Şimdi Ara

Bir bayan size BEKAR MI EVLİ MİSİN diye sorduğunda sizi beğenmiş midir anlamına mı gelmektedir? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
166
Cevap
3
Favori
9.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Edeb'i Muamma

quote:

Orijinalden alıntı: Clioauthentique

quote:

quote:

elimde 20.000tl var...onunla icra ihalelerindeki araçlara teklif veriyorum internetten...ama araçlar çok pahalı gidiyor.kalmıyor.
    11.000tl muamen ve piyasa bedelli araç 8500 tl verdim kalmadı...10.000tl ye satıldı.

bir şeyler yapmak istiyorum ama gördüğün gibi param az olduğu için ve param az olduğundan rekabet çok olduğu için uygun fiyatlı mal eşya taşınmaz alamıyorum.

mesela elimde 5.000.000 tl olsaydı ona göre güzel işler bitirim.çünkü her şeyin başı para.

Hocam babamla bu işe girdik biz sana tavsiyem uzak dur. Citroen c4 aldık muadilleri 28 milyardı. Biz 12 ye aldık. Sadece tamponda sorun vardı. Maksimum 15 e mal eder 25 e satarız diye düşündük. Araba tam olarak 24 e mal oldu ve 24 e zor sattık.

Sonra Passat aldık 2005 model 28 e mal edip 35 e satacaktık fakat şuan 28 den satamıyoruz. Audi a6 aldık oda öyle elimizde duruyor. Pazar aktif ama kimse pert kaydı olan arabaya bakmıyor. Kimse yanaşmıyor hele bizim gibi sanayici değilsen sadece kar amaçlı bu işe girip birine yaptırırım diye düşünüyorsan çok zarar edersin. Sana tavsiyem koyun, kuzu işine girmen. O paraya 80 tane koyun alsan iyi köti 4,5 bin kazanırsın. Araba işinden uzak dur kesinlikle hiç öyle gözüktüğü gibi değil hatta normal araba alıp satsan daha fazla kar edersin ciddiyim.

ben baz alırken alt piyasa değerlerini baz alıyorum.
    2006 megane 235.000km de araç van'da icradan satılık. muamen bedel 17000tl idi...km yüksek ve aracın ne çıkacağı belli olmadığı için 15 e satarım diye hesapladım.
    12250 tl verdim araç kalmadı. ARAÇ TAM 18000TL YE SATILDI.

Passat ve C4 ün modelleri nedir?

Passat 2005
    C4 2008 modeldi. Şuan da c4 satıldı. Audi ye babam biniyor passata ben biniyorum fakat her hafta bir eksiği çıkıyor her hafta bir yerinden patlak veriyor. Şu ara passat 3000 deviri geçmez oldu. Audi nin yağ lambası sönmez oldu. Yani satan için de alan için de sorunlu bu arabalar. O yüzden pek satılmıyor. Sen hangi şirkete bakıyorsun. Babam sanırım güneş sigortadan alıyordu.

Usta ayrı işlerden bahsediyorsunuz :) turboline icralık otoları alıyor sen kazalı otoları alıyorsun dediğin gibi bizimde baba mesleği kaporta bizde bir kaç öyle iş yaptık hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi olmuyor. kar marjı çok düşük öğretmeni doktoru kuyumcusu bu işi yapıyor onun için ek gelir zaten yapılan işin kalitesi de umrunda değil ben satacam banane alan ne yaparsa yapsın mantığı güdüyor (hangi kafayı yaşıyorlarsa açıkca sahtekarsın sen desen adam kabul etmez ama yaptığı sahtekarlıktan başka bir şey değil)500-1000 lira kar bıraksın yeter diyorlar çünki onun için ek bir gelir.. nese daha fazla konuşmayayım bu işler için bir ruhsat olucak herkes her işi yapamayacak bence devletin bu tip konularada mevzuatı geliştirmesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: XIII

Usta ayrı işlerden bahsediyorsunuz :) turboline icralık otoları alıyor sen kazalı otoları alıyorsun dediğin gibi bizimde baba mesleği kaporta bizde bir kaç öyle iş yaptık hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi olmuyor. kar marjı çok düşük öğretmeni doktoru kuyumcusu bu işi yapıyor onun için ek gelir zaten yapılan işin kalitesi de umrunda değil ben satacam banane alan ne yaparsa yapsın mantığı güdüyor (hangi kafayı yaşıyorlarsa açıkca sahtekarsın sen desen adam kabul etmez ama yaptığı sahtekarlıktan başka bir şey değil)500-1000 lira kar bıraksın yeter diyorlar çünki onun için ek bir gelir.. nese daha fazla konuşmayayım bu işler için bir ruhsat olucak herkes her işi yapamayacak bence devletin bu tip konularada mevzuatı geliştirmesi gerekiyor.

Benim kafa uçmuş. Farketmedim bile. Ben de diyorum bu adam yaptırma parasını düşünmüyor mu diye?

Burda da öyle. Muhasabeci adam araba alır satar. Fırıncı var araba yaptırır satar. Bir tane simitçi var adamın tek görevi eski mercedesleri toplayıp yaptırıp satıyor. Simitçi ama seyyar değil yani dükkanı var. Kar etmek isteyen bu işe girmiş haliyle ortalıkta düzgün araba kalmıyacak yakında. Paran var ve araba alıp satmak istiyorsan acele etmeden hızlı satılan arabalara bakacaksın. Baktın ucuz ve temiz. Alıp bayram önü ya da bahar geldimi satacaksın. 2000 kalırsa şükredip başka araba bakacaksın.

• Bu arkadaşta turbo ariza yapmiş anlaşilan.
    Sanayiye çekmek lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu şu demek oluyor; o bayan yolun sonuna gelmiş, artık kıvırmayan, son kullanıcısını arayan mümkünse evlenip bir bakım evi yerine parası yerinde bir tipe yerleşmeye çalışan en kötü ihtimalle de boşanıp nafaka yiyecek olan kara duldur. böyle bir soruya direkt cevabım evliyim oğlum ben dermek olurdu. arkama bakmadan kaçarım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XIII

Benim kafa uçmuş. Farketmedim bile. Ben de diyorum bu adam yaptırma parasını düşünmüyor mu diye?

Burda da öyle. Muhasabeci adam araba alır satar. Fırıncı var araba yaptırır satar. Bir tane simitçi var adamın tek görevi eski mercedesleri toplayıp yaptırıp satıyor. Simitçi ama seyyar değil yani dükkanı var. Kar etmek isteyen bu işe girmiş haliyle ortalıkta düzgün araba kalmıyacak yakında. Paran var ve araba alıp satmak istiyorsan acele etmeden hızlı satılan arabalara bakacaksın. Baktın ucuz ve temiz. Alıp bayram önü ya da bahar geldimi satacaksın. 2000 kalırsa şükredip başka araba bakacaksın.

icralık otolarda %10 bile kar marjı bırakmıyorlar.
    herkes araba işi yapıyor...

araba işinde tek kural şudur.
    çok paran varsa bu işi yaparsın

-ben bir günde 20 araca teminat yatırıp çektiğim zaman bunlar da lüks arabalar olursa illaki para kazanırım.100.000tl üzeri arabalarda mutlaka para kazanırım.
    -sıfır araç işi yapmak istiyorum. farklı markalardan 50adetlik araçlar alıp baz paket üzerinden...filo'dan %25 indirim piyasaya %5 indirimle satsam arabaları büyük işler başarırım.

ama gel gör ki param yok...ama umudumu korumaya çalışıyorum.

PARA OLMADIKTAN SONRA HİÇBİR ŞEYİN ANLAMI YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 9 Nisan 2013; 17:49:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

belki ilerde çok param olur her şey düzelir...AMA KESİNLİKLE BİR KARIYA GÜVENMEYECEĞİM.
    bir ihtimal kendi evladıma güvenirim...Ama bir kadına güvenmem. KARI DEDİĞİN OLAY PARAN VARSA VARDIR...
    DÜNYA'DA HER ŞEY MENFAAT.

isyan etmekten başka çarem yok.

Kardeş bu kadının paraya bakmasi çok doğal ki sen güzellik ararken sadece bunu söylemen saçma olmuş.Ona kalırsa o kadının da sana güvenmemesi lazım.Güzelliği elinden gitse sen tekmeyi basarsın herhalde.

bir ihtimal belki de tekmeyi basarım.sevmediğim bir bayanı kapıda tutmam ben.

• quote:

quote:

quote:

belki ilerde çok param olur her şey düzelir...AMA KESİNLİKLE BİR KARIYA GÜVENMEYECEĞİM.
    bir ihtimal kendi evladıma güvenirim...Ama bir kadına güvenmem. KARI DEDİĞİN OLAY PARAN VARSA VARDIR...

Kardeş bu kadının paraya bakmasi çok doğal ki sen güzellik ararken sadece bunu söylemen saçma olmuş.Ona kalırsa o kadının da sana güvenmemesi lazım.Güzelliği elinden gitse sen tekmeyi basarsın herhalde.

O zaman hiç kimseye güvenmem diye sızlanmamalısın.Çünkü sen güvenilir değilsin.

• cook sevmek sevilmek.istiyorum demissin bide param olmadigi icin sevilmiyorum demissin. seni paran icin sevicek bi kadinin seni gercekten sevdigini hissedebilcekmisin ya da sen onu gercekten sevicekmisin ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman hiç kimseye güvenmem diye sızlanmamalısın.Çünkü sen güvenilir değilsin.

önceden tüm olumsuzlukları konuşacağıma yemin ediyorum.

güvenilir ve dürüstüm ki bu olumsuzlukarı eğer sevmezsem sevgi biterse yolları ayracağımı zaten söyleyeceğim.

• kardeş 21 bilemedin 22 ye kadar oluyor para ön planda olmadan sevilmek. bu yaştan sonra yapacagın görücü usulü biraz için ısındımı nikahı basmak olacak.
    şimdi en azından umudun var yaşlanınca intihar bile edebilirsin benden demesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

kardeş 21 bilemedin 22 ye kadar oluyor para ön planda olmadan sevilmek. bu yaştan sonra yapacagın görücü usulü biraz için ısındımı nikahı basmak olacak.
    şimdi en azından umudun var yaşlanınca intihar bile edebilirsin benden demesi.

peki yol gösteremez misin?
  • abi yalnız değilsin arkanda seni takip eden koskoca fakir gençlik var
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetGüler

abi yalnız değilsin arkanda seni takip eden koskoca fakir gençlik var

tşk ederim o sizlerin büyüklüğü...yanımda olun lütfen.
  • ulan ne sevinmiştim evleniyor diye herkes bayram edecekti
  • Paran için sevilme ihtimalini hiç göze aldın mı peki?
  • Şu mesaja kadar 78 para kelimesi geçmiş, 79 oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Şu mesaja kadar 78 para kelimesi geçmiş, 79 oldu.

benim gibi parayı seven birini gördün mü? 80 oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Paran için sevilme ihtimalini hiç göze aldın mı peki?

aldım çünkü her şey menfaat...

para için sevileceğim ama kendimi kaptırmayacağım.

çünkü bileceğim ki o sevgi sahte...

parasız yıllarımda olmayan sevginin paralı yıllarımda olduğu zaman o sevginin sahte olduğunu bileceğim.

kısacası anı yaşayacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Şu mesaja kadar 78 para kelimesi geçmiş, 79 oldu.

benim gibi parayı seven birini gördün mü? 80 oldu...

Ben görmedim. Sen paranın hayatta ki öneminin farkındasın ama biraz da abartıyorsun. Yoksa para konusunda haklısın. Paran varsa hayatın vardır, yoksa yaşadığına hayat da denmez kimi durumlarda. Umarım bir gün sorunların çözülür. Allah yardımcın olsun.
  • Merak etmiştir

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.