Şimdi Ara

Bios Update için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biosum sanırım eski işlemcimde 8 mb önbellek olmasına rağmen 6 mb diyor ramimde 1600 olduğu halde 1333 diyor sanırım güncelleme yapınca değişecek işletim sistemim windows 7 64 bit anakartım M5A78L-M LX nasıl update edebilirim.

Birde önbelleğe alınan ram bilgisayarı ilk açtığımda 300 ile başlıyor internete girdiğimde 800 oluyor aradan 1 saat geçince b ir bakıyorum 6 gb ram yiyor bunu nasıl halledebilirim bence biosu update edince düzelecek ama neyse yardımlarınızı bekliyorum.

EXETER : Sana özel mesaj atamıyorum. Anakart modelim M5A78L-M LX işlemcimse phenom 2 amd x4 3.2 ghz desteklemiyormu eminmsn

• Desteklemiyor. ozel mesaj atmana gerek yok zaten.

http://www.asus.com.tr/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A78LM_LX/#CPUS

buradan kendi islemcini bulabilirsen ne mutlu sana... 955 olmasi lazim.
  • hadi ya o bilgisayarcıyı dövücem bu sefer biosada update çekmemiş çok kaşınıyo bu adam ya
  • ne bios update i arkadasim...
    anakartin biosunu guncellesende desteklemeyecek ki... 95w tdp degerine sahip islemcileri acabiliyor anakart...
  • amaç desteklemesi değilki rami 1333 görüyor işlemcinin önbelleğide 6 mb sorunumu okumuyorsun sanırım
  • Merhaba Öncelikle anakartınız overclok olduğunda 1600 mhz olarak ramleri okur.
    Ram değerleri nasıl overclok edilir bilmiyorum.
    İşlemci için ise tam modelini bilmek gerekir.
    ancak yine de bios update yapacak iseniz.
    Anakartınızın doğru ise
    http://www.asus.com.tr/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A78LM_LX/#download
    adresten beta olmayan bir sürümü ndirin. ÖNEMLİ anakartınızın kesinlikle bu model olduğundan emin olun.
    Ardından BIOS Utulities kısmından BIOS update tool i indirn.
    Bios update toola girin. bios un indirdiğiniz yeri be bios dosyasını gosterin.
    ancak bıos yüklerken elektrik keslimesi veya pc nin aniden kapanıp açılması söz konusu olursa pc niz zarar görür.

Doğru anakart için düzgün bir bıos olduğundan kesin olmadan yapmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: SeytaniAvci

amaç desteklemesi değilki rami 1333 görüyor işlemcinin önbelleğide 6 mb sorunumu okumuyorsun sanırım

hayir ya ben anlatamiyorum ya karsimdaki anlamamak icin ugrasiyor...

Yaw arkadas senin islemcin 955BE degil mi yada 955.. 6mb cache li 125w tdp degeri olan. Senin islemcin destek listesinde bile yok anakartin. calistiriyorsun ama makinene zarar verecen... YAKACAN belkide. illa buyuk mu yazmak lazim.

Anakartin 95W islemciden daha yukarisini goremiyor. gorse de tam gormuyor. simdi calisiyor ama ileride ne olur kestirmek cok zor. Anakart üreticisi sizden daha iyi bilmiyorsa kullanın. Ama çizgi elektronige bu parcalarla garantiye yollarsaniz ben olsam kabul etmem garantiye. neden bunu kullanıyorsun desteksiz arkadasim zarar vermissin garanti disi der garantisini bitiririm hakli olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: exeter

quote:

amaç desteklemesi değilki rami 1333 görüyor işlemcinin önbelleğide 6 mb sorunumu okumuyorsun sanırım

Yaw arkadas senin islemcin 955BE degil mi yada 955.. 6mb cache li 125w tdp degeri olan. Senin islemcin destek listesinde bile yok anakartin. calistiriyorsun ama makinene zarar verecen... YAKACAN belkide. illa buyuk mu yazmak lazim.

Anakartin 95W islemciden daha yukarisini goremiyor. gorse de tam gormuyor. simdi calisiyor ama ileride ne olur kestirmek cok zor. Anakart üreticisi sizden daha iyi bilmiyorsa kullanın. Ama çizgi elektronige bu parcalarla garantiye yollarsaniz ben olsam kabul etmem garantiye. neden bunu kullanıyorsun desteksiz arkadasim zarar vermissin garanti disi der garantisini bitiririm hakli olarak.

Bilgi için teşekkürler ama garantiyi bitirebileceklerini sanmıyorum

• Merhaba.
    Öncelikle anakrtınızn bios update lerine baktığınızda yeni cpuların listeye alındığını görüyorum.
    Ancak işlemcinizin tam modelini bilmiyorum.

M5A78L-M-LX BIOS 0801
    "1. Improve system stability
    2. Support new CPUs. Please refer to our website at:http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us"

2. ksımdaki listeye göz atabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exeter

quote:

Bilgi için teşekkürler ama garantiyi bitirebileceklerini sanmıyorum

Niye sanmiyorsun...
    bir arkadasin anakartin devreleri yanik diye garanti disi biraktilar anakartini...
    o kadar emin olma kendinden... Bizler kadar biliyor olsan bize soru sormazsin sanirim.

Veya ne halt edersen et yaw. sana laf anlatmakla mi gecirecem ben zamanimi. anlarsan anlarsin anlamazsan yolun acik olsun arkadas...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Din Djarin -- 24 Aralık 2011; 10:16:46 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.