Şimdi Ara

Bir Ekran Kartı PC'de Neden Çalışmaz??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıda yazdığım sistemli bir pcye Asus R7 260x aldım. Ekran kartını taktığımda pc açılmıyor. Görüntü hiçbir şekilde gelmiyor bu ekran kartını taktığımda. Eski bir nvdia ekran kartını taktım görüntü verdi. sapphire hd5770 taktım görüntü verdi. ama r7 260x çalışmadı bir türlü.

bu arada r7 260x'i başka bir kasada denedim çalışıyor. kartta hiçbir sorun yok. sorun nerde çözemedim. anakartla ekran kartının uyumsuzluğu gibi bir şey olabilir mi?

ZALMAN ZM-500LE 500W
    MSI H61M-P21 (B3) Anakart
    Intel® Core™ i3-2100

• Anakart BIOS sıfırlamayı denedim hatta BIOS pilini değiştirdim sonuç aynı. Tek denemediğim bios güncelleme. Güncelleme sonucu değiştirir mi?
  • Power yetmiyordur. Yeni power supply al ve destekliyormu ona bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya power yetersiz yada anakartla uyuşmuyor.

• anakart uyumsuzum diye bas bas bağırıyor, o çalışır diyen arkadaşlar ne içip çalışır demişler merak ediyorum
  • 500 Watt Zalman power ona yeter. Anakart uyumsuz gibi duruyor.
  • diğer pc deki anakart ve psu nedir
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    G41m combo diğer pcdeki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodello

anakart uyumsuzum diye bas bas bağırıyor, o çalışır diyen arkadaşlar ne içip çalışır demişler merak ediyorum

Googleda h61m-p21 compatibly video cards diye aradığımda uyumlu kartlar listesinde 260x de vardı. Demek ki listenin doğruluğu tartışılır.

• bios güncelelme yap ama doğru olanı bul avrupa yazması gereiyor onu bul ve yükle yanlış yüklersen sistem acılmaz bir daha anakart cöp olur
  • ekran kartının gereksinimlerinde ; "500 Watt Power Supply is required. 1x75 Watt 6-pin PCI Express power connector is required." denilmekte. muhtemelen güç yetmiyordur. 600w kasada denemenizi tavsiye ederim.
  • ps3xbox360 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey olacağını zannetmiyorum. Ekran kartı takılıyken pc açılmayı bile denemiyor çünkü. Başlayamıyor. Hani anakarttan bir ses geliyor başlarken o da gelmiyor. Ekran kartı yüksek performansta kullanılırken pc donsa kapansa falan öyle bir sonuca varırım. Kart açılışta bile o kadar güç tüketir mi? Kaldı ki bu kartı daha kötü psu'larda bile kullanan var.
  • En guncel bios surumune update ederseniz sorun cozulur. Sonucta ekran kartinin destekledigi soylenmis.

• aliosman2323 kullanıcısına yanıt
    Buradanhttp://www.msi.com/support/mb/H61MP21_B3.html#down-bios anakartın son sürüm biosu yüklesem başka bir sorun ortaya çıkmaz değil mi? İşlemci veya başka bir donanım son sürüm biosla uyumlu olmayabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcalisan -- 28 Ocak 2015; 23:27:17 >
  • Aynı sorun bendede var 7850 oc aldım görüntü gelmiyor pc ye

• mustafa0009 kullanıcısına yanıt
    Ne kadar gıcık bir sorun bunu sen anlarsın :) birçok şey denedim. Bir tek bios güncellemeyi yapmadım. 17.0 sürümden 19.2'ye yükselicek yaparsam. Ama şuan güncellemeyi tam bilmediğim için biraz bilgi edindikten sonra yapıyım diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcalisan

Buradanhttp://www.msi.com/support/mb/H61MP21_B3.html#down-bios anakartın son sürüm biosu yüklesem başka bir sorun ortaya çıkmaz değil mi? İşlemci veya başka bir donanım son sürüm biosla uyumlu olmayabilir mi?

Hic sanmiyorum hocam ben senelerdir bios guncellemeleri yaparim bu tarz sorun yasamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcalisan

Arti olarak her ihtimale karsi su an kullandiginiz bios surumunu not alin olmadi geri dönersiniz

• Bi dene işallah olur benim pc de g31 m var bios son durum yüklü pau 300 w ondan gibi geliyo psu alacağım bakalım işallah ondandır

• 450 watt ve 500 watt psu larda benim r9270x dualx çalıştı.Sorun psu'da değil sorun ya anakartta(bios veya donanımsal) yada ekran kartı güç kablolarında.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.