Şimdi Ara

BİR ANNENİN PARADOKSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ...ve müjdeli haberi yaymaya başladık. Hiç unutmuyorum; eşimin annesinin sesi hala kulaklarımda. Bir o sesi, bir de kızımın rahmime kondurduğu ilk ve son öpücüğü...
    Heyecanlanmıştık her ikimiz de. Yalnız iş alenen itiraf etmeye gelince, o erkekliğe bok sürdürmemeye çalışıyordu. "Tamam canım bu kadar abartmayalım, hayırlısı işte..." sözüyle diyologları sonlandırma girişimine kaç kez tanık olmuştum. İtiraf etmeliyim ki, ben heyecanımı gizleyemiyordum ve onun bu sözde soğukkanlı tavrı hoşuma gidiyordu. Zaten ben bir heyecanımı gizleyemem, bir de itiraf etmekten alı koyamam kendimi.
    Rutin kontroller, hediyeler, egzersizler, telefon görüşmeleri, kitaplar, "dur bir tanem sen yorulma" nezaketleri, tekrar forma girememe fobileri, yersiz dökülen gözyaşları, -ilginç bir şekilde- aş ermemeler... İtiraf etmem gerekir ki, bunların herbiri heyecanıma heyecan katıyordu. İşin ilginç yanı, ilk hakiki çığlıktan sonra sanki eski "ben"den geriye hiçbir eser kalmamıştı. Galiba bütün dikkatimi kas ve buna paralel yürütmeye çalıştığım soluma hareketlerine vermişim. Hayli tekniktim ve anneydim: Teknik bir anneydim.
    Kasıklarımın artık acımaya başladığını hissedebiliyordum. Bunu, nefeslerim sımsıkılaşmışken güç bela duyabildiğim, sanki bedenime dışarıdan girmiş bir başka ruha aitmiş gibime gelen ses kulağıma fısıldıyordu: Bu ses kulaklarımdan içime doğru hızla koşuyor, kasıklarımdaki diğer ruha çarpıyor, o ruhta ortaya çıkan duygulanım tekrar kasıklarıma maddi bir etkide bulunarak onları acıtıyor ve bu acının çıkardığı ses tekrar kulağıma geliyordu. Bu nefsî-bedenî etkileşimler kaç defa tekrar etti bilmiyorum; fakat her defasında yüzümde gülümsemeye yol açıyordu. İtiraf etmeliyim ki, hayatımda ilk ve son defa bu anlarda çığlık atarken gülümseyebildim...
    Doktor hanım telaş içerisinde boşuna kızımın cesedinin poposuna vurmaya başladı: 1. bebek doğduğunda ağlamadı, poposuna vurduk ağladı; 2. bebek doğduğunda ağlamadı poposuna vurduk ağladı, ........ n. bebek doğduğunda ağlamadı; poposuna vurduk ağladı. Bu bebek de doğduğunda ağlamadı; o halde...
    Ölü doğum paradoksal ifadesi, bir açıdan anlamlı kılınabilir. Ana rahmindeki bebek, bu kutsal mabette hayata gözlerini yumar ve diğer bir kutsal mabete, yani toprağa kavuşturulmak üzere rahimden çıkartılır.
    Benim kızım ise ölü doğmadı. Doğduktan sonra da ölmedi. Tam doğarken öldü, tam ölürken doğdu. Benim kızım, kasıklarımdan gelen gülümseyen acının sesinin sahibi olan ruhu, rahmime ıslak dudaklarıyla bir öpücük kondurarak öldürdü ve işte tam da bu anda doğdu: Ben teknik olarak anneyim; ben sevimli, küçük bir paradoksal kızın annesiyim. İtiraf etmem gerekir ki, bu paradoksu çözemedim, galiba hiçbir zaman da çözemeyeceğim. Ve yine itiraf etmem gerekir ki, hayatımda ilk ve son defa o anlarda çığlık atarken gülümsedim ve benim kızım hiç ağlamadı

çözebilen var mı,ya da bi açıklama getirecek ?
    Doğuyor ve ölüyor,doğdu an ölücekse,niye doğuyor

• [Deleted by Admins]
  • quote:

Orjinalden alıntı: respiro

Buna anne olunca cevap vericem.
    />

Bense hiçbir zaman cevap veremeyeceğim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shen

quote:

/>

Ben söylemiş olayım sen anlamış ol hacı.

• quote:

quote:

/>

niye kısrmısın

• Özeti yok mu yahu?
  • [Deleted by Admins]
  • anneler paradokus nedir bilmezler her şey evlatlarının iyiligi içindir birbirinin zıttı eylemler içersede(:
  • @respiro
    cevaplamak için anne olmak şart değil belki de,ama duyguyu yaşamak için anne olmak şart..sadece annenin ağzından dile getirilmiş,hoşuma gittiği için paylaştım xD

@shen
    ben de,olamıycam hiç ama tıp gelişiyor,gelişsin banane,ben yine anne olmam..ban

@jokerguest
    özeti yok,senin okuyabilen versionun varsa o gelsin yoksa da,hemen okuma sorunlu gencin paradoksu diye bir yazı dizesi hazırlıycam vesselam.
    @tendon
    boş beleş yazıyon,ne yazdığınıda okumuyon
    her anne dediğin gibi değil,ayrıca
    bu devrik cümlemi oldu lan,acaba

futfutfuut freestayloo
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuSTYLaTioN

@jokerguest
    özeti yok,senin okuyabilen versionun varsa o gelsin yoksa da,hemen okuma sorunlu gencin paradoksu diye bir yazı dizesi hazırlıycam vesselam.

Demek senin özet çıkarabilen versiyonun yok?
  • quote:

Orjinalden alıntı: jOkErGuEsT

quote:

Orjinalden alıntı: MuSTYLaTioN

@jokerguest

Demek senin özet çıkarabilen versiyonun yok?

varda 3 satırlık şeyin özentini,okumaktan aciz bir adam için çıkarabilenim yok..çahall seni..zaten özeti aşağıda yazıyordu bi okusaydın

• quote:

Orjinalden alıntı: MinikYas

quote:

quote:

/>

Bence ne sen söyle, ne ben anlayayım...

quote:

Orjinalden alıntı: cagin08

quote:

quote:

/>

niye kısrmısın

Erkeğim la ben! Nasıl anne olayım...

quote:

quote:

quote:

/>

Üzülme. Benim cevabımı paylaşırız.

• quote:

Orjinalden alıntı: MinikYas

Bence ne sen söyle, ne de ben anlayayım...

quote:

niye kısrmısın

/>

quote:

Üzülme. Benim cevabımı paylaşırız.

• aşıcaksın bu günleri shen,şimdi bırak kendini rüzgara..
  • paradoks git tamam mı
  • Orjinalden alıntı: cagin08

niye kısrmısın

Pardon kardeş öyle benasla anne olamıcam fln diince bir an ... neyse ö.dilerim
  • Orjinalden alıntı: cagin08

niye kısrmısın

Pardon kardeş öyle benasla anne olamıcam fln diince bir an ... neyse ö.dilerim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.