Şimdi Ara

Biostar rx560 4gb ekran kartı fan hizi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kartı ikinci el aldım şükür bir sorunu yok ama kasadan epey ses gelmesi üzerine fan hızına baktım %49 ve fan hızı 0 olarak görünüyor sıcaklık 25 derece bu bir sorun mu sorun ise çözümleri nelerdir
    Yük altına girince fan hızı artması gerekmez mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Fikri olan

• Hocam, sorun yok gibi sıcaklıkta ama fan devri biraz yüksek gibi geldi bana da. Driverını temiz bir şekilde yüklediniz mi? Önceki ekran kartınız neydi? Driver sweeper ile önceki tüm sürücüleri ve atıklarını temizledikten sonra tekrar güncel bir driver yüklemeyi deneyin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kubycane kullanıcısına yanıt
    Önceki ekran kartı hd7770 idi sürücüyü kaldırıp yeni sürücü kurdum işin garibi gpuz ve MSI afterburner programlarında da fani hızı 0 olarak görünüyor

• babapars B kullanıcısına yanıt
    Hocam fan girişleri 2pin veya 3pin ise sabit bir hızda dönüyor sanırım. PWM kontrolü de olmadığı için arayüz programlarından fan ayarı yapılamıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubycane -- 15 Şubat 2023; 2:55:14 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kubycane kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi hocam fani 3 pinli şimdilik kurcalarken MSI programinda bir ayar yaptım 40 dereceye kadar %30 fan en düşük calistirabildim sıcaklık oda soğuk olduğu için 24-25 derece ısındıkça %50 ye çıkıyor daha da isinmadi kart güzel az enerji tüketiyor az ısınıyor eski kartıma nazaran nerdeyse %50 daha performanslı
    Şimdilik idare edicem yaza 500-600 watt bir psu ve rx570 alma düşüncesindeyim bakalım ya nasip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babapars -- 15 Şubat 2023; 9:54:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.