Şimdi Ara

BIOSTAR 690G AM2 PLATFORM FSB 371 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
5.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haftasonu biostar ta690g anakartı aldım ve o/c denemeleri yaptım. amd x2 4000+ le yakaladığım maksimum değer 2940 mhz 280x10,5
    ramler corsair xms2 2x1gb ddr675 4-4-4-12'de 900 mhz'i gördü
    Default voltajla 2750 mhz'de rahat çalışıyor işlemci, tahminimce 3000 mhz'nin üzerini görür ama soğutma gerekli 2940 mhz'de idle'de 48 dereceyi buluyor işlemci.
    Screen shot'ları yarın koyarım büyük ihtimalle ama bu üçlü 370 ytl'ye tam bir f/p üçlüsü oldu.
  • evet ay n ene öle fiat performans canavarı.
  • MaviBilgisayar'a uğradım bu gün, satış temsilcisine Biostar TA690G var mı dedim, yok dedi. Ama internet sitenizde gözüküyor dedim, sonra baktı evet varmış dedi. Sizce nasıl diye sordum, ASRock anakartlar bile daha iyidir, Biostar çok seçici davranıyor( herhalde ramden söz ediyor) falan dedi. Baktım adam Biostar T serisinin ne olduğundan bihaber çıktım gittim.
    Uygun bir fiyata Gigabyte GA-MA69G-S3H bulamazsam ben de TA690G alacam bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 6 Ağustos 2007; 19:29:59 >
  • Satıcıdan satıcıya fark var işte bende kadıköy eksenden aldım satıcı aynen şunları söyledi, bu yongaset asus ve sapphirede de kullanılıyor ama kimse yüzüne bakmıyor biostar çok iyi o/c olduğu için çok satıyor hatta son stoğuda ben aldım. Çok güzel anakart güle güle kullan falan dedi.
  • 3DMARK05 CPU SKORU KAÇ. BİR TEST EDEBİLİRMİSİNİZ. BULUNDUĞUM YERDE SINIRLI İNTERNET VAR.
    RESİMLERİ GÖREMİYORUM..BİRDE VGA OB KULLANARAKMI BU DEĞERE ULAŞTIN
  • Biostra ta690g ve amd x2 4000+ bütün ayarlar default 3dmark05 cpu skor 5200 civarı yanlış hatırlamıyorsam işteyim şu anda o yüzden bakamıyorum
  • merhaba,

bu anakartın yanında alınacak ramleri yazarsanız sevinirim, bu arada onboard ekran kartl anakartlar pek iyi oc olmaz derlerdi tebrikler...
  • amdlinux senin orjinal ram frekansı nedir? 371 fsb yapmışsın ama Ramler 1187 mhz.
    Benim 800 mhz lik ramler 255 fsb de 1020 mhze çıkıyor ondan sonra daha yukarı çıkmıyor.

Senin ramler neden böyle. Bu ram hızını aşabilecek bir çözüm varmı?
  • bendekiler ddr 2 800 mhz 1:1 gittigimden öle senbölenlemi gidiyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: amdlinux

bendekiler ddr 2 800 mhz 1:1 gittigimden öle senbölenlemi gidiyorsun

Şu 1:1 gitme nasıl yapılıyor? Basit bir şekilde anlatabilirmisin?
    Ben bölenle gitmekten falan anlamıyom. Çok profosyonel değilim. Hiç bir şeye karışmıyom.
    Sadece Voltaj artırımı, fsb artırımı. ve ram timinglerini kendim belirliyom.
  • bahsedilen anakart ve işlemciye şu an sahibim ama corsair 675 ram ile ancak 280 fsb yapabildim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gaddar Davut

quote:

Ben bölenle gitmekten falan anlamıyom. Çok profosyonel değilim. Hiç bir şeye karışmıyom.

Gaddar Davut Ram bölen olayı amd de intel gibi diil. Mesela Senin ramin 800 diyelim Ramini hiç aşağı çekmiyosun. 1:1 bölenli oluyo bi anlamda. Cpu/5 oluyo yani eğer 667 yaparsan veya ramin 667 ise cpu/6 oluyo 533 ise cpu/7. Ha bu cpu çarpanına göre değişebiliyo. BEnim ramler 2900 mhz e kadar sorunsuz 800 mhz üzerinden yürüyo. 1160 mhz sorunsuz... Şimdilerde 307x9=2763 işlemci ve bu durumda da 1105 mhz stabil şekilde kullanıyorum

• Hız Aşırtma için R69AM605.BST biosunu indirin ;

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-series/bios.php?S_ID=17

Bu anakartı ilk aldığımda birçok bios denedim çoğunda Ramleri 2T olacark ayarlamama rağmen başlarken kendiliğinden 1T seçiyordu anlam veremedim. Bu sebeple de hep çakılıyordu. Bu biosta o sorun yok ve ihtiyaç duyduğunuz herşey mevcut. İŞLEMCİ ÇARPANI da yanlız farklı bir isim vermişleri

http://forum.pclabs.gen.tr/index.php?showtopic=86600

Yukarıda bu anakart için hazırladığım küçük inceleme mevcut. Bios seçeneklerinin hepsini yazdım.

ÖNEMLİ : Biostar ram seçiyor sanırım şöyle ki TEAM XTREME DARK ramler ile hiç stabil bir hız aşırtma yapamamıştım 2300 mhz bile göremedim. Ancak şimdi kullandığım Oem DDR2 667 ramlerle 2700 mhz COOL'N QUİTE açık stabil kullanmaktayım. İşlemciyi merak edenlere tabi ki X2 3600+ Brisbane.

• quote:

Orjinalden alıntı: hedayse

quote:

Orjinalden alıntı: Gaddar Davut

quote:

Gaddar Davut Ram bölen olayı amd de intel gibi diil. Mesela Senin ramin 800 diyelim Ramini hiç aşağı çekmiyosun. 1:1 bölenli oluyo bi anlamda. Cpu/5 oluyo yani eğer 667 yaparsan veya ramin 667 ise cpu/6 oluyo 533 ise cpu/7. Ha bu cpu çarpanına göre değişebiliyo. BEnim ramler 2900 mhz e kadar sorunsuz 800 mhz üzerinden yürüyo. 1160 mhz sorunsuz... Şimdilerde 307x9=2763 işlemci ve bu durumda da 1105 mhz stabil şekilde kullanıyorum

2763 mhz de ramlerde 1105 mhz iken 1M i kaçta alıyor. Benim işlemci 2700 mhzde ramler ise 672mhz de 4-4-4-12 çalışırken 34sn sürüyor. aslında fazla ama ramler yüksek hızlara çıkmıyor. Aklımda 1200 leri görebilecek bir ram almak var ama hala değermi diye düşünüyorum sorma sebebim bu.

• Bu anakartı HDMI çıkışından monitöre bağlayan var mı?Ben bağladım ses alamıyorum?acaba ayar sorunu falanmı var?yardımcı olabilecek var mı?
  • yav ben cool and quiet ı bulamadımbir ona yardım ediverin
  • quote:

Orjinalden alıntı: by_yeg

yav ben cool and quiet ı bulamadımbir ona yardım ediverin

Soldan üçüncü sırada Advanced Chipset Feature var onun içinde CPU ile ilgili bir kısım olacak ona gir. içinde iki seçenek var. Onlardan biri idi şimdi ismi aklıma gelmiyor.
  • şöyle enteresan sonuclar aldım

bu anakartta yuksesk mhz yapabilen ramlerimle aynı mhz lerde everestte bellek gecikme degerim 30 küsür saniyelerde iken aynı şekilde çalısan oc li intel 6300 işlemcili sistemde 50 snlre çıkıyorki bu anakartta ramleri çok iyi kullandıgını gösterir.

zira bellek okuma yazmaperformasnları intelle kafa kafaya sayılır

inanın parasını sonununa kadar hak eden bir sistem oluyor . duyduguma göre amd nin yeni çıkaracag plus serisi anakartlarına uyacak işlemciler bios update ile bu bordlara takılacagı kulagıma geldi eger öyleyse süper olur
  • SİNNDAR kardeş aynı sistem bendede mevcut ama senin yakaladığın değerlere ulaşamıyorum. İşlemciye kaç volt veriyorsun? gördüğüm kadarı ile bazı arkadaşlar işlemciye 1.4 volt civarı veriyorlar acaba sakıncası yokmu? ben koktuğum için veremiyorum!!!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.