Şimdi Ara

Biosta Klavye Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
87
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    usb klavye kullanıyorum.
    e8400 işlemcimi oc yapmayı deniyordum bir süre sonra bios ekranında usb klavye çalışmamaya başladı.
    del tuşu ile bios ekranı acılıyor ama bios işlemiyor.
    windows sıkıntı yok ama bios ayarlayamadığım için 1066 fsb de calısıyor işlemcı.

denediğim çözüm yolları
    bios uptade
    pil çıkarıp takmak
    clear jump
    farklı bi işlemcı takmak
    ramları sokup takmak
    uzay montajı
    usb to ps/2 girişi sipariş verdim onla da denedim olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYSMX -- 19 Haziran 2017; 13:47:37 >

• drek ps2 klavye ile bir dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal___61

drek ps2 klavye ile bir dene

Biraz once denedim ps/2 klavye ile bios ekranina giriyorum ama biosta yine calismiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Öncelikle kasanda sadece belirteceğim bağlantılar tak! Tüm bağlantıları çıkar,power kablosu,ethernet,usb dair herşeyi çıkarın ve 3 dakika bilgisayar kapalı kalsın. Tüm kablolar ve usbler çıkardığınıza emin olunca süre dahilinde belirttiğim çıkışları takın.

1) Görüntü kablosu

2) PS2 sadece klavye

3) Güç kablousu

Sadece 3 kablo takılsın diğerlerini takmayın ve açık bakalım sonuç ne gösterecek.

Biosun versiyonunuda yazarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyunSeverlerKulubu

Merhabalar,

Öncelikle kasanda sadece belirteceğim bağlantılar tak! Tüm bağlantıları çıkar,power kablosu,ethernet,usb dair herşeyi çıkarın ve 3 dakika bilgisayar kapalı kalsın. Tüm kablolar ve usbler çıkardığınıza emin olunca süre dahilinde belirttiğim çıkışları takın.

1) Görüntü kablosu

2) PS2 sadece klavye

3) Güç kablousu

Sadece 3 kablo takılsın diğerlerini takmayın ve açık bakalım sonuç ne gösterecek.

Biosun versiyonunuda yazarsanız sevinirim.

yardım için teşekkürler uzun uğraşlar sonuncu çözdüm.

bilgisayarda 2x2 800mhz ramler takılıydı soktum yerine tek 1 gb 667 mhz olanı taktım.
    bios çalışmaya başladı. bios ayarlarını yaptıktan sonra eski ramlare döndüm oldu.

saçma bir şekilde 800 mhz ramlerle bios çalışmıyor. :D

• SYSMX kullanıcısına yanıt
    Çözüme ulaşmana çok sevindim. Lakin ramlarin MHZ frekansı yüzünden bu tür hatalar yapacağını sanmıyorum. Mutlaka gözden kaçan farklı bir nokta olabilir. Bu tür sorunları çok incelemek istiyorum lakin imkan yok.. Tekrar çözüme ulaştığın için çok sevindim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.