da degistirmeye calismasam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-14E016876 -- 14 Eylül 2019; 11:46:15 >
  • Şu sıralar popüler kültür

• Hiçbir türk-arap ismini beğenmiyorum. Korelilerin isimleri oldukça cool.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 14 Eylül 2019; 12:18:0 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.