Şimdi Ara

BİOS SIFIRLAMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartım oyunları açmadığı için biosu sıfırlamayı düşünüyorum.Yöntemini biliyorum fakat daha önce yapmadım.Öncesinde yapılması gereken birşey var mı ?Sonrasında format atmam gerekir mi?

• BIOS'u sıfırlayınca oyunların açılacağı bilgisine nasıl ulaştınız?
  • Mining yaptığın kart mi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios sıfırlama çok basit bir işlemdir ama ekran kartı ve oyunlarla bios un zerre alakası yoktur. Sorun başka bir şey belli ki ama için rahat etsin istiyorsan en temizi bios pilini çıkar 5dk sonra tekrardan tak.
  • https://forum.donanimhaber.com/nvidia-840m-oyunlari-acmama-sorunu-acill--130287251#130338235 ekran kartımın sorunu buydu arkadaşlar e doğal olarakta oyunları açmıyordu.Ekran kartının işleyişi yada pc içindeki ayarlarda birşey olabilir diye biosu sıfırlıyorum.ADAM AKILLI TAVSİYE VERİCEĞİNİZ KONULARI CEVAP ATAMAZKEN GELİP BURDA "BİOS SIFIRLAMA OYUN MU AÇICAK SANIYOSUN"DİYEBİLİYORSUNUZ.Gençler yapmayın ne yaptığımı biliyorum ben. Siz öncesi ve sonrasında pcde yapmam gerekenleri söyleyin yeter. İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim
  • Bios pcnin genel işleyişi ile alakalı parçaların ayarlarını tutan pc kapansa bile piliyle işlemcideki ayarları diri tutandır Dostum zerre alakası yoktur diyemezsin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackDagger55

Bios pcnin genel işleyişi ile alakalı parçaların ayarlarını tutan pc kapansa bile piliyle işlemcideki ayarları diri tutandır Dostum zerre alakası yoktur diyemezsin bence

Ekran kartı ve oyunlarla alakası yoktur diyorum ki öyle de zaten. İşlemcine, ramine OC yap sonra bios pilini sıfırla hepsi gider ama ekran kartına OC yap yada farklı bir bios at sonra gir bios u sıfırla bakalım ekran kartının bilgileri kalıyor mu kalmıyor mu

Senin mantığınla gidecek olursak her bios sıfırladığımızda ekran kartı driverını yeniden kurmamız lazımdı. Bios ile ekran kartının zerre alakası yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.