Şimdi Ara

BIOSTAR 690G AM2 PLATFORM FSB 371 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
5.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • chipsetlere 1.30 verdim işlemciye 2800mhz için sadece 0.025v artırma verdim 2900mhz için 0.2v artırım verdim sıcaklık 2800 için 45 2900 için 55 derece civarları tabi sempronlar 90nm 65nm degil
  • quote:

Orjinalden alıntı: amdlinux

arkadaslar bios modludur 0427_8 şeklindedir.

Peki bu bios u nerden buldun. Bi link verebilir misin? Yada bi upload sitesine upload yapabilir misin?
    Biz de faydalanalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gaddar Davut

quote:

Peki bu bios u nerden buldun. Bi link verebilir misin? Yada bi upload sitesine upload yapabilir misin?
    Biz de faydalanalım.

amdlinux bi link verirsen çok süper olacak.
  • quote:

quote:

quote:

Biz de faydalanalım.

amdlinux bi link verirsen çok süper olacak.

Kardeş modlu biosa gerçekten gerenk yok bence resmi sitesinde 0605 biosu var gayet güzel yani.. 306 fsb de kullanıyorum şimdi..

• ta690da cpu çarpanını düşürebiliyormuyuz ??? Ben bulamadım bi ayarda

not: bios 605
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATALcan

ta690da cpu çarpanını düşürebiliyormuyuz ??? Ben bulamadım bi ayarda

605 bios ta çarpan düşürme yok.
  • Bulabildiğim bütün biosları denedim. Olmuyor Arkadaş. 2500 mhz yi geçmiyor. +0.350 voltaj verdim. Ramlerin hızını manuel olarak düşürdüm. çarpanı düşürdüm. Kingston, Elexir Corsair üç farklı ram ile denedim. Ne yaptıysam 2500 ün üzerinde stabil kalmıyor.

Ram hızını 400 mhz olarak belirleyip +0.350 voltaj verdim. 280 fsb ye zoraki çıktı. Ram hızı 560 mhz olarak çalıştıktan sonra ne yapayım ben corsair xms2 675 mhz lik rami.

Kabul etmek zor ama galiba benim işlemci takoz denilen cinsten.

Hepsi hepsi resimdeki kadar.

BIOSTAR 690G AM2 PLATFORM FSB 371

•  BIOSTAR 690G AM2 PLATFORM FSB 371

Benim ayarlarım da bunlar.
    Gaddar Davut İşlemcin voltaj yemiyormu?
    Ramlere voltaj verebiliyormusun?
    Ramleri manuele ladığında Cl ayarlarını fabrika veilerine göre düzenliyormusun?
    Bendeki Hiperx leri 667/ 4-4-4-11-16 dışındaki ayarlarımda stabilite sorunu yaşadım ama fabrika verilerini girdiğimde bu sorun ortadan kalktı.
    Ht yi ve çarpanı düşür 605 biosunda çarpan var. işlemcine ve ramine voltaj vermeyi dene.
    Coolinquite yi kapat. ince ayarları çok etkiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellino -- 1 Ağustos 2007; 0:56:28 >

• @Gaddar Davut kardeş işlemci voltun çok düşük hiç volt vermemiş gibisin..bence volt vermelisin...

Arkadaşalr elimdeki ramler neymişte haberim yokmuşşş...

Bi bakın nasıl sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hedayse -- 1 Ağustos 2007; 2:10:19 >

• biostar'dan da board mu çıktı sonunda :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: dellino

Bendeki Hiperx leri 667/ 4-4-4-11-16 dışındaki ayarlarımda stabilite sorunu yaşadım ama fabrika verilerini girdiğimde bu sorun ortadan kalktı.
    Ht yi ve çarpanı düşür 605 biosunda çarpan var. işlemcine ve ramine voltaj vermeyi dene.

Dediklerinin hepsini denedim. Olmuyor hiç bir türlü.

Yukarıda bahsetmiştim. +0.350 ye kadar voltajı artırıp denedim. Olmuyor.
    Resimde görülen İşlemci voltajı 2500 mhz için yeterli geliyor. Daha fazla vermenin anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaddar Davut -- 1 Ağustos 2007; 9:47:36 >

• quote:

quote:

ta690da cpu çarpanını düşürebiliyormuyuz ??? Ben bulamadım bi ayarda

605 bios ta çarpan düşürme yok.

hangisinde var ve nerden ayarlanıyor. bu buçuklu çarpanlarda sorun var galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FATALcan -- 1 Ağustos 2007; 15:48:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dellino

ht ve nb-sb voltalarını kaç veriyorsun

birde çarpan ayarlarını biosta nerde ben bişey bulamadım

• Burada full modlanmış bioslar var. 601 serisinde çarpanı falan ayarlayabiliyorsun.

http://rapidshare.com/files/46336631/Biostar690gBiosFull.rar.html

**** olan yere "rapidsahare" yazılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaddar Davut -- 1 Ağustos 2007; 17:24:57 >
  • quote:

Burada full modlanmış bioslar var. 601 serisinde çarpanı falan ayarlayabiliyorsun.

http://****.com/files/46336631/Biostar690gBiosFull.rar.html

Senin o dediğin 601 biosta ram timglerine müdehale etsende bios işlem yapmıyo arkadaşım. Boşa sağda solda modlu bios aramayın resmi sitesindeki 605 bios fazlasıyla iş görüyor. Her ayarı yapıyosun..

• quote:

Orjinalden alıntı: hedayse

quote:

Burada full modlanmış bioslar var. 601 serisinde çarpanı falan ayarlayabiliyorsun.

Senin o dediğin 601 biosta ram timglerine müdehale etsende bios işlem yapmıyo arkadaşım. Boşa sağda solda modlu bios aramayın resmi sitesindeki 605 bios fazlasıyla iş görüyor. Her ayarı yapıyosun..

Ben farkına varmamışım. Tamam. Anladık da niye kızıyon ki.

• quote:

Orjinalden alıntı: hedayse

quote:

ya kardeş her ayarı yapıosun diosunda neresinden yapıosun adamlar bi kitapçık vermiş bios için evlere şenlik bide bu htt voltajları ne kadar sizde 2 ss atıp paylaşım mı yapılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FATALcan -- 1 Ağustos 2007; 21:23:28 >

• Pekala 605 bios ile son durum. Bunun üzerine çıkamadı. HT yi düşürdüm yine olmadı. Çarpanı düşürmenin anlamı yok diye düşündüm. 300 fsb yapsa bile 9x300 yine 2700 olcak. Değişen birşey olmaz.
    Bu ayarlarda gayet stabil. Oyun falan oynadım sorun yok.

• ya bu çarpanı hangi biosun neresinden düşürüyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FATALcan -- 1 Ağustos 2007; 21:27:05 >
  • quote:

ya bu çarpanı hangi biosun neresinden düşürüyosun

Kardeş 605 bios ile oluyor. Onu yükle
    Buradan indirebilirsin.

NPT Fid Control : Çarpanı Ayarlamaya yarıyor.

HT Voltage Regulator : 1.30
    NB/SB Voltage Regulator : 1.30 (Bunun ne olduğunu bilmiyom ama ben 1.30 a çıkardım.)
    NPT Vid Control : 1.250 (Bununda ne olduğunu bilmiyom.)
    HT Link Control : Hyper Threading ayarlamaya yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaddar Davut -- 1 Ağustos 2007; 21:40:10 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.