Şimdi Ara

bios sorunu, pc açılmıyor sürekli reset atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, öncelikle sistem şu = intel Q8300 işlemci - gigabyte p43t es3g anakart - 2*4gb 1600 mhz ram

sorunum bilgisayar açılırken anakartın marka ve modelini gösterdiği ekranda takılı kalıyordu, reset düğmesine basınca reset atıyor ama yine aynı yerde anakartın logosunu gösterdiği ekranda takılı kalıyor, güç düğmesine basınca direk kapanıyordu... nette biraz araştırma yaptım biosu güncellemenin yararı olabileceğini okudum, bios pilini çıkardım ve bilgisayarın güç düğmesine bastım bilgisyar açılır gibi oldu sonra resete düşüyor ekrana hiç görüntü gelmiyor, sonra + ve - kutupları kısa devre yaptırıp tekrar açtım fayda etmedi yine aynı, sonra pili takıp açmayı denedim yine aynı artık anakart logosunun oldugu ekrana kadar da gelemiyor, hiçbir görüntü de gelmeden reset atıp duruyor, sorunun çözümünü bilen varsa yardımlarını bekliyorum,teşekkürler..

• ve birde cmos sıfırlamayı denedim ama iş yaramadı , bilmiyorum belkide ben beceremedim... Anakartın üzerinde bios pilinin yanında clr_cmos yazan bir soket var, yanyana ikili çubuk şeklinde, bunları kısa devre yaptırdım bi etki yapmadı...
  • hdd leri çıkarıp dene
  • sistemdeki tüm parçaları sök işlemci ve anakartla aç sistemi ram hatası verirse bir tane ram ile açmayı dene olmadı taktığım ram i sök diğerini tak logoda kalma olayı ya ramdendir hada hdd den
  • söylediğiniz gibi yaptım, sadece anakart ve işlemciyle çalıştırdım değişmedi aynen reset atmaya devam ediyor, yokmu bios, cmos sıfırlamak - güncellemekten anlayan, anakart sorunu büyük ihtimal bu ama nasıl biosu güncelleyeceğimi bilmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.