Şimdi Ara

Bir Acayip İnternet Kesilmesi. [YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim çok değişik bir internet sıkıntım var sorun şu.
    Pc formatlamam lazımdı win10 kurulum yaptım. Buraya kadar herşey güzel. Ancak formattan sonra oyunlarımı yedekten yükledikten sonra bi oyuna gireyim performans artışı olmuşmu diye(HDD ve SSD Ağzına kadar doluydu). Lakin Şunu farkettim internet 2-3 sn kesiliyor ping yükselmiyor direk 2-3 sn kesiliyor. Aralıklarıda bazen 1 dk içerisinde 3 kere bazen 7-8 dk da bir. İnternette aradım söylenenleri yaptım. Şu hatayı alıyodum.
    Sonra Çözümünü bu Şekilde Buldum.
    Burdaki tiklerin hepsinin kaldırılması gerekiyomuş belki olur dedim olmadı.
    Sonra Modem resetledim Fabrika ayarlarına fişini çektim olmadı.
    Pc tekrar formatladım olmadı.
    Sonra ttneti aradım internetimde sıkıntı olmadığını söylediler.
    Sonra pc den mi modemdenmi yada oyundamı oluyor diye analiz programları yükledim DNS değiştirdim.
    Bir Acayip İnternet Kesilmesi. [YARDIM]Bir Acayip İnternet Kesilmesi. [YARDIM]
    İkinci resimde kopmalar görünüyor pc boşta iken koptugunu farkettim. internet baglantısına çarpı işaret gelip gidiyor.
    Portları LAN Kablolarını değiştirdim.
    Hatta herhangi bi değişiklik olmadı aslında problemi çok çözmeye çaıştım. Sadece farklı pc de deneyemedim kardeşim iki gün sonra gelicek onun pc de deneyeceğim.
    modem arayüzünden baglantıları kontrol ettim sanki SNR biraz sıkıntı ama tam emin değilim.
    Ve indirmelerde herhangi bir sıkıntı göremedim.
    BIOS güncel değilmiş onu güncelledim realtek internet kartını driver güncelmi ona baktım.
    Yaptımda yaptım ama nafile.
    Acaba Genişbanttan ayarları değiştirsem düzelirmiki.
    Pc
    A320-VH
    Ryzen 3
    Msi 1050

Modem
    Zyxel VMG1312-B10D (Türktelekomdan ALMADIM KENDİ MODEMİM).

Problem nedir ne yapabilirim ?
    Lütfen deneyebileceğim başka ne var sıkıntı nerede acaba.

• Hocam hocam hocam, aynı sorunu ben de yaşıyordum, internette sörf yaparken 1 2 sn kesiliyordu, sinir oluyordum. Tam adamına geldin. Bak napıyorsun;

Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcısını seçiyorsun. Çift tıklıyosun.

Senin menüler biraz farklı olabilir ama power managemen(güç yönetimi) gibi bir yer varsa oraya geliyorsun. Enerji tasarufuyla ilgili olan tiki kaldırıyorsun. Energy efficient internet benimki.

Ben UPS aracılığıyla modeme bağlanıyorum. Beki sen de öyle yapıyorsundur. Bu enerji tasarufu modu sorun çıkarıyor bazen, sinyalin kesilmesine sebep oluyor. Bir dene bakalım bunu düzelecek mi?

• Omisis046 Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Bağlantım kablolu olduğundan yada masaüstü olduğundan güç yönetimine dair birşey yok. Yani bir ayarlama yapamadım.
    Ama Aygıt yöneticisinden girdiğim bi kısımda Şunu gördüm bir sürü hata alıyorum yada standart hatalar.
    Birde oyun içerisinde iken şöyle oluyor yani internet direk kesiliyor görünüyor 3-5 sn

Bide Şu var sürekli indirmede herhangi bir kesinti yok yani steamden oyun indirirken 1.5MB hızında indiriyor. Bir problem yok internet kullanılmadığı zamanlar yapıyor kesintiyi. [16MB üzerinden 13MB alıyorum].
    Tekrardan Teşekkürler Omisis046.

• quote:

Orijinalden alıntı: cetkin41

Omisis046 Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Bağlantım kablolu olduğundan yada masaüstü olduğundan güç yönetimine dair birşey yok. Yani bir ayarlama yapamadım.

Ama Aygıt yöneticisinden girdiğim bi kısımda Şunu gördüm bir sürü hata alıyorum yada standart hatalar.

Birde oyun içerisinde iken şöyle oluyor yani internet direk kesiliyor görünüyor 3-5 sn

Bide Şu var sürekli indirmede herhangi bir kesinti yok yani steamden oyun indirirken 1.5MB hızında indiriyor. Bir problem yok internet kullanılmadığı zamanlar yapıyor kesintiyi. [16MB üzerinden 13MB alıyorum].
    Tekrardan Teşekkürler Omisis046.
    Hocam bi gelişmiş sekmesine tıklasana, neler çıkıyor?

Ben de kablolu kullanıyorum. Kablolularda da güç yönetimi var. Sende de olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Hocam bi gelişmiş sekmesine tıklasana, neler çıkıyor?

Ben de kablolu kullanıyorum. Kablolularda da güç yönetimi var. Sende de olması lazım.

Alıntıları Göster
    keşke olsa. Belki İnternet kartından dolayıdır.

• quote:

Alıntıları Göster
    Çok enteresan, senle aynı karta sahip biri daha var, onun menüsünde istediğim seçenekler var, sende çok az seçenek var. Acaba windows 10 olduğu için midir? Bi de hocam bilgisayarında ayrı bir hesap yok dimi, yöneticisin yani?

Energy efficient internet ve green internet seçeneklerini disable etmek gerekiyor. Bu şekilde çözülüyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam bir de dikkatimi çekti sende birsürü ağ bağdaştırıcısı var. Muhtemelen onlardan birini kullanıyorsun. O realtek olanı kullanmıyorsun, ondan orda yok o seçenekler.

Bak şuraya gir bakalım birlikte hangisini kullanıyorsun:

Mesela ben Intel(R) Ethernet Connection I217-V adlı donanımı kullanıyorum internete bağlanmak için. Sende hangisi aktifse ona bakmamız lazım.

• Realtek görünüyor bende
    Az önce bir oyun gireyim dedim yarım saat birşey olmadı rahat rahat oynadım dedim düzeldi sonra oyundan bi çıktım bi takıldı modeme reset atmak zorunda kaldım aslında modemde internet görünüyor ama veri alış verişi olmadıgından ışık donuyor gibi görünüyor.
    şu ayardan sonra dediğim oldu.

• quote:

Realtek görünüyor bende

Az önce bir oyun gireyim dedim yarım saat birşey olmadı rahat rahat oynadım dedim düzeldi sonra oyundan bi çıktım bi takıldı modeme reset atmak zorunda kaldım aslında modemde internet görünüyor ama veri alış verişi olmadıgından ışık donuyor gibi görünüyor.
    şu ayardan sonra dediğim oldu.

Hocam sizde bazı ayarlar eksik gözüküyor. İnternette baktım, bir kişide daha buldum. O driverları silip tekrar yüklemiş, o sorunu çözmüş.

Link şu:

https://www.tenforums.com/drivers-hardware/24284-realtek-ethernet-not-showing-adapter-settings-more.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omisis046 -- 20 Ocak 2019; 18:22:32 >

• Editim gözükmüyor link şu:

Link şu:

https://www.tenforums.c...pter-settings-more.html
  • Hocam cevaplarınız için sonsuz teşekkür ederim. Deneyeceğim Şimdi. Link bu arada açılmıyor internet ayarlarındanmıdır nedir. ?? :S Şimdi deneyeceğim umarım olur.
  • Denedim fakat maalesef sorunun neyden oldugunu tam kestiremedim. pc den mi modem denmi modemde sıkıntı yok gibi duruyor yani ışıklar öyle gösteriyor.
  • quote:

Hocam cevaplarınız için sonsuz teşekkür ederim. Deneyeceğim Şimdi. Link bu arada açılmıyor internet ayarlarındanmıdır nedir. ?? :S Şimdi deneyeceğim umarım olur.

Pardon hata bende:

https://www.tenforums.com/drivers-hardware/24284-realtek-ethernet-not-showing-adapter-settings-more.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncellikle Omisis046 derdime derman olduğu için teşekkür ederim. 50 dk dır internetim iyi durumda bir kesilme yok oyun içeresinde yada görebildiğim.
    Sıkıntıyı yaşayanlar olurda konuya gelirse çözümünü anlatayım aslında internet bağdaştırıcı ayarlarından kartınızıın oldugu kısımda özelliklere tıkladıktan sonra gelişmişe geliyoruz. orda green ethernet ve energy effient ethernet ayarlarını disabled yani devre dışı bırakmak gerekiyor. Ancak benim kartımda firmware güncellemesinden yada eski güncellemelerden dolayı o ayarlar bulunmuyordu. Omisis046 tarafından bulunan aynı sıkıntıyı yaşıyan biri realtek forumunda sıkıntısını paylaşmış çözümü ise sürücüyü manuel olarak sayfasından indirip kurmak.
    https://www.realtek.com/en/component/zoo/advanced-search/282?Itemid=276

Bende aynı şeyi yaptım sürücüyü manuel olarak yükledim dediğim ayarlarda gelişmiş kısmında göründü onları devredışı bırakarak sorunu çözmüş olabilirim.

Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor sıkıntım devam ederse ilerleyen dakikalar içerisinde bildirim yaparım.

Tekrardan teşekkürler Omisis046.

• Hocam tahminen Muğla civarında oturuyorsunuz Muğla bölgesinde genel bir ağ sorunu var TTNET olarak aynı sorundan bende müzdaribim her 5-10 dakika da bir 5-10 saniyelik Ağ gecikmesi yaşıyorum diğer arkadaşlarıma sordum onlarda da aynı problem saptanmış umarım bu sorun en yakın zaman da çözülür diye ümit ediyorum ayarlarınızda veya hattınız da bir sıkıntı yok yani içiniz rahat olsun umarım en yakın zamanda çözülür.
  • percesus kullanıcısına yanıt

Yıllar sonra aynı sorunu bende yaşıyorum. Eve kadar gelen bütün kabloları 0 dan çektirdim port değiştirtim çözülmedi bugün tesadüfen fransız bir kullanıcının yorumu ile 0 dan windows kurup driver kurmadan denedim. Ve evet sorunsuz oynadım daha sonra arkada güncelleme yapınca windows gene sapıttı. 15-20 dk da bir 5 10 sn lik kesilmelerin nedeni w11-hdd-yada ağ kartı çıkması çok enteresan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.