Şimdi Ara

bir erkek sizce kaç yaşında evlenmeli (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
13.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oetker*

40 + 3-4 yıl sonrada çocuk yapar

sonra babama dedikleri gibi bi yere gittiğinde "torunlar da baya büyümüşler" derler.

babamda cevap olarak "hee büyüğü almanyadaki oğlumun" dedi.
  • until 30
  • 80
  • 30 yaş ideal bana göre..
  • 21-25
  • benim işleri yoluna koymam düzen kurmam için 40 yaşına gelmem lazım , öyle pat diye evlenenelere şaşıyorum sorumluluk alabilcek yapıda olmayan adamlar 20-25 aralığında evleniyorlar
  • 25ine sayılı günler kalmış biri olarak kendim için yorum yapacak olursam, sanırım 30'dan önce evlenme isi piyangodan falan bi para çıkmazsa zor görünüyor. Kız arkadaşımla 4. Yılımız bitecek nisanda ve daha 5 sene civarı var kafamdaki şartların gerçeklesmesi için. Ben doğduğumda babam 27 yaşındaymis. Benim çocuğum olduğunda da ben 32 yasinda falan olsam sanırım kuşak farkı olayı gerçekleşmiş olur. Babam lise mezunu iken çalışmaya başlayıp evlenmis ben üniversite mezunu olacağım oda zaten kafadan 5 sene. Sanırım hesaplarım doğru gibi.. Bilmiyorum hayırlısı bakalım
  • bir doktor adayı olarak hiç sene kaybım olmazsa ve kız bulursam evlenilecek, asistanlığın son senesi evlenmeyi düşünüyorum
    27-28 falan yani
  • Kardeş tavsiyesi 30 + sakın yapmayın evlilik için...evde bekliyenin olmadımı eve gitmek bile istemiyorsun...Aşırı bunalımdayım bu evlilik meselesi yüzünden...2 yıl a kadar buldum buldum bulamadım kafama sıkarım harbi harbi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremx

Kardeş tavsiyesi 30 + sakın yapmayın evlilik için...evde bekliyenin olmadımı eve gitmek bile istemiyorsun...Aşırı bunalımdayım bu evlilik meselesi yüzünden...2 yıl a kadar buldum buldum bulamadım kafama sıkarım harbi harbi..

yok artik daha neler...
  • 29 ve üzeri max 33 e kadar bana göre
  • 27-28 yasında evlenmeyi düşünüyorum. Çocuğumla aramdaki yaş farkı ne kadar az olursa o kadar iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Şuan için ideal bir evlenme yaşı yok bence.35-36 olsa çok geç olur 26 olsa çok erken olur.Askerlikti üniversiteydi derken 25 yaşında hayata atılıyoruz zaten.E 6-7 yıl güzelce yaşamak lazım.Ondan sonra evlenilse bile hemen çocuk yapılmamalı ve 2-3 yıl beklemeli.Al sana 34-35 oluvermişiz bile.

Ya evliliği feda edip güzelce hayat yaşayacağız.Yada bu bekar hayatını feda edip güzelce evlilik-çocuk çoluk duygusunu tadacağız...

İşte bu mesaj konudaki en mantıklı mesaj olmuş.Her yorumu tek tek okudum, uzunca bir yorum yapacaktım ama sen özetlemişsin durumu.İşte bu yüzden damdan düşer gibi 30 a gelince ya da askerlik bitince ilk bulduğun kızla evlenmemelisin.Kız içinde aynı durum geçerli.

Şimdi şöyle toparlarsam, ya 17 yaşında evleneceksin ya da ruh eşini bulduğun zaman.17 yaşında evlenmek diye bir şey günümüzde mümkün olmadığına göre ? İki insan düşünün, kendi çevreleri var, kendi zevkleri var, hayatında izleyeceği yolu çizmiş.28-32 arasında evlendiğini düşün.O kadar fazla konuda kavga çıkar ki saymaya kalksan bitiremezsin.Bu yüzden mantık evlilikleri yalan.Ha aşk evlilikleri desek ? İşte burada da şu çıkmaz var, para.Ekonomik özgürlüğümüz daha iyi olsaydı eğer çoğu bilinçli insan alıntıladığım arkadaşın sözünü ''teğet'' geçmiş olacaktı.Bunu başaran istisnalar tabi ki var.Yani ya hayatlarını en başından itibaren birlikte kuracaklar ya da kendi ruh ikizini bulacaklar.

Ya neyse yine uzattım lafı, sonuç olarak evlenince iki değil bir kişi olmaya hazırsanız bu kararı vermeniz doğru olur derim ben.Öyle ben anlaşırım, çok seviyoruz falan geçin bunları.Ben 20 yaşındayım, büyük abilerim çok daha iyi bilir bunları.

Ayrıca robot gibi düşünmeyin, ne öyle okul-askerlik sonra hemen evlen..

Bende önceden 32 falan derdim ama kendi hayallerimin ortağını bulursam askerlik falan bahane.Gerçi pek evlenme yanlısı bir adam da değilim ama malum ülkemiz ve birlikte kalacağım bayanın durumu açısından yapacak bir şey yok.Ha ben böyle birini bulursam zaten gerisi teferruattır.Şimdilerde bazı kızlardan hoşlanırım, takılırız ama o zamanlar bambaşka olacaktır.

Alın ulan klavyeyi elimden..

• 45
  • Ne evlenmesi daha yaw Daha yaş 21 üniversiteyi bitir iş bul araba ev vs vs derken minimum 30 ..
  • 15 te olsa keşke. dh biraz rahatlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

kesinlikle 25

ben 30 yaşında evlendim

keşke daha erken evlenseydim..

Merhaba hocam neden daha erken evlilik iyidir mesela ben 27 yaşındayım valla biri çıksa evleneyim diyiyorum ama çoğu evli insanda bekarlık gibisi yok diyiyor,ilk senden duydum erken evlenin diyeni

neden iyidir

biri psikolojik olarak;

yaş 30 olmuş bir arkadaşım var oda hala bulsam da evlemsem diyip duruyor ve artık umutsuz ve mutsuz, her şey iyi güzel evi arabası var ama bir yanı eksik işte evlenince o eksiklik gidiyor

aile kurulması olarak;

aile düzenini seviyorsan erken evlilik güzeldir, eve girdiğin çıktığın zaman bellidir. herşeyin düzene girer, zamanlıca çocuk yapıp onu büyütmek güzel bir şey, ne kadar erken çocuk yaparsan o canından çok sevdiğin çocuğunun büyüdüğünü görürsün ölene kadar daha çok vakit geçirirsin

çocuk için;

diyelim 30 yaşında evlendin 1-2 sene çocuk yapmadan gez toz oldu yaş 32, çocuk yaptın doğdu oldu yaş 33, ilk okula başladığında sen 40 yaşında olacaksın ve senle oynamak istediğinde yaşlandığın ve yorulduğun için yapamayacaksın çoğunlukla :) liseden mezun olduğunda sen 50 yaşında olacaksın üniversite mezun olduğunda sen 55-56 yaşında olcaksın ve çocuğun evlendiğinde yaklaşık 60 yaşında olacaksın torun tombalak görmen için ömründe 10 yıl kalacaksın sonra zaten tahtalıköy :)

çevre olarak;

herkes seni takdir eder, aile yaşantısı toplumu düzene iter, bekarlık ise hovardalığa, başka bir arkadaşım benle aynı yaşta yaş 32 her gece başka bir alemde ama ondan da sıkıldı bana beni evlendir birini bul diyip duruyor ama o yaştan sonra insan çok seçici oluyor ve kimseyi beğenmiyor, ufak şeyleri bile büyütüyor, onun kaşı bunun gözü onun memleketi bunun busu vs vs,

• Hayattan umidi kestigi yastir. Kimine gore 25 olur kimine gore 30 ama 30 yasi cok gecmesin ilerde dert olur
  • Valla bunu açıkca söylemek gerekirse bazıları 35 yaş falan diyiyor ama öyle bi an geliyorki hemen evlenmek istiyorsun ben 19 yaşlarımdayken ulan evlenenler ne salak derdim,aptalmıyım evleneyim derdim şimdi 27 yaşındayım evlenecek kız arıyorum sevgili olayıda bi yere kadar ya sevgili entrikaları falan çekilmiyor bi sex hayatında olmuyor herşey sex değil ama oda hayatın bi gerçeği ben gözlemleimden bunu çıkardım 30 yaşında olupta evlenmeyen insanların psikolojileri bozuk oluyor cidden,yani karınla gezmek,güzel zaman geçirmek varken hakkari,nette kız düşürmeye çalışıyorlar yada oraya buraya takılıyorlar sonuç olarak biz normal vatandaşız öyle sevgilimizi alıp ev tutup çıkamıyoruz evlilik bi gereklilik ana babada bi yere kadar cidden 30 yaşı geçmeyecek abi düzenli cinsellikte şart artık birbirimizi yapacaz nerdeyse
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.